[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Nám tálalt én lenni nem Putyin én szolgálni NDK KGB de nem lenni Vlagyimir Vlagyimirovics én lenni egyszerű ember és élni Moszkvában szerény lakásban , ha Moszkvába jössz gyere el hozzám, iszunk vodkát (sokat).... :)

itt a címem:
1024px-Draft-map-of-the-Moscow-Kremlin-in-Hungarian.png


:):)
De hol az asztal?
 
  • Vicces
Reactions: jani22
W

Wilson

Guest
Lehet én vagyok a legnagyobb szemét, de komolyan mondom már drukolok induljanak már meg végre! Legyen már ennek vége mert unalmas! Mindenki jól járna, az ukrán nép biztos jobban! Ebből Világháború nem lesz! Ez csak a saját véleményem!
Én más véleményem vagyok, mert szerintem itt Európában és Ukrajnában egy háborúval nagyon nem járna jól senki arról nem is beszélve, hogy az óvatos becslések is tízezres nagyságú halálos áldozattal számolnak egy orosz invázió esetén, és akkor még nem is beszéltünk arról,hogy milyen hatásai lennének egy orosz inváziónak az európai gazdaságra nézve.....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Új gázközpont az EU-ban! Oroszország Németországot Magyarországgal kivánja felváltani egy új gázközpont létrehozásával az EU-ban.

Úgy tűnik, hogy Németország agresszív retorikája Oo-al szemben és az Északi Áramlat 2 gázvezeték hitelesítésének késlekedése kegyetlen tréfát űz a német vezetéssel.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Új gázközpont az EU-ban! Oroszország Németországot Magyarországgal kivánja felváltani egy új gázközpont létrehozásával az EU-ban.

Úgy tűnik, hogy Németország agresszív retorikája Oo-al szemben és az Északi Áramlat 2 gázvezeték hitelesítésének késlekedése kegyetlen tréfát űz a német vezetéssel.
Mekkora érvágás lesz ez a németnek!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 851
113
Lehet én vagyok a legnagyobb szemét, de komolyan mondom már drukolok induljanak már meg végre! Legyen már ennek vége mert unalmas! Mindenki jól járna, az ukrán nép biztos jobban! Ebből Világháború nem lesz! Ez csak a saját véleményem!
Ne drukkolj a háborúnak, az egyedűl az USA érdeke, senki másé, ők meg 10,000 km-re vannak innen. Így amíg atomháború nem lesz, ők soha nem szívják meg a szarkeverésüket, annak meg nem kell drukkolni, mert az olvadt beton szar mikor belefolyik a szemedbe.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 811
113
Németország, és Oroszország szétválasztása. Ezért nem szabad, hogy Oroszország Eu tag legyen. Amiben persze a jelnlegi 4. birodalom urai is érdekeltek, mivel egy 150 milliós komolyan vehető gazdasági hatalom úgy hiányzik nekik az EU-ban, mint üveges tótnak a hanyat esés. A német ipar már persze máshogy látja, a lassan már szerintem az új bajcost keresik, aki kiszedi a sok önjáróvá vált politikust, mivel gyakorlatilag őket végzik ki. Ez viszont az USA-nak hiányozna úgy, mint aknamezőre tévedt egységnek a zárótűz.
Jelenleg kb a két legkomolyabb műszaki kultúrával rendelkező európai ország (természetesen a meo különbség miatt ez nem látszik feltétlenül az ipari kultúrán, bár mostanság mintha a nyugati cégek is azon versenyeznének, hogy ki tud hagyományos szovjet minőségszórást bemutatni) és nem csak a nyersanyag vs ipar színtű kétbites egymás kiegészítéséről van szó. Rengeteg terület van, ahol az orosz tapasztalat, és csúcstech keményen dobna a német/eu ipar termékein, és viszont. Hogy csak a biztpolt nézzük
Egy fiktív 2014-es Orosz eu csatlakozás és az ebből származó beáramló pínz, és elektronyika az orosz szoftverfejlesztőkkel, és a szuhoj tapasztalataival azt jelentené, hogy már 100-as nagyságrendben állna az EU-n belül nem amerikai 5gen harci gép szolgálatban. De képzeljük el, amikor az orosz és német mérnökök leülnek egy üveg abszint, és egy üveg vodka társaságában megbeszélni, hogy mit lehetne kihozni a T-14 és a Leopard tapasztalatai alapján...
Maradjunk annyiban, hogy egy ilyen egységes EU láttán Kína és az USA fogna össze, hogy valamit kezdeni lehessen ez ellen.

Kína tökéletesen betölti azt a szerepet, amit a jenki rémálmokban a németek töltöttek be.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 851
113
Új gázközpont az EU-ban! Oroszország Németországot Magyarországgal kivánja felváltani egy új gázközpont létrehozásával az EU-ban.

Úgy tűnik, hogy Németország agresszív retorikája Oo-al szemben és az Északi Áramlat 2 gázvezeték hitelesítésének késlekedése kegyetlen tréfát űz a német vezetéssel.
Papiron jól hangzik, de azért vannak realitások is. Azokat a gáztározókat meg is kell építeni és valamivel fel kell tölteni. Nem véletlenűl van a németeknek egy direkt csöve és még kettő kilátásban az oroszoktól. Ez inkább csak basztatás, hogy indítsák már el végre az Északi Áramlat 2-t. Csak mindenkinek akkora lett az arca és annyi hülyeséget mondott meg fenyegetőzött, hogy most már kurva nehéz arcvesztés nélkül kiszállni belőle. A németek be kell nyeljék a zöld atomot meg a zöld gázt, meg úgy néz ki a nem is annyira gonosz oroszt is, vagy nyomhatják továbbra is fullba a kretént, hogy aztán mégnehezebb legyen bukta nélkül csinálni egy 180 fokos fordulatot.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
Új gázközpont az EU-ban! Oroszország Németországot Magyarországgal kivánja felváltani egy új gázközpont létrehozásával az EU-ban.

Úgy tűnik, hogy Németország agresszív retorikája Oo-al szemben és az Északi Áramlat 2 gázvezeték hitelesítésének késlekedése kegyetlen tréfát űz a német vezetéssel.
Ezt írtam másfél hónapja. :)