[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Plushun!
<blockquote>Miért van az, hogy nem az arab világ lett végül a meghatározó a Földön? Miért lett az, hogy Európában indult be az iparosodás és miért van az, hogy azok az értékek (lásd, szólásszabadság, vallásszabadság, demokrácia stb.) amiket te és én meg még itt több milliárd ember (számold ehhez még hozzá Észak - Amerikát is) természetesnek tart és az egyetlen helyes és elfogadható életstílusnak tart? Miért nem az arabok lakta területekről indult ez ki? Talán nem azért mert mi képesek voltunk továbbfejlődni annál semhogy a vallás befolyásolja az életünk mindennapjait? Bármennyire is meglepő ez is a kereszténység évszázadaiban eltöltött fejlődési útvonalunk szerves részének köszönhető, tetszik vagy sem.
Arab számokat használunk....
A mór építészetnek köszönhetünk sok mindent: pl. a négyzetgyököt is! (Lásd: Alhambra)</blockquote>

Bocs akagi, de valójában indiai eredetű a tízes számrendszerünk, csak arab közvetítéssel jutott el hozzánk. A sokat emlegetett arabus (pontosabban perzsa) tudomány meg jórészt a görög római ismeretek továbbélését jelentette. Ezért persze hálás vagyok, ahogy szimpatikusnak találom az 1001 éjszaka Perzsiáját, kedvelem a borissza, szoknyabolond Omar Khajamot, Firdauszit, akinek zseni létére csak nem tudott összejönni a nagy dobás, de nem vetem meg an-Neffzavi Illatos kertjét sem. Csak kezeljünk mindent a helyén, mert nekik maradt a múlt dicsősége az én népem meg azért adott pár komoly koponyát a világnak a XX. században.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="lgabo">http://hirvilag.co/tobb-nemet-menekulttaborban-unnepeltek-a-migransok-a-brusszeli-tamadas-hirere/

Erre nem találtam másik forrást.</blockquote>

az MTI-t jelölték meg forrásként, de oda nem vagyok regisztrálva
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 378
113
<blockquote rel="antigonosz">Olvasnám a híreket de csak offoltok oldalak óta. Átnézek az Origóra.
A HTKA nem híroldal. Nem értem, hogy milyen híreket akarsz itt olvasni. Csak azokat a linkeket találnád itt legfeljebb, amit te is megtalálsz...</blockquote>

Ez igaz molni csak itt egy helyen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
index:
"Szijjártó Péter rövid sajtótájékoztatót tartott a brüsszeli fejleményekről a Külügyminisztériumban kedd délután. Elmondta, hogy a korábbi információkhoz képest súlyosabbnak bizonyult a két ma gyar sérült állapota, mindkettőjüket meg kellett műteni. Csak az egyikük volt kormányalkalmazott, ezt a férfit a metróban érte támadás. Egy brüsszeli kórházban belső vérzés miatt kellett műteni.

A másik magyar sérült a reptéren volt a robbantáskor, ő egy helyi cég alkalmazottja, csonttörés miatt műtötték, még hetekig fog lábadozni.

Szijjártó elmondta, hogy reggel egy magyar gép le tudott szállni Brüsszelben, több magyar volt raja, közülük tizennyolcan hivatalos delegációk tagjaiként érkeztek."
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 341
26 552
113
Én annyit szűrtem le az eddigi hsz.-ből, hogy egy pszichológus ebből az utolsó pár oldalból már megírhatna egy kis doktorit. Abban legalább mindenki egyetért, hogy tragikus és borzalmas, ami történt és hogy valamit mindenképpen tenni kellene, mert nagyon rossz irányba mennek a dolgok. Viszont az látszik, hogy milyen sokféleképpen lehet látni a dolgokat, mindenki vérmérséklete és egyéni beállítottsága alapján képzeli el a jövőt, kicsit (nagyon) irreálisan is.
A nagy kérdés, hogy a most már lassan sokadik terrorista merénylet után, maga azok az emberek (politikusok, katonák, rendőrök, biztonsági szakemberek, média munkások), akik befolyásolni tudják a tömegeket és a jövőt, mit fognak csinálni, vagy nem csinálni? Mert az már biztosan látszik, hogy amit eddig tettek/nem tettek az nem jó irány.
Véleményem szerint ez még csak a kezdet, lesz még ettől sokkal rosszabb is, sajnos.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Véleményem szerint ez még csak a kezdet, lesz még ettől sokkal rosszabb is, sajnos. "
+1 En is igy gondolom.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
A nagy kérdés, hogy a most már lassan sokadik terrorista merénylet után, maga azok az emberek (politikusok, katonák, rendőrök, biztonsági szakemberek, média munkások), akik befolyásolni tudják a tömegeket és a jövőt, mit fognak csinálni, vagy nem csinálni? Mert az már biztosan látszik, hogy amit eddig tettek/nem tettek az nem jó irány.
...
Ha mar felhoztad: Egyes dilidokik szerint ez is csak egy folyamat. A tagadas, a duh, majd az alkudozas utani depresszio amit a belenyugvas kovet. A korabbi vilagnak vege. Ez van. Ha muszaj lenne tippelnem akkor azt mondanam, hogy mostanra a tagadas es a duh szakasza mar megvolt.
 
A

altx

Guest
na most ha volna esz europaban (ami persze nincs), az osszes politikust meg a tobbi nagyokost aki azt kerte hogy a migransokat semmi ellenorzes nelkul engedjek at a hatarokon, azokat most mint letartoztatni es megbuntetni mint terorista tamadas segitonek.
elso merkel utana meg johet a tobbi, nekem nem szamitana ha kapnanak edzotermet a cellaba mint berivick..csak tobb kart ne csinaljonak.

...a duh szakasza mar megvolt...
nemtom ott euba hogy kepzelik az emberek a duh-t meg a merget, de az valami olyan kellene hogy legyen hogy a lakossag kimen az utcara es folfordit fel varost es azzal megmutassa hogy nem egyezik azzal amit a politikusok csinalnak.
en meg semmi olyat nem lattam..
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Schaerbeek-ban valamit akciózik a brüsszeli rendőrség. Mesterlövészeket láttak bemenni, a lakosokat pedig elszállítják.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 845
113
Lehet, hogy most nem fogtok szeretni, de én nem értem, hogy a terrorizmus miért ilyen hatékony. A két robbantás önmagában lényegében semmi kárt nem okozott. <b>Meghalt 30+ ember akiket én is nagyon sajnálok,</b> de ennyien szerintem autóbalesetben is meghalnak arrafelé 1 év alatt. A teljes lakosságszámhoz képest elenyésző.
Az okozott anyagi kár még nevetségesebb.

<b>Viszont, a merényletekre adott reakciók, nah azok valóban nemzetgazdasági szintű kárt okoztak. </b>Leállított közlekedés, lefogott mobilhálózat, vagyonokba kerülő biztonsági intézkedések stb... Nah, ez az ami nagyon sokba kerül egy nemzetnek!

Ha bele gondoltok a terrorizmus értelmét vesztené ha az emberek lesz@rnák. Mert maguk a merényletek minimális károkat okoznak csak.
Igazából csak két dolgot kellene tenni:
1. Eredményesen lezárni a határokat, hogy ne kóricáljon itt akárki.
2. A belbiztonsági szerveknek végezniük kellene a feladatukat.

Hogy létezhet a 21. században "No go zone" egyáltalán Európában?
Ez a nyugati államok szégyene szerintem, az egész tökölődés és terror abból fakad, hogy a nyugati államok a legalapvetőbb funkcióikat sem képesek betölteni...
Nem kell túlreagálni a dolgokat, szerintem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ahogy látom a legtöbb merényletet többedgenerációs muszlimok csinálták. A migráció leállítása már nem befolyásol sokat a már ott élpk helyzetén. Lehet a gettósodást kéne meggátolni és a mostani gettókat kéne felszámolni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...a duh szakasza mar megvolt...
nemtom ott euba hogy kepzelik az emberek a duh-t meg a merget, de az valami olyan kellene hogy legyen hogy a lakossag kimen az utcara es folfordit fel varost es azzal megmutassa hogy nem egyezik azzal amit a politikusok csinalnak.
en meg semmi olyat nem lattam..
Egy polkorrekt nyugati politikustol az jelenti a duhot, ha indulatosan olyasmit mond, amit egyebkent nem tenne. Pl lenacizza Ovit. A lakossag duhe sem jelenthet nagy tunteteseket mert akkor nagyon hamar robbantasok celpontjava valhatnak. Inkabb csak kisebb tuntetesek, a szelsojobbra tolodas meg az
aktualis vezetok szidasa lehetseges.

Most olvasom az origon:
"
Könnyeivel küszködött a belga miniszterelnök

Sajtótájékoztatót tartott a Charles Michel belga miniszterelnök, aki hivatalosan is bejelentette, hogy háromnapos gyászt tartanak Belgiumban. Belgium minél előbb vissza akar térni a normális élethez, a terroristák elleni harc pedig határok nélküli, amelyet közösen kell vívni - fogalmazott könnyekkel a szemében a belga miniszterelnök.
"
Mar nem alkudozik. Ez mar a depresszio szakasza lehet. Vagyis hamarosan elfogadjak a helyzetet es elkezdhetnek erdemi intezkedeseket hozni.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote>Akkor esnék bele a "szórásba" ha elmennék SZA-ba, nyitnék egy kálvinista líceumot és fennen hirdetném a keresztény hit fensőbbségességét, a muszlimok szolga voltát, kiknek kutya kötelessége engem és hittársaimat eltartani az olajpénzeikből. Tanítványaim meg időnként felrobbantanának pár olajsejket. Nem vagyok terrorista, nem ártok senkinek, nem is tervezek ilyet, de aki nekem vagy enyéimnek árt számoljon vele, hogy a fejsze elő tud kerülni.
Látom képtelen vagy megérteni. Azt hiszed, ha valaki kitalálja majd a kollektív bűnősség gyakorlatát, akkor az majd szelektálni fog? Hát semmit nem tanultál a történelemből...?

Hogy prüszkölsz a szabadságjogok korlátozásától? Hát én sem vagyok elragadtatva a nagy fekete autó gondolatától, de inkább az, semmint félkiló csapágygolyó a hasamba.
A baj az, hogy a te szerinted csak így lehet elérni ezt. És ez a baj. Totálisan beszűkült gondolkodásmód + radikális gondolatok = katasztrófa...

Másodsorban ezek a derék muszlimok jöttek Európába márpedig a vendég betartja a vendéglatú szabályait ha nem akarja, hogy kitegyék a szűrét.
És ennek én hol mondok ellent? Viszont kollektíven nem lehet alkalmazi. Azétr, mert mondjuk Ali testvére Abdul egy tolvaj és gyilkos, azért Alit is kiteszed...? Miféle ökörség ez...? Nagyapám Recsken volt. Akkor anyám és én szerinted mit érdemlek...?

Vétettek a vendégjog ellen, számoljanak a következményekkel. Ma az asztalunkra sz...nak, holnap a szánkba? Aki az én házamba ilyet tesz örülhet ha saját lábán távozik és nem repül.
Értelek, de még mindig ott vagyunk, hogy a kollektíva alkalmazás visszásságát képtelen vagy megérteni...?

IRA, ETA, Vörös Brigádok, Fekete Szeptember, társaik. Az első kettő szabáságharcos szervezet volt akikkel részemről (különösen az IRA-val) valamilyen szinten szimpatizáltam. Most nem ölnek és robbantgatnak mert a rendszerek puhultával megszünt a társadalmi támogatottságuk.
Rendszerek puhultsága? Miben más a mai UK államszerkezete és szabasága, mint 30-50 éve...?

FSZ és VB ideológiai alapon terrorkodó barmok világmegváltó eszmékkel, rendszerek-múltával ők is kimúltak.
Azért az IRA mögött is ott lehetett a "legvidámabb barakk" támogatása is.

Tessék mondani az iszlám fundamentalizmusnak mikorra fog megszűnni a társadalmi támogatottsága?
Konkrétan előlük menekültek ide sokan és nem azért, hogy ledöntség az európai kultúrát. Azért, hogy ne haljanak meg, mert az arab az arabot és a muszlim a muszlimot is öli, mert másfajta muszlim. Szó se róla, hogy is volt a katolikus vs kersztény vonala annak, ami az Észak-Írországban volt? Izé...

Valahol engem elképeszt, hogy a XXI. században a vallást ennyire komolyan veszik...</blockquote>

Szeretek okos emberekkel vitázni, hát nem hagyom Balázs igazát.
A kollektív büntetés hasznosságáról. Egyszer rég (90-es évek) egy kis faluban sok csúnya dolog történt. Lopások, rablás, drogmérgezés a szüretibálon. Ahellyi kissességi elkövetők ellen a zsaruk nem léptek fel hát pár férfiember kétszer válogatás nélkül végigverte a tábort. Brutálisan, kegyetlenül, vénasszonytól férfiemberen át a purdékig. A közbiztonság drasztikusan megjavult a zűrös alakokat pedig kivetette magából a tábor, azóta se látta őket senki. Azóta tudom, a verésekből pont az elkövetők nem kaptak, viszont egy szubkultúrával csak a saját szabályai szerint szabad játszani. Megoldották "házon belül" azt amit paragrafusokkal nem tudtak.
Hogy jön ide Recsket megjárt nagyapád (az enyém Szolyván vendégeskedett) hiszen gondolom egyikünk őse se dobott molotov koktélt a helyi pártházra. Nem azt mondtam, hogy boldog boldogtalant a gulágra, de talán olvastál a Consiglio dei Deiciről. Ezerszám futottak be hozzájuk névtelen feljelentések. Még egy dózsét is lenyakaztattak, az átlag velencei mégse rettegett a C.d.X. jelölésű gondoláktól. Az állam biztonságára vigyáztak és komolyan vették a munkájukat, noha ép elég lehetett kimazsolázni a féltékeny szeretők meg üzleti riválisok névtelen feljelentései közül a lényegeseket.
Kollektív alkalmazás visszássága?L Lehet, hogy visszás meg igazságtalan, de én úgy tapasztaltam, hogy hatékony (lásd első pont). Védheted az álláspontodat, hogy ma lehet úgy bombát készíteni, terrorista sejtet szervezni, agresszív ideológiákat terjeszteni, hogy környezetedben senki ne tudjon róla, de erre azt mondom figyeljen az a rohadt szomszéd meg anyu meg apu és ha nem veszi észre a bajt, akkor minimum bűnpártoló, de inkább bűnrészes. Ne félj, rögtön megébrednének a népek a Mollenbeckben.
Miben más most az UK meg az IRA viszonya ? Mondjuk Gerry Adams ott ül az alsóházban és politikusként harcol a népéért mert most ennek van létjogosultsága nem a plasztikbombáknak.
Elismerem, az ellenségem ellensége barátom elv alapján az IRA vastagon kapott pénzt, fegyvert, paripát keletről.
Menekülnek? Nagyon sajnálom én is menekülhetnék az ukrán nyomor elől. Nem teszem, hanem harcolok. Szóval, tettel, betűvel igyekszem tartani a lelket honfitársaiban. Próbálok reményt adni azoknak akik olvassák az írásaimat és akkor se adom fel ha majd itt dörömböl a Jobb Szektor meg a Szicsgárda az ajtómon. Miért? Mert ez a darab szaros föld a HAZÁM. Ha nekik is lenne egy darab ilyen föld akkor nem özönlenének ide segélyért, hanem harcolnának azért, hogy élhető életet teremtsenek maguknak.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 340
113
Ahogy látom a legtöbb merényletet többedgenerációs muszlimok csinálták. A migráció leállítása már nem befolyásol sokat a már ott élpk helyzetén. Lehet a gettósodást kéne meggátolni és a mostani gettókat kéne felszámolni.

Felszámolni. Mechanikusan és azonnal.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Lehet, hogy most nem fogtok szeretni, de én nem értem, hogy a terrorizmus miért ilyen hatékony. A két robbantás önmagában lényegében semmi kárt nem okozott. <b>Meghalt 30+ ember akiket én is nagyon sajnálok,</b> de ennyien szerintem autóbalesetben is meghalnak arrafelé 1 év alatt. A teljes lakosságszámhoz képest elenyésző.
Az okozott anyagi kár még nevetségesebb.

<b>Viszont, a merényletekre adott reakciók, nah azok valóban nemzetgazdasági szintű kárt okoztak. </b>Leállított közlekedés, lefogott mobilhálózat, vagyonokba kerülő biztonsági intézkedések stb... Nah, ez az ami nagyon sokba kerül egy nemzetnek!

Ha bele gondoltok a terrorizmus értelmét vesztené ha az emberek lesz@rnák. Mert maguk a merényletek minimális károkat okoznak csak.
Igazából csak két dolgot kellene tenni:
1. Eredményesen lezárni a határokat, hogy ne kóricáljon itt akárki.
2. A belbiztonsági szerveknek végezniük kellene a feladatukat.

Hogy létezhet a 21. században "No go zone" egyáltalán Európában?
Ez a nyugati államok szégyene szerintem, az egész tökölődés és terror abból fakad, hogy a nyugati államok a legalapvetőbb funkcióikat sem képesek betölteni...
Nem kell túlreagálni a dolgokat, szerintem.
Pontosan. 1++++
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@rumcajsz

A dolgok hasznossaga es helyessege ket kulonbozo dolog, soha ne keved ossze!
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
http://pestisracok.hu/foldi-laszlo-allitja-ha-europa-vezetoi-nem-lepnek-mind-bele-fogunk-pusztulni/