[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
"Tehát az USA szempontjából létérdek Európa és Oroszország viszonyának teljes tönkretétele és az sem baj, ha közben Kelet-Európa is ráfázik egy kicsit."

Én ezt egy kicsit másképp látom. Ha Oroszország megtámadja Ukrajnát, azzal nem tudják tönkretenni az Eu-Orosz viszonyt, épp ellenkezőleg: gyorsan rájönne mindenki, hogy Európának nagyobb szüksége van Oroszországra, mint az Egyesült Államokra. Másképp fogalmazva: Európa vígan elvan az USA nélkül, Oroszország nélkül viszont - idézve Orbán tegnapi évértékelőjét- Európa sápadt és vérszegény. Tehát paradox módon egy ukrán konfliktus és az arra adott szankciós válaszok hosszútávon épp közelebb vinnék Európát Oroszországhoz, hiszen nincs alternatívája az orosz nyersanyagoknak.
Ezért úgy gondolom, hogy ha lesz háború, akkor az egy nagy és kiterjedt háború - világháború- lesz, máskülönben menthetetlenül eljön egy több pólusú világ, USA-Európa-Oroszország-Kína régiókkal.
Ilyen kicsi méretű, háborúcskának látszó pacsmagolásban én sem hiszek, ez csak viszi a pénzt, időt és energiát zéró kézpénzre váltható eredménnyel. Ha kitör egy orosz-ukrán háború szinte biztos, hogy eszkalálódni fog és nem áll meg a térképre rajzolt határoknál.
Ha az oroszt háborúba hívják és az orosz beleáll, akkor ideje nem félmunkát végezni - lásd 2014 és Ukrajna. Bebizonyosodott, hogy az önmegtartóztatás nulla eredményű. Szíria, Belarusz és Kazahsztán ellenben azt mutatta meg, hogy gyorsan bevethető és akár a valós harcra is kész erőkkel lehet csak eredményt elérni.
Rövidesen kiderül, hogy a Kreml megtanulta-e a leckét, bár a most beindított hadgyakorlatuk szerint igen.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
az egyetlen jó orosz döntés nem háborúzni, csak vmilyen humanitárius gigaakcióval kimenteni annyi oroszt, amennyit csak lehet, óriási médiafelhajtás mellett.
Ugyan, a szaki hadsereg véletlenül talál pár még a Szovjetunióból maradt fegyverlearakatot, mindenki megnézheti, nagy betükkel rá lesz írva, az ott talált Szu-35ósökre, és T-90Mekre, hogy made in CCCP.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 112
82 835
113
A történelemből már megtanulhattuk, hogy ilyen háború előtti helyzetben teljes a dezinformálás az érdekeltek részéről, ami érthető is persze. A másik visszaütött, így fog kezdődni majd. Épp tegnap este láttam egy dok filmet talán a Spektrumon ? Az Irak elleni 2003-as támadásról szólt. Az akkori amerikai politika alakítóiból páran nyilatkoztak, hogy mekkora hazugság volt az egész, mármint az indok, amiért Irakra támadtak.
Úgy látom, hogy ez a haderő utaztatás, mozgatás összefügg a holnap az orosz állami Dumában kezdődő tárgyalásokkal, ahol elbírálják az LNR/DNR kérelmét, hogy csatlakoznának az OF-hoz. Szerintem az OF-hez való csatlakozást nem fogják támogatni, de nem zárom ki, hogy esetleg elismerik a népköztársaságok önnállóságát(lásd Dél-Oszétia vagy Abházia).Erre a válasz egy ukrán átfogó támadás lehet, hiszen ott koncentrálódik 125 000 ukrán katona,nem pedig az orosz határnál.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Majd meglátjuk.
Az a gond, hogy ha az ukrik bemennek a szakikhoz, az jogilag annyi, hogy egy szakadár teruleten az állam helyreállítja a törvényes rendet. A nemzetközi jog és közvélemény szerint ők a jó fiúk.
Ha a ruszkik akár légi akár szárazföldi csapatokkal átlépik a határt, a jog szerint megtámadták a szomszédukat.
Ez fog bekerülni a történelem könyvekbe, és a köztudatba.
Bebizonyosodik, hogy az amcsik igazat mondtak, az oroszok támadásra készülnek. Putyin pedig hetek óta folyamatosan hazudott a támadásról.
Ami erő a határon van, nem elég nagy egy gyors elsöprő támadásra Novorossia elfoglalására, max a két fél megye megszerzésére. A külpolitikai ára viszont ennek a két fél megyének kB annyi lenne mint egész Ukrajna elfoglalásáré.
Pillanatnyilag Putyin abból választhat, hogy gyakorlatilag nulla értékű kis területekért nagyon nagy árat fizet, vagy ölbe tett kézzel nézi, ahogy az ukrik visszafoglalják a donbasst.
Ha nem támad, az szabad jelzés az orosz kisebbségek basztatásához minden szomszédban és elgondolkodtató minden szövetséges számára.
Szerintem Putyint kisakkozták az amcsik.
Van egy harmadik választása is: egy nagy háború. Az, hogy az ukrán határ közelében lévő erők nem elégségesek egy egész Ukrajna elleni támadáshoz az igaz, de ez pár nap alatt gyorsan változhat. Mennyi idő alatt tudnak még embert és technikát a nyugati régióba vinni? A Vosztok-2018 alatt két hét sem kellett töb százezer katona és több tízezer harcjármű átmozgatásához. Ha pedig a háború még nagyobbá válik, ott már lényegtelen a harckocsi, helikopter és vadászgép, már eszközökkel rendezik az ügyet.

Ha Putyint "kisakkozták", akkor mi tartja vissza őt/őket attól, hogy felborítsák az egész asztalt?
Szerintem meg Putyin "besakkozni" akarják, pont egy háborúba.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Nekem nem egyértelmű az orosz lépéskényszer. Ha Ukrajna megindul, az egyetlen jó orosz döntés nem háborúzni, csak vmilyen humanitárius gigaakcióval kimenteni annyi oroszt, amennyit csak lehet, óriási médiafelhajtás mellett.

Online azért kicsit be lehet dönteni pár napra Ukrajnát (ellátórendszerek, telco, közművek), és közben végig tele tudják nyomni a világsajtót a "gaz ukránok lövik az orosz civileket, de mi nem lövünk vissza!" narratívával. Oo. így erkölcsileg győz, U. ellehetetlenül, a lakosság megbuktatja a kormányt.

Sztem lehet még Oo. kezében ütőkártya, és Putyin is tanulta a KGB-akadémián Szun Ce okosságait. Rég rossz, ha már lövöldözni kell.
Kizártnak tartom, hogy ha elkezdik az ukik az összhaderőnemi harcot a szakadár területek ellen teljes erővel - akár csak az azt megelőző masszív tüzérségi tüzet, légierővel a prec bombázásokat - hogy a határon lévő Orosz erők ne válaszolnának elsöprő erővel.

Én is kiadnám a parancsot ebben az esetben parancsnokként, ha mondjuk ott állok minden lehetséges fegyverrel - képességgel hogy megakadályozzam a Munkácsi/Ungvári magyarság lemészárlását, hogy akkor gyerekek mostantól MINDEN ukrán repülő leesik, löveg megsemmisül, Hajrá!!!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Kizártnak tartom, hogy ha elkezdik az ukik az összhaderőnemi harcot a szakadár területek ellen teljes erővel - akár csak az azt megelőző masszív tüzérségi tüzet, légierővel a prec bombázásokat - hogy a határon lévő Orosz erők ne válaszolnának elsöprő erővel.

Én is kiadnám a parancsot ebben az esetben parancsnokként, ha mondjuk ott állok minden lehetséges fegyverrel - képességgel hogy megakadályozzam a Munkácsi/Ungvári magyarság lemészárlását, hogy akkor gyerekek mostantól MINDEN ukrán repülő leesik, löveg megsemmisül, Hajrá!!!
Erre tippelek én is. Nem kell más, csak mint ahogy Izrael átlő a zsidók védelme érdekében pl. Szíriába. Pl. elismerik a két államot, sőt, pity-puty elfogadják kérelmüket az Orosz Föderációba való felvételre, de sajátos autonómiával. Ezek után ha átlőnek az oroszok, az orosz-ukrán viszonyban még nem lenne háború, talán már volt is ilyen 2014 óta, és csak annyit vesznek észre az Ukránok, hogy eltűnt az a sok minden, amivel lőttek. Ha viszont ők átlőnek, mondjuk a mai orosz határral, az már más kategória alá esne. Akkor tényleg kő-kövön nem maradna Ukrajna azon részeiből, amelyek köztudottan nyugatbarátok.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Egy haderőnem egy összfegyvernemi konfliktusban? Az orosz légierőnek közel se kell mennie, az iskander sortüzek után, az F-35ösök és 22esek választhatnak, hogy visszavonulnak, vagy lezuhannak, mert a környéken egy darab épp reptér nem marad.

Ha NATO repterekre mérnek Iszkander- stb. csapást, az már III. vh. Ukrajna felett tudnának folyamatosan tevékenykedni NATO-repterekről is ugyebár...
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
Erre tippelek én is. Nem kell más, csak mint ahogy Izrael átlő a zsidók védelme érdekében pl. Szíriába. Pl. elismerik a két államot, sőt, pity-puty elfogadják kérelmüket az Orosz Föderációba való felvételre, de sajátos autonómiával. Ezek után ha átlőnek az oroszok, az orosz-ukrán viszonyban még nem lenne háború, talán már volt is ilyen 2014 óta, és csak annyit vesznek észre az Ukránok, hogy eltűnt az a sok minden, amivel lőttek. Ha viszont ők átlőnek, mondjuk a mai orosz határral, az már más kategória alá esne. Akkor tényleg kő-kövön nem maradna Ukrajna azon részeiből, amelyek köztudottan nyugatbarátok.
Így van, ez a realitás.

Ilyenkor jön jól a nagy hatótávolsága egy Sz-400-nak a NASAMS-al szemben, mikor a saját határodon belül vannak a csapataid, és harmad Ukrajna felé belóg a védelmi zónád. Ott ukránok nem fognak támadni...

Én az ukik helyében a Smerch, meg Mista hatótávolságán belülre sem szívesen mennék. S akkor meg sem kell mozdulniuk az oroszoknak a saját oldalukról a határon.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Gondolod, hogy pár F-22 és F-35 érdemben érne bármit is ilyen közel Oroszföldhöz?
Tudom, hogy az F-35 most slágertermék és minden bajra is gyógyír, de nem hiszem, hogy ez megállítana egy igazi nagyszabású orosz támadást és megfordítaná a háború menetét.
Az orosz EW, légvédelem és légierő pont Oroszföldön és a közvetlen közelében a legerősebb és bár távol álljon tőlem, hogy mindezen haditechnikai eszközök szakértője legyek, de szerintem pár darab ezekből a gépekből kevés lesz a boldogsághoz.

F-22-ből át tudnának telepíteni a frontországokba 60 db-ot biztos, ha akarnák, a kb. 120 harci alakulatnál lévő gépből. F-35A nem tudom mennyi van már szolgálatban, de százas nagyságrend lehet. Ebből Lakenheath-ben van 48 db elvileg. És persze F-15, F-16 sem lebecsülendő AMRAAM-mal felfegyverezve.
Az orosz légvédelemnek mennie kellene előre a szárazföldi erőkkel, hogy folyamatos védőernyőt nyújtson, kérdés mennyire lenne képes. Bár csak a légtér uralásáról beszéltem, elég megtagadni az ukrán légteret a fenti eszközökkel és az oroszok légi támogatás nélkül kell, hogy harcoljanak.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Így van, ez a realitás.

Ilyenkor jön jól a nagy hatótávolsága egy Sz-400-nak a NASAMS-al szemben, mikor a saját határodon belül vannak a csapataid, és harmad Ukrajna felé belóg a védelmi zónád. Ott ukránok nem fognak támadni...

Én az ukik helyében a Smerch, meg Mista hatótávolságán belülre sem szívesen mennék. S akkor meg sem kell mozdulniuk az oroszoknak a saját oldalukról a határon.
Mártírt fog a ruszki média csinálni Donbassból, ha az ukrik a régi szokásuk szerint fogják a nagyvárosokat bombázni. És ezt fogják tenni, máshogy nem jutnak át. Utána olyan csönd lesz a nyugati FOSban, hogy csak na. Mint amikor lemészárolták azokat a szerencsétleneket a szakszervezeti székházban. Ha nem hozzák le az orosz médiát, lehozza a kínai és apránként fognak visszalépni nyugaton Ukrajna támogatása kapcsán.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Majd meglátjuk.
Az a gond, hogy ha az ukrik bemennek a szakikhoz, az jogilag annyi, hogy egy szakadár teruleten az állam helyreállítja a törvényes rendet. A nemzetközi jog és közvélemény szerint ők a jó fiúk.
Ha a ruszkik akár légi akár szárazföldi csapatokkal átlépik a határt, a jog szerint megtámadták a szomszédukat.
Ez fog bekerülni a történelem könyvekbe, és a köztudatba.
Bebizonyosodik, hogy az amcsik igazat mondtak, az oroszok támadásra készülnek. Putyin pedig hetek óta folyamatosan hazudott a támadásról.
Az eleje teljesen stimmel!
Ami erő a határon van, nem elég nagy egy gyors elsöprő támadásra Novorossia elfoglalására, max a két fél megye megszerzésére. A külpolitikai ára viszont ennek a két fél megyének kB annyi lenne mint egész Ukrajna elfoglalásáré.
Pillanatnyilag Putyin abból választhat, hogy gyakorlatilag nulla értékű kis területekért nagyon nagy árat fizet, vagy ölbe tett kézzel nézi, ahogy az ukrik visszafoglalják a donbasst.
Ha nem támad, az szabad jelzés az orosz kisebbségek basztatásához minden szomszédban és elgondolkodtató minden szövetséges számára.
Szerintem Putyint kisakkozták az amcsik.
Ez tévedés. Ami erő jeleleg az ukrán határon van, az nemcsak Ukrajna ellen lenne elegendö, de valószínűleg az Atlanti-óceánig is, ha nem jönnének amerikai erősítések.
És pont emiatt nem fog megállni Putyin csak az orosz lakta területeken.