[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Kérdés, hogy Donbassz vagy a Krím? A Nyugat és Törökország érdeke a krími irányt valószínűsíti. A donbasszi irány azt jelentené, hogy északról és a Krímből harapófogóba zárhatják a komplett ukrán sereget. Az oroszok szeretnek nagyban játszani. Szépen oda összpontosítják a hadra fogható ukrán erők 90 százalékát, azután az oroszok rácsukják a lakatot. Mondhatnám, klasszikus.... Ezt úgy lehetne kikerülni, hogy a Krímben is lekötnék az oroszokat, de annyi haderejük nincs... A Nyugat pedig - szerintem - nem jön ki a fényre az ukránok háta mögül. Ha igen, akkor az időjárás-jelentés úgy fog kezdődni: gombafelhő-átvonulás várható....
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ment Ukrajnába a tow, stinger, javelin, meg egyéb nyugati es torok atgm. Meglepodnenk ha ezek felbukkannanak hatalmas mennyiségben? Nem! Biztos nem lisztet, cukrot meg étolajat vittek a gépek oda!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 745
113
Kérdés, hogy Donbassz vagy a Krím? A Nyugat és Törökország érdeke a krími irányt valószínűsíti. A donbasszi irány azt jelentené, hogy északról és a Krímből harapófogóba zárhatják a komplett ukrán sereget. Az oroszok szeretnek nagyban játszani. Szépen oda összpontosítják a hadra fogható ukrán erők 90 százalékát, azután az oroszok rácsukják a lakatot. Mondhatnám, klasszikus.... Ezt úgy lehetne kikerülni, hogy a Krímben is lekötnék az oroszokat, de annyi haderejük nincs... A Nyugat pedig - szerintem - nem jön ki a fényre az ukránok háta mögül. Ha igen, akkor az időjárás-jelentés úgy fog kezdődni: gombafelhő-átvonulás várható....
Egyfajta ukrán-NATO erőfitogtatás lesz a közös hadgyakorlat, amin a Krím visszaszerzését fogják gyakorolni-ezt az ukránok már be is jelentették. Az oroszok is hadgyakorlatot tartanak ez miatt a Krímen. Oda megy az a sok technika.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ment Ukrajnába a tow, stinger, javelin, meg egyéb nyugati es torok atgm. Meglepodnenk ha ezek felbukkannanak hatalmas mennyiségben? Nem! Biztos nem lisztet, cukrot meg étolajat vittek a gépek oda!
ATGM-kel és MANPAD-eklel még egy háborút se nyertek azt ugye tudod ! A szakik védekezésre vannak berendezkedve tehát az ukriknak kell támadni . Na most az általad említett egyik fegyver se az a klasszikus támadó fegyver ! Tehát lehet belőlük HATALMAS mennyiség is az ukriknál attól még az első nagyobbacska emberveszteségnél futni fognak mint a nyulak !
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Boki, mint már az előbb írtam, hivatalosan NATO nem! Tudom, az ukránok szeretnék így aposztrofálni, de max 4 oldalú gyakorlat lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Kérdések: a szaki, illetve az orosz hadművészet változása, fejlődése. A több ezer tankos, frontlégierős tömegtámadások ideje lejárt. A hadászat és a harcászat fejlődése mennyire hagy nyomot az esetleges orosz hadviselésben? A Nyugat le tudja-e zárni a Krímet? A tenger felől milyen lehetőségei vannak Ukrajnának és szövetségeseinek? Románia? Belorusszia? Az orosz gazdaság mennyire "háborúképes"?
Subject: én inkább egy új krími háborútól tartok......
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 416
113
Lehet, hogy csatlakoztunk, nem tudom, nem tudhatom. Különben is a politika a hazugság művészete és az érdekérvényesítés mestersége. Én sem vagyok orosz fan. Elismerem Oroszország érdekeit, szeretnék vele békében, prosperitásban élni. Örülök, hogy nem közvetlen határunk van vele. És örülnék annak is, ha Nyugat-Európa végre felhagyna ezzel a több évszázados orosz távoltartással az európai ügyektől. Nagyon hamar szüksége lehet Európának Oroszországra. A háborúnak sem vagyok híve. Emberségem nem érti, miért nem lehet úgy független Ukrajna, hogy az ott élő minden kisebbség teljes jogot élvezzen, és a nagy számban ott élő oroszok is hazájuknak érezzék. Minden mai résztvevőnek ez lenne a legjobb. És mégsem így történik...... Jöhetne már a házmester vagy az erdész a Zeta Reticuliról és rendet rakhatna.... :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Május 15-ig meghosszabbította a fotók és videók forgalmának lassítását a Twitteren az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor), ugyanakkor közölte, hogy nem tér át a hozzáférés teljes blokkolására, mert a közösségi mikroblog-szolgáltató változtatott oroszországi moderálásának alapelvein és sebességén.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/226745/
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 325
20 748
113
„Ukrajna a Török Áramlat gázvezeték beindítása után hatalmas veszteségeket szenved el, szakértők szerint ez az ország teljes GDP-jének körülbelül 15% -a.
Barokkos túlzás.
Április 1. óta pedig a Török Áramlat 2 révén Bulgária teljes mértékben ellátja a gázellátást Romániába.
Na, a román gázimportból még senki se gazdagodott meg.
Ukrajna számára a tranzit leállítása kettős ütés: az első az energiabiztonság elvesztése
Több mint 1 éves az az EU - orosz megállapodás, ami garancia a tranzitra. A korábbinál persze jóval kisebb mennyiségre és több évre.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 745
113
Nézzük meg mi Igor Strelkov véleménye, a napokban(az LNR ellen végzett ukrán támadás után) nyilatkozott az Interest orosz internetes csatornának.

Strelkov: "A külterületeket meg kell semmisíteni, és meg kell szüntetni a tengerhez való hozzáférést. A Donbass körüli válság megoldása csak azáltal lehetséges, hogy visszatérünk a Novorossija-projekthez, és Ukrajnát katonai vereség elismerésére kényszerítjük. Sztrelkov szerint a jövőbeni veszteségek elkerülése érdekében Oroszországnak most Ukrajnába kell küldenie egységeit, és meg kell semmisítenie azokat a bázisokat, amelyek az ukrán fegyveres erők által megvásárolt török támadódrónokat fogadják. „Hogy elkerülendőek legyenek a nagy veszteségek még most kell bevonulnia az orosz csapatoknak. Gyorsan elismerni köztársaságokat, és mindezt az olvadás végéig. Nagyon kevés idő marad ezekre a döntésekre. 10-14 nap maximum, talán még kevesebb is. A második út pedig az, hogy azonnal rakétacsapásokat indítsanak mindezen Bayraktar-bázisok felett, amelyek nem ismeretlenek az orosz fél számára ... A kérdést nem a Donbass, hanem Novorossija segítségével kell megoldani. A Donbass kérdésének megoldása csak az első lépés, amely nem ad semmit. Sokszor beszéltem arról, mitől félek. Ha az ukrán offenzívába kezd, és a mieink közbelépnek, akkor egy hosszú, véres csaták után, amelyben sok ember hal meg bizonyos magasságokért és kicsi településekért, még Mariupolért is - igen, nagyváros, de a helyi központ , a frontvonal csak meghosszabbodik, a szankciók érvényben lesznek, és a háború változatlan marad. Ukrajnát le kell győzni, a háború megakadályozása érdekében Ukrajnának kapitulálnia kell. Nem szükséges meghódítani Ukrajnát, valószínűleg senkinek nincs szüksége rá. Ukrajnát katonailag kell legyőzni, és be kell ismernie vereségét. Nem tudom, hogyan kell ezt más módon megtenni, csak azt, hogy hogyan lehet létrehozni egy független Novorossiját, és újra összeállni Oroszországgal Harkovtól Odesszáig. Harkov, Dnyipropetrovszk, Odessza, Kherson nélkül Ukrajna nem lesz képes harcolni sem gazdaságilag, sem az emberi potenciál szempontjából. Mindent el fog veszíteni, ezért Ukrajnát le kell győzni és meg kell adnia magát, nincs más kiút ennek a háborúnak a befejezésére, különben ez a háború az Orosz Föderáció bukásáig folytatódik ”- mondta Strelkov. "
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 206
113
Ment Ukrajnába a tow, stinger, javelin, meg egyéb nyugati es torok atgm. Meglepodnenk ha ezek felbukkannanak hatalmas mennyiségben? Nem! Biztos nem lisztet, cukrot meg étolajat vittek a gépek oda!
Pedig szerintem kajara nagyobb szukseguk lenne. A nato hadgyakorlat egysegeinek felszereleset vihettek oda.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 706
12 690
113
Lehet, hogy csatlakoztunk, nem tudom, nem tudhatom. Különben is a politika a hazugság művészete és az érdekérvényesítés mestersége. Én sem vagyok orosz fan. Elismerem Oroszország érdekeit, szeretnék vele békében, prosperitásban élni. Örülök, hogy nem közvetlen határunk van vele. És örülnék annak is, ha Nyugat-Európa végre felhagyna ezzel a több évszázados orosz távoltartással az európai ügyektől. Nagyon hamar szüksége lehet Európának Oroszországra. A háborúnak sem vagyok híve. Emberségem nem érti, miért nem lehet úgy független Ukrajna, hogy az ott élő minden kisebbség teljes jogot élvezzen, és a nagy számban ott élő oroszok is hazájuknak érezzék. Minden mai résztvevőnek ez lenne a legjobb. És mégsem így történik...... Jöhetne már a házmester vagy az erdész a Zeta Reticuliról és rendet rakhatna.... :)
Nekem még azzal sem lenne bajom, ha a béke ára az lenne, ha közös határunk lenne Oroszországgal. Vereckénél.