[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 411
36 410
113
:D:D
Arra a kérdésre, hogy az US tervezi-e a kiürítést, a Fidzsi-szigeteken tartózkodó, Antony Blinken azt mondta, hogy "az elkövetkező órákban" többet fognak mondani a nagykövetségről. Blinken innen a Solomon-szigetek felé veszi útját.
@Humeyra Pamuk

Tud élni a pali.:cool:

Biztos szövi a szövetséget a kínaiak ellen. Ha Fidzsi is csatlakozik hozzá, annyi Pekingnek.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 814
39 256
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 736
113
Nem tudom.

Sztem a NATO-USA már most annyit nyert a jelenlegi helyzettel, hogy csapatokat helyezett el a keleti határain, akik bármi lesz maradni fognak. Tehát Moszkvához sokkal közelebb került. Baltikum, Lengyelo., Romania, Bulgaria. Itt elsősorban sztem a kiepeitett és kiépítésre kerülő Fekete tengeri pozíciók fontosak.

Ukrajna marad pufferzóna. Donyeck határai lehet nyugatabbra vándorolnak. Az ukrán munkaerőre nemcsak Nyugat-Europaban, hanem a V4-ben igy Mo. n is szükség van.
Minél kisebb Ukrrajna marad, annal kisebb csődöt kell az Uniónak finanszírozni.

Talán 1 fontos célja lehet a NATOnak ha kitör az ukrán háború. A Krim részleges elszigeteltsége megmaradjon. Extra lenne Mariupolt megtartani, de még egyszer nem nezik be a ruszkik. Anno ezt elbaszták.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 411
36 410
113
Nem valaki valahol, mondott valamit...
Az meg hogy az ukránoknak mi közük hozzá? Hát például épp az ezen ígéretet megszegők puccsolták meg a legitim ukrán kormányt és ültettek a helyükre egy USA vazallus vezetést, akik szétrabolták és a mai napig is tartó káoszba vezették őket.


"Az Egyesült Államok ősi érdeke, amiért évszázadokon át háborúkat vívtunk - az első, a második és a hidegháborút -, Németország és Oroszország kapcsolata volt, mert ott egyesülve ők az egyetlen erő, amely fenyegethet minket. És gondoskodni arról, hogy ez ne történjen meg". George Friedman, a STRATFOR vezérigazgatója a chicagói Külügyi Tanácsnál.

Az ukrán válságnak semmi köze Ukrajnához. Hanem Németországról, és különösen a Németországot Oroszországgal összekötő, Északi Áramlat 2 nevű vezetékről. Washington úgy látja, hogy a vezeték veszélyezteti európai elsőbbségét, és minden lépésben megpróbálta szabotálni a projektet. Ennek ellenére az Északi Áramlat előrehaladt, és most már teljesen működőképes és üzemkész. Amint a német szabályozó hatóságok megadják a végső tanúsítványt, megkezdődnek a gázszállítások. A német háztulajdonosok és vállalkozások megbízható, tiszta és olcsó energiaforráshoz jutnak, míg Oroszország gázbevételei jelentősen megnőnek. Ez mindkét fél számára előnyös helyzet.

Az amerikai külpolitikai intézményrendszer nem örül ezeknek a fejleményeknek. Nem akarják, hogy Németország még inkább függővé váljon az orosz gáztól, mert a kereskedelem bizalmat épít, a bizalom pedig a kereskedelem bővüléséhez vezet. Ahogy a kapcsolatok egyre melegebbé válnak, úgy szűnnek meg a kereskedelmi akadályok, enyhülnek a szabályozások, nő az utazás és a turizmus, és új biztonsági struktúra alakul ki. Egy olyan világban, ahol Németország és Oroszország barátok és kereskedelmi partnerek, nincs szükség amerikai katonai támaszpontokra, nincs szükség drága, amerikai gyártású fegyverekre és rakétarendszerekre, és nincs szükség a NATO-ra. Arra sincs szükség, hogy amerikai dollárban kössünk energiaügyleteket, vagy hogy amerikai kincstárjegyeket halmozzunk fel a számlák kiegyenlítésére. Az üzleti partnerek közötti tranzakciókat a saját valutájukban lehet lebonyolítani, ami a dollár értékének erőteljes csökkenését és a gazdasági hatalom drámai eltolódását fogja előidézni. Ezért ellenzi a Biden-kormányzat az Északi Áramlatot. Ez nem csak egy vezeték, hanem egy ablak a jövőbe; egy olyan jövőbe, amelyben Európa és Ázsia közelebb kerül egymáshoz egy hatalmas szabadkereskedelmi övezetben, amely növeli kölcsönös hatalmukat és jólétüket, miközben az Egyesült Államok kívül marad, és kívülről szemlélődik. A Németország és Oroszország közötti melegebb kapcsolatok az USA által az elmúlt 75 évben felügyelt "egypólusú" világrend végét jelzik. A német-orosz szövetség azzal fenyeget, hogy felgyorsítja a szuperhatalom hanyatlását, amely jelenleg egyre közelebb kerül a szakadékhoz. Ezért Washington eltökélt szándéka, hogy mindent megtesz az Északi Áramlat szabotálása és Németország pályáján belül tartása érdekében. Ez a túlélés kérdése.

Itt jön a képbe Ukrajna. Ukrajna Washington "választott fegyvere" az Északi Áramlat megtorpedózására és Németország és Oroszország közé éket verni. A stratégia az amerikai külpolitikai kézikönyv első oldaláról származik, a rubrika alatt: Oszd meg és uralkodj. Washingtonnak azt a látszatot kell kelteni, hogy Oroszország biztonsági fenyegetést jelent Európára nézve. Ez a cél. Meg kell mutatniuk, hogy Putyin egy vérszomjas, szőrszálhasogató agresszor, akiben nem lehet megbízni. Ennek érdekében a média azt a feladatot kapta, hogy újra és újra elismételje: "Oroszország azt tervezi, hogy megszállja Ukrajnát". Azt viszont nem mondják ki, hogy Oroszország a Szovjetunió felbomlása óta egyetlen országot sem szállt meg, és hogy az USA ugyanezen idő alatt több mint 50 országban szállt meg vagy döntött meg rezsimeket, és hogy az USA több mint 800 katonai bázist tart fenn a világ különböző országaiban. A média minderről nem számol be, ehelyett a "gonosz Putyinra" összpontosít, aki becslések szerint 100 000 katonát gyűjtött össze az ukrán határ mentén, és azzal fenyeget, hogy egész Európát egy újabb véres háborúba sodorja.

Az egész hisztérikus háborús propagandát azzal a szándékkal hozták létre, hogy olyan válságot gyártsanak, amelyet fel lehet használni Oroszország elszigetelésére, démonizálására és végső soron kisebb egységekre való feldarabolására. A valódi célpont azonban nem Oroszország, hanem Németország. Nézze meg ezt a részletet Michael Hudson cikkéből a The Unz Review-ban:

"Az amerikai diplomaták számára az egyetlen mód, ami az európai vásárlások megakadályozására maradt, hogy katonai válaszlépésre késztetik Oroszországot, majd azt állítják, hogy ennek a válaszlépésnek a megbosszulása felülmúl minden tisztán nemzeti gazdasági érdeket. Ahogy a politikai ügyekért felelős, sólyomképű államtitkár-helyettes, Victoria Nuland a Külügyminisztérium január 27-i sajtótájékoztatóján kifejtette: "Ha Oroszország így vagy úgy, de lerohanja Ukrajnát, az Északi Áramlat 2 nem fog előrehaladni". ("Amerika igazi ellenfelei az európai és más szövetségesei", The Unz Review)

Itt van feketén-fehéren. A Biden-csapat "katonai válaszlépésre akarja késztetni Oroszországot", hogy szabotálja a NordStreamet. Ez azt jelenti, hogy valamiféle provokációra kerül sor, amelynek célja, hogy Putyint arra késztesse, hogy átküldje csapatait a határon, hogy megvédje az ország keleti részén élő orosz nemzetiségűeket. Ha Putyin bekapja a csalit, a válasz gyors és kemény lesz. A média egész Európát fenyegető veszélyként fogja elítélni az akciót, miközben a világ vezetői Putyint az "új Hitler"-ként fogják elítélni. Dióhéjban ez Washington stratégiája, és az egész produkciót egyetlen céllal rendezik meg: politikailag lehetetlenné akarják tenni Olaf Scholz német kancellár számára, hogy a NordStreamet átvigye a végső jóváhagyási folyamaton.

Tekintettel arra, hogy mit tudunk Washington ellenállásáról az Északi Áramlat ellen, az olvasók talán elgondolkodnak azon, hogy az év elején a Biden-kormányzat miért lobbizott a Kongresszusnál, hogy NEM szabjon ki további szankciókat a projektre. A válasz erre a kérdésre egyszerű: Belpolitika. Németország jelenleg leállítja atomerőműveit, és az energiahiány pótlására földgázra van szüksége. Emellett a gazdasági szankciókkal való fenyegetés "kikapcsolja" a németeket, akik a külföldi beavatkozás jeleként tekintenek rájuk. "Miért avatkozik bele az Egyesült Államok az energetikai döntéseinkbe?" - kérdezi az átlagos német. "Washington törődjön a saját dolgával, és maradjon ki a miénkből". Pontosan ez az a válasz, amit minden értelmes embertől elvárnánk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 347
96 736
113



Az ukrán válságnak semmi köze Ukrajnához. Hanem Németországról, és különösen a Németországot Oroszországgal összekötő, Északi Áramlat 2 nevű vezetékről. Washington úgy látja, hogy a vezeték veszélyezteti európai elsőbbségét, és minden lépésben megpróbálta szabotálni a projektet. Ennek ellenére az Északi Áramlat előrehaladt, és most már teljesen működőképes és üzemkész. Amint a német szabályozó hatóságok megadják a végső tanúsítványt, megkezdődnek a gázszállítások. A német háztulajdonosok és vállalkozások megbízható, tiszta és olcsó energiaforráshoz jutnak, míg Oroszország gázbevételei jelentősen megnőnek. Ez mindkét fél számára előnyös helyzet.

Az amerikai külpolitikai intézményrendszer nem örül ezeknek a fejleményeknek. Nem akarják, hogy Németország még inkább függővé váljon az orosz gáztól, mert a kereskedelem bizalmat épít, a bizalom pedig a kereskedelem bővüléséhez vezet. Ahogy a kapcsolatok egyre melegebbé válnak, úgy szűnnek meg a kereskedelmi akadályok, enyhülnek a szabályozások, nő az utazás és a turizmus, és új biztonsági struktúra alakul ki. Egy olyan világban, ahol Németország és Oroszország barátok és kereskedelmi partnerek, nincs szükség amerikai katonai támaszpontokra, nincs szükség drága, amerikai gyártású fegyverekre és rakétarendszerekre, és nincs szükség a NATO-ra. Arra sincs szükség, hogy amerikai dollárban kössünk energiaügyleteket, vagy hogy amerikai kincstárjegyeket halmozzunk fel a számlák kiegyenlítésére. Az üzleti partnerek közötti tranzakciókat a saját valutájukban lehet lebonyolítani, ami a dollár értékének erőteljes csökkenését és a gazdasági hatalom drámai eltolódását fogja előidézni. Ezért ellenzi a Biden-kormányzat az Északi Áramlatot. Ez nem csak egy vezeték, hanem egy ablak a jövőbe; egy olyan jövőbe, amelyben Európa és Ázsia közelebb kerül egymáshoz egy hatalmas szabadkereskedelmi övezetben, amely növeli kölcsönös hatalmukat és jólétüket, miközben az Egyesült Államok kívül marad, és kívülről szemlélődik. A Németország és Oroszország közötti melegebb kapcsolatok az USA által az elmúlt 75 évben felügyelt "egypólusú" világrend végét jelzik. A német-orosz szövetség azzal fenyeget, hogy felgyorsítja a szuperhatalom hanyatlását, amely jelenleg egyre közelebb kerül a szakadékhoz. Ezért Washington eltökélt szándéka, hogy mindent megtesz az Északi Áramlat szabotálása és Németország pályáján belül tartása érdekében. Ez a túlélés kérdése.

Itt jön a képbe Ukrajna. Ukrajna Washington "választott fegyvere" az Északi Áramlat megtorpedózására és Németország és Oroszország közé éket verni. A stratégia az amerikai külpolitikai kézikönyv első oldaláról származik, a rubrika alatt: Oszd meg és uralkodj. Washingtonnak azt a látszatot kell kelteni, hogy Oroszország biztonsági fenyegetést jelent Európára nézve. Ez a cél. Meg kell mutatniuk, hogy Putyin egy vérszomjas, szőrszálhasogató agresszor, akiben nem lehet megbízni. Ennek érdekében a média azt a feladatot kapta, hogy újra és újra elismételje: "Oroszország azt tervezi, hogy megszállja Ukrajnát". Azt viszont nem mondják ki, hogy Oroszország a Szovjetunió felbomlása óta egyetlen országot sem szállt meg, és hogy az USA ugyanezen idő alatt több mint 50 országban szállt meg vagy döntött meg rezsimeket, és hogy az USA több mint 800 katonai bázist tart fenn a világ különböző országaiban. A média minderről nem számol be, ehelyett a "gonosz Putyinra" összpontosít, aki becslések szerint 100 000 katonát gyűjtött össze az ukrán határ mentén, és azzal fenyeget, hogy egész Európát egy újabb véres háborúba sodorja.

Az egész hisztérikus háborús propagandát azzal a szándékkal hozták létre, hogy olyan válságot gyártsanak, amelyet fel lehet használni Oroszország elszigetelésére, démonizálására és végső soron kisebb egységekre való feldarabolására. A valódi célpont azonban nem Oroszország, hanem Németország. Nézze meg ezt a részletet Michael Hudson cikkéből a The Unz Review-ban:



Itt van feketén-fehéren. A Biden-csapat "katonai válaszlépésre akarja késztetni Oroszországot", hogy szabotálja a NordStreamet. Ez azt jelenti, hogy valamiféle provokációra kerül sor, amelynek célja, hogy Putyint arra késztesse, hogy átküldje csapatait a határon, hogy megvédje az ország keleti részén élő orosz nemzetiségűeket. Ha Putyin bekapja a csalit, a válasz gyors és kemény lesz. A média egész Európát fenyegető veszélyként fogja elítélni az akciót, miközben a világ vezetői Putyint az "új Hitler"-ként fogják elítélni. Dióhéjban ez Washington stratégiája, és az egész produkciót egyetlen céllal rendezik meg: politikailag lehetetlenné akarják tenni Olaf Scholz német kancellár számára, hogy a NordStreamet átvigye a végső jóváhagyási folyamaton.

Tekintettel arra, hogy mit tudunk Washington ellenállásáról az Északi Áramlat ellen, az olvasók talán elgondolkodnak azon, hogy az év elején a Biden-kormányzat miért lobbizott a Kongresszusnál, hogy NEM szabjon ki további szankciókat a projektre. A válasz erre a kérdésre egyszerű: Belpolitika. Németország jelenleg leállítja atomerőműveit, és az energiahiány pótlására földgázra van szüksége. Emellett a gazdasági szankciókkal való fenyegetés "kikapcsolja" a németeket, akik a külföldi beavatkozás jeleként tekintenek rájuk. "Miért avatkozik bele az Egyesült Államok az energetikai döntéseinkbe?" - kérdezi az átlagos német. "Washington törődjön a saját dolgával, és maradjon ki a miénkből". Pontosan ez az a válasz, amit minden értelmes embertől elvárnánk.
Időben lehet hatráltatni a NS2-őt, de előbb - utóbb üzemelni fog. Főleg, mert likvidálták a németek az atomot. Pár év hosszú távon nem számít.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 411
36 410
113
folyt.:

Aztán itt van ez az Al Jazeerától:

"A németek többsége támogatja a projektet, csak az elit és a média egy része ellenzi a gázvezetéket...

"Minél többet beszél az USA a projekt szankcionálásáról vagy kritizálja azt, annál népszerűbbé válik a német társadalomban" - mondta Stefan Meister, a Német Külkapcsolatok Tanácsának Oroszország- és Kelet-Európa-szakértője."" ("Nord Stream 2: Why Russia's pipeline to Europe divides the West", AlJazeera)

A közvélemény tehát szilárdan az Északi Áramlat mögött áll, ami segít megmagyarázni, hogy Washington miért állapodott meg az új megközelítés mellett. A szankciók nem fognak működni, ezért Samu bácsi átállt a B tervre: elég nagy külső fenyegetést kell teremteni, hogy Németország kénytelen legyen blokkolni a vezeték megnyitását. Őszintén szólva a stratégia kétségbeesésnek tűnik, de Washington kitartása lenyűgöző. Lehet, hogy 5 futással vannak lemaradva a 9. perc végén, de még nem dobták be a törülközőt. Adnak még egy utolsó esélyt, hátha sikerül előrébb jutniuk.

Hétfőn Biden elnök megtartotta első közös sajtótájékoztatóját Olaf Scholz német kancellárral a Fehér Házban. Az eseményt övező felhajtás egyszerűen példátlan volt. Mindent úgy hangszereltek, hogy "válsághangulatot" teremtsenek, amelyet Biden arra használt fel, hogy nyomást gyakoroljon a kancellárra az amerikai politika irányába. A hét elején a Fehér Ház szóvivője, Jen Psaki többször is azt mondta, hogy "az orosz invázió küszöbön áll". Az ő megjegyzéseit követte Nick Price külügyminisztériumi flakon, aki úgy vélekedett, hogy a hírszerző ügynökségek részleteket közöltek vele egy állítólagos, orosz támogatású "hamis zászlós" műveletről, amelyről azt várják, hogy a közeljövőben Kelet-Ukrajnában fog zajlani. Price figyelmeztetését vasárnap reggel Jake Sullivan nemzetbiztonsági tanácsadó követte, aki azt állította, hogy egy orosz invázióra bármikor sor kerülhet, talán "akár már holnap". Mindez alig néhány nappal azután történt, hogy a Bloomberg hírügynökség közzétette azt a szenzációs és teljesen hamis főcímet, hogy "Oroszország megszállja Ukrajnát".

Látják itt a mintát? Látja, hogy ezeket az alaptalan állításokat mind arra használták fel, hogy nyomást gyakoroljanak a gyanútlan német kancellárra, aki úgy tűnt, nem vesz tudomást az ellene irányuló kampányról?

Ahogy az várható volt, a végső csapást maga az amerikai elnök mérte rá. A sajtótájékoztatón Biden határozottan kijelentette, hogy,

"Ha Oroszország megtámadja ... nem lesz többé Nord Stream 2... Véget fogunk vetni neki".

Tehát most Washington határozza meg a németországi politikát????

Micsoda kibírhatatlan arrogancia!

A német kancellárt meglepték Biden megjegyzései, amelyek nyilvánvalóan nem szerepeltek az eredeti forgatókönyvben. Ennek ellenére Scholz soha nem egyezett bele az Északi Áramlat leállításába, és még csak név szerint sem volt hajlandó megemlíteni a vezetéket. Ha Biden azt hitte, hogy a világ harmadik legnagyobb gazdaságának vezetőjét nyilvános fórumon sarokba szoríthatja, akkor tévedett. Németország továbbra is elkötelezett az Északi Áramlat elindítása mellett, függetlenül a távoli Ukrajnában esetlegesen fellángoló konfliktusoktól. De ez bármikor megváltozhat. Végül is ki tudja, milyen uszításokat tervez Washington a közeljövőben? Ki tudja, hány emberéletet hajlandóak feláldozni azért, hogy éket verjenek Németország és Oroszország közé? Ki tudja, milyen kockázatokat hajlandó vállalni Biden, hogy lassítsa Amerika hanyatlását és megakadályozza egy új "policentrikus" világrend kialakulását? Az elkövetkező hetekben bármi megtörténhet. Bármi.

Egyelőre Németország van a macskaszárnyas ülésben. Scholzon múlik, hogyan rendeződik a dolog. Végrehajtja-e azt a politikát, amely a német nép érdekeit a legjobban szolgálja, vagy enged Biden könyörtelen nyomásának? Új irányt jelöl ki, amely új szövetségeket erősít a nyüzsgő eurázsiai folyosón, vagy Washington őrült geopolitikai ambíciói mögé áll? Elfogadja-e Németország kulcsszerepét egy új világrendben - amelyben számos feltörekvő hatalmi központ egyenlő mértékben osztozik a globális kormányzáson, és ahol a vezetés rendíthetetlenül elkötelezett a multilateralizmus, a békés fejlődés és a mindenki biztonsága mellett -, vagy megpróbálja fenntartani a háború utáni, megtépázott rendszert, amelynek nyilvánvalóan lejárt a szavatossági ideje?

Egy dolog biztos: bárhogyan is dönt Németország, az mindannyiunkra hatással lesz.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 635
113
Valószínű ez egy médiahack-nek indult, ami az ukránok-oroszok végleges szakítását célozta, de nem álltak meg időben.
Illetve ahogy Putyin is megmondta, ez a vörös vonal.
Azt is valószínűsítem, hogy Ukrajna felosztása már megtörtént.
Szerintem van értelme egy hadjáratnak orosz részről.
Egyrészt a nyugati szövetségesek nem nyugszanak, soha.
Ukrajna előbb-utóbb a NATO tagja lesz és ellenséges állam.
Most van egy olyan világpolitikai pálya, ami mentén egy 40 milliós ország felét elveheti és ezzel a saját országát növelheti.
Ha kap is durvább szankciókat, ha bele is bukik, ezt már nem nagyon csinálják vissza.
10 év eltelik és se szankció, se semmi, viszont egy nagyon jelentős országgyarapodás marad és a területen főként oroszajkúak élnek, tehát nagyon az integrációval se kell bajlódni. Kina megvétózza, ha nekimennének és kereskedni is tud velük.
Az elfoglalt területek infrastruktúra beruházásaival pörgetheti a gazdaságot és a szankciók ellenére is stabilan tarthatja a gazdaságát.
A nyugatnak is jó, mert van egy 20 milliós határállam (40 millió oroszellenes lengyellel megtoldva), tele frusztrált, revansizmussal tüzelt emberrel, minimum 60 évig, akik tű pontosan tartják magukat a nyugathoz és Kijev mellé telepíthetik a mocskos kis rakétáikat.

Úgy érzem ezért merevedtek meg az álláspontok.
A mai 2 milliós területvédelemmel csak egyet értek el az ukránok, hogy mindenképpen támadást provokálnak, biztos ebben az USA tanácsadók voltak segítségükre.

+
Van egy érdekes párhuzam.

1956 magyar forradalom
Úgy ítéljük el a Szovjetuniót, hogy lehetőség szerint ne sértsük meg

Az Amerikai Egyesült Államokra "ellenállhatatlan nyomás" fog nehezedni.

Eisenhower amerikai elnök október 31-i elnökválasztási televíziós és rádióbeszédében a magyar nép iránti csodálatának adott hangot. Ugyanebben a beszédben azonban azt is kijelentette, hogy az Egyesült Államok az új magyar vezetést nem tekinti potenciális szövetségesének és nem fog katonai segítséget nyújtani a magyaroknak. Ezzel Moszkva gyakorlatilag megkapta a jóváhagyást az invázióra.

Mostani helyzet
Úgy szankciózzuk Oroszországot, hogy az érdekeit ne sértsük meg.

Washington „megingathatatlan támogatás"-t ajánlott Kijevnek - RT ma.

Biden kijelenti, hogy fegyvert küld Ukrajnába, illetve csapatokat Európába, de katonai segítséget nem nyújt az ukránoknak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 636
113
Ha lesz fegyverszünet. Hadiállapot nem lesz, csak szankció hegyek, teljes kereskedelmi tilalom az oroszokkal.
Majd Hans mélyen belenyúl a zsebébe, és kifizeti a jenki palagázt.
Az amerikai palagázból nem lesz annyi belátható időn belűl, amivel kompenzálni lehetne az orosz kiesést. És csak ezután jön az ár kérdése, ami a mostani tízszeresére is simán felmehet. Ezzel ki is nyírják az EU gazdaságát, pedig a NS2 be van vezetve, csak használni kell függetlenűl attól, hogy mi van Ukrajnával.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 636
113
A CIA információi szerint február 16.-án szerdán támadják meg Ukrajnát az oroszok. De ezt az infót "azért tették nyilvánossá meg adták át az orosz alakulatokról az adatokat, hogy akadályozzák a háború tényleges kitörését... Emiatt a dátum változhat"

Komolyan az amaerikaiak a legjobb marketingesek, de ezt már sokszor mondtam. Megy a hisztériakeltés, hogy na most biztos, de nagyon, viszont egy kiskaput azért nyitva hagytak, amivel magmagyarázhatják, ha szerdán mégsem lesz semmi.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 592
19 650
113
Még egy dolog van azért, amit figyelembe kellene venni és az oroszok szerintem tudják is. Minden egyes nap, amit az ukránok békében élnek meg, azzal erősebb lesz a haderejük. Napi szinten kapnak már fegyverszállítmányt. Ezt sem tűrhetik a végtelenségig az oroszok. Hiszen később annál nehezebb dolguk lesz, ha mégis támadnak. Most kell támadniuk, napokon belül. Vagy bohócot csinálnak magukból és többé nem fognak igazán félni tőlük.
Hát nem tudom... Nem kapcsoltál át véletlenül a cseh 2-re? Már ne is haragudj, de itt a két fél közül az idő a ruszkiknak dolgozik. Egy dolog hogy az ukránok kapnak némi lőszert meg feygvert, de abból kb a Javelinek azok amik érnek is valamit, a tüzérségi és gyalogsági lőszer nem lesz game changer. Ezen felül viszont az ukrán gazdaság állapota napról-napra csak romlik. Az amit kapnak segélyt az Uniótól meg innen-onnan , maximum arra elég hogy tovább vegetáljanak. Tőled és mástól sem értem az olyan kijelentéseket, hogy az oroszok bohócot csinálnak magukból/hitelüket vagy arcukat vesztik, ha NEM támadnak. Miért? Ők az elejétől fogva azt mondják, hogy eszükben sincs megtámadni Ukrajnát. Gyanítom, hogy még ha az AFU neki is indulna a szakiknak első körben akkor is max elmenne pár Kalibr esetleg Kinzsal szalvó, plusz bedobnának némi fegyverzetet a szakiknak, de nem rohannák le Ukrajnát akkor sem. Megvannak rá az eszközeik, hogy romba döntsék őket anélkül, hogy átlépnék a határt...