Gyorsan mondom, csak vázlat:
1) Kárpátalja. Ha Ukrajna mint állam elkezd megszűnni, akkor Kárpátalján helyzet lesz. Lehetőségek:
- Kárpátalját is elfoglalja Oroszo.
- Kárpátalját nem foglalja el Oroszo., hanem úgymond "leesik" nekünk, mint elvihető terület. Ekkor kérdés, hogy NATO kötelékben melyik országnak engedélyezi a NATO, hogy Kárpátaljára bevonuljon. Magyaro., Szlovákia, Cseho., Románia jöhetnek szóba. Akármelyik országhoz is fog tartozni Kárpátalja, mindenhogy vita lesz belőle...
Szerintem:
1. Önálló államocska lesz.
2. Felosztják három ország között (mi megapjuk a magyarlakta részeket).
3. Odaadják Szlovákiának és Ro-nak, fele-felében.
4. Románia átáll az oroszokhoz, így a nyugat a muszkát a Kárpátokon kell megfogja. Ekkor lehet, hogy nekünk marad. De Románia nem fog átállni, mert a megszűnését jelentené (de erről majd később).
2) Románia - Romániát most a keleti terjeszkedés érdekli. Moldova, Észak-Bukovina. Ez az oka Románia feltétlen USA-hűségének. Viszont Románia nem buta, nem szabad őket alábecsülni. A történelem során már sokszor váltottak oldalt, most is megteszik, ha a román állam léte ezen múlik. Ekkor Magyarországnak készen kell állnia arra a váratlan heyzetre.
Románia tényleg meg akarja szerezni Moldáviát és Beszarábiát. DE, ezt az orosztól nem kapja meg. Az orosz mindig elvette tőle, csak a nyugat oldalán tudta megszerezni ideiglenesen. Ezek történelmi tények! Most sem fogja.
Az orosz nem bolond, hogy egy étkulacsos népnek egy erős államot hozzon létre! Ismerik elég jól őket. Egyszerűen, mint cigányok élnek a köznép gondolkodásában. Nm véletlen, hogy a Moldáv állam lakói moldovánoknak definiálják magukat és nem románnak, holott azok (nem szeretnék ha cigóznák őket Oroszországban). Egyébként fehérebbek is mint a déli (munténiai) románok.
Tény, hogy eddig a románok mindig okosban játszottak, de ez kevés lett volna, ha nincs szerencséjük is (pl. megállt az I. vh-ban német-osztrák-magyar sereg dél-moldvában, miután különbékét kötöttek - ahelyett, hogy megszállták volna Jászvásárt is), illetve ha nem súg nekik az Antat. Az I. Vh. is annak lezárást megelőző egy nappal léptek vissza. Így a jó oldalon végezték. Ha ezt nem történik meg, akkor nem lett volna Trianonban ilyen mértékű magyar veszteség. Szóval a történelmük során a szerencse faktor is jelentősen közrejátszott abban, hogy itt vannak ahol, de ez nem mindig lesz így. Nekik is lesz olyan időszakuk, amikor nem fog Fortuna kedvezni számukra.
Szóval Románia hiába áll át az oroszhoz, azzal csak ezt éri el, hogy jó esetben marad jelenlegi területi keretek mellett, rosszabb esetben nyugat bosszúból előrenyomul (vagy visszavonulás során) a Kárpátok vonalát elfoglalja, az orosz pedig csinál nekik egy Nagy-Moldvát, Dobrudzsából szláv korridort, Munténiából egy bábállamot. Ez utóbbit tudják jól a románok (mivel nem hülyék) de azt is tudják, hogy lesz erőtér átrendeződés és csak az Atlantista rendet uralók jóindulatán múlik államuk fennmaradása. Éppen ezért tettek fel mindent egy lapra (USA feltétel nélküli kiszolgálása).
A magyar alföld orosz-román lerohanásából kihagyod azt, hogy létezik a NATO, így az egy orosz-NATO háború esetén, még ha veszít is keleten a nato, a kárpát medencét nem fogja feladni, így az orosz nem fog tudni felvonulni a magyar határ mentén. Az erdélyi románok pedig a NATO-val szemben leteszik a fegyvert. Per pillanat Románia nincs olyan helyzetben, hogy önállóan háborúzgasson.
3) Szerbia - Oroszo. szövetségese. Fenn kell velük tartani a stratégiai szövetséget. Felhívnám a figyelmet egy lényeges nézetbeli különbségre. A Fidesz ill. Szíjjártó elképzelése a magyar-szerb stratégiai szövetségről más, mint amit a szerb fél gondol. Szíjjártó célja Szerbia EU-ba/NATO-ba való felvétele a mi segítségünkkel. Szerbia célja viszont az, hogy Magyarországot Oroszo. segítségével a saját oldalukra, orosz oldalra kiléptesse az EU-ból és a NATO-ból.
Nincs vita. A szerbekkel jóban kell lenni.
Azonban Szerbia az EU-ba igyekszik (NATO.ba nem). Azt szeretné, hogy gazdaságilag talpra álljon, már pedig ezt csak az EU-ban tudja elérni. Továbbá, szeretne az EU-ban egy oroszbarát politikát folytatni. Mo. éppen ezért támogatja az UE-s csatlakozásukat, csak az EU azon félelmében, hogy lenne még egy oroszbarát állam, ezért egyelőre még hezitál. Persze az USA a NATO-ban látná szívesen, de oda a szerbek nem akarnak menni.
Oroszország nem segíti Szerbiát, hogy Mo-ot a saját oldalára állítsa, mert neki értkeseb egy teljes jogú EU és NATO tag, mint egy pária szintű Szerbia, aki nem tud semmit keverni a nyugati politikában. Esetleg egy háború esetén kéne MO az oroszoknak, hogy megnyíljon az út a Balkán felé. De ez sem biztos, hogy kell, ha Romániát maga mellé állítja, mert akkor még könnyebben megtudja közelíteni a Balkánt.
Megjegyzem, szerintem, most a mi külpolitikánk jobb mint a románoké. Sírnak is rendesen a stratégiai elemzőik ez miatt. Tény, hogy ők most kényszerűségből játszák ezeket a szar lapokat (frontvonalban vannak, így az USA a nyakukra ült, na meg kellene Moldávia).
A tézisem az, hogy ezek az országok külön-külön is veszélyt jelenthetnek a magyar államiságra nézve, ezért Magyarországnak mindenképp olyan stratégiát kell folytatnia, amelyben Románia és Szerbia soha nem lehetnek ellenségeink egyszerre.
Ha nagy háború lesz és bejön a nyugat kelet vallási határ menténi megosztása, Szerbia meg lesz szorongatva a maga helyén. Elszedhetik tőle az egész délvidéket, lévén azok mindig a nyugati kultúrkörhöz tartoztak. Ebben az esetben tényleg szövetégesé válnának (ellenünk is) a románok és a szerbek. És ha majd egyszer még is meggyengül a nyugati rendszer, akkor egymagunkban kellene szembenézzünk velük. Reméljük addig lesz egy ütőképes hadseregünk és egy országunk iránt elkötelezett népességünk.
Nagyon vigyázni tehát a szerb kapcsolatra, maradjon minél jobb állapotban. Amennyiben Magyarország szövetségi rendszert szeretne váltani, ahhoz Szerbia a kulcs.
Magyarország jó helyen van ahol van. Nem kell szövetséget váltani, főleg úgy hogy a ismét a Románokkal egy helyre kerülnénk. Ha a román átáll az az ő baja. Mi a visszavonuló NATO csapatok védelme érdekében fel kell vonuljunk a Kárpátok vonalára. Ha elül a vihar, ismét ki kell építeni az Árpád védvonalat, illetve a Déli-Kárpátokban kell folytatni a Nyugatiak segítségével. Mordor felé a szorosokat pedig legalább 30 m-es 5 m vastag vasbeton falakkal kell lezárni, amin keresztül acélkapukon át lehet bejutni. Hogy soha ne legyen Romániának alkalma villámháborút indítani ellenünk!
Románia oldalváltási szokásáról még annyit, hogy ezzel a NATO is tisztában van. Nem véletlen, hogy állandó bázisokat épített ki, illetve - vélelmezem - meg lett nekik mondva, hogy ha átállnak, akkor atomsivatagot csinálnak belőlük, és megszűnnek létezni mint nemzet. Ezért is vannak kutyaszorítóban. DE ha nem állnak át, akkor az orosz fogja őket megszívatni. Kelet és Dél Románia elfoglalása, Erdély, Dobrudzsa elvesztése.