[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 257
13 895
113
Munkanélküliek aránya a volt szovjet tagköztársaságokban(2020)
Zászló után az ország, majd a világranglistán elfoglalt helye, végül a munkanélküliek aránya %-ban

z5Z-ihRaskU.jpg
Moldávia kifejezetten meglepet engem - úgy háromszorosára tippeltem volna a munkanélkuliséget ... :cool:

A térképen látom Oroszországot(ahol a Krím a miénk), Osztrák-Magyar Monarchia a helyén , Németország szintén. De hol van Ukrajna és Lengyelország? 1914-es térkép, Bécsi múzeum.
269964463_622184125688907_4221627183294242617_n.jpg
Léteznek azért olyan térképek is, ahol még Oroszország nincsen szinte sehol. ;):oops:

Ha nem Kelet-Ukrajna irányából akkor majd az Azovi-tenger irányából támadnak az oroszok az ukránok szerint:).
Ha onnan sem támadnak akkor majd Románia felől ha onnan sem akkor majd Magyarország, Szlovákia,Lengyelország vagy Fehéroroszország felől támadnak Grísáék, ez már annyira szánalmas......
Én nemrég a román oldalon találtam egy Bugeac térségbe való invázio felvetését:

A Bugeac forgatókönyve [Dél-Bessarábia] Putyin asztalára kerülhet. De el tudja játszani?​

https://www-defenseromania-ro.trans...38.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 692
16 897
113
Mikor a lakás minden ablaka be volt csukva, Vizy odalépett Katicához és valami hideglelős, édeskés mosolykával ezt suttogta:
- Megbuktak.
A cselédet nem érdekelte a dolog, vagy nem mutatta. De a gazdája eléje állott. Miután felesége még nem jött haza, valakit keresett, hogy kiöntse szívét.
- Katica - ismételte -, megbuktak a vörösök.
A cseléd csak egy csodálkozó tekintettel felelt, hogy az úr ennyi bizalomra érdemesíti.
- A gazemberek - tette hozzá Vizy táguló orrcimpával, a bosszú édes mámorával.
Alig hogy kiejtette ezt, dörömböltek a külső ajtón.
Vizy elsápadt. A levegőbe nézett, mintha a szót keresné, melyet az előbb kimondott és hogy eltüntesse nyomát, utánanyúlt, mint mikor cigarettafüstöt hessegetünk.
- Majd én - szólt s hirtelen elhatározással az előszobába ment ajtót nyitni, mintegy a veszedelem elé sietve.
Mindenre elszántan lépkedett.
Ez járt fejében: túsz-szedés, házkutatás, vésztörvényszék! És az, amit védelmére hoz föl: húszéves közpálya, szociális lelkiismeret, marxizmus, melyet elvben helyesel, csak túlzó kinövéseiben nem!
Már más ember volt. Nem érezte magát a bolsevizmus mártírjának, talán inkább a régi rend áldozatának, mely bizony sokszor háládatlanul mellőzte. Kabátja zsebében megtapogatta szakszervezeti igazolványát. Szerencsére még nem tépte szét, amint délután akarta.
Egy emberke állott előtte a folyosón, vörös hajtókás postás, kabátban, melynek gallérja otthonosan ki volt gombolva.
  • Méltóságos uram - harsogta az emberke, oly hangosan, hogy az egész ház lakói meghallhatták - méltóságos uram.
  • Elvtárs - üdvözölte Vizy -, hát maga az, elvtárs?
  • Alázatos szolgája, méltóságos uram.
  • Jöjjön be, Ficsor elvtárs.
Így társalogtak igazi világtörténelmi udvariassággal, mindketten bizonytalanul, kölcsönösen előnyt adva egymásnak.
Vizy Kornél miniszteri tanácsos négy hónap múltán most hallotta először régi címét. Egy kis örömöt érzett, de egy kis csalódást is, hogy nem azok érkeztek, kiknek jöttére már elkészült. Ficsor pedig, az Attila-utca 238. számú ház házmestere le volt forrázva, hogy a ház tulajdonosa még most is elvtársnak titulálja.
A házmester belépett az előszobába, kezet nyújtott a méltóságos úrnak. Vizy megszorította kezét.
A kezelést a proletárdiktatúra idején Vizy kezdte, aztán mindig Ficsor ajánlotta föl, előzékenységből.
  • Megbuktak - lelkendezett Ficsor, még mindig hangosan. - Megbuktak a zsiványok. Már szedik a sátorfájukat.
  • Hm - hümmögött Vizy, mintha újságot hallana.
  • Igen, méltóságos uram, a Váron már künn leng a nemzetiszín zászló. A sógorom tűzte ki.
  • Az a fontos - válaszolt kitérően Vizy -, hogy végre béke legyen és nyugalom.
  • A szép piros-fehér-zöld - bólongott Ficsor, folytatva hazafias álmodozását s oldalt kémlelte Vizy mozdulatlan arcát. - Lesz itt tánc, méltóságos uram, lesz most itt tánc.
Vizy figyelte e kocapolitikus vergődését, de elzárkózott, nem felelt.
Ficsor zavarba jött.
  • Tudniillik - hebegte -, a csengettyű. Most volna egy kis időm. Gondoltam, megcsinálom a méltóságos úréknak.
  • Ott a telep - mutatott Vizy a konyha felé.
  • Tudom, méltóságos uram - mosolygott Ficsor, ki fájó sértésnek tartotta a föltevést is, hogy ő, a házmester, ne tudná, hol a háziúrék telepe. - Csak egy létrát kérnék.
Katica a szép ünneplő ruhájában bosszúsan hozta a létrát. Üggyel-bajjal helyezték el a szűk, barátságtalan konyhában, mely csak a vakudvarról kapott világítást és nappal is sötét volt. Ficsor föl akarta csavarni a villanyt. A körte azonban már rég eltört. Gyertyát kért.
Kezében a gyertyával fölkapaszkodott a telephez s a létra tetejéről magyarázta a háziúrnak, mi a csengő baja. Fontoskodva beszélt, túlozva munkája érdemét és értékét, de alázatos tisztelettel, mely által nyilván azt a félszeg helyzetet is igyekezett tompítani, hogy ő pillanatnyilag ily magasan áll, a méltóságos úr fölött.
Az ingó létra tetején, melyet Katica támogatott, mohón látott a munkához. Azt, amit elmulasztott, egyszerre pótolni akarta. Babrálta az elemeket, egyenként leemelte, a konyhaasztalra helyezte. Kapargatta bicskájával a rozsdás drótokat. Az üvegekbe konyhasót tett, vizet öntött.
Ekkor az ajtón újra zörögtek.
Lila pongyolában nyúlánk, előkelően magas hölgy lépett be hajadonfőtt.
- Kezét csókolom, méltóságos asszony - hajlongott Ficsor a konyhából s hogy nem kapott választ, megint. - Kezét csókolom.
A nő ekkor sem viszonozta köszönését, fejét félrefordította, bement az ebédlőbe.
Vizy utána.
Itt átölelte feleségét, kitört fékezhetetlen boldogsága. Az örömtől vicsorgott.
  • Tudod?
  • Mindent. Azt beszélik, hogy még ma éjjel megszállnak. A románok.
Khm...nem tudom mire vélni az idézetet egy nyíltan szabadkőműves, nyugatos (fosztóképző) írótól, aki kb. annyit látott-tudott az úri világról, mint én a haszid életmódról. Ez ügyben Gárdonyi: Az öreg tekintetes c. művét (ahogy Kosáriné Réz Lola: Különös ismertetőjele nincs regényét is) irányadóbbnak tartom.
 
W

Wilson

Guest
Moldávia kifejezetten meglepet engem - úgy háromszorosára tippeltem volna a munkanélkuliséget ... :cool:


Léteznek azért olyan térképek is, ahol még Oroszország nincsen szinte sehol. ;):oops:


Én nemrég a román oldalon találtam egy Bugeac térségbe való invázio felvetését:

A Bugeac forgatókönyve [Dél-Bessarábia] Putyin asztalára kerülhet. De el tudja játszani?​

https://www-defenseromania-ro.trans...38.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk
Ebben az elképzelésben lenne logika amennyiben egy nagyszabású orosz támadás része lenne, de ez részemről csak egy gondolatkísérlet, mivel az oroszok nem fognak támadni....
 
K

kamm

Guest
Khm...nem tudom mire vélni az idézetet egy nyíltan szabadkőműves, nyugatos (fosztóképző) írótól, aki kb. annyit látott-tudott az úri világról, mint én a haszid életmódról. Ez ügyben Gárdonyi: Az öreg tekintetes c. művét (ahogy Kosáriné Réz Lola: Különös ismertetőjele nincs regényét is) irányadóbbnak tartom.
Kosztolányi? Nemesi családból jött, bár arra később jött rá, de amúgy meg a XI. kerületben lakott és ott is csapták el az időt Karinthyval, a Bartók B. (ex-Horthy) út mentén lévő vendéglátóipari egységekben; a XI már ekkor is a keresztény úri közép- és felsőosztály környéke volt (aki lakott arrafelé, az tudja mire gondolok, az összes regi hazban ma is jol kiszúrhatóak a cseledszobak, a konyhak ill kamrak stb kozeleben.)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 808
56 347
113
Moldávia kifejezetten meglepet engem - úgy háromszorosára tippeltem volna a munkanélkuliséget ... :cool:


Léteznek azért olyan térképek is, ahol még Oroszország nincsen szinte sehol. ;):oops:


Én nemrég a román oldalon találtam egy Bugeac térségbe való invázio felvetését:

A Bugeac forgatókönyve [Dél-Bessarábia] Putyin asztalára kerülhet. De el tudja játszani?​

https://www-defenseromania-ro.trans...38.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk
Az a kèrdés, mi az a munkanélküli. Aki feladta a munkakeresést, mert teljesen remenytelennek bizonyult, az kiesik a statisztikából.
(Ezentúl nem szabad sohasem elfelejteni: Churchill: csak azt a statisztikát hiszem el, amit én hamisitottam...)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 074
24 370
113
Ha nem Kelet-Ukrajna irányából akkor majd az Azovi-tenger irányából támadnak az oroszok az ukránok szerint:).
Ha onnan sem támadnak akkor majd Románia felől ha onnan sem akkor majd Magyarország, Szlovákia,Lengyelország vagy Fehéroroszország felől támadnak Grísáék, ez már annyira szánalmas......

De ez van ha egy humoristát választanak meg miniszterelnöknek....

Az orosz támadást az Azovi-tenger felől várják az ukránok.....​


Az ukrán vezetés szinte biztos benne, hogy Oroszország nem a szárazföld felől fogja megtámadni Ukrajnát egy esetleges támadáskor, hanem az Azovi-tenger irányából. Az esetleges támadásról Olekszij Danilov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) titkára beszélt.

Most ott erősítik meg az ukrán haderő védelmi vonalait az Azovi-tenger irányában, ugyanis úgy vélik, hogy ez most a leginkább konfliktusok terhelte régió. Mivel a tengeren nincsenek meghúzva a konkrét határvonalak, az orosz hadihajók olyan közel merészkedhetnek az ukrán partokhoz, amennyire csak akarnak. Ezért a térség települései vannak most leginkább veszélyben – vélekedik az RNBO titkára.


Az ukrán haderő akkor is visszavág, ha abból az irányból indulna el az orosz offenzíva – fogalmazott a védelmi tanács titkára. Hozzátette, hogy elsősorban a hamarosan hadrendbe kerülő földi elhelyezésű Neptun szárnyas rakétákkal fogják visszaverni az ellenséget – írja a Kárpáthír.

Mint arról korábban az Index beszámolt, újabb katonai csapatokat koncentrált Oroszország az ukrán határ közelébe. Műholdas felvételek szerint a csapatmozgás már hetek óta megfigyelhető a térségben. Kiderült az is, hogy az orosz csapatok nem hadgyakorlat céljából közelítették meg Ukrajna déli és keleti határait. Ezeket a csapatösszevonásokat eleinte mindkét fél tagadta, később azonban az ukrán hírszerzés jelentette, hogy több ezer orosz katona állomásozik a határ közelében.

Múlt heti jelentések szerint orosz zsoldosok gyülekeznek Kelet-Ukrajnában, az orosz szakadárok által irányított területeken. Az erősítés érkezését azzal indokolták, hogy a szeparatisták az Ukrajna elleni védelmet akarják növelni. Ezzel szemben az amerikai hírszerzés úgy értesült, hogy az oroszok azok, akik offenzívát terveznének a jövő év elején. Később a helyi média közölte, hogy több mint tízezer orosz katona tért vissza állandó támaszpontjára egy hadgyakorlat után.


igen,valószínűleg onnan fognak támadni, ha már a Humor Harold ezt mondta .. biztosan így lesz,hiszen milyen "egyszerűen" végre lehet hajtani egy partraszállást a nyílt vízen,és mennyivel "nehezebb" lenne benyomulni vagy 3-4 irányból szimultán .. elképesztő hogy ilyen "nagy stratégiai érzékkel megáldott "emberek kapnak vezető szerepet abban az országban .
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
Khm...nem tudom mire vélni az idézetet egy nyíltan szabadkőműves, nyugatos (fosztóképző) írótól, aki kb. annyit látott-tudott az úri világról, mint én a haszid életmódról. Ez ügyben Gárdonyi: Az öreg tekintetes c. művét (ahogy Kosáriné Réz Lola: Különös ismertetőjele nincs regényét is) irányadóbbnak tartom.

Kosztolányi a saját világát írta meg, a budai polgárságét az Attila úton és környékén. De csak a méltóságos urazás emlegetése miatt idéztem.
Gárdonyi egy régebbi világ, ami akkor tűnt le, amikor az említett regényét írta. Kosztolányi meg már az újba született bele. Igen, volt szabadkőműves is egy ideig, meg az Új Nemzedék Pardon című rovatának szerzője is. Magát is kifigurázta kicsit az ilyen részletekben. Na de ez itt offtopic.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
igen,valószínűleg onnan fognak támadni, ha már a Humor Harold ezt mondta .. biztosan így lesz,hiszen milyen "egyszerűen" végre lehet hajtani egy partraszállást a nyílt vízen,és mennyivel "nehezebb" lenne benyomulni vagy 3-4 irányból szimultán .. elképesztő hogy ilyen "nagy stratégiai érzékkel megáldott "emberek kapnak vezető szerepet abban az országban .

Azovi-tengeri partraszállással átkarolhatnák a Donbaszban álló ukrán erőket délről, persze indulhatnak a Krímből is, de az messzebb van.
 
W

Wilson

Guest
igen,valószínűleg onnan fognak támadni, ha már a Humor Harold ezt mondta .. biztosan így lesz,hiszen milyen "egyszerűen" végig lehet hajtani egy partraszállást a nyílt vízen,és mennyivel "nehezebb" lenne benyomulni vagy 3-4 irányból szimultán .. elképesztő hogy ilyen "nagy stratégiai érzékkel megáldott "emberek kapnak vezető szerepet abban az országban .
Az a szánalmas, hogy az ukrán vezetés, már egy jó ideje ehhez hasonló orosz támadási forgatókönyvekkel "haknizza körbe a médiàt" mivel azt hiszik, hogyha állandóan a köztudatban tartják a "folyton mindjárt bekövetkező orosz inváziót" akkor majd a NATO tagjai lesznek ês majd csak úgy dől a della Nyugatról.

Pedig ha máskor nem a legutóbbi Zelenszkij Binden találkozón szembesülhetnek a valósággal.Az amerikai külpolitika csak egy pufferállam szerepét szánja Ukrajnának, Ukrajna nem lesz NATO tag így aztán a NATO egyetlen katonája életét sem fogja Ukrajna védelmében feláldozni....
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 323
33 377
113
Ahhoz nem kell az Azovi-tenger irányából támadni,hogy átkarolják az ukrán erőket Donbasznál, ráadásul egy partraszállás elég nagy kockázatú hadművelet....

Jó, kettős átkarolásra gondoltam, valahol Mariupol környékén való partraszállással (nem néztem a térképet csak így fejből).
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 233
8 097
113
A térképen látom Oroszországot(ahol a Krím a miénk), Osztrák-Magyar Monarchia a helyén , Németország szintén. De hol van Ukrajna és Lengyelország? 1914-es térkép, Bécsi múzeum.
269964463_622184125688907_4221627183294242617_n.jpg
Ukrajna az Orosz Birodalom része volt, ahogy Lengyelország keleti fele és Finnország is. És Írországot sem látom... Hülyeség erre a térképre így hivatkoznia az orosz atyafinak.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran
W

Wilson

Guest

Zelenszkij tapasztalatlansága súlyos következményekkel járhat....​

9ca38b0e517bb7410cf54a2f8a6f3.jpeg
Illusztráció: life.ru
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megfelelő vezetői tapasztalatának hiánya teljes körű fegyveres összecsapáshoz vezethet a Donbászban. Ez Andrew Kramer amerikai újságíró véleménye.

„A világot egyre jobban aggasztja Zelenszkij és környezete tapasztalatlansága, ami súlyos következményekkel járhat, és nem csak az országra nézve. Minden gondatlan lépés háborúhoz vezethet, amely azzal fenyeget, hogy súlyosan rontja Oroszország és az Egyesült Államok közötti kapcsolatokat” – állítja a The New York Timesban.
Amint az újság kifejti, Zelenszkij a szórakoztatóipar hozzá elkötelezett képviselőivel vette körül magát, nem pedig Kijev bel- és külpolitikáját értő szakemberekkel. Kramer szerint az ukrán vezető adminisztrációja lehet az első a történelemben, amely ilyen léptékben közvetlenül egy tévéműsorból kerülhet hatalomra.
„Mielőtt politikus lett, Zelenszkij televíziós színész és humorista volt. A saját szférájából nevezett ki embereket a kulcspozíciókba, és még az SBU élére is őket helyezte ” – hangsúlyozza az újságíró.

Colonelcassad
 
W

Wilson

Guest

Zelenszkij tapasztalatlansága súlyos következményekkel járhat....​

9ca38b0e517bb7410cf54a2f8a6f3.jpeg
Illusztráció: life.ru
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megfelelő vezetői tapasztalatának hiánya teljes körű fegyveres összecsapáshoz vezethet a Donbászban. Ez Andrew Kramer amerikai újságíró véleménye.


Amint az újság kifejti, Zelenszkij a szórakoztatóipar hozzá elkötelezett képviselőivel vette körül magát, nem pedig Kijev bel- és külpolitikáját értő szakemberekkel. Kramer szerint az ukrán vezető adminisztrációja lehet az első a történelemben, amely ilyen léptékben közvetlenül egy tévéműsorból kerülhet hatalomra.


Colonelcassad
Ehhez kapcsolódva, hogy mindenki tisztában legyen micsoda hozzáértés és tapasztalat van a Zelenszkij féle Ukrán vezetésben....

30 kolléga a humor területéről.....

A The New York Times című amerikai napilap lesújtó cikket közölt Volodimir Zelenszkijről, amelyben az ukrán elnök és csapata teljes alkalmatlanságáról ír. A cikket Andrew Kramer újságíró írta - adta hírül a Strana ukrán hír- és elemző honlap.

Az újságíró azt írja, hogy Volodimir Zelenszkij, egykori színész, régi komédiás társulatának, a Kvartal 95 stúdiónak a tanácsadóival vette körül magát. Az ukrán elnök több mint 30 humorista kollégáját nevezte ki a kormány kulcspozícióiba. Ezek közé tartoznak az ukrán hírszerző szolgálatnál és az Ukrán Biztonsági Szolgálatnál betöltött pozíciók.

"Az elnöki adminisztráció vezetője, Andrij Jermak médiajogász és filmproducer volt. A Kvartal 95 stúdió vezetője az ukrán biztonsági szolgálat jelenlegi vezetője, Ivan Bakanov volt. Szerhij Shefir, az elnök főtanácsadója forgatókönyvíró és producer volt" - olvasható a cikkben.

Andrew Kramer megjegyzi, hogy Vladimir Zelenszkij környezetének tapasztalatlansága súlyos következményekkel járhat, és nem csak az országukra nézve. "Egy amatőr hibás lépés háborút válthat ki, amely jelentősen rontaná a helyzetet Oroszország és az Egyesült Államok között" - írja az amerikai lap.

Strana megjegyzi, hogy nem ez az első ilyen cikk az amerikai vezető kiadványokban. Korábban a The Washington Post cikket közölt arról, hogy Vlagyimir Zelenszkij ahelyett, hogy egy külső fenyegetés elhárítására készülne, belső civakodásokba bonyolódik.

"És ez egy rendkívül nyugtalanító ébresztő az elnök számára. A Majdan óta az amerikaiak hagyományosan alapértelmezetten lojálisak bármelyik ukrán kormányhoz, és befolyásolják annak ellenfeleit, hogy megakadályozzák a további Majdant és a destabilizációt. Így például bírálták Miho Majdant, amikor 2017-ben Szaakasvili támogatói elkezdték elfoglalni az épületeket. Zelenszkij elnök alatt pedig arra kérték Porosenkót és a "háborús párt" többi tagját, hogy "ne rázzák meg a hajót", nehogy destabilizálják az országot. Most azonban az amerikai média azt a gondolatot kezdi hirdetni, hogy maga Zelenszkij és inkompetens környezetének politikája a destabilizáció forrása, és végzetes következményekkel járhat Ukrajna számára. És ha egy ilyen elképzelés megragad a külügyminisztérium fejében, akkor ez lesz valószínűleg a legkomolyabb kihívás Zelenszkij számára az ő kormányzása alatt" - kommentálta a helyzetet a Nemzetpolitika című telegramos csatorna.

Colonelcassad
 
W

Wilson

Guest

A brit különleges szolgálatok új krími háborúra készülnek...​

2021. december 27

A brit különleges szolgálatok új krími háborúra készülnek


London Oroszországot a világ egyik "kihívóan ellenséges" országának nevezte. Ennek fényében a média rögzíti a brit hadsereg növekvő aktivitását Ukrajnában. Ráadásul az Ukrajnával való együttműködés egyes területein London elkezdte megszorongatni Washingtont saját geopolitikai feladatai megoldása érdekében. Milyen különleges érdekei vannak Nagy-Britanniának Ukrajnában?

London arra készül, hogy a helyzet súlyosbodása és "Oroszország inváziója" esetén evakuálja katonáit Ukrajna területéről - írja a Daily Express brit lap. Megjegyzendő, hogy több mint 100 ember dolgozik Ukrajnában az Orbital kiképzőmisszió részeként. Az erők nagy része Yavoriv városában, Lviv régióban található, míg a parancsnokság tiszteinek egy csoportja Kijevben található.
Vaszilij Prozorov, az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SBU) volt alkalmazottja a brit hadsereg ukrajnai jelenlétéről is beszélt a múlt héten. Elmondása szerint egyes brit szakemberek segítenek az ukránoknak haditengerészeti támaszpont felépítésében Ocsakovban, és egy brit katonai magáncég (PMC) őrzi őket. Alkalmazottai "Nikolajevben voltak bejegyezve" - jegyezte meg a nyugalmazott ukrán tiszt.

A Kijev és London közötti katonai együttműködés különleges fejezetét foglalja el a felek ez év júniusában aláírt tengeri partnerségi memoranduma. A dokumentum szerint Ukrajna és Nagy-Britannia közösen tervez és épít hadihajókat a két ország területén, valamint két ukrán haditengerészeti bázist épít. A VZGLYAD lap részletesen írt a megállapodás mögött meghúzódó célokról, azonban London együttműködése Vlagyimir Zelenszkij csapatával egyre ambiciózusabb.

A britek egyébként nemcsak Ukrajna "orosz inváziójától", hanem a kibertámadásoktól is tartanak. A The New York Times forrásai a múlt hét elején azt mondták, hogy Moszkva fegyveres támadás helyett állítólag hackereket küldhet az ukrán infrastruktúrába. Ezzel kapcsolatban Nagy-Britanniából és az Egyesült Államokból kiberbiztonsági szakértőket küldtek Ukrajnába "az Oroszország elleni védekezésre" – írja a NYT.

December közepén a brit miniszterelnök Vlagyimir Putyinnal folytatott telefonbeszélgetése során "aggodalmát fejezte ki az orosz csapatok állítólagos nagyszabású mozgása miatt az ukrán határok közelében". Az orosz elnök a maga részéről példákat mutatott Boris Johnsonnak a minszki megállapodások kijevi felrúgására a NATO-országok által Ukrajna területén folytatott aktív katonai "fejlesztés" hátterében, amely közvetlen fenyegetést jelent Oroszország biztonságára.

Az orosz vezető magyarázata ellenére London továbbra is Oroszországot a világ egyik „kihívóan ellenséges” országának tekinti. Damian Hinds brit biztonsági államminiszter a Telegraphnak nyilatkozott erről. Kínát, Iránt és a KNDK-t is felvette az ilyen államok listájára.

Konsztantyin Bondarenko ukrán politológus szerint "Ukrajna egyértelműen a brit politika fősodrába került", miután Volodimir Zelenszkij elnök találkozott az MI6 vezetőjével, Richard Moore-ral. "Tavaly októbertől napjainkig Nagy-Britannia próbálta rátenni a kezét mindenre, ami az Egyesült Államok után Ukrajnában is sok mindenkinek rosszul esik" - mondta a forrás.
„Zelenszkij irodája már nem titkolja, hogy London közelebb került Washingtonhoz képest Kijev számára” – mondta. "A britek jobban megértik a problémáinkat, folyamatosan kapunk tőlük kölcsönt és egyéb segítséget, beleértve a katonai segítséget is."
Az Egyesült Királyság támogatása természetesen nem altruizmus, hanem tiszta pragmatizmus. Ily módon Nagy-Britannia "egyfajta politikai tengelyt" akar létrehozni London és Ankara között, hogy "megszorítsa Moszkva érdekeit a Fekete-tengeren" - mondta Bondarenko. „Ez a terv véleményem szerint teljesen megvalósítható” – jegyezte meg a szakértő.

„Emellett London kiváltó okként akarja használni Kijevet az Oroszországgal és az Európai Unióval fenntartott kapcsolatokban. Ukrajna az egyik befolyásoló tényező Moszkvára és az EU-ra, amely földrajzilag és geopolitikailag igen kedvező fekvésű” – mondta a politológus.

Az Ukrán Politikai Intézet vezetője, Ruslan Bortnik viszont azt javasolta, hogy London az Európai Unióból való kilépése után kezdett különösebb érdeklődést mutatni Kijev iránt, amikor „frissítenie kellett magát a világ napirendjében”. „Nagy-Britannia azért erősíti Ukrajnát, hogy gyengítse Oroszország befolyását, és olyan helyzetet érjen el, amelyben a Krímet vagy vissza lehet adni Ukrajnának, vagy legalább „ki lehet venni” Moszkva irányítása alól” – magyarázta a forrás.
„Anglia független külpolitikája rovására meg akarja fosztani Oroszországot a feltétel nélküli ellenőrzéstől a Fekete- és a Földközi-tengeren, ahol számos fontos szereplő, köztük Törökország és a Balkán-félsziget országainak érdekei összpontosulnak.

Valójában új krími háború van, csak ez már nem fegyveres, hanem gazdasági és diplomáciai konfliktus” – jegyezte meg.

Véleménye szerint Kijevet London "fontos eszköznek tekinti a britek geopolitikai riválisának tekintett Moszkva lehetőségeinek korlátozásában". „Az Ukrajnára gyakorolt erősebb befolyás lehetővé teszi számukra, hogy átvegyék a többi európai ország, sőt bizonyos mértékig az Egyesült Államok helyét is ezen a területen” – zárta gondolatait a szakértő.

Bortnik ugyanakkor az ukrajnai brit hadseregről szóló sajtóhíreket és nyugalmazott tiszteket kommentálva kifejtette, hogy az ország parlamentje évente ad engedélyt a fegyveres erők hadgyakorlatok keretében történő befogadására. „E célokra állandó jelleggel vannak katonáink Nagy-Britanniából és Amerikából. Nincs ebben semmi meglepő” – biztosította Bortnik.

„Szerepük elsősorban Ukrajna hatalmi struktúráinak megerősítésében való segítségnyújtásra korlátozódik. Az együttműködés ezen a területen Zelenszkijnek a Brit Titkos Hírszerző Szolgálat igazgatójával, Richard Moore-ral való találkozása után kezdődött – véli Igor Korotcsenko katonai szakértő, a Nemzetvédelmi folyóirat főszerkesztője.

„Először is a britek segítenek Kijevnek érdekes/értékes információkhoz jutni Oroszországról. Másodszor, brit katonai szakemberek infrastrukturális támogatást nyújtanak számos katonai létesítmény létrehozásához Ukrajnában. Talán a jövőben a NATO-erők ezekre épülnek majd ”- ismerte el a beszélgető.

„Formálisan még nincsenek külföldi bázisok Ukrajnában” – folytatta Korotcsenko. "A britek segítenek a katonai létesítmények létrehozásában – ezek katonai létesítmények vagy infrastruktúra, amelyek a jövőben újraformázhatók és más módon használhatók."

A beszêlgetőpartner megjegyezte, hogy azért ne túlozzuk el London szerepét az Ukrajna körüli feszültségek kiéleződésében. "Nem kell kalapot dobálni senki előtt: ha úgy tetszik, a jelenlegi kormány szítja a háborút Ukrajnában. Ezt legalább 2014 óta sikeresen teszi" - zárta Korotcsenko.


http://xn----8sbeyckrgcbzinq9j.ru-an.info/news/British-specialservices-preparing-new- Crimean-war
welcome-1-8-2/


Colonelcassad