[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
És hát persze az ukránok miatt mennek nem az orosz gázért! Nem azért mert a német is lassan megfagy otthon mert üresek a gáztározók és az árak az egekben! De bezzeg ez az Orbán gyerek! Ez hogy csinálta?! Hogy a piaci árnál 5x olcsóbban kapja a gázt!!! Hmmm
A németeknek olyan kurva egyszerű lenne orosz gázhoz jutni. Ott van az a kurva cső, pontosabban kettő, vadiúj, jön rajta a gáz ha kell bármennyi gyorsan, olcsón, folyamatosan. Csak épp engedélyezni kell és meg kell nyissák a csapot. Már az az akadály is elhárult, hogy nincs Németországban bejegyzett leányvállalat vagy mi, mert eredetileg Svájcban jegyezték be.
 
W

Wilson

Guest
Ez 2004 környékén jó lett volna,ma már reménytelenül kevés,sőt talán inkább vérlázító.A ruszkiknak papír kell, nem szép szavak:(
Igen lehet így is nézni a dolgokat, de ha nyomon követi mind az orosz mind az amerikai kormányzat nyilatkozatait mondjuk az utolsó két hétben és ha ehhez hozzáveszi a német és francia kormány álláspontját akkor szerintem világosan látszik, hogy minden szereplő már tárgyalni akar, ami a lehetséges katonai összecsapás "árnyékában" szerintem nagyon pozitív dolog.....
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
A németeknek olyan kurva egyszerű lenne orosz gázhoz jutni. Ott van az a kurva cső, pontosabban kettő, vadiúj, jön rajta a gáz ha kell bármennyi gyorsan, olcsón, folyamatosan. Csak épp engedélyezni kell és meg kell nyissák a csapot. Már az az akadály is elhárult, hogy nincs Németországban bejegyzett leányvállalat vagy mi, mert eredetileg Svájcban jegyezték be.
Alapvetően kijelenthetjük, hogy nem is olyan nagy baj az orosszal rosszban lenni! :oops:
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Igen lehet így is nézni a dolgokat, de ha nyomon követi mind az orosz mind az amerikai kormányzat nyilatkozatait mondjuk az utolsó két hétben és ha ehhez hozzáveszi a német és francia kormány álláspontját akkor szerintem világosan látszik, hogy minden szereplő már tárgyalni akar, ami a lehetséges katonai összecsapás "árnyékában" szerintem nagyon pozitív dolog.....
@Wilson én rájöttem valamire! Te vagy Putyin! Regisztráltál?! Jól nyomod a magyart!;):D
 
W

Wilson

Guest
@Wilson én rájöttem valamire! Te vagy Putyin! Regisztráltál?! Jól nyomod a magyart!;):D
Nám tálalt én lenni nem Putyin én szolgálni NDK KGB de nem lenni Vlagyimir Vlagyimirovics én lenni egyszerű ember és élni Moszkvában szerény lakásban , ha Moszkvába jössz gyere el hozzám, iszunk vodkát (sokat).... :)

itt a címem:
1024px-Draft-map-of-the-Moscow-Kremlin-in-Hungarian.png


:):)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 565
15 483
113
@Wilson én rájöttem valamire! Te vagy Putyin! Regisztráltál?! Jól nyomod a magyart!;):D
Ne mán, mert Boki megsértődik megint :)
Wilson.... Harding....Coolidge....Hoover....Roosevelt..... Truman..... Eisenhower....Kennedy.....Johnson......Nixon......Ford........Carter....Reagan....Bush.....Clinton.....Bush....Obama......Trump.....Bidé.....
:) :) :)
 
W

Wilson

Guest
Ukrajna készen áll a Donbas autonómiáról szóló tárgyalásokra....

Az amerikai külügyminiszter elmondta, hogy Washington és Kijev egyformán a rendezés felé vezető útnak tekinti a minszki megállapodásokat.

Ukrajna kész lesz előrelépni a donbászi autonómia témájában, ha megtalálják a megfelelő cselekvési sorrendet. Ilyen kijelentést tett február 7-én, hétfőn Anthony Blinken amerikai külügyminiszter , megjegyezve, hogy Washington és Kijev egybehangzó véleménye szerint a minszki megállapodások utat biztosítanak a térség rendezéséhez.

„A megállapodások a Donbász különleges státuszáról beszélnek, és úgy gondolom, hogy az ukránok idővel készen állnak a továbblépésre” – mondta az amerikai diplomácia vezetője.

Blinken megjegyezte, hogy Washington és Kijev a minszki megállapodásokat egyformán a kelet-ukrajnai konfliktus megoldásának egyik módjaként érzékeli, rámutatva, hogy véleménye szerint az ukrán fél „jóhiszeműen hajtja végre a megállapodásokat, ami nem mondható el Oroszországról."

 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Nám tálalt én lenni nem Putyin én szolgálni NDK KGB de nem lenni Vlagyimir Vlagyimirovics én lenni egyszerű ember és élni Moszkvában szerény lakásban , ha Moszkvába jössz gyere el hozzám, iszunk vodkát (sokat).... :)

itt a címem:
1024px-Draft-map-of-the-Moscow-Kremlin-in-Hungarian.png


:):)
Nem iszom a Vodkát! De veszek @ogretankHU -tól egy jó kis ágyas pálinkát azt bedobhatjuk!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
Ukrajna készen áll a Donbas autonómiáról szóló tárgyalásokra....

Az amerikai külügyminiszter elmondta, hogy Washington és Kijev egyformán a rendezés felé vezető útnak tekinti a minszki megállapodásokat.

Ukrajna kész lesz előrelépni a donbászi autonómia témájában, ha megtalálják a megfelelő cselekvési sorrendet. Ilyen kijelentést tett február 7-én, hétfőn Anthony Blinken amerikai külügyminiszter , megjegyezve, hogy Washington és Kijev egybehangzó véleménye szerint a minszki megállapodások utat biztosítanak a térség rendezéséhez.

„A megállapodások a Donbász különleges státuszáról beszélnek, és úgy gondolom, hogy az ukránok idővel készen állnak a továbblépésre” – mondta az amerikai diplomácia vezetője.

Blinken megjegyezte, hogy Washington és Kijev a minszki megállapodásokat egyformán a kelet-ukrajnai konfliktus megoldásának egyik módjaként érzékeli, rámutatva, hogy véleménye szerint az ukrán fél „jóhiszeműen hajtja végre a megállapodásokat, ami nem mondható el Oroszországról."

Arról a megállapodásról van szó, amit azért hívnak Minszk 2-nek, mert az elsőt az ukránok felrúgták, erről meg kijelentették, hogy bár leírták mi van és mi lesz és hogy ki mit kell tegyen, de ők ezt másképp értelmezik? De Blinken is hozta a szokásos pofátlan amerikai politikus stílusát, sikerűlt egy nap alatt nyilatkoznia Ukrajna meg az EU nevében is. Csak azt nem vágom, hogy ha szerintük Kijev „jóhiszeműen hajtja végre a megállapodásokat" , akkor mégis hogy nem tudták 7 év alatt rendezni ezt a szarságot?
 
W

Wilson

Guest
Arról a megállapodásról van szó, amit azért hívnak Minszk 2-nek, mert az elsőt az ukránok felrúgták, erről meg kijelentették, hogy bár leírták mi van és mi lesz és hogy ki mit kell tegyen, de ők ezt másképp értelmezik? De Blinken is hozta a szokásos pofátlan amerikai politikus stílusát, sikerűlt egy nap alatt nyilatkoznia Ukrajna meg az EU nevében is. Csak azt nem vágom, hogy ha szerintük Kijev „jóhiszeműen hajtja végre a megállapodásokat" , akkor mégis hogy nem tudták 7 év alatt rendezni ezt a szarságot?
Persze ez a nyilatkozat is tele van az amerikai aroganciával, de szerintem ez is csak azt jelenti, hogy kezdenek közeledni az álláspontok....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
véleménye szerint az ukrán fél „jóhiszeműen hajtja végre a megállapodásokat, ami nem mondható el Oroszországról."
Oroszország nem résztvevő fél a Minszki megállapodásokban . A részvevők, tehát aláírók Ukrajna és a DNR, LNR. Oroszok, franciák, németek csak mint megfigyelők írták alá. Moszkvának nincs mit végrehajtania.
 
W

Wilson

Guest
Oroszország nem résztvevő fél a Minszki megállapodásokban . A részvevők, tehát aláírók Ukrajna és a DNR, LNR. Oroszok, franciák, németek csak mint megfigyelők írták alá. Moszkvának nincs mit végrehajtania.
Persze papíron ez így van de mindenki tudja, hogy a szakikkal kapcsolatban Moszkvában van a "joystic".....
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
19 003
113
Lehet én vagyok a legnagyobb szemét, de komolyan mondom már drukolok induljanak már meg végre! Legyen már ennek vége mert unalmas! Mindenki jól járna, az ukrán nép biztos jobban! Ebből Világháború nem lesz! Ez csak a saját véleményem!