[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 143
28 846
113
Putyin nem hülye. Egy NATO-val való direkt konfrontáció a saját országa igen komoly problémáival is járna. Neki el kell tudni adni egy minimum nyersanyagot, hogy finanszírozni tudja a gazdaságát.
Ezt ideiglenesen kihúzza tartalékokkal, és a kínai kereskedelem erősítésével, de azt a volument nem fogja tudni elérni, mintha nyitva lennének számára az európai piacok is.
Egy NATO háború azt jelentené, hogy igen tartósan (20-30-40éves távlat) bebukna a teljes nyugati gazdasági kapcsolatokat. Miközben megmutatná, hogy mennyire "kemény"....
Na erre semmi szüksége. Putyin nem egy "Mivan!Mivan?Mivaaaan!!!" szintű kocsmai verekedő.
Ha behúzza Ukrajnát, az már úgy is egy olyan kemény üzenet, amitől nem csak Stoltemberg de a komplett NATO összes felelős vezetője is, egész brikettkockákat fog szarni. (elnézést a kifejezésért) És évtizedekig!!! :confused:
Tehát nyugodtan legyünk felkészülve, hogy a NATO ajánlás fel fog menni 3+%-os GDP arányos védelmi kiadásra, és mi a haza haderő fejlesztős topicba úgy fogunk napi szinten bejárni, mint a kisgyerek a cukorkás boltba - Na ma milyen újdonság érkezett?!?!
Mindezt úgy teheti meg (mármint Putyin), hogy ha összelapátolja a SZU 2.0-t, akkor még életében kiöntik aranyból, és mindenkit kihordanak a Mauzóleumból, hogy nehogy degradáló legyen oda majd eltemetni.
Kegyetlenek a hasonlataid.
 
W

Wilson

Guest
Valamit félreértesz. Ukrajna olyan az oroszoknak, mint nekünk Erdély. Csak nekik megvan az eszközük a visszaszerzésre. Gondolom, hogy te sem vezényelnél kivétel nélkül full szalvót erdélyi településekre. Persze van helye a területtűznek is, de itt azért más lenne a helyzet.
Szerintem Ukrajna nem lesz lerohanva Putyinyilag....:).
Az orosz csapatösszevonások az ukrán-orosz határ mellett csak arra szolgálnak, hogy kellő nyomatékot adjanak az oroszoknak az amcsiknak való tárgyalás és alkudozás során ...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Sznezsinszkben kifejlesztették a legtisztább termonukleáris töltetet.

A tiszta termonukleáris fegyver a termonukleáris fegyverek olyan fajtája, amelyben a termonukleáris fúziós reakció feltételei urán- vagy plutónium-robbanási iniciátor használata nélkül jönnek létre. Ez a fajta fegyver nem okoz hosszú távú radioaktív szennyeződést, mivel nincsenek benne bomló anyagok.

A cseljabinszki régió Sznezsinszk városában kifejlesztették a békés alkalmazásokra tervezett legtisztább nukleáris töltetet, amelyben az energia 99,85%-a könnyű elemek magjainak fúziója, azaz hasadási reakciók eredménye. a teljes energiamennyiségnek csak 1/700-át teszik ki.

A VNIITF-ben (Snezhinsk) először sikerült tiszta deutérium termonukleáris gyújtását elérni. J.A. Trutnev elérte egy szilárd vegyület meggyulladását, és az intézetben tiszta deutériumot kaptak. Aztán jött egy érdekes munka, ami végül egy teljesen elképesztő tisztaságú, egyedi töltet megalkotásához vezetett.

Gyakorlatilag nincs sugárzás, és ami megmarad, azt egy speciális kapszulába küldik.
Bocsi, lehet hogy ez az irás forditóval készült mert nem sok értelme van igy magyarul...
A fisszios bombát azért használják a hidrogén bombák "gyutacsának" mert egyedül a maghasadás során felszabaduló hő és sugárzás képes annyira hevíteni es összenyomni a D-T keveréket hogy ott valóban létrejöhet a fúzió a mp. tört részéig.

A leirásban emlitett D-D vagy D-T fuzio beindításához es fenntartásához földi gravitaciós viszonyok mellett 100 millio C fok szükségeltetik.
A fuzios kutatások mindegyike azt kutatja hogy hogyan lehet a 100 millio C fokos plazmát egyben tartani es hevíteni azért hogy a folyamatos fúziót kapjanak.
(lsd. tokamak, steallator, lézeres vagy manualis kompresszio, stb...)
Külső energia bevitel hilyán a fúzió azonnal megszűnik.

A hir szerintem nem "bombáról" szól hanem arról hogy az Oroszok eredményeket értek el hevített plazma egyben tartása terén.
Megjegyzem sem a D-D, sem a D-T fúzio, nem tiszta folyamat. Mind a két esetben a folyamat egyik mellékterméke egy felszabaduló neutron ami felettébb káros mind magára a fuzios berendezésre, mind a humán egyedekre is.
 
W

Wilson

Guest
Hívatlan közvetítő


Recep "barátjának" kísérletei, hogy közvetítő legyen az ukrán kérdésben.

Hívatlan közvetítő

Erdogan tanácsadója, Ibrahim Kalin felszólította Putyint és Zelenszkijt, hogy "rendezzék nézeteltéréseiket", és azt javasolta, hogy ezt Törökországban tegyék meg, amely kész közvetítőként fellépni és tárgyalási platformot biztosítani ehhez. Nem ez az első ilyen javaslat, amely Ankarából érkezett Moszkvába. Törökország már többször tett hasonló nyilatkozatokat, és próbálta magát közvetítőként feltüntetni Moszkva és Ukrajna között. A Kreml újra és újra udvariasan visszautasította Erdogant, ahogy ezúttal is.

"Törökország közvetítő szerepét" Moszkva csak abban a formában hajlandó üdvözölni, hogy befolyásolja Ukrajnát az általa aláírt minszki megállapodások végrehajtásában, amit a Porosenko és Zelenszkij vezette Ukrajna nem akar végrehajtani. Ez egy átlátszó utalás arra, hogy ha Erdogan találkozik Zelenszkijjel, és közvetítő akar lenni, akkor adja át a Kreml már jól ismert követeléseit a minszki megállapodásokkal kapcsolatban.

Törökország természetesen úgy tekint a "közvetítésre", mint arra, hogy kiterjessze befolyását a fekete-tengeri térségben, és a konfliktus egyik moderátoraként alakítsa ki szerepét. Nem ez az első alkalom, hogy a volt Szovjetunióba is belopakodott. Nem is olyan régen Törökország mindent megtett azért, hogy az örmény-azerbajdzsáni konfliktusban az egyik döntőbíró szerepét biztosítsa, kihasználva Azerbajdzsán győzelmét a karabahi háborúban, amelyet Törökország segítségével ért el. Oroszország azonban megakadályozta Erdogan törekvéseit, aminek következtében az Örményország és Azerbajdzsán közötti legfontosabb tárgyalásokon a Kreml közvetít, mint a konfliktus legfőbb döntőbírója.

Hasonlóképpen, Törökország a közelmúltban megpróbálta mérsékelni a kazahsztáni konfliktust, kihasználva a Közép-Ázsiában elterjedt befolyását, hogy formát adjon a Nagy Turán ideológiai koncepciójának. Törökország már az alma-tai véres események idején aktívan hangoztatni kezdte a török közvetítés lehetőségét Kazahsztán stabilizálásában, sőt a nacionalista sajtóban még az is felmerült, hogy jó lenne "török békefenntartókat" küldeni Kazahsztánba.

De ez nem jött össze - Oroszország nagyon gyorsan reagált a kazahsztáni eseményekre, és egy CSTO-kontingenst vezényeltek be, ami hozzájárult a helyzet gyors stabilizálásához és a fegyveres harcok beszüntetéséhez. Törökország őszintén csalódott volt e fejlemény miatt. Egy török tisztviselő még nyilvánosan is elítélte a CSTO-csapatok Kazahsztánba történő telepítését, mire a török külügyminisztérium tisztázta, hogy félreértették, és nem így gondolta. Ankara nyilvánvalóan csalódott az elszalasztott lehetőség miatt, és jó képet vág egy rossz játékhoz. A nacionalista és pánturkista sajtóban a kazahsztáni helyzet süket kritikát váltott ki Erdogan és a kormánykoalíció ellen, amely elszalasztotta a beavatkozás nyereséges pillanatát, amikor hagyta, hogy Oroszország a kazahsztáni válság fő moderátora legyen.

A jelenlegi realitásokat tekintve a Törökország ukrajnai rendezésbe való beengedésére irányuló megújult felhívások azt jelzik, hogy Törökország továbbra is igyekszik kiterjeszteni befolyását a volt szovjet köztársaságokban, és különböző gyakorlati lehetőségeket keres arra, hogy ezeket a vágyakat valódi geopolitikai előnyökre váltsa.

Törökország már régóta megértette, hogy a régi világrend omladozik, és hogy egyes országok (köztük Oroszország) befolyási övezeteit nem néhány papírszerződés határozza meg, hanem csak és kizárólag az a katonai-politikai és gazdasági kapacitás, amellyel az ország érdekeit meg tudja tartani és ellenőrizni tudja. A játékszabályok ismeretében Törökország már 5 éve aktívan teszteli a különböző befolyási szférákat (köztük az oroszokat is). Valahol sikerül, valahol nem, de teljesen nyilvánvaló, hogy Erdogan nem fog letérni erről az útról.

Oroszországnak egyáltalán nincs szüksége arra, hogy engedjen Erdogan kívánságainak, ezért ilyen vagy olyan formában udvarias elutasításokat fog kapni. Oroszország már világossá tette, hogy nem látja értelmét annak, hogy az ukrán kérdésről az USA kijevi bábjaival tárgyaljon, és érdemben tárgyalni kíván e bábok uraival, amint azt az elmúlt hetekben a fegyverropogás és a médiában megjelent riogató nyilatkozatok közepette láthattuk.

Erdogan nem illik bele ebbe az egyenletbe, már csak azért sem, mert nincs valódi befolyása a kijevi rezsimre. Franciaország és Németország sem, akikkel a normandiai formátum keretében folytatott tárgyalások nem vezettek eredményre, és az Egyesült Államok sem tud könnyen megtorpedózni minden olyan megállapodást Ukrajnáról, amely akadályozza az Egyesült Államok számára előnyös, irányított konfliktus fenntartásának irányát. Erdogan megjelenése tehát alapvetően semmit sem változtathat az Ukrajnáról szóló tárgyalásokon - csak magának Erdogannak kedvez, aki megpróbálhat az ukrajnai háború zavaros vizein halászni.

Oroszország természetesen továbbra is fenntartja a kapcsolatokat Erdogannal, és időnként kölcsönösen előnyös üzleteket köt vele, ahogyan Szíriában is tette már nem egyszer, de Ukrajnában ez aligha lehetséges, bár az a projekt, hogy Erdogant a Krímbe próbálják rángatni, hogy mecsetet nyisson Szimferopolban, időnként még mindig életjeleket mutat. De ez valószínűleg nem lehetséges Törökország Krím elismerése nélkül, ami viszont összefügg az elismerés árának kérdésével (például az Észak-Ciprusi Köztársaság orosz elismerése), amit Oroszország egyelőre nem akar megfizetni. Ezért nincs sok valódi érintkezési pont Oroszország és Törökország között ukrán irányban.

https://asd.news/articles/v-mire/nezvanyy-posrednik/
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ukránok éppen a Belarusz határt zárják.
Ez nekem innentől komolytalan. Van aki elhiszi, hogy egy orosz támadást ez lelassit?
Egy átlag afgán 3 perc alatt leküzdené.

Tovább megyek, a magyar határzár ehhez képest, Maginot vonal.

FJcIi3cXsAAETsi
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Attól függ hogy mit raknak még hozzá. ha aknamezőt. akkor már nem olyan könnyű a helyzet. közel 900 km en nem biztos hogy nem a robbanó műszaki zárra bízzák a határőrizet javát....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 252
55 355
113
"Bill Burns, a CIA igazgatója Kijevbe látogatott múlt héten, és Ukrajna elnöke mellett a titkosszolgálat vezetőivel is találkozott, hogy megvitassák az Oroszország jelentette fenyegetést."



Mit mondhatott az Ukrán vezetésnek:"tartsatok ki, Biden Jr - nek kellenének azok az olaj, és gázmezok, amiken a szakik ulnek", vagy:"legyetek elszántak, mi teljes erovel vigyázunk az arany tartalékotokra usában"?
Stb!?
:rolleyes:
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 700
113
Bocsi, lehet hogy ez az irás forditóval készült mert nem sok értelme van igy magyarul...
A fisszios bombát azért használják a hidrogén bombák "gyutacsának" mert egyedül a maghasadás során felszabaduló hő és sugárzás képes annyira hevíteni es összenyomni a D-T keveréket hogy ott valóban létrejöhet a fúzió a mp. tört részéig.

A leirásban emlitett D-D vagy D-T fuzio beindításához es fenntartásához földi gravitaciós viszonyok mellett 100 millio C fok szükségeltetik.
A fuzios kutatások mindegyike azt kutatja hogy hogyan lehet a 100 millio C fokos plazmát egyben tartani es hevíteni azért hogy a folyamatos fúziót kapjanak.
(lsd. tokamak, steallator, lézeres vagy manualis kompresszio, stb...)
Külső energia bevitel hilyán a fúzió azonnal megszűnik.

A hir szerintem nem "bombáról" szól hanem arról hogy az Oroszok eredményeket értek el hevített plazma egyben tartása terén.
Megjegyzem sem a D-D, sem a D-T fúzio, nem tiszta folyamat. Mind a két esetben a folyamat egyik mellékterméke egy felszabaduló neutron ami felettébb káros mind magára a fuzios berendezésre, mind a humán egyedekre is.
Ezek nem harci töltetek. Ilyen tölteteket szeizmikus szondázásra, olajmezők stimulálására., kútmunkához használnak.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Attól függ hogy mit raknak még hozzá. ha aknamezőt. akkor már nem olyan könnyű a helyzet. közel 900 km en nem biztos hogy nem a robbanó műszaki zárra bízzák a határőrizet javát....
Hát ha az ukránok január végéig, vagy február elejéig, 900km-en kerítést és aknazárát telepítenek, akkor itt helyben elkezdek dolgozni a sörhasamon és orális maszturbációba kezdek. :hadonaszos:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 252
55 355
113
Szerintem az USA mindent megpróbál annak érdekélben, hogy az oroszokat beugrassza egy háborúba Ukrajnával és azután politikailag, gazdaságilag, pénzügyileg, a tőle és csatlósaitól telhető lehető legnagyobb mértékben elszigetelje. Továbbá hogy ennek farvizén elvágja a szárazföldi útvonalat Kína és az EU közt. Valamint az orosz kapcsolatok elvágásával energetikailag, nyersanyag szempontjából, piac szempontjából és más szempontokból is teljes mértékben az USA-nak kiszolgáltatottá tegye az EU-t és egyben az EU versenyképességét drasztikusan rontva, lenyomja mint potenciális gazdasági vetélytársat. Az orosz veszélyre hivatkozva megerősítse megszálló pozícióját Japánban és Koreában is. Ukrajnából pedig kiképzéssel, fegyverszállításokkal, a gerillaharc feltételeinek megteremtésével, a fanatikus nacionalisták, banderisták végsőkig való harcra való feltüzelésével egy második Afganisztánt csináljon az oroszok számára.

Ezzel szemben Putyin igyekszik elkerülni a háborút mindaddig, amíg lehetséges. Szájkaratéval, csapatok felvonultatásával elrettenteni a tényleges háborús provokációktól és Ukrajna amerikai első csapásmérő fegyverekkel való megpakolásától. Próbálja kihúzni háború nélkül a helyzetet addig, amíg a jelenlegi ukrán vezetés gazdaságilag, pénzügyileg, ellátás szempontjából összeomlik és/vagy a társadalom végletesen ellene fordul és már nyugati külső segítséggel sem tudja elkerülni a bukást. Nyilván keresi annak módját is, hogy belülről aktívan meg tudja buktatni az ukrán vezetést akár ugyanolyan módszerekkel, mint az amerikaiak szokták. Esetleg akár a szakadárok felhasználásával, de formális orosz beavatkozás nélkül az ikrán vezetést bukásba hajszolni.

Ha viszont már nem tudja tovább elkerülni a fegyveres konfliktust, mert vagy olyan háborús provokációval szembesül, amire választ kell adnia. Például nagy arányú népirtásba kezd a szakadár területek megtámadásával az ukrán vezetés. Vagy mert Oroszország stratégiai veszélyeztetettsége megkívánja. Azaz első csapásmérő fegyverek Ukrajnába telepítése esetén. Vagy akár Ukrajnán kívül más közeli országba (Lengyelország, Románia, Baltikum, Szlovákia, Csehország, Magyarország, esetleg a NATO-ba berángatandó Finnország, illetve Japán, Korea) nagy számú ilyen fegyver (Tomahawk, tetszőleges hordozó + JASSM-ER, F-35, közép-hatótávolságú ballisztikus rakéta (egy új "Pershing-III"), stb...) telepítése esetén. Vagy jenki Tomahawk hordozó hajók Oroszországhoz közeli vizeken, Fekete-tengeren, Balti-tengeren, Ohotszki-tengeren, Japán-tenger északi részén való érdemi számú, állandó állomásoztatása esetén, balti, finn, svéd, lengyel, török, bolgár, román, ukrán, vagy japán, koreai kikötők felhasználásával. Akkor nagyon gyorsan és határozottan fog lépni és nem egy tyúklépést, hanem a valós megoldást megcélozva.

Ukrajna mérsékelt megsorozása és esetleg egy kis darab leválasztása belőle értelmetlen tyúklépés. Az oroszok semmit nem érnek azzal, ha 100-150-200 km-re arrébb kerül a határ, de a maradék Ukrajnát ugyanúgy megpakolják jenki fegyverekkel és/vagy felveszik a NATO-ba. Az nekik csak rossz, ha megmarad Ukrajna egy része amely folyamatosan harcolni akar (erre ösztönzik nyugatról) és egy lezárhatatlan katonai konfliktusban hullanak folyamatosan az orosz katonák és le van kötve az orosz haderő egy része és csillagászati összegbe kerül. Az oroszok nem érnek el semmit azzal, ha csak megrakétázgatják, megbombázzák Ukrajnát, de meghagyják a jelenlegi vezetést. Náluk nem az a cél, mint a jenkiknél, hogy csak fogyjon a fegyver a hadiipari komplexum érdekeinek megfelelően és a végtelenségig háborúzzanak (lásd Vietnám, Afganisztán, Irak, stb...).

Ha az oroszok lépnek, akkor egész Ukrajna átállítása lesz a cél. Nem ukrán területek Oroszországhoz való csatolása, vagy leválasztása, hanem az ukrán vezetés megdöntése és teljes Ukrajna oroszbarát vezetés alá helyezése. A konfliktus gyors és végleges megoldása. A banderisták, nácik, fanatikus nacionalisták, szétkergetése, lefegyverzése. A teljes ukrán vezetés lecserélése helyi szintig bezárólag. az SZBU CIA fiókszervből orosz fiókszervvé váló átalakítása teljes cserével. Ehhez Ukrajna teljes megadása szükséges. Méghozzá a lehető legkevesebb orosz áldozattal és a lehető legkevesebb civil áldozattal és infrastrukturális rombolással. Hiszen - az amerikai beavatkozásokkal ellentétben - nem pusztán rombolás, káosz teremtése a cél, hanem egy stabil, tartósan életképes oroszbarát vezetés, amelynek van legalább akkora népi támogatottsága, hogy ne döntsék meg rövid úton. Ahogy az oroszbarát vezetés helyzete szilárd, az oroszok másnap távoznak. Ahogy tették ezt Kazahsztánban is. Semmi okok tartósan megszállva tartani Ukrajnát. A rengeteg erőforrást emésztene fel. Az oroszoknak nem célja még egyszer ugyanúgy lejátszani a hidegháborút, ugyanúgy erő feletti külföldi katonai jelenléttel és erőn felüli költekezéssel, ami gazdasági nehézségekhez vezethet.

Csak katonai célpontokat támadnának, hogy a lakosságot a lehető legkevésbé hangolják maguk ellen és persze lefejező csapás, de azt elsöprő erővel. Elit alakulatokkal stratégiailag fontos pontok elfoglalása. Légideszant, partraszállás. Több irányú támadás keletről, északról, délről, sőt akár nyugatról, Trasznisztria felöl is. Bekerítés. Gyors, kevés áldozattal járó, meggyőző műveletek a gyors megadás kikényszerítésére, a lehető legkevesebb áldozattal nem csak orosz, hanem ukrán oldalon is. Főleg a banderista félkatonai egységek véresebb aprítása a többiek okulására, hogy a gyors megadás szimpatikus opció legyen.

Annyira gyorsak és határozottak lennének, hogy ne hagyjanak lehetőséget a NATO tagoknak a bármilyen formájú beavatkozásra, segítség nyújtására, támogatásra és ne szélesedjen ki nagyobb háborúvá a konfliktus.

Ha valaki tudni szeretné, hogy Putyin milyen katonai lépéseket tenne, ha rákényszerülne, nézze meg mit csinált a 2. csecsen háborúban, Grúziában, Szíriában, a Krím estében, vagy legutóbb Kazahsztánban!
Korálozott erőforrásokat használt. Gyors és határozott volt. A lehető legkevesebb pusztításra, saját és civil áldozatra, infrastruktúra rombolásra törekedett. A konfliktus gyors lezárását igyekezett elérni és a helyi oroszbarát vezetés mielőbbi önjáróvá tételét. A Krímet vér nélkül, napok alatt hozta el. Csecsenföldet stabilan a saját oldalára állította és véglegesen lezárta. Kazahsztánt villámgyorsan stabilizálta. Grúziát is rövid úton lerendezte, csak elrontotta, hogy a helyén hagyta Szaakasvilit (még egyszer nem fogja elkövetnie ezt a hibát). Szíriában csak megfordítani akarta a háború menetét és bebiztosítani a helyi bázisait, nem elfoglalni Szíriát.

Mindenki másnak pedig üzenet lenne egy ilyen fellépés, hogy így jár az, aki felvonulási területet csinál magából, kritikus fegyverek telepítését engedi, beáll ágyútölteléknek, hasznos hülyének az USA zsoldjába, belép a NATO-ba.

De ezt csak a végső esetben tennék. Alapvetően az oroszok el akarják kerülni a háborút, mert az már csak a kisebbik rossz, de még mindig nagyon rossz nekik. Nagyon sokat vesztenének rajta. Ráadásul magában hordozza egy kiszélesedő konfliktus és akár egy atomháború esélyét. Márpedig azt nem az oroszok igyekeznek kirobbantani.




Émmontam!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 217
36 961
113
Ukrajna szabotőröket készit fel a Donbass elleni támadáshoz , a jelentette be a DPR vezetője
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 341
4 934
113
Én ezt nem bonyolítanám túl, azt gondolom hogy külön külön az USA és szövetségi rendszere térde tudja kényszeríteni így vagy úgy mind Kínát, mind Oroszországot, ha összeállnak az USA-nak kicsengettek, bárhogy erőlködik, ezen a kettőn együtt nincs fogás. Ez a lényeg.
Én ezt nem bonyolítanám túl: azt gondolom, hogy külön-külön az USA és szövetségi rendszere térde tudja kényszeríteni így vagy úgy mind Kínát, mind Oroszországot. De, ha összeállnak, az USA-nak kicsengettek: bárhogy erőlködik, ezen a kettőn együtt nincs fogás. Ez a lényeg.

Szívesen. ;) :D
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
És mi van akkor, ha Oroszország csak annyit akar, hogy Ukrajna sodródjon polgárháborúba?
Ha csak egy kicsit baszkodják meg az ukrán infrastruktúrát, az pont elég ahhoz, hogy összeomoljon az egész. Gondolom az ukránoknál se rajonganak a frontális háború ötletéért, így a lakosságnak jó része könnyen meggyőzhető lesz (nem csak emiatt) a vicces elnökük inkompetenciájáról, amikor mondjuk hetekig nincs áram/víz/fűtés (vagy kaja).
Ideális állapot egy polgárháború megindításához. Akkor aztán lőttek az EU/NATO csatlakozásnak, hosszú-hosszú ideig.
Már kvázi polgárháború van ott 7 éve. Az oroszok végleges megoldást akarnak, lehetőleg háború nélkül, de ha máshogy nem megy, akkor erővel fogják megoldani, legalábbis megpróbálni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Ukránok éppen a Belarusz határt zárják.
Ez nekem innentől komolytalan. Van aki elhiszi, hogy egy orosz támadást ez lelassit?
Egy átlag afgán 3 perc alatt leküzdené.

Tovább megyek, a magyar határzár ehhez képest, Maginot vonal.

FJcIi3cXsAAETsi
Ennek a közbeszerzéséből is le lehetett nyúlni a pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby