[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 433
113
A tetején az a redőny vagy ruhaszárító minek?
Sziriaban ettol tobb ruhaszaritot tettek tankokra. Hatasos holmi, rpg +egyeb komulativ toltetek, kisebb holmik ellen, talan itt direkt dronok tobbfele tamadasi modja ellen. Bar szerintem era ide oda ha egyszer valami rendesen eltalalja azt a teknot akkor mindegy. Kerdes ki tudnak e maszni idoben a tankbol es racs alol.
Kb minden harmadikon van a 9 tankbol, szoval a hk raj pk tankok vannak igy megjelolve?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 753
113
T-72b szállítmány az orosz -ukrán határnál

pHV95aW3-0c.jpg



Azóta valami változás?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 761
28 660
113
Úgy értettem,hogy van változás a szakiknál,pillanatnyi fellángolás volt az ukránok részéről,vagy valami komolyabba kezdtek bele?
Csóró ukrik megint rázogatni akarják a pofonosládát Donbasszban miután a fél országnak nincsen fűtése, a fertőzésszámok az egekben, plusz Grísa sem szállít szenet az erőművekhez. Aztán kéne valami, amivel el lehet terelni a figyelmet, hogy Európa szuperhatalma megint Blaha aluljáró szintre süllyedt. Erre válaszul oroszok az áprilisi módszer szerint kicsapják a lőcsöt a határra, hogy ugassatok csak nyugodtan, de ha túltoljátok ez fog várni titeket. Bővebben minderről majd a holnapi Bayraktar cikkemben, vagy 3 napomba telt mire össze tudtam az egészet hegeszteni :D
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Csóró ukrik megint rázogatni akarják a pofonosládát Donbasszban miután a fél országnak nincsen fűtése, a fertőzésszámok az egekben, plusz Grísa sem szállít szenet az erőművekhez. Aztán kéne valami, amivel el lehet terelni a figyelmet, hogy Európa szuperhatalma megint Blaha aluljáró szintre süllyedt. Erre válaszul oroszok az áprilisi módszer szerint kicsapják a lőcsöt a határra, hogy ugassatok csak nyugodtan, de ha túltoljátok ez fog várni titeket. Bővebben minderről, majd a holnapi Bayraktar cikkemben, vagy 3 napomba telt mire össze tudtam az egészet hegeszteni :D
Azért azt az érdekes kijelentést amit az orosz szóvivő vagy Lavrov mondott, miszerint nagyon jó és érdekes viszony alakult ki Izrael és Oroszország között, érdemes boncolgatni az izraeli Irán elleni készülődésével Kapcsolatban. Mi értelme lenne ukrajnát neki hajtani az oroszoknak, ha Irán vagy az atom programja a cél. A zsidók az USA beleegyezése nélkül nem lépnek. Az oroszok egyensúlyoznak Irán meg a zsidók között. Ha közel keleten balhé lesz akkor Szíria lesz a hadszíntér, és akkor az oroszoknak két helyen kellene helyt állnia. Tehát, ha az oroszok megegyeztek a zsidókkal a szíriai érdekeikkel kapcsolatban akkor nem értem mi értelme izzítani az ukrán helyzetet, mert az érdekeiket levédték Szíriában, így nem kell két helyen lenniük. Tehát nem értem a helyzetet most.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 942
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 324
14 068
113
Azért azt az érdekes kijelentést amit az orosz szóvivő vagy Lavrov mondott, miszerint nagyon jó és érdekes viszony alakult ki Izrael és Oroszország között, érdemes boncolgatni az izraeli Irán elleni készülődésével Kapcsolatban. Mi értelme lenne ukrajnát neki hajtani az oroszoknak, ha Irán vagy az atom programja a cél. A zsidók az USA beleegyezése nélkül nem lépnek. Az oroszok egyensúlyoznak Irán meg a zsidók között. Ha közel keleten balhé lesz akkor Szíria lesz a hadszíntér, és akkor az oroszoknak két helyen kellene helyt állnia. Tehát, ha az oroszok megegyeztek a zsidókkal a szíriai érdekeikkel kapcsolatban akkor nem értem mi értelme izzítani az ukrán helyzetet, mert az érdekeiket levédték Szíriában, így nem kell két helyen lenniük. Tehát nem értem a helyzetet most.
Nem vetted számításba Erdoganékat, akik kozvetlenul mint Szíriában úgy Kaukázuson, de kozvetetten még akár Ukrajnában is képesek piszkálni. Ukránok most pont torok fegyverzettel szivatják a szakadárokat.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Nem vetted számításba Erdoganékat, akik kozvetlenul mint Szíriában úgy Kaukázuson, de kozvetetten még akár Ukrajnában is képesek piszkálni. Ukránok most pont torok fegyverzettel szivatják a szakadárokat.
Igen de a törökök most iránt akarják visszaszorítani, nem az oroszokat . nagy játék megy sok szereplővel egymással ellentétes érdekekkel még egyazonszereplőnél is. Nagyon zavaros, mondjuk mindentől függetlenül szerintem az oroszok a cél most, de megy egy csomó félre vezető szál. Az igazi célpont pedig egyértelmű Kína.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 753
113
Igen de a törökök most iránt akarják visszaszorítani, nem az oroszokat . nagy játék megy sok szereplővel egymással ellentétes érdekekkel még egyazonszereplőnél is. Nagyon zavaros, mondjuk mindentől függetlenül szerintem az oroszok a cél most, de megy egy csomó félre vezető szál. Az igazi célpont pedig egyértelmű Kína.




Kína, meg le kötni az Oroszokat, amennyire lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Cevat

Well-Known Member
2020. október 22.
1 098
2 875
113
Azért azt az érdekes kijelentést amit az orosz szóvivő vagy Lavrov mondott, miszerint nagyon jó és érdekes viszony alakult ki Izrael és Oroszország között, érdemes boncolgatni az izraeli Irán elleni készülődésével Kapcsolatban. Mi értelme lenne ukrajnát neki hajtani az oroszoknak, ha Irán vagy az atom programja a cél. A zsidók az USA beleegyezése nélkül nem lépnek. Az oroszok egyensúlyoznak Irán meg a zsidók között. Ha közel keleten balhé lesz akkor Szíria lesz a hadszíntér, és akkor az oroszoknak két helyen kellene helyt állnia. Tehát, ha az oroszok megegyeztek a zsidókkal a szíriai érdekeikkel kapcsolatban akkor nem értem mi értelme izzítani az ukrán helyzetet, mert az érdekeiket levédték Szíriában, így nem kell két helyen lenniük. Tehát nem értem a helyzetet most.
Ha a jelenlegi Irán elesik,finoman fogalmazva,nagy gondban lenne Oroszország.Törökország és Azerbajdzsán de akár az öböl menti olajmonarchiák féken tartásában óriási szerepe van.Véleményem szerint nem érdeke Putyinnak a viszonylag együttműködő vallási elit leváltásához statisztálni.Mert a helyükre lépő új vezetés Iránban, világi és szinte biztosan nyugat orientált lenne.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 035
87 858
113
"Nem értem, nem kérnek az atomenergiából, nem kérnek a földgázból, fával akarnak fűteni? Azért is Szibériába kell menni!"
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
nyugger kolléga írása
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 324
14 068
113
nyugger kolléga írása
Az elso képen nem TB2 van, hanem Akinci... !!! Azért enyire nem lehet oszekeverni a kettot. :rolleyes:
 
Status
Not open for further replies.