[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 301
14 048
113
Inkább az a jó kérdés, hogy kivel harcolnánk szívesebben,kikkel szemben?
Mármint ha az Oroszokkal vagyunk 1 katonai szövetségben,akkor ővelük harcolnánk e Inkább magunkért a szomszédaink ellen,bízva az Oroszokban,hogy nem árulnak el,avagy bízzunk meg bármelyik szomszédunkban,és harcoljunk velük, az Oroszok ellen?
Ugye,így már más a leányzó fekvése....

Ez egy roszul felállítot kérdés.
Ugyanis Kun illetve Horthy vezetése alatt mindketto meg volt próbalva és mindig nagy szívás volt a vége.

nem lenne ideje mindenféle aktuális érzelmi kihágások helyet a szerint donteni, ki nyer a végén.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 713
113
OFF

A magyar demokrácia.
Nálunk nincs demokrácia, autokracia van.
De tudatosan összezavar autokrata azzal, hogy képviselőarányosan kapsz parlamenti alelnöki, bizottsági elnöki, alelnöki pozit és a nemzetbiztonsági bizottságnak ellenzéki elnöke van.


Ezzel szemben Brüsszelben nincs ilyen megfelelési kényszer. Hiába nagyobb a frakciód, mind a zöldeke vagy a libsiké, nekik jár alelnöki poszt, neked nem. Hiába vannak kevesebben nekik jár bizottsági elnöki pozi, neked nem.
Majd ha nem kelltesz rossz vibe-oket és nem vagy európaellenes akkor talán kapsz.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 415
33 637
113
Ez egy roszul felállítot kérdés.
Ugyanis Kun illetve Horthy vezetése alatt mindketto meg volt próbalva és mindig nagy szívás volt a vége.

nem lenne ideje mindenféle aktuális érzelmi kihágások helyet a szerint donteni, ki nyer a végén.

Nem lefutott, hogy ki nyer a végén. Vagy hogy miben áll a "nyerés". Amúgy meg kimaradni a dologból amennyire lehet.
Igazából az USA-Kínai vetélkedés eldőlése dönt el majd mindent hosszú távon. Helyileg persze ez járhat azzal is, hogy a bezárkózó, területét gazdaságilag elkerítő vesztessel együtt ragadunk földrajzi okokból.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 415
33 637
113

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 190
29 201
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 753
28 600
113
Közben emellett se menjünk el!

"Farage pártja 4 millió szavazattal 4 képviselőt, a Munkáspárt 9,6 millió szavazattal 410 képviselőt küld a brit parlamentbe."

(...)

"Vagyis, ha Farage-ék esetét nézzük,
majdnem feleannyi szavazatot kaptak, mint a Munkáspárt, de százszor (!) kevesebb képviselőjük lesz Londonban."


Aki ezek után azt mondja, hogy szar a magyar rendszer, az egy idióta
Avagy politológia első félév "választási rendszerek" nevű tárgya, ahol az angol és holland rendszereket, mind a két végletet szokták felhozni példaként. Azaz az angol rendszerben (FPTP) listás szavazás nem létezik, csak relatív többségi, ahol aki a legtöbb szavazatot szerzi meg az adott körzetben az nyer, kompenzáció nincs, oszt szoszi. Ha 3 szavazattal vesztesz, akkor hárommal és minden rád adott szavazat az ment a kukába. Ez pedig országos szintre vetítve ilyen anomáliákat tud okozni, mint a Reform UK esetében.

Ezt ha megnézzük, akkor gyakorlatilag két, egymást évtizedes (sőt, angolok-amerikaiak esetében évszázados) szinten váltógazdálkodásban cserélgető nagypárt kialakulását hozza magával, miközben a kisebb pártoknak gyakorlatilag esélyük sincs. Cserébe a rendszer előnye a könnyebb kormányozhatóság, mivel a győztes az arányos listás rendszerhez képest nagyobb arányban tud győzni, nagyobb többséget kialakítva a parlamentben. De a valós választási akaratot nemigen képezi le.

A hollandban meg csak arányos listás szavazás van, ahol lényegében boldog-boldogtalan indulhat és emiatt 10-enx százalékokat kap mindenki, koalíciókényszert hozva magával. Bár elméletben ez jobban leképezné a választói akaratot, Rutte példáját nézve inkább csak a kulisszák mögötti machinációknak ad teret, ahol ügyesen lavírozva valahogy mindig ő jött ki győztesen.

Nem véletlen, hogy az országok többsége (itthon is) a kettő keverékét jelentő vegyes rendszer alkalmazza.