[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
W

Wilson

Guest
Akkor tedd már elénk ha már utána néztél !

Nem ástam mélyre de totál hülyeség amit írnak :

Még a titán alapanyagok csak csak de a mangán , a króm és főleg a kaolin az maga a vicc , hogy az Ukrikra vannak utalva !



Nem írnak hülyeségeket, kártyás hasonlattal élve tartom a Wikipedias téted és emelem az Az Orosz Föderáció Számviteli Kamarájának jelentésével:).

https://ach.gov.ru/upload/iblock/64f/86t1xajzpwu5blnw66q0rieuy094t8oj.pdf

"Jelentés az ellenőrző intézkedések eredményeiről "A felszín alatti erőforrások állami alapja kezelésének hatékonyságának értékelése 2018-2019-ben és a 2020-as eltelt időszakban az ország alapvető iparágainak fenntartható ellátása érdekében az ásványi nyersanyagtípusokkal, amelyek erőforrásai szűkösek és rendelkezésre állnak, beleértve az importot is "Az Orosz Föderáció Számviteli Kamarájának igazgatótanácsa által 2021. február 26-án jóváhagyva"
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem írnak hülyeségeket, kártyás hasonlattal élve tartom a Wikipedias téted és emelem az Az Orosz Föderáció Számviteli Kamarájának jelentésével:).

https://ach.gov.ru/upload/iblock/64f/86t1xajzpwu5blnw66q0rieuy094t8oj.pdf

"Jelentés az ellenőrző intézkedések eredményeiről "A felszín alatti erőforrások állami alapja kezelésének hatékonyságának értékelése 2018-2019-ben és a 2020-as eltelt időszakban az ország alapvető iparágainak fenntartható ellátása érdekében az ásványi nyersanyagtípusokkal, amelyek erőforrásai szűkösek és rendelkezésre állnak, beleértve az importot is "Az Orosz Föderáció Számviteli Kamarájának igazgatótanácsa által 2021. február 26-án jóváhagyva"
Remélem Boki is ránéz mert nekem igazából a messzi földről jött pdf-ek mindig gyanúsak !
 
W

Wilson

Guest
Még a titán alapanyagok csak csak de a mangán , a króm és főleg a kaolin az maga a vicc , hogy az Ukrikra vannak utalva !
Akkor nézzük a kaolint idézek a jelentésből:

"A vizsgált időszakban a nem stratégiai jelentőségű, de az ipari fejlődés szempontjából fontos ritka ásványok behozatalának magas aránya is megfigyelhető volt: jód - 100%, folypát - 95%, öntödei bentonit - 89,6%28, kaolin - 68,3%29. Ezek széleskörűen felhasználhatók, és a kohászatban, a kémiában, az atomenergiában, az orvostudományban és más iparágakban használják őket.

A gazdasági ágazatok importból fedezett szükségleteinek aránya


880de7e3ebc0f00b58f51b3860709.jpeg

A táblázatban szereplő anyagok felülről lefele/ az én felsorolásomban balról jobbra.

Mangán, Króm,Titánium,Bauxit,Réz, Molibdén,Wolfram,Ón, Cirkónium,Lítium,Gyémántok,Folypát/Fluorit,Bentonitok öntödei felhasználásra,Kaolin,Jód,Bróm
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 722
113
Ezzel azért vitatkoznék. Az igaz, hogy primitív nácikok vagyunk, de elnézik ezt az apróságot nekünk, mivel itt király módon élhetnek, szinte veszélyek nélkül. De én nem engedném be őket sem.
Én sem.
Amelyik meg már itt van, huzhat vissza.
Nem tudnak viselkedni. (és akkor nagyon finom voltam)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 592
32 079
113
Én sem.
Amelyik meg már itt van, huzhat vissza.
Nem tudnak viselkedni. (és akkor nagyon finom voltam)
Ráadásul örök ellenzék lesznek, és előbb-utóbb hátbaszúrnak. Védd otthon a hazádat! Átmenetileg a nőket és a gyerekeket beengedném, amíg Jürgen és Jean, Jon, és Juan otthon harcol a muszlimok ellen. De a többinek coki!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and gergo55

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Akkor nézzük a kaolint idézek a jelentésből:

"A vizsgált időszakban a nem stratégiai jelentőségű, de az ipari fejlődés szempontjából fontos ritka ásványok behozatalának magas aránya is megfigyelhető volt: jód - 100%, folypát - 95%, öntödei bentonit - 89,6%28, kaolin - 68,3%29. Ezek széleskörűen felhasználhatók, és a kohászatban, a kémiában, az atomenergiában, az orvostudományban és más iparágakban használják őket.

A gazdasági ágazatok importból fedezett szükségleteinek aránya


880de7e3ebc0f00b58f51b3860709.jpeg

A táblázatban szereplő anyagok felülről lefele/ az én felsorolásomban balról jobbra.

Mangán, Króm,Titánium,Bauxit,Réz, Molibdén,Wolfram,Ón, Cirkónium,Lítium,Gyémántok,Folypát/Fluorit,Bentonitok öntödei felhasználásra,Kaolin,Jód,Bróm
Kaolint mintha mi is banyasztunk volna regen...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Akkor nézzük a kaolint idézek a jelentésből:

"A vizsgált időszakban a nem stratégiai jelentőségű, de az ipari fejlődés szempontjából fontos ritka ásványok behozatalának magas aránya is megfigyelhető volt: jód - 100%, folypát - 95%, öntödei bentonit - 89,6%28, kaolin - 68,3%29. Ezek széleskörűen felhasználhatók, és a kohászatban, a kémiában, az atomenergiában, az orvostudományban és más iparágakban használják őket.

A gazdasági ágazatok importból fedezett szükségleteinek aránya


880de7e3ebc0f00b58f51b3860709.jpeg

A táblázatban szereplő anyagok felülről lefele/ az én felsorolásomban balról jobbra.

Mangán, Króm,Titánium,Bauxit,Réz, Molibdén,Wolfram,Ón, Cirkónium,Lítium,Gyémántok,Folypát/Fluorit,Bentonitok öntödei felhasználásra,Kaolin,Jód,Bróm
A végén még bebizonyítod(elhiszed) , hogy a világ legnagyobb területű országa aki a legnagyobb nyersanyag bázison ül minden nyers anyagból függő !

Legyünk már komolyak ! Azt el tudom képzelni , hogy ritkafém földeket nem bányásznak mert azt tegyék azok akik rá vannak szorulva de bauxit , réz etc ahol világ 10 legnagyobb termelőjében benne vannak nehogy már ! Na ezért sántít ez a PDF anyag !
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
W

Wilson

Guest
A végén még bebizonyítod(elhiszed) , hogy a világ legnagyobb területű országa aki a legnagyobb nyersanyag bázison ül minden nyers anyagból függő !

Legyünk már komolyak ! Azt el tudom képzelni , hogy ritkafém földeket nem bányásznak mert azt tegyék azok akik rá vannak szorulva de bauxit , réz etc ahol világ 10 legnagyobb termelőjében benne vannak nehogy már ! Na ezért sántít ez a PDF anyag !
Szerinted ebben a hivatalos Orosz Föderáció Számviteli Kamarája által készített jelentésben nem a tényszerű adatokat és a jelenlegi valós orosz helyzetet írják le?

Amúgy ezer és egy oka lehet annak amiért pl nem a hazai nyersanyag készletüket bányásszák, pár példa: Nem gazdaságos a kitermelésük mivel úgy helyezkednek el,hogy költséges a bányászatuk vagy nem megfelelő a minőségük az import nyersanyag olcsóbb,és még lehetne sorolni.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113
A végén még bebizonyítod(elhiszed) , hogy a világ legnagyobb területű országa aki a legnagyobb nyersanyag bázison ül minden nyers anyagból függő !

Legyünk már komolyak ! Azt el tudom képzelni , hogy ritkafém földeket nem bányásznak mert azt tegyék azok akik rá vannak szorulva de bauxit , réz etc ahol világ 10 legnagyobb termelőjében benne vannak nehogy már ! Na ezért sántít ez a PDF anyag !
Már nem azért, de nem szükségszerű hogy hazai nyersanyagokat használjanak fel az oroszok, ha a külföldi olcsóbban hozzáférhető. Ezer ilyen eset van a világon. Szerinted Amerika nem tud összerakni egy anyacsavart, vagy űrhajót? Olcsóbb a kínai meg az orosz termék ilyen egyszerű. Vagy Magyarország nem tud megtermelni paprikát vagy paradicsomot? Mi az hogy, nagyon is, de a marokkói olcsóbb. Az orosz ipar miért lője tökön magát túlárazott hazai nyersanyaggal, ha versenyképesebb lehet az ukránnal.

A globalizáció alól senki sem térhet ki, még az oroszok sem.