[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Ukrán veszteségek Januárban,Donbaszban(10 halott)
Január 1.-1 halott,mesterlövész által(95. légi szállítású dandár)
Január 3.-1 halott, mesterlövész által(ismeretlen gépesített dandár)
Január 4 -1 katona, az 57.gépesített dandárból,halála körülnényeit nem jelentették
Január 9.-1 katona,ismeretlen egységből,holtan találták egy ellenörző ponton
Január 10-Két ejtőernyőssel pokolgép végzett(25 ejtőernyős dandár)
Január 11-1 halott,rajtaütésben egy ellenörzőponton(17. harckocsi dandár)
Január 18-1 halott, ismeretlen dandárból,holtan találták lőtt sebbel
Január 28-1 halott, szívrohamot kapott(Ivano-frankiszk rendőr zászlóalj)
https://militaryland.net/ukraine/ukraine-lost-ten-soldiers-in-january/(megjegyzés,aki nem rég kapcsolodótt be az eseményekbe,annak érdemes kicsit böngészni az oldalt,az ukrán oldalon harcoló egységek rendjét,betagozódását) nagy pontosággal sorolja fel.
 
W

Wilson

Guest
Az Oroszországgal folytatott háború nyereséges lesz....

Производитель


A Lockheed Martin, a Javelinek gyártója lobbizik az Ukrajnának nyújtott amerikai katonai támogatás növeléséért.
Az amerikai média elkezdett azon gondolkodni, hogy kinek a hasznára válik az Ukrajna és Oroszország körüli jelenlegi katonai hisztéria.

Hiszen még Kijev és Moszkva is azt állítja, hogy az ellentétek ellenére nem készülnek támadásra ukrán terület ellen. Csak az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és szövetségeseik kongatják a vészharangot.

Már olyan vélemények is elhangzottak, hogy a fegyvergyártáshoz kapcsolódó körök viszik előre a konfliktust.

Bizonyítékok láttak napvilágot arra vonatkozóan, hogy az Ukrajnának tömegesen szállított Javelinek gyártói is nyílt lobbitevékenységet folytatnak.

"A háborúból akarnak pénzt csinálni".

A konzervatív Fox News televíziós csatornán hangzott el az a vélemény, hogy az Ukrajna és Oroszország körüli katonai hisztériát az amerikai hadiipar lobbistái támogatják.

Tucker Carlson televíziós műsorvezető január végén azt mondta, hogy az amerikai-ukrán-orosz konfliktus haszonélvezője az amerikai hadiipar.

"Kinek jó, ha Washington folyamatosan háborút szorgalmaz Oroszországgal? Ezt a kérdést nem sokszor tesszük fel. Az USA-nak nyilvánvalóan nincs semmi nyeresége ebben" - véli.

"És miért teszik ezt? Ez egy nehéz kérdés. Vezetőink önhittsége, ostobasága, pszichológiai elhajlásai, az ukrán politikusok lobbizáson keresztül történő tömeges megvesztegetése, Amerika katonai-ipari komplexuma. És mindezek a tényezők szerepet játszanak" - teszi hozzá.

Szerinte a védelmi ipar már készül az Ukrajnához kapcsolódó katonai szerződésekre.

"A védelmi ipar úgy gondolja, hogy most van itt az ideje, hogy pénzt költsenek katonai szerződésekre Ukrajnában. Egy Oroszországgal vívott háború valószínűleg nagyon jövedelmező lenne. A VAE Systems (egy brit katonai gyártó cég - a szerk.) számára" - mondta.

Egy másik konzervatív kiadvány, az American Thinker ugyanezzel a témával foglalkozott a Fox News cikke után. A forrás megjegyzi, hogy a The Washington Post és a Politico az ukrajnai konfliktusról szóló kiadványaiban gyakran az amerikai Lockheed Martin fegyvergyártó vállalatot népszerűsítő rovatokat közöl.

A Politico következetesen támogatja az "invázió" témáját, és rendszeresen közzéteszi azokat a pletykákat, hogy "hamarosan kezdődik".

Ez az a fajta "hely kitöltő", amely a Politico számos, az "orosz invázióval" foglalkozó írásában megjelenik. Ha a "További információ" gombra kattint, a link az adott vállalat weboldalára vezet.

Általánosságban elmondható, hogy a háborúval, biztonsággal és a katonai-ipari komplexummal kapcsolatos kérdésekkel foglalkozó Nemzetbiztonsági napilap szinte minden anyagán látható egy ilyen "doboz". Vagyis a szekciót egy fegyvergyártó cég szponzorálja.

Másik példaként a kiadvány a Washington Post cikkét idézte, amelynek címe: "Bidennek meg kell mutatnia, hogy ha szükséges, az USA készen áll arra, hogy katonailag támogassa Ukrajnát". A szerző Michael Vickers volt, aki a BAE Systems fegyvergyártó vállalat igazgatótanácsának tagja.

Ugyanakkor az újság anélkül tette közzé a véleményét, hogy megemlítette volna, hogy Vickers kapcsolatban áll ezzel a vállalattal. Csak annyit említ, hogy CIA-tiszt volt és a hírszerzésért felelős védelmi miniszterhelyettes.

A cikk szerint ha Biden nem növeli az Ukrajnának nyújtott katonai támogatást, és Oroszország képes lesz "átvenni" az országot, akkor a jelenlegi elnököt nem fogják megválasztani második ciklusra.

"Különböző kiadványokban fegyveres konfliktusra felszólító cikkek jelennek meg, amelyekben a "szponzoráló cégek" és a szerzők arra számítanak, hogy profitálhatnak ebből a háborúból" - állapítja meg az American Thinker.

Lobbizás a törvényjavaslat alapján....

A fent említett kiadványok január végén kezdtek megjelenni. És úgy tűnik, nem véletlenül.

Január 12-én Jeanne Sheikhin demokrata szenátor benyújtotta az "Ukrajna szuverenitásának védelméről szóló törvényjavaslatot". További 500 millió dollárt különítene el az AFU felfegyverzésére, valamint új hitelkereteket nyitna.

Félmilliárdos támogatással Ukrajna a harmadik helyre kerülne az amerikai külföldi katonai segélyek tekintetében: Izraelnek most évi hárommilliárd, Egyiptomnak pedig 1,3 milliárd jut.

A jelek szerint lobbitevékenységet folytattak e dokumentum támogatására. Amelynek egyelőre nem egyértelműek az esélyei az elfogadásra, mivel a republikánusok ehelyett az Északi Áramlat 2 elleni szankciókról való szavazást javasolták (de a demokraták ezt elvetették).

Az ügy hátterében az áll, hogy az Egyesült Államok és Nagy-Britannia fokozza az Ukrajnának nyújtott katonai segélyeket, és szinte naponta érkeznek fegyvereket és lőszert szállító hajók Kijevbe.

Vagyis van egy olyan tendencia, hogy Ukrajna így vagy úgy, de több fegyvert kezd vásárolni a nyugati (főleg amerikai) vállalatoktól.

Egyébként december óta folyamatosan emelkednek a jegyzéseik. A Lockheed Martin részvényárfolyama a december 1-jei 295 euróról január végére 350 euróra emelkedett.

%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D1%85%D0%B8%D0%B4_%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8.png

A Lockheed Martin gyártja a Javelineket, amelyeket az utóbbi időben nagy mennyiségben exportáltak Ukrajnába.

Egy másik amerikai gyártó, a Raytheon, amely a Lockheed Martinnal partnerségben gyártja ugyanezeket a Javelineket,is növelte a jegyzései árfolyamát.

%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BE%D0%BD.png


Hasonló a helyzet a BAE Systems esetében is.

%D0%91%D0%90%D0%95.png



Így lehetséges, hogy az "orosz invázió" hírére a fegyvergyártó vállalatok részvényei emelkednek. És ez már most hatalmas nyereséget hoz nekik. Ezenkívül a kongresszusban előterjesztett törvényjavaslatok a tervek szerint növelik az amerikai és a brit hadiipari komplexum megrendeléseit, amelyek szorosan összefonódnak egymással.

Talán ezért van az, hogy mindkét ország, amelyet a politikai intézményrendszer képvisel, olyan aktívan "dörmögi", hogy "Putyin támadni fog".

Ez azonban nem vonja kétségbe a többi, itt részletesen tárgyalt érvet.

Okkal feltételezhető, hogy folyamatban van egy pszichológiai művelet az "inváziós fenyegetés" népszerűsítésére. Célja lehet Ukrajna politikájának megreformálása számos területen, beleértve a donbásszi kérdés megoldását, amely nélkül a Fehér Ház nem tud előrelépést elérni a Moszkvával folytatott tárgyalásokon az Egyesült Államok számára fontos területeken.

Vagy pedig az amerikaiaknak az a vágyuk, hogy az Európai Unió országait (amelyek időnként önálló geopolitikai játékot akarnak játszani) minél jobban lekössék, és az "orosz fenyegetéssel" ijesztgessék őket.

Mindez, így vagy úgy, de több alkalmazott bónuszt jelent - például a katonai-ipari komplexum profitjának növekedését, amely máris teljes gőzre kapcsolta lobbizási képességeit.

És a nyílt fegyverellátás végül olyan tényezővé válhat, amely lehetővé teszi az angol-amerikaiak számára, hogy leállítsák az egész "inváziós" dolgot. Azt állítva, hogy Oroszország "megijedt" ezektől a szállítmányoktól, és lefújta a "támadást".

Colonelcassad
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
583
5 327
93
Esetleg van olyan videó, ahol Putyin elhagyja a sajtótájékoztatót?

Csak azért kérdezem, mert a baloldali sajtó tele volt a Putyin pincsivel, mármint Orbán egyedüliként ment a "diktátorhoz" és lám Macron is ment a "diktátorhoz", Orbánt Puytin megalázta a hatalmas asztallal és lám most Macront is megalázta. Orbánt Putyin megalázta az 5 órás tárgyalással (nem tudom miért kötötték össze Merkel több mint 4 órás várakoztatásával) lám Macront is megalázta 5 órás tárgyalással. Orbánt Putyin megalázta a sajtótájékoztatón, mert nagy távolságra volt a két mikrofon lám Macront is megalázta a távolsággal. Nem maradt már csak az, hogy Orbánt Putyin megalázta, hogy nem együtt hagyták el a sajtótájékoztatót.

Sajnos nem látható, hogyan hagyták el a Macronnal a sajtótájékozatót.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Esetleg van olyan videó, ahol Putyin elhagyja a sajtótájékoztatót?

Csak azért kérdezem, mert a baloldali sajtó tele volt a Putyin pincsivel, mármint Orbán egyedüliként ment a "diktátorhoz" és lám Macron is ment a "diktátorhoz", Orbánt Puytin megalázta a hatalmas asztallal és lám most Macront is megalázta. Orbánt Putyin megalázta az 5 órás tárgyalással (nem tudom miért kötötték össze Merkel több mint 4 órás várakoztatásával) lám Macront is megalázta 5 órás tárgyalással. Orbánt Putyin megalázta a sajtótájékoztatón, mert nagy távolságra volt a két mikrofon lám Macront is megalázta a távolsággal. Nem maradt már csak az, hogy Orbánt Putyin megalázta, hogy nem együtt hagyták el a sajtótájékoztatót.

Sajnos nem látható, hogyan hagyták el a Macronnal a sajtótájékozatót.
Dehogynem, tegnap linkeltem élőben a sajtótájoztatót
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Esetleg van olyan videó, ahol Putyin elhagyja a sajtótájékoztatót?

Csak azért kérdezem, mert a baloldali sajtó tele volt a Putyin pincsivel, mármint Orbán egyedüliként ment a "diktátorhoz" és lám Macron is ment a "diktátorhoz", Orbánt Puytin megalázta a hatalmas asztallal és lám most Macront is megalázta. Orbánt Putyin megalázta az 5 órás tárgyalással (nem tudom miért kötötték össze Merkel több mint 4 órás várakoztatásával) lám Macront is megalázta 5 órás tárgyalással. Orbánt Putyin megalázta a sajtótájékoztatón, mert nagy távolságra volt a két mikrofon lám Macront is megalázta a távolsággal. Nem maradt már csak az, hogy Orbánt Putyin megalázta, hogy nem együtt hagyták el a sajtótájékoztatót.

Sajnos nem látható, hogyan hagyták el a Macronnal a sajtótájékozatót.
Rohadt menő ez az asztal. :cool:
Elsőre meg se néztem, de most jobban szemügyre vettem.
El tudnám képzelni a nappaliban, mondjuk ehhez már nappali szoba is kellene. :D

Amúgy mindenkit igy aláz, hovatovább van akinek egy vérszomjas kutyát is el kellett viselnie.
Olyan szintre hanyatlott az újságírás, hogy egy asztalon, meg kutyán nyávognak, vicc b+
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 002
113
Esetleg van olyan videó, ahol Putyin elhagyja a sajtótájékoztatót?

Csak azért kérdezem, mert a baloldali sajtó tele volt a Putyin pincsivel, mármint Orbán egyedüliként ment a "diktátorhoz" és lám Macron is ment a "diktátorhoz", Orbánt Puytin megalázta a hatalmas asztallal és lám most Macront is megalázta. Orbánt Putyin megalázta az 5 órás tárgyalással (nem tudom miért kötötték össze Merkel több mint 4 órás várakoztatásával) lám Macront is megalázta 5 órás tárgyalással. Orbánt Putyin megalázta a sajtótájékoztatón, mert nagy távolságra volt a két mikrofon lám Macront is megalázta a távolsággal. Nem maradt már csak az, hogy Orbánt Putyin megalázta, hogy nem együtt hagyták el a sajtótájékoztatót.

Sajnos nem látható, hogyan hagyták el a Macronnal a sajtótájékozatót.
Viszont nincs ott a 2 tolmács ami a Putyin-Viksi találkozón viszont volt! Vajon ez mit jelent?! Marconát nem tisztelte meg 2 tolmács személyes jelenlétével vagy sajnálta tőlük az 5 fogásos menüt amit megettek?!
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Rohadt menő ez az asztal. :cool:
Elsőre meg se néztem, de most jobban szemügyre vettem.
El tudnám képzelni a nappaliban, mondjuk ehhez már nappali szoba is kellene. :D

Amúgy mindenkit igy aláz, hovatovább van akinek egy vérszomjas kutyát is el kellett viselnie.
Olyan szintre hanyatlott az újságírás, hogy egy asztalon, meg kutyán nyávognak, vicc b+
Csodálom, hogy nem vették észre az OV melletti tolmács hanyagul odaakasztott táskáját és benne a lehallgatót, amin Putyin hallgatta OV-t, mint Sztálin, Rooseveltet, Jaltán. Ugye! A Birodaloooom! Rémület.

Ha ez a béke ára, akkor átveszem bizományba ezt kis bútorocskát és ahogy Scholz Úr helyesen megjegyezte tegnap, a szállítás egészen magas árát fizesse meg Müller Úr Potsdamban. :D
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
583
5 327
93
Dehogynem, tegnap linkeltem élőben a sajtótájoztatót
Nagyon köszönöm. Elkerülte a figyelmemet. Hát akkor a balos sajtó most valahogy pofára esett. Tényleg nagyot esett a színvonal, hogy ilyen óvodás szinten próbálnak meg egy saját miniszterelnököt "alázni" érdemi mondanivaló hiányában. Mondjuk a magyar sajtótájékoztatókon sem tudnak érdemben kérdezni a protokollt sem tudják betartani.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Macron a Putyinnal való találkozója után (a sajtótájékoztató helyi idő szerint 01.00h-kor ért véget) sétált egyet aVörös-téren majd bement a szállodába.
Videó a linkben:

 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Összeszámoltam, hogy Oroszország 526+ db korszerűbb/viszonylag korszerűbb, aktív számú harckocsival rendelkezik: 10+ db T-90M, 20+ db T-90AM, 62+ db T-80BVM, 248+ db T-72B3M és 186 db T-90A. (az adatok 2020-asak, ezért tettem a számok mellé a + jelet, így pl. a T-80BVM-re 2020-ban leadott a hadsereg egy 50+ db-os megrendelést)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 298
113
az a rejtélyes nagyböszme asztal felbukkant már 2017-ben is:
azt tippelném hogy olyan vendégek fogadásához üzemelték be akik igénylik a monumentális külsőségeket
aztán egy darabig nem volt szükség rá, majd most a covid idején került elő a távolságtartás eszközeként
lehet évek múlva meg majd egy sokdelegációs rendezvényen fog előkerülni, egy ekkora nagy lóbaxó asztal kürül sokan elférnek
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 002
113
az a rejtélyes nagyböszme asztal felbukkant már 2017-ben is:
azt tippelném hogy olyan vendégek fogadásához üzemelték be akik igénylik a monumentális külsőségeket
aztán egy darabig nem volt szükség rá, majd most a covid idején került elő a távolságtartás eszközeként
lehet évek múlva meg majd egy sokdelegációs rendezvényen fog előkerülni, egy ekkora nagy lóbaxó asztal kürül sokan elférnek
Lehet egy-két év múlva meg már az új kerekasztal lovagjai ülik körbe e szép, díszes és egy költöztetés során a büdös életben le nem cipelném a 4.-ről asztalt!
 
W

Wilson

Guest
Putyin a Macronnal való találkozó után felvázolta, hogyan fogunk továbbra is biztonsági garanciákat kérni a NATO-tól....


Több mint öt órán át tartottak az orosz és a francia vezetők közötti megbeszélések


CHARDONNAY A KÉZBEN

A Vlagyimir Putyin és Emmanuel Macron francia elnök közötti megbeszélés több mint öt órán át tartott. Az orosz államfő a végén azzal viccelődött, hogy egész idő alatt az európai biztonsági kérdésekkel és az ukrán válság megoldási lehetőségeivel "gyötrődött".

Legalább a politikusoknak nem kellett éhen maradniuk - a vacsora hét fogásból állt. A Kreml közölte, hogy a francia vendég látogatására "áztatott alma langusztával, spenótos ravioli, ötféle halból készült halászlé, gyömbéres sörbet" készült. Főételként "tokhal steak volt ptitime-al és szarvas szederrel és jamgyökérrel". Desszertként vaníliafagylaltos körtetortát szolgáltak fel.

Az egész eseményhez bort is töltöttek: 2015-ben a Divnomorskoye Estate borászat Chardonnay és Rebo borát.

Egy héttel ezelőtt, a magyar miniszterelnökkel való találkozója után Putyin először részletezte, hogy mit gondol a NATO válaszáról az írásos biztonsági garanciák iránti követelésünkre. Röviden, semmi jót, mert Oroszország "aggodalmait" egyszerűen figyelmen kívül hagyták.

Az elnök ma részletesen kifejtette ezt, és jelezte, hogy mit tervez a továbbiakban. A katonai blokk kitérő válasza csak a kezdet, mi tovább fogjuk ezt szorgalmazni.

A találkozó egyórás sajtótájékoztatóval zárult, ahol az állam- és kormányfők válaszoltak az újságírók kérdéseire, és ismertették a tárgyalások eredményeit.

NINCS VÁLASZ

Putyin azzal kezdte, hogy megismételte csalódottságát a NATO válaszai miatt.

- A központi aggodalmainkat sajnos figyelmen kívül hagyták az USA-tól és a NATO-tól január 26-án kapott válaszokban. Javaslataink három kulcsfontosságú pontot tartalmaztak, amelyek a NATO további bővítésének megakadályozására, a csapásmérő rendszerek és fegyverek orosz határok melletti telepítésének elutasítására, valamint a blokk európai katonai képességeinek és infrastruktúrájának visszaállítására az 1997-es állapotba, amikor a NATO-Oroszország Alapító Okiratot aláírták" - emlékeztetett az elnök.

Az államfő megjegyezte, hogy "még mindig azzal az érveléssel békéltetnek bennünket, hogy a NATO egy békés szervezet.

- Számos ország polgárai megtapasztalták, hogy ez mennyire igaz. Irakról, Líbiáról, Afganisztánról és a Belgrád elleni, az ENSZ Biztonsági Tanácsának felhatalmazása nélkül végrehajtott nagyszabású katonai műveletről beszélek" - zárta Putyin

Az orosz vezető felvázolta a következő lépéseinket.

- Most készítünk egy választ a mi elképzelésünkkel, és elküldjük (a választ - a szerk.) Washingtonba és Brüsszelbe. A legfontosabb kérdésekre keressük a választ. A kapott válaszban nincs álláspont vagy válasz az összes kulcskérdésre. Azt a benyomást kelti, hogy nem is tettük fel a kérdéseket. Megkerülték őket. A levél csak politikai közhelyeket és mellékes kérdésekre adott válaszokat tartalmaz" - mondta az elnök.

- Együtt akarunk dolgozni, hogy garantáljuk a stabilitás és a biztonság új rendjét Európában" - tette hozzá Macron a maga részéről.

POROSENKO JÖHET HOZZÁNK.

És természetesen a politikusok sokat beszéltek az ukrajnai helyzetről. Putyin váratlanul nagylelkű ajánlatot tett a szomszédos ország volt elnökének.

- Amikor Porosenko úr még Ukrajna elnöke volt, azt mondtam neki, hogy ha a jövőben nehézségei adódnának, Oroszország kész politikai menedékjogot adni neki. Sok ironikus megjegyzést tett akkoriban ebben a kérdésben. De ma szeretném megerősíteni a javaslataimat. A donbásszi rendezéssel kapcsolatos súlyos nézeteltéréseink ellenére (szerintem sok hibát követett el ebben az irányban), de mégis, az állami bűnözőként való felelősségre vonása túlzás Ukrajna jelenlegi vezetése számára. Készek vagyunk menedéket adni az olyan embereknek, mint Porosenko Oroszországban" - mondta az államfő.

HÁBORÚT AKARSZ AZ OROSZOKKAL?

Putyin kifejtette, hogy Ukrajna NATO-csatlakozása egész Európa számára hátrányos lesz. Végül is, ez háborúval végződhet "az egyik vezető nukleáris hatalommal".

- Ukrajna doktrinális dokumentumai kimondják, hogy a) Oroszország az ellenség, b) a Krím katonai eszközökkel történő visszaszerzése lehetséges. Képzeljük el, hogy Ukrajna a NATO tagja. Tehát katonai konfrontációra kerülne sor Oroszország és a NATO között.

Megkérdeztem: háborút kellene indítanunk a NATO-val?

De azt is szeretném megkérdezni, hogy van egy másik része is a kérdésnek: akarnak-e háborút Oroszországgal?

Kérdezzék meg olvasóikat, nézőiket: akarják-e, hogy Franciaország háborúba menjen Oroszországgal? De ez így lesz! - megfenyegette az elnököt.

Az államfő egy komor mondattal zárta figyelmeztetését: "Nem lesznek győztesek.

HA TETSZIK, HA NEM TETSZIK - TARTS KI VELEM, SZÉPSÉGEM

- A hivatalban lévő kijevi hatóságok úgy döntöttek, hogy lebontják a minszki megállapodásokat" - mondta Putyin, hozzátéve, hogy nem történt előrelépés a legalapvetőbb kérdésekben: alkotmányos reform, amnesztia, helyi választások, Donbász különleges státuszának jogi vonatkozásai.

Az orosz államfő hangsúlyozta, hogy az ukrán hatóságok "figyelmen kívül hagynak minden lehetőséget az ország területi integritásának békés helyreállítására a Donyeckkel és Luhanszkkal folytatott közvetlen párbeszéd révén".

- A hivatalban lévő elnök nemrég azt mondta, hogy a minszki megállapodások egyetlen záradéka sem tetszik neki. Tetszik, nem tetszik - viseld el, szépségem! Végrehajtásra van szükség! Nincs más út! - mondta az orosz vezetőt.

Putyin emlékeztetett arra, hogy nemcsak Oroszországnak, hanem a donbaszi lakosoknak is szükségük van biztonsági garanciákra. A Nyugat azt akarja, hogy ne használjuk a hadsereget és a fegyvereket. De vajon Kijev kész-e ugyanezt megígérni?

- Az ukrán hatóságok már kétszer próbálták fegyveres eszközökkel megoldani a donbaszi kérdést. Egy újabb kudarc után jöttek létre a minszki megállapodások, amelyeket az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozata támogatott. Végrehajtják-e őket vagy sem? Vagy ismét tesznek majd valamilyen kísérletet? Mit kell gondolnunk erről a kérdésről? Végül is, már kétszer megpróbálták, és ki garantálja a harmadikat? - tűnődött az elnök.

Macron válaszában azt mondta, hogy "a következő napok döntőek lesznek". Február 8-án a francia elnök Kijevbe látogat, hogy tárgyaljon Zelenszkijjel. Ezután konzultációkra kerül sor más európai országokkal és Amerikával.

- Vannak nézeteltéréseink, néha nem haladunk előre, de minden szakaszban megpróbálunk kompromisszumot találni. Oroszország egy európai ország, és együtt kell működnünk Oroszországgal, hogy felépítsük az európai jövőt" - mondta Emmanuel Macron.


MIT VITATTAK MÉG MEG

Egy francia újságíró megkérdezte Putyint, hogy Moszkvának van-e köze a Maliban dolgozó orosz zsoldosokhoz.

- Az orosz kormánynak, az orosz államnak semmi köze a Maliban működő vállalatokhoz. Mali vezetésétől úgy tudjuk, hogy nem tettek semmilyen megjegyzést e vállalatok kereskedelmi tevékenységével kapcsolatban.

- A NATO és a szövetség tagjainak (politikájára - a szerk.) alkalmazott általános logika szerint, ha Mali úgy dönt, hogy együttműködik a mi vállalatainkkal, akkor joga van hozzá" - tette hozzá az orosz elnök.


A politikusok azt is elmondták, hogy Moszkva és Párizs álláspontja az Iránnal kötött nukleáris megállapodással kapcsolatban megegyezik. Vissza kell térnünk a 2015-ben elfogadott és az ENSZ által jóváhagyott cselekvési tervhez.

- Folytatni kell a diplomáciai erőfeszítéseket, és meg kell könnyíteni a kompromisszumos megoldásokat e kulcsfontosságú dokumentum megőrzése érdekében" - hangsúlyozta Putyin.

BESZÉLGETÉSEK UTÁN

A Putyin és Macron közötti találkozó elhúzódott, ezért a francia elnök úgy döntött, hogy reggel Kijevbe repül. A politikus a Vörös téren akart végigsétálni a Szent Bazil székesegyháztól a Four Seasons Hotelig.

 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113
az a rejtélyes nagyböszme asztal felbukkant már 2017-ben is:
azt tippelném hogy olyan vendégek fogadásához üzemelték be akik igénylik a monumentális külsőségeket
aztán egy darabig nem volt szükség rá, majd most a covid idején került elő a távolságtartás eszközeként
lehet évek múlva meg majd egy sokdelegációs rendezvényen fog előkerülni, egy ekkora nagy lóbaxó asztal kürül sokan elférnek
Amúgy 2021 január 12-én is ennél az asztalnál fogadta az azereket, csak akkor máshogy ultek:
https://www.arabnews.com/node/1791126/world
da770d75-14a8-4a07-a3c2-693d2a99ad93_cx1_cy0_cw95_w408_r1_s.png


2018 áprílis - kínaiakal:
180406140142-02-vladimir-putin-wang-yi-meeting-exlarge-169.jpg


2016-ban nagy volt a forgalom az asztal korul: https://www.theguardian.com/world/2016/aug/31/vladimir-putin-eton-boys-private-audience-kremlin
3405.jpg

https://www.worldjewishcongress.org...ds-russia-for-fighting-anti-semitism-4-2-2016
WJC-Putin1.jpg