[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 428
113
krisss

"Ezért mondtam, hogy tisztán teória,de sajna a honvédség helyzete egy megfelelően gépesített ellenség ellen kiábrándító.
A nackó gerillák hajkurászása más lapra tartozik."

Ezzel tisztában vagyok. Normál esetben az Ukrán hadseregnek nem lenne ellenfél a HM.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 920
113
A HM felvonulása...
Szerintem az MH-ra gondolsz valójában, nem a HM-re. Az MH a Honvédség, a HM a minisztérium.

<b>De ha nem vonulunk fel akkor biztos esélytelenek vagyunk bármilyen cselekvésre.</b>
Rossz hírem van: felvonulva is esélytelenek vagyunk, tekintve, hogy nincs hadseregünk. Amink van, az ugyanis nem hadsereg. A Vatikán lenyom minket bármikor. :)
A katonáink értelmetlen lemészároltatása pedig nem cselekvés, hanem árulás (a köznapi értelemben legalábbis).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 428
113
cinikus

"Szerintem az MH-ra gondolsz valójában, nem a HM-re. Az MH a Honvédség, a HM a minisztérium."

Teljesen igazad van, hajnal van, elgépeltem.

"Rossz hírem van: felvonulva is esélytelenek vagyunk, tekintve, hogy nincs hadseregünk. Amink van, az ugyanis nem hadsereg. A Vatikán lenyom minket bármikor. :)
A katonáink értelmetlen lemészároltatása pedig nem cselekvés, hanem árulás (a köznapi értelemben legalábbis)."

Ebben viszont nem értek veled egyet. De fentebb erre részben már válaszoltam. (fip7 12:13)
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
Ha ukrajna szetesik es reszei mas orszagokhoz fognak csatlakozni ( orosz o lengyel magyar stb ) az olyan precedenst teremthet europaban ami altal akar az egesz EU is szethulhat a tobb helyen fellangolo polgarhaboruktol sok nemzet nemzet kozotti haboruktol.

Ukrajna tul mutat onmagan. Csak ugy mint Szarajevo anno.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 726
113
A jaltai világrend tulajdonképp 1990-ben elkezdett szétesni. Gondolok itt a Szovjetunió, Csehszlovákia felbomlására, valamint Jugoszlávia borzalmas belháborúval történő szétesésére.
A folyamat Európában láthatólag folytatódik úgy, hogy kb. 25 évvel elgyengülése után Oroszország ismét erőre kapott és próbálja birodalmi érdekeit érvényesíteni, amolyan Oroszos módszerekkel.
A nyugati országok és szatellitszervezeteik fenyegetőzhetnek, de épp Ukrajna esetében nem sokat tudnak tenni. Ellentétben az Oroszokkal. Nekik most egy igazi ellenfelük van, az esetleges türelmetlenség.
Azonban kellő türelemmel és átgondolt sakklépésekkel lejátszva, ezt a játszma nekik áll.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Én véleményem még mindig az, ha ukrajnát meg akarják menteni gazdaságilag, akkor szét kell kapniuk. Oroszoké Krím meg a keleti oroszok által lakott területek, a nyugatból csipegethetnek a V4-ek (kis területen rendet tudnának tenni gazdaságilag, mégha csak mondjuk autonómiát kapna Kárpátalja), Kijev meg talán-talán ellenne a giga-IMF "segítséggel".
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Viszont én is azon a véleményen vagyok, hogy legalább kisebb erőkkel keletre kéne települni (már csak azért is, mert ugye ami a gyorsreagálásuak lényegét adják , azaz a "nehzeti helikopterképességünk..." az ugye a béka se..e alatt van), szárazföldön meg odaautókázni, vagy Tatáról odavonatozni a bérelt vagonokon,,, (ugye megfelelő méretű vagonunk sincs a T-72 szállítására, így azt is bérelni kell, ami hetes procedúra, márha van épp szabad bérbeadó vagon....).. eltart egy ideig,, addig néhány túlfűtött nacionalista barom lenullázhat néhány kárpátaljai magyar falút,,, aztán lehet egy emléknappal több...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Marton:
Nem Ukrajnát akarják megmenteni, hanem Oroszországot akarják bekeríteni vagy egy végeláthatatlan háborúba ugrasztani a saját testvérnemzete ellen.

Némi Sakktáblás háttér:
Az USA folyamatosan gyengül mind gazdasági-pénzügyi, mind katonai vonatkozásban, illetve ha jobban megnézzük, akkor demográfiai szempontból is fordulat következett be a tavalyi évben – 25 év múlva az amerikai nemzetgazdaságban illetve a szavazópolgárok tekintetében többségben lesznek a feketék és a latinok a fehérekkel szemben.
Nagyon kíváncsi leszek arra, amikor a szorgos kis négerek és latinok reggeltől estig kíméletlenül dolgoznak és termelnek – állva a versenyt Ázsia nemzeteivel szemben. :D
Az EU is rendkívül erős, szilárd és jól prosperál – abszolúte nem kell itt aggódni a jövőért, ugye?

A viccet félretéve komoly gondok vannak a Nyugati világgal, ami most még csak néhány statisztikai adat, az egy generációnyi időn belül kőkemény valóság lesz. De lehet, hogy annyi időt sem kell várniuk. Az USA mindent megtesz azért, hogy gyengíteni próbálja az erősödő orosz hatalmat és Kínát – szerintem nem lesznek ebben olyan hatékonyak, mint szeretnék, pedig az idő nagyon sürgeti őket. Ellenkező esetben a globális szuperhatalmi státusz csak egy szép emlék marad a Nagy Víz túloldalán – erre fogadást is merek kötni.

Obama nyilatkozott:
http://www.ma.hu/kulfold/203926/Obama_osszevonta_a_szemoldoket?place=srss

"Világossá tettük (Moszkva számára), hogy részesei lehetnek a nemzetközi közösség azon erőfeszítéseinek, amelyek a stabilitás megteremtésére irányulnak, valamint az egységes Ukrajna fejlődésének, ami nemcsak Ukrajna népének és a nemzetközi közösségnek, de Oroszországnak is érdekében áll" - mondta.

Elnök Úr! Én úgy látom, hogy Putyin nem fogja kérni az Önök engedélyét semmihez. És csak jelzem, hogy tessenek jobban odafigyelni Kínára is, mert rövidesen tőlük is várható valamiféle barátságtalan lépés.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 920
113
Teljesen igazad van, hajnal van, elgépeltem.
Semmi gond, bárkivel megesik. Ettől függetlenül a HM-es verziót szívesen megnézném... :)

Ebben viszont nem értek veled egyet. De fentebb erre részben már válaszoltam. (fip7 12:13)
Vili, csak azt akartam jelezni, hogy a cselekvési szándék önmagában nem hülyeség, bár komoly kockázatot jelent (mostanában az ukránok kizárt, hogy az ilyesmit a barátság jelének vegyék), de a fő probléma az, hogy <b>TÉNYLEGES</b> erőnk nincs hozzá. Féltucat ukrán öreg hobbivadász elbánik velünk a hegyek között kb. 2 óra alatt - és akkor az ukrán sereg még elő sem került. :(
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Monte írásai nagyon jók. USA kapcsán annyit,hogy Kína már most az államokon belül bevásáról. Mezőgazdasági és technológiai cégekből.
Demográfia krízis ez a liberalizmus vele járója. Mivel a társadalmi normákat lerombólva adott társadalmat meddövé teszi.
Monte írásodba megjegyezted,hogy latino és színes börű lakosság már vélhetőleg nem fog annyit dolgozni mint a mostani fehér. Akkor népcsoportok között csak fent áll különbség ami alapján egyenlőség jelnek nincs értelme.
Európán belül is a görög és a német munkás között útcca hossznyi különbség van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
<i>Nem Ukrajnát akarják megmenteni, hanem Oroszországot akarják bekeríteni vagy egy végeláthatatlan háborúba ugrasztani a saját testvérnemzete ellen. </i>

Igen,egyébként errol már tobbszor írtál te is.
A nyugat már a 19.századtol igyekszik kialakítani egy szláv-ruszofób típust, mint pszihokultúrai politikai erot. Céljuk egy oroszellenes "demokratikus és fuggetlen" Ukrajna létrehozása.Ugyanaz a forgatokonyv mint a 30 -as években Németországban. , a német nácista Reichsztag létrehozása.
Egy olyan erot akarnak létrehozni, ha a nyugat érdeke azt kívánja képes legyen Oroszország ellen harcolni, így annak figyelmét elvonni, és ezáltal egymást pusztítanák(ugyesen kigondolták) Másképp a szláv/orosz kérdés végleges megoldásat az oroszok/szlávok saját harcával akarják elérni, minek kovetkeztében felbomlana Oroszország, ezáltal megtudnák szerezni a természeti kincsekben gazdag teruleteit.
Ez tény, ebbol kell kiundulni. !
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
Kozben az új krími kormányfo kérte Moszkvát , hogy vegyen részt a béke biztosításában a Krím-félszigeten, a moszkvai válasz: "Moszkva nem fogja figyelmen kívul hagyni a krímiek kérését".
Ez mindent elmond.
A kormányfo irányítása alá vonta a belugyet, védelmi minisztériumot, flottát, újjá szervezték a Berkutot.........stb.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 694
113
Janukovics tegnapi idegosszeroppanása

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wXWPgYlbdy0
 

ruckoj

Member
2013. február 11.
74
0
6
Monte érdekes írás bár nekem kicsit olybá tűnik, hogy az Orosz és Kínai belső problémák fölött mindig diplomatikusan elsuhansz. Ha már demográfiai kérdés felvetődött, ha minden így marad Oroszországban 2050-re a muzulmánok lesznek többségben, szóval azért annyira nyugodt nem lennék az oroszok helyében sem, de ismétlem ha minden így marad.

Egyébként ezekről a jövendölésekről mindig az jut eszembe jó példaként amikor az 1870-80-as években Londonban attól féltek egyes szakértők, hogy ha ilyen ütemben fejlődik a közlekedés mint amilyen ütemben fejlődött akkor 1930-40-es években térdig fog érni a lószar. :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ruckoj:

Teljesen igazad van, nem akarok diplomatikusan elsuhanni semmi felett, de akkor nagyon szerteágazóvá válik a történet.
Mindenhol gondok vannak – egyébként amíg itt mindannyian a jelenlegi nagyhatalmi erőpróbát nézzük, közben elfelejtjük, hogy az egész bolygó jövője a tét és ebben sem az amerikai, sem az orosz geopolitikai siker nem fog segíteni.
Ha már szóba hoztad, akkor mutatok egy cikket – Japánban is nagy bajok előtt állnak így, ráadásul valamennyire ismerem a japánok mentalitását és nézeteit a világról, így számomra elképzelhetetlen, hogy nagyszámú idegen bevándorlót simán benyel a nemzet. ha ezzel bepróbálkozik bármelyik japán kormány, akkor most jelzem előre, a japán szélsőjobb secperc alatt átveszi ott is a hatalmat.
http://asiaport.hu/index.php/politika/japan/8456-japan-kihalhat-ha-nem-jonnek-a-bevandorlok
Az idő egyre jobban szorít mindenhol mindenkit, kit ezért, kit azért – a megoldást nem látom, a programozott konfliktusokat viszont igen.

Boki:
Janukovics nem ideges volt és nem idegösszeroppanása van, hanem tele frusztrációval és haraggal – ez egy dühroham. Vagy egy jól megkomponált tévéshow.
Apropó – ide mindig visszakanyarodok: Snowden. Ugye senki sem gondolja komolyan, hogy Snowden elárulta azt, hogy Merkelt lehallgatják és ettől Kína meg Oroszország hanyatt esett és azonnal menedéket adott a komának. Itt valami sokkal nagyobb dologról van szó – Putyin nem véletlenül magabiztos - valamilyen szinten és valószínűleg elég kényes területeken letolt gatyával áll az USA per pillanat.

Dima:
Engem is érdekelne a dolog!