[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 813
5 897
113
A hetes cikkely szerinti eljárás megszűntetése nekünk nem biznisz. Sosem tudnak azon keresztül elítélni, mert a végén minden miniszterelnöknek vétójoga van. Tehát a lengyelek a magyart, a magyarok a lengyelt megvétózzák. Erre kreatívan ki lehet találni, hogy erről egyszerre szavaznak és akkor mindkét országot kizárják, de ez egyrészt felvetne kérdéseket. Mi van ha csak az egyik ország elítélése jogos a másiké nem?? Kollektív bünti van? Másrészt sztem minimum vagy a V4 partnerek vagy a szlovénok ezt megvétóznák. 1% sincs az esély, hogy így átmenjen.
Ezért akarták ezt az új többségi eljárást. Csakhogy itt a költségvetési vétóval blokkoltunk. Patt.

És a kiszivárgott hírek szerint további 2-3 ország erőteljesen elbizonytalanodott, hogy ilyen áron van-e értelme a jogállamisági köntösbe bújtatott politikai feltételeknek...
Megy a cirkusz, mindenki keményen képviseli az országát, aztán a végén megegyeznek.
Pár napja olvastam, hogy miközben vétóval fenyegetünk, és nekünk szavakban nem is fontos a pénz, közben meg gőzerővel tervezik hogy mire költjük.
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 813
5 897
113
Ha annyira zsarolták volna a fletó kormányt, akkor az EU pénzügyi biztosa nem tolta volna el szeptemberig 2006-ban a konvergencia program bemutatását. A viki szerint (Magyar jobboldali politikusok 2006-ban keményen bírálták Almuniát, amiért az Európai Uniói a választásokon túlnyúló haladékot adott a Gyurcsány Ferenc vezette kormánynak az egyébként az EU által az év elején visszadobott konvergenciaprogram átdolgozására és ezzel lehetővé tette, hogy a választókat csak a választás után szembesítsék a magyar állami költségvetés valós állapotát tükröző tényekkel.[2])
A többi is a szoci-liberális kormányokra volt igaz!
Pont erről beszélek. Ha megszavazod ami a németeknek és franciáknak fontos, akkor már nem is sürgős a konvergenciaprogram. Ráér a választások után.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 830
6 685
113
Az ilyen eseteknél látszik a legjobban, hogy az EU miért nem működőképes hosszútávon.
Létrehoztak egy EU-t, ahol úgy oldják meg azokat a problémákat, amiket az egymástól teljesen független országok képtelenek, hogy ugyanezek az egymástól független országok elmennek Brüsszelbe (vagy mikor, hova) szavazni.

Egy EU akkor működhetne (politikai unióként), ha lenne egy diktátor az élén, aki megmondja, hogy mi lesz.Ezt soha nem fogadná el senki és még csak nem is Kelet-Európa lenne a gond, hanem a nyugati államok.Soha nem fogadná egy egy francia vezetés se, hogy a németek adják a diktátort és fordítva.
Viszont diktátor nélkül nem megy.Azaz értelmetlen az egész rendszer és újra kellene szervezni egy kizárólag gazdasági unióvá.Más értelme nincs az ilyeneknek, mert amikor politikai témákban akarnak egységre jutni, az soha nem fog összejönni.Újra és újra eljátsszák ezt és újra és újra az a vége, hogy senkinek nem lesz igaza, otthon mindenki azt mondja, hogy győztek és megy minden tovább.

Szerk: Nonszensz, hogy sok esetben olyan feltételeket akarnak elvárni egyes tagállamoktól, amiket pusztán azért képtelenek teljesíteni, mert nem járnak még ugyanott fejlődésben.Most ide nem a jogállamiságot értem, mert abban a kérdésben nyugat se egységes.
De ez olyan, mintha egy 10 évestől várnám el, hogy érettségizzen le.Képtelenség.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 813
5 897
113
Szerintem elég nyilvánvaló, hogy a déli államok miatt meg kell egyezniük.
Mindenkinek a megegyezés az érdeke. Nekünk is.
Az EU költségvetést tudjuk megvétózni. A helyreállítási csomagot viszont el tudják nélkülünk is fogadni. Ha ebből kimaradunk, akkor egy csomó pénztől esünk el. Ha nem kapunk pénzt az eu-tól, akkor nem lesz mivel pörgetni a gazdaságot a 2022 -es választások előtt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Mindenkinek a megegyezés az érdeke. Nekünk is.
Az EU költségvetést tudjuk megvétózni. A helyreállítási csomagot viszont el tudják nélkülünk is fogadni. Ha ebből kimaradunk, akkor egy csomó pénztől esünk el. Ha nem kapunk pénzt az eu-tól, akkor nem lesz mivel pörgetni a gazdaságot a 2022 -es választások előtt.
A helyreállítási csomag az amire abszolút nincs szükségünk sőt abból ki KELL maradni, mert az 30 év rabszolgaság és onnantól mi fizetjuk a görögök/olaszok és spanyolok jólétét.
Ne legyen senkinek kétsége ebből a 750 millárdból alapjövedelmet fognak adni az embereknek! Visszafizathetetlen.
Ezért mondta Viktor, hogy csinálják nélkülünk és ezért vettünk mi föl a piacról hitelt. Ez nekünk nem kell és nem is számolunk vele.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 801
17 601
113
Mindenkinek a megegyezés az érdeke. Nekünk is.
Az EU költségvetést tudjuk megvétózni. A helyreállítási csomagot viszont el tudják nélkülünk is fogadni. Ha ebből kimaradunk, akkor egy csomó pénztől esünk el. Ha nem kapunk pénzt az eu-tól, akkor nem lesz mivel pörgetni a gazdaságot a 2022 -es választások előtt.
A helyreallitasi csomagbol szvsz ki kene maradni, foleg a hitelezos reszbol.

Azzal az eurozonat akarjak menteni, az meg nekunk nem erdekunk.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 801
17 601
113
Itt már minden felmerül, meg mindennek az ellenkezője is. :)

A hollandok újabb eljárást akarnak a lengyelek ellen, Merkel meg lezárná az eddigieket is.

Lezárnák a két ország elleni eljárásokat a vétófeladásért cserébe?
Az utóbbi napokban több olyan értesülés is napvilágot látott, amely afelé mutat, hogy Angela Merkel német kancellár abban is gondolkodik: lezáratná a Magyarország és Lengyelország elleni 7-es cikk szerinti jogállamisági eljárást a Tanácsban, hogy ezért (és más engedményekért) cserébe rávegye a két országot, hogy ne vétózzon az uniós költségvetésnél és a helyreállítási alapnál.

Múlt héten Wolfgang Münchau, a Financial Times korábbi publicistája, most az Eurointelligence igazgatója célzott erre egyik írásában, amely a magyar-lengyel vétóhelyzet javasolt megoldását járta körbe (nem szabad engedni a magyar és lengyel kormánynak, hanem tovább kell lépni nélkülük a megerősített együttműködés formájában a helyreállítási alapnál). Ma pedig Hegedűs Dániel, az amerikai hátterű German Marshall Fund közép-európai munkatársa célzott szintén erre és megemlítette azt, hogy Manfred Weber (az Európai Parlamentben az Európai Néppárt frakcióvezetője) egy múlt heti belga lapinterjúban már utalt erre, és ő maga is úgy tudja a német kancellári hivatal köreiből származó információk alapján, hogy ezt a lehetőséget is mérlegelik Berlinben és Brüsszelben.

Hegedűs szerint ez nem lenne jó irány, mert ezzel mind hazai porondon, mint uniós színtéren felbátorodna a két ország vezetése, és más ügyekben is lehet, hogy akadályokat gördítenének az uniós tervek útjába. Azt is elismeri azonban, hogy a 7-es cikk szerinti eljárások gyakorlatilag nem működnek, alkalmatlanok arra, hogy kikényszerítsék a két tagállamból a jogállamisághoz igazodó kereteket, hiszen még ha meg is lenne a négyötödös többség a Tanácsban arra, hogy kimondják: sérülnek a jogállamiság elvei a két országban, az egyhangúság úgysem jönne össze a szankciók kiszabásához, mert úgyis bevédi egymást a két tagállam.

Érdemes megjegyezni, hogy a nyári EU-csúcs alatt a magyar kormányközeli sajtóban már megjelent az az értesülés, miszerint állítólag Angela Merkel megígérte Orbán Viktornak, hogy a német soros elnökség alatt lezárják a 7-es cikk szerinti eljárást. Aztán ezt az értesülést meglátva a német kormányszóvivő már jóval óvatosabban fogalmazott a Politico-nak: csupán azt mondta, hogy Merkel annyit mondott, mindent megtesznek a témában a német soros elnökség ideje alatt, ha a magyar (és lengyel) kormány is mindenben együttműködik.

Pillanatnyi elonyokert nem szabad ujabb adagot eladni a szuverenitasunkbol.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 350
96 750
113
A helyreállítási csomag az amire abszolút nincs szükségünk sőt abból ki KELL maradni, mert az 30 év rabszolgaság és onnantól mi fizetjuk a görögök/olaszok és spanyolok jólétét.
Ne legyen senkinek kétsége ebből a 750 millárdból alapjövedelmet fognak adni az embereknek! Visszafizathetetlen.
Ezért mondta Viktor, hogy csinálják nélkülünk és ezért vettünk mi föl a piacról hitelt. Ez nekünk nem kell és nem is számolunk vele.
A helyreallitasi csomagbol szvsz ki kene maradni, foleg a hitelezos reszbol.

Azzal az eurozonat akarjak menteni, az meg nekunk nem erdekunk.
Nah pont azt nem fogják engedni, hogy abból kimaradjunk.
Ha jól tudom 0% körüli kamattal fut és csak 20-30 év múlva kell elkezdeni visszafizetni. Szal rövid távon jól jön a zsé és a fasz se tudja mi lesz 20 év múlva....
Minimum ki lehetne a korábbi 8%-os dollárhiteleinket váltani. Igazság szerint rövid távon nyernénk vele. Tudom van kockázata a közös hitelnek, de van előnye is, csakúgymondom.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 801
17 601
113
Nah pont azt nem fogják engedni, hogy abból kimaradjunk.
Ha jól tudom 0% körüli kamattal fut és csak 20-30 év múlva kell elkezdeni visszafizetni. Szal rövid távon jól jön a zsé és a fasz se tudja mi lesz 20 év múlva....
Minimum ki lehetne a korábbi 8%-os dollárhiteleinket váltani. Igazság szerint rövid távon nyernénk vele. Tudom van kockázata a közös hitelnek, de van előnye is, csakúgymondom.
Az a baj, hogy nem latod at a dolog lenyeget. A belengetett ingyenpenz nem ingyen lenne, hanem jotvkellene alnod az olasz/spanyol/gorog/francia/portugal hitelekert.

A 2008as valsagnal rengeteg ember feje felol vittek el a hazat amiert meggondolatlnul vallaltak kezesseget.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nah pont azt nem fogják engedni, hogy abból kimaradjunk.
Ha jól tudom 0% körüli kamattal fut és csak 20-30 év múlva kell elkezdeni visszafizetni. Szal rövid távon jól jön a zsé és a fasz se tudja mi lesz 20 év múlva....
Minimum ki lehetne a korábbi 8%-os dollárhiteleinket váltani. Igazság szerint rövid távon nyernénk vele. Tudom van kockázata a közös hitelnek, de van előnye is, csakúgymondom.
0,1 és 1% a kamat, de adok neked egy tanácsot. Sose legyél kezes! Ez az egész erről szól.
Már bedobták, hogy nélkülünk kellene, csak 6 hónap lenne az előkészület és már nincs annyi idő (akkor kellett volna gondolkozniuk, amikor Viktor először szólt, hogy hagyjanak ki belőle. Akkor már januárban megkapnák a pénzt.)
A teljes adósságunk 20%-a deviza és akkor sem tudnánk úgy lecserélni, hogy az arcukba vágjuk, hogy itt a 8%-os pénzed nem kell. Meg kell várni amíg lejár, így viszont nem járunk jobban, mert piacról is kapunk a jelenlegi besorolással 2% körülit és így nem kell a maradék 745 milliárdra kezességet vállalni..
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and tarzaan

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 350
96 750
113
Az a baj, hogy nem latod at a dolog lenyeget. A belengetett ingyenpenz nem ingyen lenne, hanem jotvkellene alnod az olasz/spanyol/gorog/francia/portugal hitelekert.

A 2008as valsagnal rengeteg ember feje felol vittek el a hazat amiert meggondolatlnul vallaltak kezesseget.
0,1 és 1% a kamat, de adok neked egy tanácsot. Sose legyél kezes! Ez az egész erről szól.
Már bedobták, hogy nélkülünk kellene, csak 6 hónap lenne az előkészület és már nincs annyi idő (akkor kellett volna gondolkozniuk, amikor Viktor először szólt, hogy hagyjanak ki belőle. Akkor már januárban megkapnák a pénzt.)
A teljes adósságunk 20%-a deviza és akkor sem tudnánk úgy lecserélni, hogy az arcukba vágjuk, hogy itt a 8%-os pénzed nem kell. Meg kell várni amíg lejár, így viszont nem járunk jobban, mert piacról is kapunk a jelenlegi besorolással 2% körülit és így nem kell a maradék 745 milliárdra kezességet vállalni..
Nem a teljes devizaadósság ketyeg xar kamattal csak a régiek.

Különben értem mi a rizikó. De nem érzem olyan nagynak. Rengeteg tagállam közt eloszlik a kockázat és nem mi tejelnénk sokat, ha valaki bebukik.
Inkább a közös hitel, közös gazdaságpolitika riaszt. Amiatt szívhatnánk, de ez nem következik a közös hitelből automatikusan, bár egy lépéssel közelebb lennénk.
Mivel a magyar gazdaságot a németekhez kötöttük, kötjük most is és valszeg ez így marad, ha tovább csökkenének 10-20 év távlatában a gazdasági különbségek, lehet egy pont, ahol a német monetáris politika iránya a magyar monetáris politika irányával is megegyezhet. Akkor van értelme a közös pénznek és a közös gazdaságpolitikának. Ez még nagyon távoli, de elképzelhető irány. Igazság szerint nagyon más nincs is. Vagyis ami lenne az nagyon ingoványos, még ennél is bizonytalanabb.