[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
“Obama és Putyin között az a különbség, hogy Obama fenyegetőzik, és nem csinál semmit, Putyin pedig meg sem szólal, de cselekszik” Írja elég találóan Tolga ILKI Isztambulból.
http://444.hu/2014/02/28/csendben-haboru-alakulhat-urajnaban/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 421
113
Én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy a honvédség szárazföldi erőit fel kéne vonultatni az Ukrán határ közelében. Nekem még mindig nincs jó előérzetem...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 875
123 121
113
Hát, nekem sincs. De mit ne mondjak ha kijön a legrosszabb leosztás és neadjisten kitör a világháború, a honvédség teljes kirendelt állományát lemészárolnák mint az állatokat, olyan nagy a technológiai hátrányunk és nincs semmink, hogy kompenzáljuk....
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 734
28 424
113
Egy újabb polgárháború a határainknál csak rávezethetné bölcs vezetésünket az operett-víztisztító-katasztrófavédő-kútfúró hadseregünk fejlesztésére...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 421
113
krisss

"De mit ne mondjak ha kijön a legrosszabb leosztás és neadjisten kitör a világháború, a honvédség teljes kirendelt állományát lemészárolnák mint az állatokat, olyan nagy a technológiai hátrányunk és nincs semmink, hogy kompenzáljuk...."

Most nem azért, de ha a magyar civil lakosságot mészárolnák le, mint az állatot, mert nincs ott magyar katona akkor jobb a helyzet? A katona azért van, hogy háborúzzon, tudomásul kéne már venni, főleg egy ilyen oldalon!
Nem arról beszélek, hogy szálljuk meg Ukrajnát, hanem arról, hogy védjük meg magunkat! Ehhez pedig haderő kell, mégpedig ott ahol az események zajlanak.
Ráadásul alakulhat úgy is, hogy kárpátalján mészárszék lesz, és nem mindegy, hogy hetekbe vagy órákba telik közbe avatkozni!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Hajmeresztő dialektika – ne legyünk feledékenyek!
2008 (Grúzia):
http://www.youtube.com/watch?v=WJv6sUVWD_I
2014 (Oroszország):
http://hu.euronews.com/2014/02/28/janukovics-idegessegeben-eltort-egy-tollat/
Szakasvili „üzenete” egyértelmű volt, gondolom nem kell részleteznem.
Janukovicsé is – az isten mentse meg Ukrajnát, hogy ez a manusz orosz tankokon hazatérjen (ezt még Putyin se akarhatja). De az isten mentse meg Ukrajnát attól is, hogy az új kormány ész nélkül lefeküdjön az IMF-nek vagy túl gyorsan aláírjon bárkivel bármiféle szerződést!

Fip7:

Ha valóban Putyin terelgeti a háború és szétesés felé Ukrajnát, akkor pont ez a szándéka: vonuljon csak fel a nyugat-ukrajnai határokon a román, a magyar, a lengyel és a szlovák haderő. Ha kitör az igazi parasztgyalázat Ukrajnában, akkor a kelet-európai haderők bevonulhatnak…, hova is?
Igen, Nyugat-Ukrajnába, és ha már ott járnak, akkor egyúttal visszakérhetik a saját korábbi területeiket is a lakossággal együtt. Ha ez bekövetkezik, akkor garantált a szakadás az EU-n és a NATO-n belül – ugye nem kell senkinek sem elmagyarázni, hogy miért?

Ezúton gratulálok a szintén hazaáruló junior Bushnak és neokon csapatának, akik ennyire jól kitalálták anno, hogy ideje véget vetni a Jaltai Világrendnek. Ja, az egy cseppet sem zavarta őket, hogy a Nyugat és főleg az USA világhatalmának alappillére pont az általuk felrúgott világrend volt.
Sebaj, majd jön az új világrend. Lehet, hogy nem pont olyan lesz, mint amire gondoltak, de hát ez van, idiótákkal nem lehet mit kezdeni.

Nincs jó előérzeted? Senkinek sincs, aki kicsit is épelméjű.
Példának okáért nekem sincs, de ez ebben az esetben természetesen ez nem bizonyító erejű az elmeállapotommal kapcsolatban.
Ettől függetlenül a Magyar Honvédség szárazföldi erői jobb, ha nem vonulgatnak inkább sehová. Tartok tőle, hogy a felfegyverzett ukrán nacionalista milíciák önmagukban elintéznék az egész magyar sereget.

A magyar nemzetiséget senki sem fogja mészárolni egészen addig, amíg valaki félre nem érti például a magyar fegyveres erők közeledését. Mostanában mindenféle haderő közeledésre idegesek lesznek Kijevben.
Apropó: Miért ilyen néma az ukrán vezérkar? Csak nem azért, mert a saját katonáikban sem bízhatnak, főleg, ha az oroszok ellen kell bevetni őket, akiknek egy jó része szintén orosz?
Nincs itt semmiféle komoly ukrán haderő per pillanat – nem azért, mert nincs elég katonájuk és technikájuk, hanem azért, mert az ellenfél sokak szemében nem ellenfél, hanem testvér.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 726
113
Kárpátalja mellékes "hadszíntér" lesz ebben a játszmában.
Végigolvastam a mai hozzászólásokat és sajnálattal állapítom meg, a végén még igazam lesz.
Napok óta hajtogatom az Ukrán szétszakadást és az Orosz birodalmi gondolkodásmód alapján történő Orosz megoldást, ebben a konfliktusban.
Hát, nem látjuk még a végét, de nagyon úgy tűnik fel kellene adnom reggel egy lottót. :)
Ami a Honvédséget illeti, nem hinném hogy hazánk fegyveres erőinek bármi szerep jut. Még saját Kárpátalján élő állampolgáraink védelmében sem, mert nem tudunk beavatkozni semmivel, még védelmi szerepben sem.
Ma a védelmi miniszterünk aláírásokat gyűjtött Szombathely főterén, a kampánya részeként. Gondolom még nincs meg a kiadott mennyiség, ezért kénytelen kiállni az utcasarokra. Ilyen helyzetben ez a legfontosabb dolga ?
Szánalmas az egész, ahogy a politika a külügyekhez, vagy a honvédelem kérdéséhez nyúl, évtizedek óta. Ebben nincs különbség a pártok között.
Egyébként kényelmesen nézzük csak mi alakul a keleti szomszédunkban. Mindenki készüljön be a tv és internetes gép elé, mert lesz itt hacacáré, nem is kicsi, nem is sokára.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 421
113
Montezuma

Úgy érvelsz a felvonulás ellen, mintha a HM távol maradásával kiszúrnánk az oroszokkal... Szerintem kicsit túlkombinálod ezt a kérdést. Ha a HM nem vonul fel, magunkkal szúrhatunk ki attól függően, hogy hogy alakul a helyzet.
Az ukrán nacionalistákat pedig nem egy esetleges HM felvonulás provokálja, hanem minden ami nem elég ukrán nekik.

Azzal meg remélem mindenki tisztában van, hogy a HM esetleges felvonulása nem azt jelenti, hogy minden katonánk rááll a képzeletbeli határvonalra...
Egy ilyen haderő mozgósítás azt jelenti, hogy a szárazföldi eszközök nagy részét összevonják Nyíregyháza térségében. Onnan indulnának ki a műveletek ha szükséges. Szerintem.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Honvéd:
"Mindenki készüljön be a tv és internetes gép elé, mert lesz itt hacacáré, nem is kicsi, nem is sokára."
Ha nem kicsi hacacáré jön, akkor lesz szerinted internet?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 875
123 121
113
Fip7:
Nem konkrétan az Ukrán milicistákra gondoltam, hanem arra, hogy egy megfelelően felszerelt modern haderővel próbálkoznánk felvenni a harcot.

Belegondolni is rossz, mivel Dudiékon kívül a csapataink harcértéke 0, de sajnos ők sem állnak a helyzet magaslatán. Belegondolni is rossz, hogy mit tudnánk kezdeni ezen a felkészültségi/kiképzettségi/felszereltségi szinten.
Meg merem kockáztatni, hogy a szír felkelők jobban képzettek és ellátottak mint mi.
Ezt úgy mondom neked, hogy én is honvéd vagyok noha még csak pár hónapja végeztem el az alapkiképzést, ami eléggé 50-es évekbeli szinten zajlott...

Egyszerűen nem lenne idő felkészíteni a honvédséget arra, hogy beavatkozzon ha (ez most egy teljesen teorietikus példa) az oroszok mondjuk nekimennek Európának, páran írták előttem, hogy a NATO-nak nincsenek olyan erői keleten amivel reagálni tudnának mire egyáltalán feleszmélnénk már át is hajtanának rajtunk napok alatt. Bár azt nem tudom a lengyelek mennyire lennének képesek lassítani az előrenyomulást.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Fip7:
"Úgy érvelsz a felvonulás ellen, mintha a HM távol maradásával kiszúrnánk az oroszokkal...Szerintem kicsit túlkombinálod ezt a kérdést."
Az oroszok szempontjából nem oszt és nem szoroz a haderőnk, sem segíteni, sem kiszúrni nem tudunk velük. Egyébként mindig túlkombinálom a kérdéseket, ez a hobbim. ;D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 421
113
krisss

Szerintem nem lesz itt világháború. Csak szimplán elkenik az Ukránok száját az oroszok.
Ha valamiért be kellene avatkoznunk akkor arról értesíteni kell mindenkit aki számít: NATO, Oroszország.
A HM-nek szerintem még Ukrán nehéz technikával sem kellene megküzdenie, mert szerintem ha az oroszok megindulnak akkor az ukrán nehéz technika (Tankok, tüzérség, stb..) és légierő 3 napon belül megsemmisül.
Viszont félkatonai szervezetek csúnya dolgokat művelhetnek:
1. Kárpátalján.
2. Akár hozzánk beszivárogva is, akár milyen céllal.
Ezt pedig meg kell akadályoznunk lehetőség szerint! De ez hadsereg nélkül nem megy!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 875
123 121
113
dudi

Valóban kicsit túloztam, de némi igazság azért van a dologban.
Most, hogy krízishelyzet van a képzettségemet siralmasnak találom. És a frissebb szerződésesek nagy részét így küldenék ki, mivel nem hiszem, hogy sok idő jutna gyakorlatozásra. És ez azért eléggé elkeserítő érzés.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Fip7:
Erre akkor lenne csak reális lehetőség, ha a NATO és Oroszország közösen akarna rendet rakni Ukrajnában. A jelenlegi helyzet viszont nem ez.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 392
8 602
113
Nem lesz itt semmi gond a NATO és Oroszország között. A NATO csak azokkal menőzik akikkel lehet. Majd megy a nagy irgum-burgum, elítélik őket s kész. 2008-ban sem mertek csinálni semmit..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 875
123 121
113
Fip7

Ezért mondtam, hogy tisztán teória,de sajna a honvédség helyzete egy megfelelően gépesített ellenség ellen kiábrándító.
A nackó gerillák hajkurászása más lapra tartozik.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Kaktusz: Így legyen!
Én nem akarok háborút, de a mai napig senki sem kérdezte a véleményemet a nagyhatalmak közül sem. Gondolom leszarják.
Nem akarom, hogy Ukrajnát megtámadják, de azt sem akarom, hogy Ukrajna biztonságára hivatkozva a NATO tovább kerítse be az oroszokat.
Egy dolog, hogy én mit szeretnék és egy dolog, hogy mi van.
Ami van, az pedig nagyon gáz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 421
113
Montezuma

Én nem látok arra esélyt, hogy a NATO hadba lépjen Oroszország ellen. Ennyire nyugaton sem "hülyék". Oroszok szint úgy a realitás talaján állnak, nem támadnak a NATO-ra, mert azt a háborút nem lehet megnyerni.

Én az Ukrán helyzetben egy új Jugoszláv helyzetet látok, csak itt nem a NATO hanem Oroszország fog bombázni.
Viszont ott is volt népirtás ami szerencsére közvetlenül az ottani magyarságot elkerülte. Kérdés mindig szerencsénk lesz-e?
Illetve átlőttek/bombáztak a határon. Most is lehet ehhez hasonló katonai agresszióra esély.

A HM felvonulása <b>nem megoldás hanem esély</b>! Esély arra, hogy ha kell közbeavatkozzunk, egy esély a cselekvésre. Nem biztos, hogy lesz ilyen lehetőségünk ha fölvonulunk.
<b>De ha nem vonulunk fel akkor biztos esélytelenek vagyunk bármilyen cselekvésre.</b>