[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 639
16 023
113
Csak csendben jegyzem meg...... Én, személy szerint nem számítok háborúra. Január-február a puccs és hatalomváltás időszaka lesz Ukrajnában. Ivánék így "rendezik le" a konfliktust. Plusz lesz néhány amerikai fegyvermintájuk is. Amerikában azt hiszik, ha valaki az oroszoknál fenyeget, akkor az háború. Hát nem. Zelenszkijék "nagyot koppannak, azután elhallgatnak". Bidenékkel együtt... Putyin az új ukrán kormánynak visszaadja Donbasszt és megtartja a Krímet..... Szemly szerint sajnálom a normális ukránokat, de amíg kisebbségben vannak.... ez van.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 636
113
Nem kell nekik az egész Ukrajna, csak Novorosszia, a többin pedig védő szemeit tartja majd.
Nem kell nekik egyik sem, csak púp a hátukon a mostani Donbassz is. Annyira van szükségük, hogy legyen egy minél nagyobb puffer zóna köztük és a NATO között, aztán pont leszarják ha az az ország semleges vagy oroszpárti.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 449
10 516
113
Minek, két hónap múlva mikor már kibaszott hideg van és már minden parketta meg bútor el van tűz elve örülhet majd, hogy élve el tud menekülni a nép elől.
Tartok tőle hogy nem éheztetik ki őket, és sokadszorra is túl puhák lesznek aminek orosz fiúk halála lesz megint az ára, pedig ha máskor nem de ezen a télen véget lehetne vetni az ukrán ügynek valóban.
Mibűl is keszűl a műtrágya csak pl ja gázból. Mennek a gyárak ja nem mit is fognak kiszórni a parasztok? És ez csak egy termek ami gázból készül. Úgy hogy a baromságait át tartogassd a Bőcs ész haverjaidnak amikor palesz mellett Orbánt buktatja tok.
Nem baj, sírnak az infláció miatt hogy a zóóbáán, hát majd hogy fognak amikor nem 7% lesz hanem 70% mert tavaly 4500 re kötötték a kukoricát, idén már 11000 majd jövőre lesz 30000. Azt pedig már a dánok sem fogják bírni meg senki sem és le kell vágni az állományt, na akkor borul majd a bili, bár ha az oroszok lesznek olyan jóindulatúak talán adnak el európának annyit hogy legalább egy kis kukoricakását egyenek az emberek forróvízzel. Mert nekik lesz, és annyit kérnek majd érte amennyit nem szégyellnek.
Európa gyarmatairól kiszorul, iparát felszámolja, nyersanyagforrásait elvágja, jó kitart egy ideig a rabolt vagyon, de ilyen ütemben az is hamar el fog fogyni, és a gyarmatok már nincsenek meg hogy kifosszák őket.
Mondjuk én nem bánom, a nehéz idők majd erős embereket szülnek, és újjáépül Európa.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 814
39 258
113
Oroszország Buk légvédelmi rendszert telepít az ukrán határ közelében
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 814
39 258
113
Ukrajna a frontvonalra telepiti a Javelin rakétákat
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 215
57 551
113
Es mibol nem lesz az a penz? Hisz tobb gazt szallit az EUba mint tavaly, raadasul megsokszorozodott arakon... Nekem epp az ellenkezoje jon le, mint neked, de lehet en nezem el a tenyeket...



Csokiból,búzából,traktorból is qrva sokat adnak el manapság,ja meg pár hordó olajat is,meg mindenből is usánkának....:D:D:D
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
https://kiszo.net/2021/12/09/vedelm...zen-kell-allnia-ra-hogy-megvedje-az-orszagot/
"Védelmi miniszter: mindenkinek készen kell állnia rá, hogy megvédje az országot
Ukrajna agresszív szomszédja nem tűnik el, ezért minden ukrajnai állampolgárnak át kell értékelnie a tudatát, hangoztatja Olekszij Reznyikov.
Mindenkinek készen kell állnia rá, hogy megvédje az országot és a gyerekeket is arra kell nevelni, hogy ez őket is érintheti,
jelentette ki az ukrán védelmi minisztérium vezetője az ArmyInform-nak adott interjújában.
„Oroszország támadása sok mindent megváltoztatott, de mind a társadalomban, mind a seregben sok az élhetetlenség, az önállótlanság. A legnehezebb feladat a tudatunk átépítése lesz. Az agresszív szomszéd ugyanis nem tűnik el sehová.” Ha máról holnapra kitörne a béke, a konfliktusmentes együttélés eléréséhez akkor is évtizedekre lenne szükség, vélekedik Reznyikov, aki szerint már soha nem lesz olyan az élet, mint korábban."
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 567
85 028
113
Nehéz megérteni, hogy elismert, nagy múlttal bíró lapok és komoly elemzők latolgatják, vajon támad-e Oroszország a tél közepén, avagy Joe Biden el tudja a tárgyalások lebegtetésével húzni az időt, és Moszkva így kicsúszik a katonai akció megindítására alkalmas időből. Ezek a „szakértők” érezhetően szívből szorítanak azért, hogy az amerikai elnöknek sikerüljön megmentenie Ukrajnát az orosz agressziótól.

„Ezzel a megközelítéssel több baj is van. Ha megértőek vagyunk, akkor csak naivnak ezt a logikát. Ha reálisan nézzük e reagálásokat, akkor joggal nevezhetjük hibának az amerikai olvasat kritikátlan átvételét. Ha pedig feltételezzük – s miért ne –, hogy ezek az elemzők nagyon is átlátják a helyzetet, akkor méltán háborodhatunk fel ezen a cinizmuson”
Nehéz nem látni, hogy Vlagyimir Putyin és Joe Biden virtuális csúcstalálkozója egy nagy játszma része. Szó sincs arról, hogy Moszkva Ukrajnát fenyegeti, és a megtámadására készül. Érvek sorát lehet felhozni arra, hogy miért nem érdeke Oroszországnak megtámadni Ukrajnát. Mivel ezt az előző cikkekben már megtettük, ezzel nem rabolnánk a tisztelt olvasó idejét. Ha valaki elfogultság nélkül, józan ésszel átgondolja e kérdést, akkor ugyanerre a következtetésre juthat. Az időpontról szóló értesülésnek pedig már csak azért sincs sok értelme, mert Oroszország bármikor megtámadhatná Ukrajnát, ha akarná.
„Így eleve téves megközelítés volt tehát a háborút elkerülését lehetővé tevő utolsó reménysugárként tekinteni az orosz és az amerikai elnök beszélgetésére”
A háborús hisztéria felkorbácsolása az információs térben egyik oldalról jól átgondolt amerikai akció volt. A Fehér Ház kampánya bizonyítékok nélkül azt sulykolja már hetek óta, hogy Moszkva csapatokat vont össze az ukrán határ közelében, és január végén a terepviszonyok kedvező alakulásával megtámadja Ukrajnát. Jellemző, hogy a kijevi vezetés először nem tudta mire vélni az amerikai titkosszolgálat „értesülését”, és a szintén titkosszolgálati szintén cáfolták a csapatösszevonások tényét. Aztán észbe kaptak, gyorsan felvették a kommunikációs fonalat, és igyekeztek még az amerikaiaknál is nagyobbat mondani. E két „forrásra” hivatkozva az európai fősodor kész tényként tálalta, hogy az oroszok támadásra készülnek. Különösen feltűnő volt, ahogy a hatalomváltással hangot váltó német média az amerikai sajtónál is pápább akart lenni.

„Az persze a fent említett észérveken kívül senkit nem zavart, hogy egy készülő támadást nem szoktak előre kikürtölni. A Krím elszakadását sem verte nagy dobra az amerikai titkosszolgálat”
Egyes értesülések szerint az amerikai politikai elitben sem mindenki értett egyet a Fehér Házban kitervelt provokatív kommunikációs akcióval. A CIA és Pentagon érvelt a veszélyesen kalandor, a feszültséget vészesen megnövelő elgondolás ellen. Nem véletlen, hogy a Központi Hírszerző Ügynökség igazgatója William Burns november elején Moszkvában tárgyalt, mint ahogy a két ország vezérkari főnökei is egyeztettek. Ezek a körök jól látták, hogy a hisztéria felturbózása veszélyes, hiszen a Kelet-Ukrajna körül megnövekedett feszültség közepette könnyen elpattanhat a húr.

„A Fehér Házat azonban jobban érdekelték a Joe Biden zuhanó népszerűségét megállítandó belpolitikai motivációk, és a mesterségesen gerjesztett feszültség csökkentésével járó külpolitikai hozadék. Biden adminisztrációja számolt azzal is, hogy a végletekig megosztott világban a Nyugat úgyis Washingtonnak fog hinni”
A Fehér Ház jól számolt, hiszen amennyiben az oroszok tényleg elveszítenék a türelmüket, és támadnának, akkor Amerika fokozhatja a Moszkvára nehezedő szankciós nyomást. Amennyiben mégsem lesz az egészből semmi – mint az kezdettől valószínűsíthető –, akkor Biden a liberális, atlantista táborban begyűjthet néhány piros pontot, és eladhatja magát hatékony békecsinálóként.

Valójában a Kremlnek sem volt nagyon ellenére a csapatösszevonás felturbózása. Mert mint végig hangsúlyozta, a saját területén úgy mozgatja a katonáit, ahogy akarja, a nyugati aggodalom pedig felhívhatja a figyelmet az orosz biztonság szempontjából egyre fontosabbá váló, mind hangsúlyosabban kommunikált „vörös vonalakra”.
„Oroszország démonizálása, a nyugati közvélemény megrettentése a háborús hisztéria keltésével tehát adott esetben Moszkva érveit (is) erősítette”
Mert 120 ezres vagy az egyes hírekben már 180 ezresre felnagyított csapatösszevonásáról nincs szó, az időről időre orosz részen is demonstatívan megtartott hadgyakorlatokkal a Kreml azt üzeni, hogy az általa meghúzott „vörös vonalak” átlépésével nem szabad viccelni, mert annak nagyon rossz vége lesz. Moszkva a tavaszi csapatösszevonással és minden ilyen demonstratív lépéssel azt üzeni, hogy az érdekeinek figyelmen kívül hagyását nem fogja tűrni.

„S az üzenet elsősorban nem is Kijevnek, hanem Washingtonnak szól”
Egyrészt Oroszország vetélytársa nagyhatalomként nem Ukrajna, hanem az Egyesült Államok. Másrészt Moszkva jól tudja, hogy Ukrajnáról is Amerikával érdemes tárgyalni. Ebben a hangulatban és nemzetközi környezetben tárgyalt videókapcsolatot létesítve a két elnök. S mint egy ideje már, most is a tárgyalások ténye a legnagyobb pozitívum. Főképp úgy, hogy a mostani megbeszélést jó eséllyel újabb személyes találkozó követheti. Moszkva ezzel elkönyvelheti, hogy Washington is látja azokat a bizonyos vörös vonalakat, és ha nem is írásos formában, de nem elképzelhetetlennek azok a bizonyos biztonsági garanciák, és Washington nem fogja erőltetni az ukrán NATO-tagságot.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
5 040
113
Mármint az orosz fél szerint, Ukrajna szerint azok az ő felségvizei ugye... megismétlik a már korábban eljátszott provokációt, ami után lehet orosz agresszióról beszélni.
Ukrajna valójában és tényszerűen LEMONDOTT a Krímről. De bizony. A jogban van egy kifejezés, mégpedig a "ráutaló magatartás", ami jelen esetben a következő: Ukrajna meg sem próbálta megvédeni a Krímet, majd azóta sem próbálta meg visszafoglalni - mely magatartásukkal egyértelműen arra utaltak (utalnak azóta is), hogy nem kell nekik (a Krím). Tehát a Krím tényszerűen Oroszország része, annak fényében meg pláne, hogy az ukránoknak semmi hatalma nincs felette. Ennyi. A Krím márpedig orosz és kész, tökmindegy, ki és mit handabandázik róla: amikor Szaddam elfoglalta Kuvaitot, összeállt egy nemzetközi koalíció és gyors ütemben kirugdosták onnan. Erre a Krím kapcsán senki még csak kísérletet sem tett, tehát - ha szavakban nem is, de - a gyakorlatban (tettek hiányában) mindenki más is elismeri ezt a tényt. (Olyan ez, mint ha a gravitációt tagadná valaki: megteheti, de a gravitációt ez nem érdekli, mi több, rá is pont ugyanúgy hatni fog, mint mindenki másra is.)