[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Irreleváns! Definició szerint azok is esküszegők.

Te se úgy esküszöl, hogy jóban rosszban, kivétel; ha megcsal, megcsunyúl, stb.
Rommel se úgy esküdött, életem halálom, kivétel ha Hitler nekem nem tetsző dolgokat tesz...
Hitlerre esküdött fel vagy Németországra?

Én sem Orbánra esküdtem fel, hanem Magyarország alkotmányára/az alaptörvényre.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 831
113
Hitlerre esküdött fel vagy Németországra?

Én sem Orbánra esküdtem fel, hanem Magyarország alkotmányára/az alaptörvényre.
És ilyenkor az adott alaptörvényben foglaltakra esküszik az ember? De azt alkalmasint módosítják, olyankor meg kell újítani az esküt? Ha nem, akár bármi neked nem tetszőt beleírnak pl: Holnaptól Magyarország királya Orbán Viktor akkor mi van?
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 598
17 793
113
Ha Németországra IS, meg Adolf Hitlerre is, akkor jól tette hogy megpróbálta inkább Németországot választani Hitler helyet még akkor is, ha végül nem sikerült. Esküszegés ide - oda.
Akkor te se vagy becsületes ember,ha ez a "válasszuk valamelyik variációt" jut eszedbe erről.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
És ilyenkor az adott alaptörvényben foglaltakra esküszik az ember? De azt alkalmasint módosítják, olyankor meg kell újítani az esküt? Ha nem, akár bármi neked nem tetszőt beleírnak pl: Holnaptól Magyarország királya Orbán Viktor akkor mi van?
Nem találkoztam még ilyen szituációval, nem tudom mit kéne csinálni ebben az esetben. Jobb is ez így, Viktortól reálisan jobb alternatívát nem látok még most sem(talán Toró, csak ne lenne annyira egyedül, de TALÁN Ő), de nem szeretnék felesküdni rá mint király :D!
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Nekem az eskü szent. Ki hogy érzi.
Maradjunk annyiban, mivel nem kellett soha felesküdjek konkrét vezetőre, csak az országra, annak rendjének, törvényeinek betartására, nem is kellett ezen gondolkozzak soha.

Abban sem vagyok biztos hogy hajlandó lennék konkrét emberre felesküdni, de mondom még 1x, ilyen nem történt, és remélem nem is lesz soha.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 831
113
Neked is mondom, ezek szerint az aradi 13 kivégzése abszolút rendben volt?
Nem, nem volt rendben mert Magyarok vagyunk!
DE! Ne csináljunk már úgy, hogy a Monarchia nem járt el jogszerűen!

Mindezek a vádlott urak a velük szemben folytatott hadbírósági vizsgálat során a megállapított tényállást elismerték, hogy ellentétben a császári királyi hadseregbe való belépésükkor tett esküjükkel, illetve Lázár+ vádlott esetében a szolgálatból való kilépéskor kiállított kötelezvénnyel, hogy törvényes császárának és királyának csapatai ellen harcolni nem fog…
– Az osztrák császári haditörvényszék ítélete Arad várában 1849. szeptember 26-án. (részlet)[11][19]

Szomorú, de ettől még igaz!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Hitlerre esküdött fel vagy Németországra?

Én sem Orbánra esküdtem fel, hanem Magyarország alkotmányára/az alaptörvényre.
1934-től a Wehrmacht katonáinak magára Hitlerre kell esküdniük. Ezt követően a katonák többsége végképp nehezen kérdőjelezhette meg a Führer parancsait.


Akár le is szerelhetett volna, és le is léphetett volna amíg még nyerésben volt, ha a náci vezetés annyira zavarta volna.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Bármikor a hazámat választanám egy vezető helyett, ha azt látom hogy reálisan nem az országom érdekei szerint vezeti a népet.

Akkor is ha szerinted ez ezzel jár hogy nem vagyok becsületes.
Van-e elég információd megítélni mik az ország érdekei? Lásd még a 2015 migránsválság előtt a migránsplakátokon lolozó tömegek, míg csak meg nem jelentek tényleg azok, akikről a vezetés nyilván tudott már a megfelelő hírszerzési forrásokból, és akikre előre elkezdte a közvéleményt felkészíteni.

Nincs információs paritás a vezetés és az egyén közt, persze minél magasabban van valaki, úgy enyhül ez a diszparitás (illetve egy másfajta információs diszparitás jelenik meg: a kozmetikázott jelentések miatti hamis információk miatti), de nem biztos, hogy átlagjóska részéről hiteles mentésg az ország érdekében teszem szöveg. A saját érdekében teheti, el lehet, hogy az adott helyzetben el tudom fogadni mint érthető érvet, és nem csak egy gagyi kifogás, megideologizálása az önzésnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand and fip7