[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Alakul ez:
hirado.hu
"...
Andreas Scheuer német belügyminiszter kijelentette: vége az integrációs románcnak, aki nem tud beilleszkedni, vállalnia kell a következményeket.
...
A politikust megkérdezték, hogy mi történik azokkal, akik nem hajlandóak vagy nem képesek az integrációra. Scheuber hezitálás nélkül rávágta, hogy büntetés vagy kiutasítás vár ezekre a személyekre.

"Aki nem tud beilleszkedni a német társadalomba, az nem maradhat az országban. Az integrációs románcot be kell fejezni, a multikultúra kudarcba fulladt" - szögezte le.
..."

Ez mind szép és jó, de mit szól ehhez a tésasszon?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Ez mind szép és jó, de mit szól ehhez a tésasszon?
Lapit, ahogy szokott ilyen esetekben.
Egy kis mellekszal, ismerosom nemet rokonaitol Berlinbol: A csalad tamogatja a menekulteket, mert hasonlo esetben nekik is jol esne a segitseg. A lany gyerekek onkenteskednek/dolgoznak valami peksegben es a megkeresett jovedelmet is odaadjak a migransoknak. Illetve azert nem zavarja oket ez az egesz mert mar megszoktak a multikultit. Ebbe nottek fel.
Beszelgetes vagy vita nem lett a temabol. Csak egy ilyen rovid kerdezz-felelek volt. De azert az tisztan lathato, hogy miert nem csokken olyan meredeken Merkel nepszerusege. Van bazisa a multikultinak. Szvsz. most a nemetek legnagyobb ellensegei is nemetek. Felek nagy arat fognak fizetni a legujabb etnikai kavarasukert. :/
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
<blockquote rel="plushun">...
Ez mind szép és jó, de mit szól ehhez a tésasszon?
Lapit, ahogy szokott ilyen esetekben.
Egy kis mellekszal, ismerosom nemet rokonaitol Berlinbol: A csalad tamogatja a menekulteket, mert hasonlo esetben nekik is jol esne a segitseg. A lany gyerekek onkenteskednek/dolgoznak valami peksegben es a megkeresett jovedelmet is odaadjak a migransoknak. Illetve azert nem zavarja oket ez az egesz mert mar megszoktak a multikultit. Ebbe nottek fel.
Beszelgetes vagy vita nem lett a temabol. Csak egy ilyen rovid kerdezz-felelek volt. De azert az tisztan lathato, hogy miert nem csokken olyan meredeken Merkel nepszerusege. Van bazisa a multikultinak. Szvsz. most a nemetek legnagyobb ellensegei is nemetek. Felek nagy arat fognak fizetni a legujabb etnikai kavarasukert. :/</blockquote>
Én ezt már nem is tudom felfogni. "Fantasztikus", hogy milyen hatása lehet az agymosásnak az emberekre. Nekem mindig is furcsa volt, hogy az emberek többsége miért nem tud folyamatokban gondolkodni és miért csak pontszerűen látják az eseményeket?
Annyira kíváncsi lennék ezekre az emberekre élőben, bár amilyen elvakultak nem valószínű, hogy meg tudnám győzni őket.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@rumcajsz:

"Egy szó mint száz: a francia reptér biztonságossága és a személyzet tisztességessége (gyanús, hogy pont a nagymértékű csomaggal felszállóval történik ilyen) több mint megkérdőjelezhető."

A tisztessegukrol nem tudok nyilatkozni (szerintem ok is olyanok, mind barmely egyeb nemzet), de az teny, hogy derekig szaros klotyot csak a de Gaulle repteren lattam eddig...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
@rumcajsz:

"Egy szó mint száz: a francia reptér biztonságossága és a személyzet tisztességessége (gyanús, hogy pont a nagymértékű csomaggal felszállóval történik ilyen) több mint megkérdőjelezhető."

A tisztessegukrol nem tudok nyilatkozni (szerintem ok is olyanok, mind barmely egyeb nemzet), de az teny, hogy derekig szaros klotyot csak a de Gaulle repteren lattam eddig...

Több, egymással kapcsolatban nem lévő ismerősöm is járt Franciaországban, családnál elszállásolva.
A franciskák teljesen ki voltak akadva azon, hogy a magyarok minden nap mosakodnak.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"A franciskák teljesen ki voltak akadva azon, hogy a magyarok minden nap mosakodnak. "

Ezt hallottam en is, szoval nem tudom, mennyire urban legend vagy mindenki ritkan mosdo emberekkel talalkozik:))))
Hozzateszem, hogy a dolgok jelenlegi allasa szerint a mindennapi furdes nem egeszseges a bornek. Masreszt ilyen emberek minden nacioban vannak, nekem van olyan - egyebkent ertelmes - _magyar_ ismerosom, aki siman nem mos kezet se kis, se nagy dolog utan. Maskepp szocializalodott...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Ezen én már meg sem lepődök.


Az Iszlám Állam propagandaanyagai voltak az Európai Parlament sofőrjeinél

http://www.bumm.sk/kulfold/2016/04/16/az-iszlam-allam-propagandaanyagai-volt-az-europai-parlament-soforjeinel
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Origo facepalm*

http://m.origo.hu/nagyvilag/20160417-erdogan-szabadsagra-kuldte-a-nemet-komikust.html

Imre492016.04.17. 14:16:34


Szeretném a Merkelt "ekézők" figyelmébe ajánlani azt az "apróságot", hogy a politikát nem lehet úgy csinálni ahogy mi itt irkálunk! Csak egyetlen példát mondanék: mindenki tudja, hogy a sztálini szovjetunió mennyire volt "demokratikus", hogy ott egy ilyen írásért mint amit itt bármelyikünk is leír, azért minimum halálbüntetés járt, jobb esetben elküldték a Szibériába nyaralni. Ennek ellenére nem volt a nyugati hatalmaknak más választása csak az, hogy összefogtak sztálinnal, hogy le tudják győzni a fasizmust, a hitleri Németroszágot. Sajnos egy picit hasonló a helyzet most is, mert azt mindenki tudja, hogy a Törököket örök időkre ki kellene tiltani az Unióból, mindenféle szankciókat bevezetni ellenük, de mivel csak rajtuk keresztül vezet az út az iszlám államhoz, ezért nincs más választás, mint a megalkuvás. Ha sikerül egyszer a terrorszervezetet eltakarítani, akkor majd elő lehet venni a török kérdést és ahogy a Szovjetuniót is meg lehetett buktatni (kérdés, hogy a putyini oroszország különb-e mint amilyen volt Gorbacsov idejében?), úgy majd lehet nyomást gyakorolni a török vezetésre. Addig sajnos nincs sok választás, szüksége van Európának a török segítségre, amivel bizony ez a török diktátor vissza is él. Tehát ne Angela Merkelt szidjátok, mert ő van a legnehezebb helyzetben. Ő egy igazi demokrata és kénytelen az elvei ellen tenni Európa békéje érdekében!
Tehát a politika az már csak így működik és mint látható, egy jó cél érdekében kénytelenek taktikázni, aminek egy picit a áldozata lett ez a humorista, de azt kívánom neki, hogy ettől nagyobb baja ne legyen. Csak gondoljunk az indiai származású Salman Rushdie-ra akit éjjel-nappal védeni kell, nehogy a muzulmán szélsőségesek meggyilkolják, pedig ő csak az igazat írta le! De ugye ez nem tetszik az iszlám terroristáknak, ahogy kis hazánkban is sokak gyilkolnának ha valaki kimondja az igazságot, védve a demokráciát a hazai szélsőségesektől!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Bomba robbant egy szikh templomban....... Essenben, Németországban.

Hmmm szép új világ!
http://index.hu/kulfold/2016/04/17/robbantottak_egy_nemetorszagi_szikh_eskuvon/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mert kollektivan tamogatjak a terrorizmust. Nem fogja egy muzulman sem a szemedbe mondani, de ha csak egymas kozott vannak akkor a nagy tobbseguk ilyen alkalmakkor oromeben ugral. Azok tunnek beilleszkedettnek vagy mersekeltnek akik tudjak, hogy mit kell ilyenkor mondani nyilvanosan. 9.11 idejen en veletlen kozejuk keveredtem es hat volt unneples... Na az a dobbenet. Muszaj leszunk tudomasul venni, mert az evekig tarto migranssimogatasnak megisszuk a levet.

...

És erre van bármiféle bizonyítékod...?

Akkor én ezek után bármiféle ilyen érvelést bekamuzhatok és alapozhatom rá a kollektív bűnősség elvét...?

afp.com
"Belgian minister says many Muslims 'danced' after attacks"

Utalom ezt mondani, de en szoltam.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
A svájciak nem cicóznak:
"Swiss tank battalion could be sent to Italy border to stop ‘migrant onslaught’"
https://www.rt.com/news/339737-switzerland-tanks-italian-border/
Az itthoni médiában erről nemigen hallottam. (a defconwarningsystem.com-on láttam)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Megint csak azt kell mondanom, hogy fura ez nyugat nekem!

http://alfahir.hu/ilyen_a_vilagon_nincs_breivik_pert_nyert_mert_embertelenul_bannak_vele_a_bortonben
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<b>Megérett a világ a pusztulásra.</b>

A norvég államot perelte a terrorista, emberi jogait sértette, hogy Playstation 2-n kellett játszania.
Ítéletet hozott az oslói bíróság Anders Behring Breivik ügyében – írja az Rt.com. A norvég tömeggyilkos azért perelte a norvég államot, mert szerinte embertelenül bántak vele a börtönben, ahol „csak” Playstation 2 konzolon játszhatott, holott már ennél kettővel újabb verzió is létezik. Az általa említett „állati bánásmód” alatt egyebek közt a mikrohullámú sütőben melegített ételek minőségét értette, de elviselhetetlennek nevezte azt is, hogy gyakran hideg a kávéja, és, hogy műanyag evőeszközökkel kényszerül étkezni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 703
113
Nézd egyrészt már dolga sincs ott bent mint pereskedni,másrészt meg vannak törvények,amik biztosítanak jogokat neki is,akkor azokat vagy be kell tartani az ottani börtönben is,vagy meg kell változtatni az ő jogait,én az utóbbira szavazok.
Gondolom a bíróság majd megállapítja neki,hogy a mikrós kaja tényleg sz@r,a hideg kávé is sz@r,meg minden,és fog kapni pár ezer €-t,a bíróság nem azt nézi/nézheti ,hogy miért ül,hanem,hogy a börtönben élhetett e a jogaival,vagy sem.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Breivik abban a pontban kapott igazat, hogy biztonsàgi szempontok nem teszik szükségessé, hogy félórànként éjjel rendszeresen àtkutassàk a zàrkàjàt. ( Rejtett alvàsmegvonàs..?)
Abban vesztett, hogy joga volna kommunikàcióra màs foglyokkal. A birósàg őt elvégre életfogytiglani magànzàrkàra itélte.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 856
113
Nato hadgyakorlat Németországban. Potyognak a Humveejek....
https://www.youtube.com/watch?v=vSMYXq8WoEI
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
<blockquote rel="aquarell"> A birósàg őt elvégre életfogytiglani magànzàrkàra itélte.

21 év börtön.
És bent tarthatják még valameddig, de nem életfogytig. Tényleges már nincs náluk.
</blockquote>
Az eletfogytigban lehet, hogy tévedek, de ezt hallottam a német tv- ben. A " magànzàrka" azonban szerintem tény. ( Màr amennyire azt hivjàk annak, hogy egyedül kell bezàrva legyen ill. csak egyedül sétàlhat és egyàltalàn nem erintkezhet màs rabokkal.)