[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
milyen pozitív hír van dániába pénzügy vagy gazdaság terán.
a hitelek drágúlnak a lakásárak zuhannak az infláció minden más téren nől.
a részvénypiacoknak odacsaptak.
a bankok bajban vannak.
több céget zárnak be mint 2010 be ami rekord év vólt.
stb...
semmi pozitív gazdaság tekintetébe...
Oh persze, micsoda szarban vannak. Mindig panaszkodnak. Persze az összes svéd, dán és norvég nyomorog.
Belegondolva teljesen abszurd, hogy egy magyar fórumra járok vissza vitatkozni azon, hogy én itt mit tapasztalok a bőrömön. Whatever, higyjétek azt amit akartok, engem nem zavar.
Ezek mind top 10-20 országok egy főre jutó GDP tekintetében, az egyetemeik élvonalbeliek, az emberek nyugodtak és elégedettek (általánosságban). Persze itt sincs kolbászból a kerítés, de amiket írtál az egy vicc. De a részemről ennyi, én nem érzem életcélomnak, hogy meggyőzzek egy rakás magyar fórumozót arról, hogy amit hisznek az butaság.
 
  • Tetszik
Reactions: SirHiggins

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 203
113
Oh persze, micsoda szarban vannak. Mindig panaszkodnak. Persze az összes svéd, dán és norvég nyomorog.
Belegondolva teljesen abszurd, hogy egy magyar fórumra járok vissza vitatkozni azon, hogy én itt mit tapasztalok a bőrömön. Whatever, higyjétek azt amit akartok, engem nem zavar.
Ezek mind top 10-20 országok egy főre jutó GDP tekintetében, az egyetemeik élvonalbeliek, az emberek nyugodtak és elégedettek (általánosságban). Persze itt sincs kolbászból a kerítés, de amiket írtál az egy vicc. De a részemről ennyi, én nem érzem életcélomnak, hogy meggyőzzek egy rakás magyar fórumozót arról, hogy amit hisznek az butaság.
igen ez tavaj tavajelött azelött covid elött.
ma meg ma van. ha jártál kint 19 elött akor ahhozképest érzékelned kell a változást. (én évekig éltem kint a lányom most is kintél kint született az anyja dán.)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 588
17 696
113
Oh persze, micsoda szarban vannak. Mindig panaszkodnak. Persze az összes svéd, dán és norvég nyomorog.
Belegondolva teljesen abszurd, hogy egy magyar fórumra járok vissza vitatkozni azon, hogy én itt mit tapasztalok a bőrömön. Whatever, higyjétek azt amit akartok, engem nem zavar.
Ezek mind top 10-20 országok egy főre jutó GDP tekintetében, az egyetemeik élvonalbeliek, az emberek nyugodtak és elégedettek (általánosságban). Persze itt sincs kolbászból a kerítés, de amiket írtál az egy vicc. De a részemről ennyi, én nem érzem életcélomnak, hogy meggyőzzek egy rakás magyar fórumozót arról, hogy amit hisznek az butaság.
Köszönjük Emese. Azért leírom még egyszer,hogy szeptemberi Eurostat adat szerint 11% felett van a dán infláció.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
igen ez tavaj tavajelött azelött covid elött.
ma meg ma van. ha jártál kint 19 elött akor ahhozképest érzékelned kell a változást. (én évekig éltem kint a lányom most is kintél kint született az anyja dán.)
Rád hagyom. :)
Én is kint élek egy ideje, barátaim még régebb óta kint élnek, mi mást tapasztalunk. Bbeszélek helyiekkel, ők sem látják azt amit te mondtál és ha van is panaszuk, közel sem olyn apokaliptikus, mint a te leírásod. De egy dologban nincs igazad, a legutóbbi 2021es lista alapján is uott vannak egy főre jutó GDP-ben.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Köszönjük Emese. Azért leírom még egyszer,hogy szeptemberi Eurostat adat szerint 11% felett van a dán infláció.
És?
Nem szeptember van, lehet feltűnt.


Összehasonlításnak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 203
113
Rád hagyom. :)
Én is kint élek egy ideje, barátaim még régebb óta kint élnek, mi mást tapasztalunk. Bbeszélek helyiekkel, ők sem látják azt amit te mondtál és ha van is panaszuk, közel sem olyn apokaliptikus, mint a te leírásod. De egy dologban nincs igazad, a legutóbbi 2021es lista alapján is uott vannak egy főre jutó GDP-ben.
olvad el a híreket.
vagy hazudnak a dán ujságok is mind.
ssemmi gond sehol csak én képzelem be. hazudik a magánnyugdíj biztosítom. és nem is történt pénzvesztés. az egész toppdanemark közben tök nyereséges.
sehol semmi probléma ... az én ismerőseim és "rokonaim" mást mondanak mint te ahogy a vólt szomszédaim is.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 588
17 696
113
És?
Nem szeptember van, lehet feltűnt.


Összehasonlításnak.
Ja,és szeptember óta majdnem 4%-t csökkent. A hülyék a másik oldalon.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 203
113
És?
Nem szeptember van, lehet feltűnt.


Összehasonlításnak.
olvasd el a napi híreket csupa jó hír napról napra. dánna meg nagyon jóba kell lenned hogy az anyagiakról beszéljen neked. mert családon bellül se szeretnek beszélni ilyenekről.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
olvad el a híreket.
vagy hazudnak a dán ujságok is mind.
ssemmi gond sehol csak én képzelem be. hazudik a magánnyugdíj biztosítom. és nem is történt pénzvesztés. az egész toppdanemark közben tök nyereséges.
sehol semmi probléma ... az én ismerőseim és "rokonaim" mást mondanak mint te ahogy a vólt szomszédaim is.
Olvasom. Nincs semmi apokalipszis. Senki nem állítja, hogy semmi nem történt, de amiket írsz az abszurd.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 203
113
egyébként hogy apokalipszis én nem állítottam. ezt te láttad bele a hírekbe amiket hoztam amit írtam mind meghozom forrásostól. eggyik sem kitaláció.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
mond meg mi az abszurd?
Amit írsz a nagy összeomlásról :)
Nemakarom azt állítani, hogy ~8% inflációnak mindneki örül és, hogy semmi baj nincs az égvilágon, de ha nekünk ilyen "problémáink" lennének, akkor nagyon boldog lennék. Fejezzük ezt be. Nem fogsz tudni meggyőzni, hogy amit nap mint nap tapasztalok, az faszság.
Tak.
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 203
113
Amit írsz a nagy összeomlásról :)
Nemakarom azt állítani, hogy ~8% inflációnak mindneki örül és, hogy semmi baj nincs az égvilágon, de ha nekünk ilyen "problémáink" lennének, akkor nagyon boldog lennék. Fejezzük ezt be. Nem fogsz tudni meggyőzni, hogy amit nap mint nap tapasztalok, az faszság.
Tak.
milyen összeomlást írtam én?

"
nincs mozgástér a dán költségvetésbe nincs pénz.
választások vóltak elköltöttek ellkampányoltak egy csomó koronát.hónapokig nemtudott felállni az új kormány. kompromisszumokkal felált dde mindenek a maga rigojájára kell a pénz. hidat akarnak építeni újra amikor a nagy beltet is még fizetik... zöldárammal beszopták a gáz az egekbe pelett fa nincs a távfűtési rendszerük nagyon megdrágúlt orosz nyersanyagok nélkül. jelenleg belvizek vannak mindenhol. a nyérctenyésztésük a koronavírus alatt csapták el. most kártérítést fizetnek (a világ legnagyobb nyertnyésztői több nyerc vólt dánba mint ember) tudod milyen drága egy nercbunda?) a halásza problémás és akadozik a tija gázmezőbe beleöntöttek egy csomó pénzt hogy elöbb beindulhasson a termelés. de nem fog ablakon kidobták... az ukránoknak a seggétkinyalták erre az arabok négerek is többet követeltek...rengeteg koronát elégettek... a legjövedelmezőbb bevételi forrásuk a maerks b.szik adózni a dánoknak mert hatalmas piacokat vesztett az északi féltekén az orosz kiesés miatt. a déli meg ausztráliába küldi a pénzt. a lego szintén piacot vesztett nagyon nagyot az eggyik külföldi gyárukat be is zárták a bútorboltok jysk nem jut áruhoz mert oroszba gyártatott meg fehéroroszba az ikea mömax hasonló partnereit nem tudja kiszolgálni (láthatod a dáán butorok székek ki is kerültek a kínálatukból) az ECO színtén (ruhamárka) a hummel al egyetembe mert oroszba varattak meg fehéroroszba...
és ezek csak a felkapottabb hírek.
láznganak az öregek othonába lakok hogy megfagyasztják őket
lázonganak a nyugdíjasok hogy nem emelnek nyugdíjat
tüntetnek a tanárok
tüntetnek az egészségügyisek (covid alatt beigért pénzeik még mindig nem kapták meg)
tüntetnek a vasutasok mert leépítéseket kaptak
megszüntették a munkaügyi központokat hogy megbonyólítsék az új segélyezettek felvételét a listára (erre az elbocsáljtot jobbcenteresek is tüntetnek)
a magánnyugdíjbiztosítók közül egy csomó a csőd szélén államis egítséget várnak (az emberek nem kicsit piőák emiatt)
a dán bankokból 2 havonta napokig nem lehet pénzt felvenni vagy nem működnek a bankártyák. (mindenfélére fogják) de a valóság hogy forgatják a pénzt azokon a napokon mert a bankok is szara vannak.
egy csomó gyár üzem bezárt mert oroszból importált nyers vagy alapanyagot vagy félkész készterméket.
már a legnagyobb szendvicsláncuk is becsődölt (a szendvics a nemzeti ételük) ...
és még sorolhatnám....


annyira nincs pénz hogy a dán királyi család lóvéját megvágták. a királynő vagy 8-10 unokáját 2 gyerekétől vónta meg a hercegi címet. (hogy ne kelljen nekik pénztadni) a nép egyrésze már a monarchiát is megszüntetné.. királynőstül)

"

emeld ki nekem légyszives az apokalipszist vagy az összeomlás szót
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
milyen összeomlást írtam én?

"
nincs mozgástér a dán költségvetésbe nincs pénz.
választások vóltak elköltöttek ellkampányoltak egy csomó koronát.hónapokig nemtudott felállni az új kormány. kompromisszumokkal felált dde mindenek a maga rigojájára kell a pénz. hidat akarnak építeni újra amikor a nagy beltet is még fizetik... zöldárammal beszopták a gáz az egekbe pelett fa nincs a távfűtési rendszerük nagyon megdrágúlt orosz nyersanyagok nélkül. jelenleg belvizek vannak mindenhol. a nyérctenyésztésük a koronavírus alatt csapták el. most kártérítést fizetnek (a világ legnagyobb nyertnyésztői több nyerc vólt dánba mint ember) tudod milyen drága egy nercbunda?) a halásza problémás és akadozik a tija gázmezőbe beleöntöttek egy csomó pénzt hogy elöbb beindulhasson a termelés. de nem fog ablakon kidobták... az ukránoknak a seggétkinyalták erre az arabok négerek is többet követeltek...rengeteg koronát elégettek... a legjövedelmezőbb bevételi forrásuk a maerks b.szik adózni a dánoknak mert hatalmas piacokat vesztett az északi féltekén az orosz kiesés miatt. a déli meg ausztráliába küldi a pénzt. a lego szintén piacot vesztett nagyon nagyot az eggyik külföldi gyárukat be is zárták a bútorboltok jysk nem jut áruhoz mert oroszba gyártatott meg fehéroroszba az ikea mömax hasonló partnereit nem tudja kiszolgálni (láthatod a dáán butorok székek ki is kerültek a kínálatukból) az ECO színtén (ruhamárka) a hummel al egyetembe mert oroszba varattak meg fehéroroszba...
és ezek csak a felkapottabb hírek.
láznganak az öregek othonába lakok hogy megfagyasztják őket
lázonganak a nyugdíjasok hogy nem emelnek nyugdíjat
tüntetnek a tanárok
tüntetnek az egészségügyisek (covid alatt beigért pénzeik még mindig nem kapták meg)
tüntetnek a vasutasok mert leépítéseket kaptak
megszüntették a munkaügyi központokat hogy megbonyólítsék az új segélyezettek felvételét a listára (erre az elbocsáljtot jobbcenteresek is tüntetnek)
a magánnyugdíjbiztosítók közül egy csomó a csőd szélén államis egítséget várnak (az emberek nem kicsit piőák emiatt)
a dán bankokból 2 havonta napokig nem lehet pénzt felvenni vagy nem működnek a bankártyák. (mindenfélére fogják) de a valóság hogy forgatják a pénzt azokon a napokon mert a bankok is szara vannak.
egy csomó gyár üzem bezárt mert oroszból importált nyers vagy alapanyagot vagy félkész készterméket.
már a legnagyobb szendvicsláncuk is becsődölt (a szendvics a nemzeti ételük) ...
és még sorolhatnám....


annyira nincs pénz hogy a dán királyi család lóvéját megvágták. a királynő vagy 8-10 unokáját 2 gyerekétől vónta meg a hercegi címet. (hogy ne kelljen nekik pénztadni) a nép egyrésze már a monarchiát is megszüntetné.. királynőstül)

"

emeld ki nekem légyszives az apokalipszist vagy az összeomlás szót
Az összeomlás szó használata nélkül is le lehet írni az összeomlást, úgy hívják "körülírni" valamit.
 
  • Vicces
Reactions: svajcibeka

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 203
113
Az összeomlás szó használata nélkül is le lehet írni az összeomlást, úgy hívják "körülírni" valamit.
igen.
de amiket leírtam azok hírek.

ha neked erről az összeomlás képe jut eszedbe azért ne engem vádolj olyannal amit nem írtam le.

olvasd el a híreket. ezekről szólnak infláció vagy a házak delációja elértéktelenedése. =most pl a teslasok morognak hogy értékzuhant az új kocsi..mai hír) csomo kereskedő bajba is kerül. kisboltok zárnak be és nagy üzletláncok az infláció fokozódik. a bankok kamatokat emelnek ami a hiteleseket érinti a legjobban a részvénypiacokk veszteségesek vele a magánbyugdíjpénztárak és a bankok is. munkahelyek szüntek meg megdrágúlt a fűtés mert nincs orosz pelet és fa meg szén stb. ukránoknak adák a fegyvereik. el kell törölmni egy pirosbetűs napot (szabadnapot ünnenapot) hogy fedezni tudják a haderő VISSZAFEJLESZTÉS költségeit.