[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 467

Guest
Akkor most gondold végig!
Szerinted mindezt nem tudják az ukránok?
Közben meg kb. 2x olyan erős orosz erők veszik körül őket.
Plusz a tenger felöli és a belorusz irányú támadás feltételei is adottak.
Nyilván most őrültek meg annyira az ukránok, hogy a NATO folyamatos figyelmeztetése ellenére (mert minden NATO kapcsolatos vezető folyamatosan azt szajkózza, hogy nem lesz NATO segítség), és a durva orosz erőfölény ellenére most akarnak Kelet-Ukrajnában támadni, csak mert kaptak pár lejárt szavatosságú ATGM-et.
Mindenki tudja, hogy bármi komolyba kezdenek Kelet-Ukrajnában akkor megsemmisülnek önnálló államként.
Na szerinted az ukránok sz0pni akarnak?
En nem vagyok sem jos, sem nem latok a donteshozok fejebe. Abba se kivanok belemenni, ki a hibas.

Pusztan azt allitom, hogy az ukranok felvonultak a szakadar teruletek hataran. A ruszkik felvonultak az ukran hataron.
Egytertunk felteszem, hogy az ukranoknak eselyuk nincs a ruszkik ellen. A ruszkik megmondtak, hogy nem engedik a szakadar teruletek visszavonasat. Ezzel egyutt az ukranok nem "vonulnak le" onnan.
Ha megtennek, az oroszok is befejeznek a hadgyakorlatot.
 
W

Wilson

Guest

"A háború február 15-én kezdődik".......​


Az Egyesült Államokat követően mely országok jelentették be állampolgáraik evakuálását Ukrajnából.  Kollázs


Mely országok követték az Egyesült Államokat abban, hogy bejelentették állampolgáraik evakuálását Ukrajnából.

Az amerikaiak ma példátlan kampányt indítottak a "küszöbön álló orosz invázióról".

Amerikai tisztviselők szerint Ukrajna és Oroszország háborúja már másnap elkezdődik, a média február 15-ét jelöli meg. Biden sürgősen felhívta a NATO-szövetségeseket, és készül felvenni a kapcsolatot Putyinnal.

És máris számos ország felszólította állampolgárait, hogy hagyják el Ukrajnát.

Az "orosz invázió" újabb fordulója...

Az első lépés az volt, hogy Biden egyik napról a másikra felszólította az amerikaiakat, hogy azonnal hagyják el Ukrajnát. A mai nap folyamán számos más ország - Hollandia, Japán, Dél-Korea, Izrael, Montenegró, Norvégia, Lettország, Észtország és az Egyesült Királyság - is hasonló döntést hozott.

Közülük Izrael és Nagy-Britannia is megkezdte nagykövetségeinek leépítését. Estére az Európai Unió, amely korábban elutasította ezen intézkedések támogatását, felszólította polgárait, hogy távozzanak.

Az olyan országok, mint Németország, Olaszország, Franciaország és Ausztria, valamint néhány más uniós állam helyzete azonban még mindig nem ismert. Egyelőre nincs információ a nagykövetségeik kiürítéséről. Más szóval, még nem mindenki osztja az "inváziótól" való félelmet.

Meg kell azonban állapítani, hogy az ilyen országok száma jelentősen megnőtt. Ez pedig nagyon negatív jelzés a világ számára, még akkor is, ha nem történik "invázió".

Ezután az amerikai médiában egy egész cunami kezdődött az Ukrajna körüli hadsereg építésről.

"Az USA úgy véli, hogy Oroszország úgy döntött, hogy már a jövő héten megszállja Ukrajnát" - állítják az NBC és a PBS újságírói.

Két amerikai kormánytisztviselő szerint "ijesztően véres kampányra számítanak, amely kétnapos légibombázással és elektronikus hadviseléssel kezdődik, amelyet egy esetleges rendszerváltást célzó invázió követ".

A CNN kicsit óvatosabb a jóslataiban, ő is azt mondja, hogy az orosz invázió még az olimpia vége előtt megkezdődik. Az oroszok pedig, mondják, "beveszik Kijevet".

"Az USA és szövetségesei új információk birtokában vannak, amelyek arra utalnak, hogy Oroszország a korábbi becslésekkel ellentétben támadást tervezhet Ukrajna ellen az olimpia vége előtt. Az új információ azután érkezett, hogy a tisztviselők az elmúlt 24 órában drámaian megemelték az Ukrajnával kapcsolatos nyilvános figyelmeztetések sürgősségét. Kijev az orosz tervekben megjelölt célpontok között van" - közölte ma a műsorszolgáltató.

A CNN arról is beszámolt, hogy az Egyesült Államok kivonja képviselőit az EBESZ ukrajnai missziójából.

A Bloomberg (ugyanaz, amelyik azt az álhírt adta ki, hogy Oroszország már "megszállta") pedig konkrét dátumot adott meg a támadásra - február 15. És azt mondta, hogy ez egy "idegen zászló alatti" provokációval kezdődik (ezt a forgatókönyvet a Strana már elemezte). A német Der Spiegel más időpontot - február 16-át - jelöl meg.

A tisztviselők további olaj volt a tűzre. ...

Biden nemzetbiztonsági tanácsadója, John Sullivan szerint a háború bármelyik nap elkezdődhet.

"Az orosz katonai akció bármelyik nap elkezdődhet. És ez továbbra is igaz. Bármelyik nap elkezdődhet, beleértve az olimpia vége előtti időt is. Nem fogom nyilvánosságra hozni a hírszerzési információkat, de az oroszországi és fehéroroszországi csapatok elhelyezése az ukrán határ közelében lehetővé teszi, hogy Oroszország bármikor támadást indíthasson" - mondta a Fehér Ház tisztviselője.

Még azt is leírta, hogy mi lesz a támadás.

"Egy orosz invázió Ukrajnában, ha bekövetkezik, valószínűleg légi bombázással és rakétacsapásokkal kezdődne, amelyek civileket ölnének meg, függetlenül azok nemzetiségétől" - fedte fel Sullivan.

Igaz, hogy a "ha megtörténik" kitétel bizonyos értelemben semmissé teszi ezeket az apokaliptikus jóslatokat. És ez nem az első ilyen megjegyzés volt ma. De ez keveset jelent a katonai retorika általános hevülete közepette.

Moszkva reakciója...

Moszkva máris "Oroszország elleni nagyszabású dezinformációs kampánynak" nevezte a mai eseményeket.

"Beszélhetünk a nyugati országok hatóságai és a média összeesküvéséről, amelynek célja az Ukrajna körüli mesterséges feszültségek szítása hamis információk tömeges és összehangolt, geopolitikai érdekből történő elhelyezésével, különösen azért, hogy elterelje a figyelmet saját agresszív akcióiról" - közölte az orosz külügyminisztérium.

A minisztérium egy kollázst tett közzé a nyugati média "invázióról" szóló címlapsztorijából, "hamisnak" minősítve azokat.

Mindazonáltal az európai és amerikai ilyen jellegű kiadványok száma mindenképpen lenyűgöző.

Szergej Lavrov külügyminiszter azt sugallta, hogy a Nyugat katonai provokációra készül Ukrajnában.

"Amikor a nagykövetségek személyzetét evakuálják, amikor az angolszász országok állampolgárait felszólítják, hogy minél hamarabb hagyják el Ukrajnát. Már mi magunk is elgondolkodtunk: lehet, hogy az angolszászok készülnek valamire, ha evakuálják a személyzetet? Nem tudom, hogy angolszász kollégáinknak mi jár a fejükben" - mondta.

Biden fel akarja hívni Putyint...

Eközben az állítólag elkerülhetetlen háború újabb tüzének szítása közepette egyértelmű jelek mutatkoztak arra, hogy nem a katonai, hanem a diplomáciai pálya gyorsulhat fel.

Az amerikai elnök ma sürgős telefonbeszélgetést folytatott Nagy-Britannia, Olaszország, Lengyelország, Románia, Franciaország, Németország, az EU és a NATO vezetőivel.

A beszélgetés majdnem másfél órán át tartott, és Ukrajnáról szólt. A felek megállapodtak abban, hogy "megkettőzik a diplomáciai erőfeszítéseket". A The Guardian című brit lap ugyanakkor arról számolt be, hogy az amerikai elnök azt mondta a szövetségeseknek, hogy néhány napon belül orosz invázióra kerül sor.

Nem tudni, hogy Biden valóban ezt mondta-e. De érdemes emlékezni arra, hogy december elején, a Putyinnal való találkozója előestéjén hívta fel az európaiakat.

Pozíciók ellenőrzése......

És itt érdekes, hogy az orosz elnökkel is készül egy új kapcsolatfelvétel. A Fehér Ház hivatalosan azt állítja, hogy sürgős telefonbeszélgetésre van szükség Biden és Putyin között.

Ezzel párhuzamosan a CNN arról számolt be, hogy a külügyminisztérium tisztviselői személyes találkozókra készülnek a különböző szintű washingtoni és moszkvai magas rangú tisztviselők között, az elnöktől a külügyminiszterekig.

Más szóval, a háborús hisztéria közepette folytatódhatnak a magas szintű kapcsolatok Putyin és Biden között. Ez utóbbi akár egy hangzatos "fegyverszünethez" és a háború lefújásához is vezethet (amit, ismételjük, Oroszország határozottan tagadja, hogy erre készült volna).

Ez azonban csak az egyik forgatókönyv a helyzet további alakulására.

Nézzünk négy fő verziót arra vonatkozóan, hogy merre mehetnek tovább az események.

1. Nagy kompromisszumra készülve.

Amint fentebb említettük, a hisztéria új fordulója máris a Washington és Moszkva közötti új diplomáciai kapcsolatok előszobájává válik. Méghozzá a legmagasabb szinten.

Ha Biden és Putyin ezek után aláír valamilyen áttörést jelentő dokumentumot, az abban esetleg megjelenő Kreml engedményeket senki sem fogja passzív eredményként leírni a Fehér Háznak.

Már az "inváziós" történet kezdetétől fogva felmerült az a feltételezés, hogy ez a Nyugat és Oroszország közötti, bizonyos stratégiai kérdésekről folytatott tárgyalások leplezése. Hogy végül a végső megállapodásokat úgy állítsák be, mint amelyek megmentik Európát a háborútól. És hogy megakadályozza, hogy a republikánusok "Kreml-ügynöknek" bélyegezzék Bident.

Hogy mik ezek a megállapodások -erről nincs sok információ. A Moszkvának tett amerikai javaslatokból ítélve azonban ezek garanciákat tartalmazhatnak arra, hogy Ukrajna nem kap stratégiai fegyvereket, és nem telepítenek oda NATO-egységeket. Egy másik kapcsolódási pont az európai nukleáris fenyegetés csökkentése.

Egyelőre azonban nem világos, hogy Moszkva mit gondol ezekről a javaslatokról. A Kreml retorikája a felszínen meglehetősen kemény: azt mondja, hogy a legfontosabb követelést - a NATO keleti irányú bővítésének mellőzését - teljesíteni kell (de ezt a Nyugat nyilvánosan elutasította). De hogy a színfalak mögött milyen lehetőségeket dolgoznak ki, az kérdéses.

Éppen ma repült Moszkvába Wallace brit védelmi miniszter, tegnap pedig Liz Truss külügyminiszter látogatott el Moszkvába. Ezt megelőzően Emmanuel Macron francia elnök látogatást tett a Kremlben. Más szóval, ilyen intenzív diplomácia aligha jöhet létre a semmiből, anélkül, hogy a tárgyalóasztalon ne feküdnének valódi projektek.

Ez azonban, mondhatni, optimista forgatókönyv. Bár elég valószínű - mert ez a legkönnyebben kivitelezhető.
 
W

Wilson

Guest
2. Felkészülés egy valódi háborúra....

A másik lehetőség negatív. Ez azt jelenti, hogy az információ "tüzérségi előkészítés" a valódi katonai akcióra Ukrajna területén, amelyben Oroszország részt vesz.

Aztán az USA azt mondja, hogy "igazunk volt az invázióval kapcsolatban", és valamiféle szankciórendszer lép életbe.

A szankciók minden bizonnyal súlyosak lesznek, és nagy szakadékot fognak okozni Moszkva és az Európai Unió között, ami általában az USA és Nagy-Britannia geopolitikai érdeke. Ez gazdasági érdek is. Különösen az Északi Áramlat 2-t temethetnék el véglegesen, és növelné Európa függőségét az Amerikából és az angol-amerikaiakkal szövetséges közel-keleti monarchiáktól származó cseppfolyósított gáztól.

Függetlenül attól, hogy Ukrajna melyik részét érintik a katonai hadműveletek Oroszországnak mind emberi, mind gazdasági veszteségeket kell elszenvednie. Más szóval, ebben az esetben "kettős csapást" fog szenvedni a szankciók és az ukrajnai háború költségei miatt.

Nem zárható ki azonban, hogy az USA ezt az opciót eddig csak az első forgatókönyv támogatására dolgozta ki - mint olyan módszert, amellyel Moszkvát a folyamatban lévő tárgyalások során nagyobb engedékenységre kényszerítheti. Például üzenetként Oroszországnak, hogy ha nem fogadja el az amerikaiak feltételeit (például, hogy engedményeket tegyen Kijevnek a minszki megállapodásokkal kapcsolatban a normák végrehajtásának rendjét illetően, vagy valami még globálisabbat, például a Kínával való kapcsolatokat illetően), akkor háború, elszigetelődés és gazdasági csapások várnak rá.

De vannak kérdések - pontosan hogyan fog kezdődni ez a háború? És pontosan ki fogja elindítani?

Oroszország? A fent leírt okok miatt a háború semmilyen formában nem előnyös számára. A legfontosabb, hogy Ukrajnában nincsenek olyan fejlemények, amelyek halálos fenyegetést jelentenének Oroszország számára (a minszki megállapodások megakadása és a donbásszi konfliktus miatti szankciók egyértelműen nem jelentenek halálos fenyegetést, mivel Oroszország már évek óta együtt él ezekkel). Ezért nagyon valószínűtlen, hogy Moszkva saját kezdeményezésére háborút indítana.

Sőt, ami az információk szempontjából fontos, Oroszországban nem készülnek nagyszabású háborúra Ukrajnával. Éppen ellenkezőleg - a tisztviselők minden nap biztosítanak arról, hogy nem terveznek támadást. Ilyen körülmények között ahhoz, hogy hirtelen "koncepciót váltsanak" és az országot egy nagy áldozatokkal járó háborúba küldjék, valami nagyon erős ürügyre van szükség, amit Ukrajna meg fog adni.

Ukrajna? Hogy Kijev ilyen ürügyet adna, az sem tűnik túl reálisnak.

Bár az "LDNR" és Oroszország szinte mindenkit azzal vádol Ukrajnában, hogy offenzívát készít elő Donbasszban, eddig minden arról árulkodik, hogy Kijev nem akarja közvetlen katonai válaszlépésre provokálni Moszkvát, ami az egész ukrán államiság összeomlásával járna (ahogyan azzal az orosz képviselők többször is fenyegetőztek), és katasztrofális következményekkel járna személyesen az ukrán hatóságok képviselőire nézve.

Az egy dolog, hogy az "LDPR" fegyveres alakulatával harcol Donbasszban, amelyet Moszkva hivatalosan tagad. Más dolog nyíltan harcolni az orosz hadsereggel és annak minden potenciáljával.

Van azonban egy elmélet, amely szerint a Nyugat arra kényszerítheti az ukrán hatóságokat, hogy konfliktust provokáljanak. Zelenszkij és társai retorikája azonban, amellyel tagadják az invázió veszélyét, azt mutatja, hogy Kijev nem hajlandó ilyen opcióra.

Annál is inkább, mert a Nyugattal sem könnyű a helyzet.

A Nyugat? Az egyik fő probléma itt az, hogy az Európai Unió nem hajlandó lemondani az orosz energiáról, és fél a gáz- és olajpiacok árzuhanásától. Oroszország túl nagy részesedéssel rendelkezik belőle. Ezért vannak még mindig ellentmondásos jelzések az EU részéről az "invázióról" és az ezzel kapcsolatos szankciókról.

A németek például még nem nyilatkoztak hivatalosan arról, hogy leállítják az Északi Áramlat 2-t, ha Oroszország megtámadja Ukrajnát. És ha az "invázió" és például Kijev elfoglalása után Európa továbbra is Moszkvától vásárol gázt - akkor az USA-nak nem sok értelme lenne mindezt egyáltalán elkezdeni. Ráadásul nem világos, hogy maga a Nyugat mennyire hajlandó feláldozni Ukrajnát.

Ha a korlátozott konfliktus Donbasszban elfajul, az amerikaiak valószínűleg elveszítik befolyásukat az ország egésze vagy jelentős része felett.

És ez lenne a legnagyobb geopolitikai veszteségük. Biden ellenfelei nem fognak késlekedni ezt kihasználni, és elkezdik majd azzal vádolni, hogy legyőzte Putyin és egy "második Afganisztán" lesz. A demokratáknak aligha erre van szükségük az őszi kongresszusi választások előtt.

Oroszország viszont tetteivel folyamatosan egyértelművé teszi, hogy a háború, ha egyáltalán elkezdődik Ukrajna részéről, nem korlátozódik a Donbasszra. Úgy tűnik, hogy ezeknek a nyilatkozatoknak az a célja, hogy "lehűtsék azoknak a lelkesedését", akik egy helyi konfliktusra - Biden terminológiája szerint egy "kisebb invázióra" - számítanak, amiért "jelentős" szankciókat lehet bevezetni.

Ráadásul az Oroszország és a Nyugat közötti szankciós "függöny" objektíve erősíteni fogja Kínát, Moszkva és Peking szorosabb kontinentális szövetséggé olvad össze, amelynek nehezebb lesz ellenállni. És ez hatalmas geopolitikai problémát jelent majd az USA számára.

Egyelőre tehát egy "kemény" katonai forgatókönyv Ukrajnával kapcsolatban kevésbé valószínű, mint az általunk említett első lehetőség - a háborús fenyegetés fokozása, majd hősies megszüntetése az Oroszországgal kötendő békemegállapodás aláírásával.

3. Ellenőrzött konfliktus....

A harmadik lehetőség egy ellenőrzött konfliktus vagy "katonai paktum". Amikor lesz egy "kisebb invázió" Oroszország ellen (például csapatok bevetésével a Donbasszban, majd néhány félszívű szankcióval), és az eredmény az 1. forgatókönyvhöz való visszatérés és valamilyen globális megállapodás megkötése Moszkvával.

Ezután Biden békegalambként repül haza a nukleáris háborút elhárító béketeremtő babérjaival, és diadalmasan vezeti a demokratákat a Kongresszusba.

"Kisebb invázió" - ezt a kifejezést maga Biden használta óvatlanul egyik sajtótájékoztatóján. Világossá tette, hogy ebben az esetben a szankciók kisebbek lesznek.

A mondat akkoriban hatalmas botrányt és értetlenséget okozott, és a Fehér Ház tagadni kezdte, amit "Álmos Joe" mondott. De nem zárható ki, hogy az elnök véletlenül elszólta magát, és felfedte valódi terveit.

Egyébként ennek a forgatókönyvnek is van egy korlátja - a felek közötti nagyfokú kölcsönös bizalmatlanság. Bizalom nélkül nehéz egy ilyen kombinációt végrehajtani - minden szakaszban nagy a valószínűsége annak, hogy a partner egyszerűen "csal".

Például egy "kisebb invázió" után nagyon jelentős szankciókat bevezetni, és nem aláírni semmilyen megállapodást Putyinnal.

4. Nyomás Ukrajnára.....

Az utolsó forgatókönyv a hrivnya árfolyamának esése és a tőkepiacok háborús pletykák miatti bezárása révén közvetlenül az ukrán vezetésre gyakorolt nyomás.

A célok köre nagyon eltérő lehet. Az amerikaiak számára előnyös belső napirenddel kapcsolatos ultimátumkövetelésektől kezdve egészen addig, hogy Zelenszkijnek nem maradt más választása, mint a donbásszi kérdés békés rendezésének drámai felgyorsítása. Az Oroszországgal való katonai eszkaláció veszélyének megszüntetése.

Hiszen ha "holnap háború lesz", akkor azok, akik "zrada" látnak például a minszki megállapodásokban vagy az ukrán-orosz kompromisszum más formáiban, érezhetően kevesebben lesznek.

Különösen, mivel az amerikaiak folyamatosan azt ismételgetik, hogy nem fognak beavatkozni egy esetleges háborúba - hogy ne provokáljanak ki nukleáris konfliktust Oroszországgal. Vagyis nem fogják megvédeni Ukrajnát. Ebben a kontextusban még a Minszk 2-re vonatkozó népszavazás, amelyet Zelenszkij megígért, is váratlan eredményt hozhat.

Egyébként nem véletlen, hogy Biden közvetlenül a tegnapi sikertelen normandiai kvartett-tárgyalások után jelentette be az amerikai állampolgárok távozását Ukrajnából.

Oroszország azonban - a Kreml szóvivője, Dmitrij Kozak legutóbbi nyilatkozatai alapján - nem igazán hisz ebben a lehetőségben. Tegnap és ma bírálta Európát és az Egyesült Államokat, amiért nem gyakorolnak nyomást Kijevre a minszki megállapodásokkal kapcsolatban.

Emellett nem kizárt, hogy Ukrajnát nem a békefeltételek elfogadására, hanem egy új háború kirobbantására kérik - a leírt forgatókönyvek (2. és 3.) egyikének részeként.

Akárhogy is, az az érzésünk, hogy közel vagyunk a végkifejlethez, amely már a jövő héten bekövetkezik. Az események most a lehető legnagyobb mértékben felgyorsultak.

Colonelcassadi
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
3 623
19 260
113
Akkor most gondold végig!
Szerinted mindezt nem tudják az ukránok?
Közben meg kb. 2x olyan erős orosz erők veszik körül őket.
Plusz a tenger felöli és a belorusz irányú támadás feltételei is adottak.
Nyilván most őrültek meg annyira az ukránok, hogy a NATO folyamatos figyelmeztetése ellenére (mert minden NATO kapcsolatos vezető folyamatosan azt szajkózza, hogy nem lesz NATO segítség), és a durva orosz erőfölény ellenére most akarnak Kelet-Ukrajnában támadni, csak mert kaptak pár lejárt szavatosságú ATGM-et.
Mindenki tudja, hogy bármi komolyba kezdenek Kelet-Ukrajnában akkor megsemmisülnek önnálló államként.
Na szerinted az ukránok sz0pni akarnak?
Ha az Ukránok irányítanának ukrajnában igaz lenne.
De a hadsereget és a PMC-et nem ukránok irányítják.
Kijev, ahogyan Moszkva csak reagálni tud.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 084
50 243
113
Akkor most gondold végig!
Szerinted mindezt nem tudják az ukránok?
Közben meg kb. 2x olyan erős orosz erők veszik körül őket.
Plusz a tenger felöli és a belorusz irányú támadás feltételei is adottak.
Nyilván most őrültek meg annyira az ukránok, hogy a NATO folyamatos figyelmeztetése ellenére (mert minden NATO kapcsolatos vezető folyamatosan azt szajkózza, hogy nem lesz NATO segítség), és a durva orosz erőfölény ellenére most akarnak Kelet-Ukrajnában támadni, csak mert kaptak pár lejárt szavatosságú ATGM-et.
Mindenki tudja, hogy bármi komolyba kezdenek Kelet-Ukrajnában akkor megsemmisülnek önnálló államként.
Na szerinted az ukránok sz0pni akarnak?
Nincs olyan, hogy “az ukránok”.
Simán beígérhetett a CIA egy elnöki pozíciót egy arra érdemes milicista kreténnek, ha rá tudja venni, hogy tegye be a lábát néhány fegyveressel valamelyik autonóm területre.
Ezzel az ukrán állam semmit se tudna kezdeni. Nincs kontrolljuk a saját országuk felett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 179
50 476
113
Akkor most gondold végig!
Szerinted mindezt nem tudják az ukránok?
Közben meg kb. 2x olyan erős orosz erők veszik körül őket.
Plusz a tenger felöli és a belorusz irányú támadás feltételei is adottak.
Nyilván most őrültek meg annyira az ukránok, hogy a NATO folyamatos figyelmeztetése ellenére (mert minden NATO kapcsolatos vezető folyamatosan azt szajkózza, hogy nem lesz NATO segítség), és a durva orosz erőfölény ellenére most akarnak Kelet-Ukrajnában támadni, csak mert kaptak pár lejárt szavatosságú ATGM-et.
Mindenki tudja, hogy bármi komolyba kezdenek Kelet-Ukrajnában akkor megsemmisülnek önnálló államként.
Na szerinted az ukránok sz0pni akarnak?
Ha van eszük, nem csinálnak ilyet! Hogy néhány korrupt vezető akit tudnak a Nulandok kézivezérelni, vagy tényleg agyhalott/elvakult neonackó ne lenne köztük aki viszont mindenre képes ami szembe van a józan ésszel, azt kétlem! Rajtuk a világ szeme! Az Usa-nak kulcsfontosságú mostanra hogy legyen valami komolyabb buli ott, mert ha nem, Kína megnyitja a selyemutat vasúton, az oroszok meg a NS2-t, és az EU nem csúszik le végleg, sőt még az is benne van, hogy rájönnek hogy nem kell nekik amcsi katona! Az Usa innentől már csak egy saját belső problémákkal teli távoli ország lenne, egy a sok közül!!!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
En nem vagyok sem jos, sem nem latok a donteshozok fejebe. Abba se kivanok belemenni, ki a hibas.

Pusztan azt allitom, hogy az ukranok felvonultak a szakadar teruletek hataran. A ruszkik felvonultak az ukran hataron.
Egytertunk felteszem, hogy az ukranoknak eselyuk nincs a ruszkik ellen. A ruszkik megmondtak, hogy nem engedik a szakadar teruletek visszavonasat. Ezzel egyutt az ukranok nem "vonulnak le" onnan.
Ha megtennek, az oroszok is befejeznek a hadgyakorlatot.
Akkor egyszerűsítsük le a helyzetet.
Ukrajna önálló államkénti fennmaradása egyetlen félnek az érdeke. Mégpedig maguknak az ukránoknak.
Egy lehetséges full scale háború ezt teszi lehetetlenné, mert az nekik biztos bukás. És ezt maguk is tudják.
Emiatt csitítgatott a végén már Zelenszkij is.
Nincs olyan, hogy “az ukránok”.
Simán beígérhetett a CIA egy elnöki pozíciót egy arra érdemes milicista kreténnek, ha rá tudja venni, hogy tegye be a lábát néhány fegyveressel valamelyik autonóm területre.
Ezzel az ukrán állam semmit se tudna kezdeni. Nincs kontrolljuk a saját országuk felett.
Milyen elnöki pozíciót? Milyen országnak? Ukrajna megszűnik a háborúban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 179
50 476
113
Nincs olyan, hogy “az ukránok”.
Simán beígérhetett a CIA egy elnöki pozíciót egy arra érdemes milicista kreténnek, ha rá tudja venni, hogy tegye be a lábát néhány fegyveressel valamelyik autonóm területre.
Ezzel az ukrán állam semmit se tudna kezdeni. Nincs kontrolljuk a saját országuk felett.
Így van, ugyan ettől tartok, van ott pont elég banderista fasz aki örömmel hajtana végre ilyen parancsot, komplett zászlóaljból is több! A felsőbb vezetőik meg nagyrészt némi dollárért, és amcsi vízumért/állampolgárságért simán bevállalna egy pl. az Usa-ban pálmafák alól ellenzéki menekültként élő az "ukrán Güllen" szerepet.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 592
19 650
113
Tekintve, hogy 1 hete is az volt még a hivatalos állaspont, hogy nincs itt semmi látnivaló, igen ez a magyar külügytől pontosan olyan erős húzás, mint a NATO többi országától a sajátjuk.
Ez most komoly??? Mivel NATO és EU tagok vagyunk, így valamilyen szinten nekünk is le kell követnünk a "szövetségeseink" mozgását. Valamit reagálnunk kellett és szerintem az sem kizárt, hogy informálisan tájékoztatták erről a magyar külügyet. Ugyanakkor még mindig a normalitás talaján mozgunk a többiekhez képest.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 635
113
Egyébként csak egy kérdés, ha a "szomszédunk" totál ellenséges "velünk", igyekszik a gazdasági kapcsolatokat minimalizálni, kö kemény nemzetiség ellenes politikát nyom és folyamatosan fegyverkezik, akkor miért baj az, ha a határ közelében helyezünk el ütöképes haderőt, nem onnan 3000km-re?
Azért, ezt még senki nem firtatta, pedig tök logikus.
Nekünk is, mint Varsói Szerződés, az egész haderőnk, legyező alakzatban volt elhelyezve 40 évig és mégsem támadtunk. Egyszerűen az ellenségeskedés és a politikai realitás miatt.

Az oroszoknak, még ha baráti viszonyban is lennének, elöbb kellene ott mókoliuk, mint Csuvasföldön. Nem logikus?
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 603
8 307
113
Milyen elnöki pozíciót? Milyen országnak? Ukrajna megszűnik a háborúban.
ha egy karlengetős ezt képes lenne felismerni - ok, okozat - minek mi is a következménye, nem lenne karlengetős
németek 1943-ban ukrán önkéntesekből még ss hadosztályokat tudtak toborozni és a szovjetek ellen küldeni
kérdés hogy a zeli ott kijevben, ma, mitől fél jobban
az oroszoktól vagy a saját karlengetős zászlóaljaitól
az a körülmény hogy nem hívja fel a zistennek se az lnr/dnr-beli kollégákat egyeztetni hogy mikor és hol üljenek le megbeszélni közös dolgaikat, arra utal hogy utóbbiaktól
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 585
26 247
113
Légi támogatás is elég lenne valószínűleg, ha vállalnák az összecsapást az oroszokkal, nem kellene az ukrán légtéren kívül sem operálni, csak odaküldeni pár F-22-est, F-35-öst, meg persze a többiből is. Csak ezek szerint nem gondolják, hogy az orosz légierő lemészárlásáért érdemes esetleg elégni...
Mennyit és mikor és honnan ? Amint belépnének a háborúba Ukrajna oldalán azon országok is célpontok lennének ! Ha meg eszkalálódik a helyzet a jó isten se ment meg senkit egy világ égéstől !

1. Ukrajna vére lassan kifolyik értéke közelíti a nullát , eljő az az idő amikor egy ilyen országért fizetni kell , hogy valaki a szárnyai alá vegye . Vagy az adott országnak igen csak meg kell alázkodnia és lemennie gyarmati szintre ! Ukrajna most ide tart .

2. Ha háború lenne az Oroszok kb 1 hét alatt lezúznák őket , de nem akarják ezt a és az utána következő probléma halmazt a nyakukba venni . Amúgy gazdaságilag Kínával összefogva egy jó ugró deszka lenne Európa felé a mai Ukrajna !
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 713
28 816
113
Az ukrán vezetés már nagyon régóta bebizonyította, hogy nem a józan ész és a realitások mozgatják a tetteiket, náluk bármi elképzelhető és annak ellenkezője is. Sajnos a szélsőséges erők vannak náluk olyan helyzetben, hogy katonailag bármit csinálhatnak, a központi vezetés béna kacsa. Ráadásul, mint bábállam, az USA dönti el, hogy mit kell csinálniuk. Zelenszkij egy valós hatalom nélküli elnök, neki nem osztottak lapot ebben a játszmában.
Szerintem a szélsőségesek látják, hogy hosszú távon nem nekik dolgozik az idő, lépniük kell, bármi lesz a vége. A veszteségek nem számítanak.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 179
50 476
113
Ez most komoly??? Mivel NATO és EU tagok vagyunk, így valamilyen szinten nekünk is le kell követnünk a "szövetségeseink" mozgását. Valamit reagálnunk kellett és szerintem az sem kizárt, hogy informálisan tájékoztatták erről a magyar külügyet. Ugyanakkor még mindig a normalitás talaján mozgunk a többiekhez képest.
Ez alap, persze, de ezen túl is azt mondom ha 2 héttel korábban ad ki a Magyar Külügy egy ilyen szöveget, abban sincs semmi kivetni való, Ukrajnában tényleg nem jó most csak úgy egerészni!
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 438
4 828
113
Akkor egyszerűsítsük le a helyzetet.
Ukrajna önálló államkénti fennmaradása egyetlen félnek az érdeke. Mégpedig maguknak az ukránoknak.
Egy lehetséges full scale háború ezt teszi lehetetlenné, mert az nekik biztos bukás. És ezt maguk is tudják.
Emiatt csitítgatott a végén már Zelenszkij is.

Milyen elnöki pozíciót? Milyen országnak? Ukrajna megszűnik a háborúban.

A grúzokat is meggyőzték, el is hitték hogy büntetlenül seggbe rúghatják a Medvét. Ment is aztán a picsogás.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Ha az ukránok megtámadják Donbaszt akkor az orosz hadsereggel találják szembe magukat, az oroszok hadsereg már rég felkészült egy ukrán támadásra Donbasz ellen , az oroszok ugyanúgy mint a nyugati hatalmak 0/24-be realtime figyelik minden elképzelhető módon az ukrán hadsereget Donbasznál....
Majd meglátjuk.
Az a gond, hogy ha az ukrik bemennek a szakikhoz, az jogilag annyi, hogy egy szakadár teruleten az állam helyreállítja a törvényes rendet. A nemzetközi jog és közvélemény szerint ők a jó fiúk.
Ha a ruszkik akár légi akár szárazföldi csapatokkal átlépik a határt, a jog szerint megtámadták a szomszédukat.
Ez fog bekerülni a történelem könyvekbe, és a köztudatba.
Bebizonyosodik, hogy az amcsik igazat mondtak, az oroszok támadásra készülnek. Putyin pedig hetek óta folyamatosan hazudott a támadásról.
Ami erő a határon van, nem elég nagy egy gyors elsöprő támadásra Novorossia elfoglalására, max a két fél megye megszerzésére. A külpolitikai ára viszont ennek a két fél megyének kB annyi lenne mint egész Ukrajna elfoglalásáré.
Pillanatnyilag Putyin abból választhat, hogy gyakorlatilag nulla értékű kis területekért nagyon nagy árat fizet, vagy ölbe tett kézzel nézi, ahogy az ukrik visszafoglalják a donbasst.
Ha nem támad, az szabad jelzés az orosz kisebbségek basztatásához minden szomszédban és elgondolkodtató minden szövetséges számára.
Szerintem Putyint kisakkozták az amcsik.