[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Énszerintem az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy eléggé vesztes helyzetből startolt és kényszerpályán mozgott.
Kritizálni, röhögni lehet de akkor az alternatív lépéseket is mondjátok.
Alternatíva 1.: Vilmos herceg legyen a király és zavarják szét a parlamentet! Abszolút monarchia! Utána megrendszabályozni a skótokat, íreket, majd visszafoglalni az amerikai gyarmatokat! :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 303
113
Akkor az lehet a következő PM. :)
Észre se vennék a különbséget. A "Yes PM" szériát ujra lehet inditani.

Most komolyan:
Új választás jön, ami jól jönne Labournak, vagy a Toryk kereshetnek egy új PM-et?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Indiát se felejtsük el, ha már úgyis új világrendről van szó!
Persze, és újraéleszteni a Szent Szövetséget?
Már látom magam előtt az ensz közgyűlést:
UK: A Szent Szövetség a kontinentális egyensúly alapja.
OMM, Oroszország, Poroszország:
Az európai biztonság érdekében szükség lehet a határok újratárgyalására
Lengyelország: jaj ne már megint.
 
T

Törölt tag 133

Guest

BREAKINGTruss announces her resignation as prime minister​

BBCCopyright: BBC
Liz Truss has announced her resignation as prime minister.
Speaking outside Downing Street, she said she had told King Charles she was resigning as leader of the Conservative Party.

Azt se értettem h választhatták meg. Nála talán már csak jobb jöhet. Durva mekkora lejtőn van az az ország.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
Kár hogy lemondott.... én jobb vezetőt nem kívánhatok annak az országnak :(. De ne búsuljunk, bármily csekély is az esély, még román miniszterelnök lehet belőle.
Amúgy a helyzet emlékeztet a nyugatrómai birodalom utolsó császárai, ők se uralkodtak túl sokáig. Bár az ilyesmi általánosan jellemző a bukó birodalmakra, de ez bizonyára csak a véletlen műve.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
Alternatíva 1.: Vilmos herceg legyen a király és zavarják szét a parlamentet! Abszolút monarchia! Utána megrendszabályozni a skótokat, íreket, majd visszafoglalni az amerikai gyarmatokat! :)
Akkor ehhez mindenképpen kell infrastruktúrának Ausztrália, a börtönsziget. :)

A Prince of Wales hajóra vitorlázatot kell felszerelni, kikapni az állandóan felesleges hajócsavart, mert nagy a közegellenállása, oszt mehet is a humán diszlokáció.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Énszerintem az igazsághoz azért hozzá tartozik, hogy eléggé vesztes helyzetből startolt és kényszerpályán mozgott.
Kritizálni, röhögni lehet de akkor az alternatív lépéseket is mondjátok.
Tudja a fene, speciel én nem tudom mi a megoldás, no de én nem is akarok Nagy - Britannia miniszterelnöke lenni. Amúgy javaslok egy új választás kiírását ha már a konzervatív párt nem tud megfelelő miniszterelnököt kiállítani. Egyébként, tényleg mindenféle gúny vagy irónia nélkül kérdezem. Ő volt a britek legrövidebb ideig regnáló miniszterelnöke?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Tudja a fene, speciel én nem tudom mi a megoldás, no de én nem is akarok Nagy - Britannia miniszterelnöke lenni. Amúgy javaslok egy új választás kiírását ha már a konzervatív párt nem tud megfelelő miniszterelnököt kiállítani. Egyébként, tényleg mindenféle gúny vagy irónia nélkül kérdezem. Ő volt a britek legrövidebb ideig regnáló miniszterelnöke?
Elvileg ő. Még az 1700as években volt, akik pár napig de azokat nem számítják.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 796
113
Tudja a fene, speciel én nem tudom mi a megoldás, no de én nem is akarok Nagy - Britannia miniszterelnöke lenni. Amúgy javaslok egy új választás kiírását ha már a konzervatív párt nem tud megfelelő miniszterelnököt kiállítani. Egyébként, tényleg mindenféle gúny vagy irónia nélkül kérdezem. Ő volt a britek legrövidebb ideig regnáló miniszterelnöke?
Igen.

"Liz Truss 45 napig töltötte be miniszterelnöki tisztségét. Korábban George Canning tartotta a rekordot, a konzervatív politikus 1827-ben 119 napot szolgált."

 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 626
113
Igen.

"Liz Truss 45 napig töltötte be miniszterelnöki tisztségét. Korábban George Canning tartotta a rekordot, a konzervatív politikus 1827-ben 119 napot szolgált."


nyugdíj fraud volt az egész , innetől 115 ezer (54 millió forint) fontra tudja benyújtani az igényét a nő évente mint ex pm :cool:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 201
113
A bohóc vissza akar térni mint PM

uYrTa4hsmMA.jpg


YOF1_nQZ74U.jpg