[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Jaj, jaj.
A zöldbiotech propagandaoldal támogatói:Monsanto, Bayer, Sygenta, Bayer, Dow, Pioneer ...
Azt, hogy kit, hogyan állítottak mögé, miféle "érvekkel", nem igazán tud meghatni. Valamennyire ismerem a mezőgazdasági "háttéripart" a "meggyőzés eszközeit" alkalmazó brigádokat, így nem tudom hova tenni a cikkeket.
A hvg, 24, szót sem érdemel.
Vezérszavak, kifejezések a cikkekből: gazgasági előny, piaci haszon, versenyhátrány, a valójában mélyen piac- és életellenes zöld lobbi, globális piac, profittermelés, stb.
Nincs több kérdésem.
A gmo csak a pénzről szól, semmi másról. Ami még nem lenne baj, csak ne engem meg a környezetemet használják kísérleti nyúlnak.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Szerintem az ég világon semmit sem tudsz. A Bayer és Syngenta inkább ellenérdekeltek. A többiek pedig pont abból fognak hosszú távú hasznot húzni, hogy az EU több államában megy ez a hiszti és nem támogatják a kutatást. Nem lesznek konkurensek.
Még egy ilyen töketlen kormány nincs mind a miénk, hogy alkotmányban rögzíti a középkort.


Tények politikamentesen:
http://www.nemzetigeografia.hu/taxonomy/term/673
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Fogd fel úgy, hogy az életterünket védik a magukat haladónak nevező kétbites, felelőtlen technológusoktól.
Azt magyarázd már meg nekem, hogy a már jogosan rongyosra szidott monokultúrát (és most lényegtelen, hogy ténylegesen mono, vagy 4 növénnyel vetésforgóznak, évi egy kultúrával) minek kell tovább erőltetni? Mert a GMO a mezőgazdaságban leginkább ezt jelenti.
Mások meg vígan termelnek a természettel összhangban, eredményesen. A nagy cégek szépen eladják magukat tudományosnak, meg haladónak. Na ja.
Nem a reklám helye, de szerintem ők nagyon jó úton járnak.
http://www.agrofutura.hu/#!blank-2/c380
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Ezekkel a nagy kutatásokkal nekem annyi a bajom, hogy a kilencvenes évek elején szintén a kutatók megmondták, hogy a tojás egészségtelen, mert sok benne a koleszterein, ami méreg. Aztán kiderült, hogy a tojás (persze csak mértékkel) egészséges, mert az a koleszterin, ami benne van, jó koleszterin, kell pl. a tesztoszteron, és egyéb hormonok elő anyagának. Ugyan ezt eljátszották azzal is, hogy a margarin az milyen nagyon egészséges, a szívünk barátja, bezzeg a szalonna, az megöl. Most a kocka fordulni látszik, lassan a margarinról kiderül, hogy ipari hulladék, kis túlzással disznó hizlalásra jó csak, a mangalica meg egészséges. Magam részéről, várnék még egy két emberöltőt, amíg mások csámcsogják helyettem a GMO-t, és pusztán azért, mert az élelmiszer biológusok megszakértették, hogy ez milyen egészséges, azért én még nem kívánom jelenleg az asztalomra.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
silurusglanis

Mikrobiológia, azaz a GMO fellegvára. Szerinted természetes mikroorganizmusokkal dolgoztatnak? Nem, irányított fermentáció, módosított mikroszervezetekkel. Egy egyszerű joghurtban is GMO flóra van, ráadásul jogilag levédetett. Biogazdálkodva pedig nem fogod eltartani és ellátni a lakosság 10%-át sem, mert nincs annyi hozam (töredéke).

Zsolti

Ebben egyetértünk. A gond ezzel a példáddal, hogy az ilyen jellegű "kutatásnak" semmi köze a kutatáshoz mert modellezhetetlen. Néhány okos firkász összeszed valamit a szakirodalomból és az emberek bemondása alapján statisztikáznak.
A tudósok megállapították... már nem stimmel. Ezek sem tudományos folyóiratokban jelennek meg.

Ez más, kérek olvass el pár részt abból, amit belinkeltem és teljesen világos lesz.

Ez is pont olyan tudomány, mint az atomfizika, hozzá kapcsolódó iparral és nyilván profitorientált vállalatokkal. Ez miért meglepő?

Panzerfaust

Tudod mitől leszel kísérleti nyúl. Bármilyen kozmetikumtól. Ugyanis azokat tilos állatokon tesztelni, így Te próbálod ki, és leszel ekcémás, ha leszel. Számtalan probléma van velük mégsem támadja senki.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
silurusglanis


Zsolti

Ebben egyetértünk. A gond ezzel a példáddal, hogy az ilyen jellegű "kutatásnak" semmi köze a kutatáshoz mert modellezhetetlen. Néhány okos firkász összeszed valamit a szakirodalomból és az emberek bemondása alapján statisztikáznak.
A tudósok megállapították... már nem stimmel. Ezek sem tudományos folyóiratokban jelennek meg.

Ez más, kérek olvass el pár részt abból, amit belinkeltem és teljesen világos lesz.

Ez is pont olyan tudomány, mint az atomfizika, hozzá kapcsolódó iparral és nyilván profitorientált vállalatokkal. Ez miért meglepő?
Ránéztem arra a 18 részes anyagra amit átküldtél, igazából csak azt néztem meg, hogy kik a szerzőknek néztem utána, ill. az impresszumot futottam át a honlapon, az alapján első blindre korrekt kiadványnak tűnik, MTA rendes tagokkal, van köztük egy PHD-is. Sajnos IDŐM erre már nincs, pedig érdekes téma, egyelőre laikusként maradok annál, hogy amíg módomban áll, nem fogyasztanék ilyet. Megértem, és elfogadom, hogy ez is egy komoly tudományág, és ezt nem pejoratív értelemben írom most.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@ijasz
Nincs időm mélyebben belemenni, de az EM (Teruo Higa prof.) nevű folyadék amire alapoznak nem tartalmaz módosított szervezetet.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
GMO így GMO úgy egy dolgot tisztázzunk már. GMO növények egy egy nagy vállalat tulajdona. Tovább szaporításra alkalmatlanok így adott cégtől lesznek a gazdák függőek.

GMO pártiak vegyi anyag maradványokkal stb riogatnak. Vegyi anyagokat bő 100 éve használunk minden jó és rossz tulajdonságaikkal. Ismerjük a hatásaikat, jól bevált felhasználási eljárások vannak hozzájuk. Ja és ezen a területen tényleg szabad verseny van ha X cég helyet Y vegyszereit használod nem történik semmi.
GMO hatásai nem ismertek és egy oldalú függést okoznak.

Harmadrészt a természetet nem lehet hülyének nézni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintem az ég világon semmit sem tudsz. A Bayer és Syngenta inkább ellenérdekeltek. A többiek pedig pont abból fognak hosszú távú hasznot húzni, hogy az EU több államában megy ez a hiszti és nem támogatják a kutatást. Nem lesznek konkurensek.
Még egy ilyen töketlen kormány nincs mind a miénk, hogy alkotmányban rögzíti a középkort.


Tények politikamentesen:
http://www.nemzetigeografia.hu/taxonomy/term/673

Te is éppen a haszonról beszélsz, mint azok akik a cikkeidben megszólalnak.
Nincs végtelen növekedés, és nincs állandó felívelés, főleg nem a természet vagy az emberiség kára nélkül.
Ezek a vállalatok teljes mértékben egyeduralomra törnek és a totális gazdasági hatalom megszerzésére az agrárium felett. Ehhez lesz majd nekik óriási segítség a zárt kapuk mögött megkötésére irányuló transzatlanti-zsaroló-egyezmény.
Hála az égnek, hogy rögzítik alaptörvényben - nem alkotmányban - ezt kifejezetten üdvözöljük. És rajtam kívül még több milliónyian.
Értsétek meg, nem kívánjuk ezt a technológiát. Indiában, Kínában, Amerikában azt csinálnak amit akarnak, bár ezzel előbb utóbb tönkreteszik a bolygót a profitéhségükkel, felelőtlenségükkel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Másfelől a felelőtlenül szaporodókat a kutya sem akarja etetni a saját életterünk és a közös élőhelyünk rombolása árán. Meg amúgy sem.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Másfelől a felelőtlenül szaporodókat a kutya sem akarja etetni a saját életterünk és a közös élőhelyünk rombolása árán. Meg amúgy sem.
Ezt mondhatod de sajnos nem ez a valóság. Sőt a fejlettebb emberi társadalmak egyed számra ütemesen pusztulnak. Egy egy társadalmon belül fejlettebb államokba a gyermek vállalási hajlandóság fordítottan arányos a szellemi képességekkel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egyről beszélünk. Tudnánk magunkat fenntartható módon is élelmezni, a főleg keletebbi tömegnyomor igényeit nem kell az egész bolygónak nyögnie. Ha nincs kaja majd visszavesznek a tempóból.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Maradok a biodiverzitás mellet. Kukoricát kizárólag huvelyesekkel ültetek.

A vaj álljon közelebb a tehénhez, mint a tesscos zacskóhoz.

Ja és az ember nem Isten.

Uff!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 839
57 799
113
Érdekes cikk, értelmesnek tűnik a pali.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160426-norbert-hofer-az-osztrak-szelsojobb-vonzo-arca.html