[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 535
5 015
113
CAD, CAM, stb. nem gond. az egyik legjobb és még ingyenes verziója is van a T flex a Top sytem-től.
http://tflex.com/student/download.htm
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
Szerintem CAD/CAM témakörben az AC(nem, nem Assasins Creed kedves kocka Barátaim hanem AutoCAD) illetve a személyes szerelmem az Inventor viszi a prímet. Mind a kettőhöz igény esetén lehet plusz modulokat vásárolni, melyek egy-egy adott szakterületre vannak beállítva. A professinonal verziót lelehet szedni ingyenesen student licenszel (én otthon ezt használom, iskolában pedig más licenszet használtunk).
http://www.autodesk.hu/products/autodesk-inventor-family/overview
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az oroszoknak reményük se lehet, hogy valaha is rentábilisan gyárthatnak mikroelektronikát. A kérdés csak az lehet: mennyi ráfizetést ér meg nekik a mekkora biztonság?.
Nagybátyám a HT szöv.nél dolgozott. Jött a szokásos szovjet delegáció, és kérdezgették (felelősségre vonták): miért amerikai alkatrészeket vesznek, amikor ezt a SzU is gyártja? Mert azt a csipet az oroszok 1,27 rubelért adták, az amik meg 7 centért. És még mind működött is. Kifejezetten örültek, amikor leégett a Mikroelektronikai Vállalat vadi új gépsora, mert legalább nem kellett használni a túl drága, és a megjelenése pillanatában elavult alkatrészeket.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 535
5 015
113
"Szerintem CAD/CAM témakörben az AC(nem, nem Assasins Creed kedves kocka Barátaim hanem AutoCAD)"
Az igaz hogy klasszikus az AC , csak az a probléma hogy az rajzolóprogram, és nem tervező. És ez hatalmas különbség. Ha pedig az ipar felől közelítjük, akkor nincs is miről beszélni. De ezt most nem a vita miatt dobtam be, hanem az iparral kapcsolatban jegyzem meg. A korszerű tervező rendszerek jelentősen megkönnyítik a tervezést és fejlesztést, és lerövidítik a gyártást. Az ilyen programok az ipar területén legalább olyan fontosak, mint egy operációs rendszer. És itt van a gond a nem wind-mac op rendszerekkel. Nagyon kevés a jól használható program.
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
@comandante

Ezért emeltem ki az Inventort, amit én is szoktam használni, mivel az már mérnöki tervezőprogram, például BMW motort is terveztek már vele és szokták használni tesztelésre is, mivel képes szimulálni különböző anyagok törését, gyengülését és az adott erők hatását + képes a teljes működést leszimulálni.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 535
5 015
113
Inventort az teljesen más. Igazad van. Akartam is megjegyzésként beírni, de már elküldtem a hozzászólást, utána meg nem akartam terjengeni. Magam részéről a solid edge a legszimpibb. Kicsi gyors, egyszerű, nem fogja a gépet, laptopon is frankón elvan. De azért ez a T-fex sem semmi.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 931
19 187
113
Ezzel dolgozok. Az nem a Linux hibaja, hanem rosszul volt felallitva az infrastruktura ( az egesz biztonsagi politika hibas, amit emberek keszitenek, kihagynak bizonyos dolgokat, amiket egyebkent a Linux tud kezelni, mellesleg egesz hatekonyan). Amint emlitettem a legtobb biztonsagi kockazat abbol adodik, hogy Windowsszos geprol "kezelik" a szevert vagy eleve nincs felepitve a biztonsagi pocedura. Raadasul a Linuxon az adatbazis infrastrukturaja olyan , hogy nagyon nehez akarmilyen komoly adatot nagy mennyisegben kihalaszni a szerverrol, ott nincsenek egesz fajlok meg tomoritett "titkos" dokumentumok, hanem mindent egy adatbazis strukturaban tarol,toredezve, kulon pozicio identifikacioval . Akkor mar az egesz dokumentaciot meg kell szerezniuk, ami nem azon a szerveren lesz , de , ha meg is szerzik, jo par honap, amig kiigazodnak a tablazatok strukturajan , de meg igy is pontossan kell tudni , hogy mit keres ( maximum egy belso ember kell). Ezen felul a mappastrukturajat teljesen individualisan lehet indexelni egy kulon logika alapjan. A Linux egyszeruen tudja kezelni a beerkezo es kimeno adatkapcsolatok logjait. Ha hibas keres jon , automatikussan blokkolja az adott kacsolatot, akar IP szinten, vagyis egy egesz szerverinfrastrukturat is kitud dobni a szerverrol. Erre pelda, mikor elofordul, hogy egyes szerverek blokkolnak egy egesz ceget ( a Yahoo-val esett meg tavaly, hogy minden szerveruket blokkoltak Nemetorszagban egy fel napra, mert valaki az o szervereikrol csatalakozott valamelyik nagy bank adatbazisara) A Windows szerver ehhez kepest a vicc kategoria a hozzaferesi jogok hierarchiajaval meg az a tobb szaz kulon biztonsagi program, amiert kulon kell fizetni , telepiteni es a szupport sem art meg( amiert ugyszinten kulon kell fizetni) .

Jajj... Hogy röviden értékeljem: Fogalom nélkül.
Avagy: poliverzum, te vagy az?

Adatbázis infrastruktúrája olyan... Tudod mi az az adatbázis?
Nincsenek egész fileok???
Ha egy valódi adatbázisra gondolsz (ACID, SQL, stb...), akkor szépen részenként ki lehet nyerni, szépen, pozíció identifikációval (bármit is jelentsed az)

Egyszerre tudja kezelni akapcsolatok logjait. Szintén semmi értelme...

A hozzáférési jogok hierarchiája pdig nem vicc, hanem elvárás egy komolyabb szervezet esetében.

A windows server meg annyira vicc csak, hogy TOP500 cégek viccelik meg maguk vele, mégis sikeresek tudnak maradni...

Kezdésnek egy ECDL vizsgát, utána mondjuk Az Operációs rendszerek Mérnöki megközleítésben című könyvet, utána pedig mondjuk egy Windows Internals elolvasást javaslok, hogy pár fogalom helyrekerüljön a témában.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Sikerült eljutni a Oroszországtól az ECDL vizsgáig. Szerintem rossz irányba haladnak a dolgok.
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
ECDL vizsgaja a titkarnomnek van. Fogalmad sincs, hogy mibol all ossze egy szerver, vagy, hogy egyaltalan minek kell ra Linux/Unix vagy Microsoft .... aztan hallottal mar A "felhorol" ? A top 500? :D marmint melyik ? azert eleg korlatoltak lennenek. A valosag az, hogy ok is veszik , mint szolgaltatas es abban benne van minden letezo szerver infrastruktura a Solaristol kezdve az IBM-es prokalkozasokig, amit eppenseggel a Linux tart ossze . Meg azt az idiota Citrixes szervereket is jobb vele kezelni , pedig az mar tenyleg egy remalom! http://www.linuxsv.org/linux_services_infrastructure.html jahh es azt elfelejtettem , hogy egyszeruen atnevezzuk a valtozokat ( mivel nyitott a forraskod) es ingyenes, mar nincs olyan program , amivel barmit is kihalaszol! Hmm igen , majd elfelejtettem . Egy standard ,10000 felhasznalo kiszolgalasat ellato , szerver kiepitese 900 000 dodobol megvan . Ellenben a Windows 2 millajaval.
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
Ezzel dolgozok. Az nem a Linux hibaja, hanem rosszul volt felallitva az infrastruktura
A statisztika amit linkeltem a Linux kernel 2.6-os ágában azonosított sebezhetőségekről (biztonsági hibákról) szól. Nincs ennek köze más szoftverhez, sem üzemeltetési dolgokhoz. Bocs, de a hozzászólásaid alapján az önbizalmad amellyel az állításaidat előadod a Dunning–Kruger hatásból ered: http://hu.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_hat%C3%A1s.

Amúgy én boldogan folytatom a diskurzust, de szerintem eljutottunk oda, hogy inkább másik helyen kellene... (Ahogy arra Joker is utalt.)
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
Bátorkodtak létrehozni egy „Informatika” topic-ot, azt hiszem eddig nem létezett ilyen: http://htka.hu/kozosseg/discussion/48548/informatika.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Отработка бомбового удара Су-24 на «Авиадартс-2014»/Su-24 hold bombing exercises on Aviadarts-2014

https://www.youtube.com/watch?v=PMnQhBfpvJY
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Folytatódik az Oroszország elleni támadássorozat, most a Moody`s-t vetik be fegyverként.
http://kuruc.info/r/4/129733/
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Отработка бомбового удара Су-24 на «Авиадартс-2014»/Su-24 hold bombing exercises on Aviadarts-2014

https://www.youtube.com/watch?v=PMnQhBfpvJY
Nappal, szép időben. Ez az alap.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113
Ez egy elég jó kép Oroszország haditengerészeti erejéről, fel vannak sorolva az egyes hajótípusok és szín jelzi, hogy melyik flottához tartozik.

http://cdn.ruvr.ru/data/2014/05/22/06/lod_hun.jpg

Ha összeszámolom, akkor a Fekete Tengeri Flottánál 24 hajó van, amiből 7 deszent hajó.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Russia: Army officers learn the art of drone warfare
http://www.youtube.com/watch?v=HDNAZ5Q-KQU

Russia: Sukhoi fighter jets land at re-opened Krymsk airbase
http://www.youtube.com/watch?v=Sgii_UR0trY