[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
4-500 km magasan eldurrantanak Európa, az USA és az óceánok felett összesen 4-5 db pár Mt-s töltetet - EMP/HEMP csapás és a fél világon kicsit elsötétül minden. Onnantól indulhat a buli.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
Én az Oroszok helyében megegyeztem volna Kínával, hogy egyszerre mindenki megindul! Tajvan és Ukrajna sorsa pedig pár nap alatt megpecsételődik. Tökéletesen magára maradt volna ebben az esetben mindkét ország.A világ csak a Tv-n keresztűl szemlélné a két óriás térhódítását. Senkinek semmi lehetősége nem lenne közbelépni. Én csodálom, hogy ez nem nagyon merül fel.

Ha felis merült, akkor sem kürtölnék világgá...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én az Oroszok helyében megegyeztem volna Kínával, hogy egyszerre mindenki megindul! Tajvan és Ukrajna sorsa pedig pár nap alatt megpecsételődik. Tökéletesen magára maradt volna ebben az esetben mindkét ország.A világ csak a Tv-n keresztűl szemlélné a két óriás térhódítását. Senkinek semmi lehetősége nem lenne közbelépni. Én csodálom, hogy ez nem nagyon merül fel.
Nem ugyanaz a sztori. Taivan védhető, önmagában is erős, és létkérdés a nyugatnak.
De komolyan a TMSC nélkül kb bashatjuk a modern informatikát.
A PLAnak ráadásul semmi tapasztalata egy ilyen partraszállós izében. Szóval benne van a csúnya blama lehetősége.
Ukrajna senkinek nem kell, védhetetlen, és az orosz hadsereg a szfi összfegyvernemi harc nagymestere. Sztem részben ezért akarják most nyugatról törésre vinni a dolgot. Mert még egy évtized, és kína elég erős lesz Taivanhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem, azt nyugat tanulja. Putyin valószínűleg Clausewitzet, Montecucolit, Guderiant, Zsukovot, és hasonló cukiságokat. Mert ugye Szun-ce nagyon érdekes, de azóta eltelt pár évecske, amit ő leírt ma már semmit nem érnek.
A Szun ce minden szava igaz és alkalmazható minden korban mert az elveket és irányokat határozza meg ! Olyan alap igazságokkal amik nem évülnek el ! A Szun ce-t nem el ovasni kell hanem olvasva tanulmányozni !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha NATO repterekre mérnek Iszkander- stb. csapást, az már III. vh. Ukrajna felett tudnának folyamatosan tevékenykedni NATO-repterekről is ugyebár...
Mert ha a nyugat beavatkozik Ukrán oldalon az már nem a III.vh ? A kocsmai bunyó se azzal kezdődik , hogy visszaütnek !
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Nem ugyanaz a sztori. Taivan védhető, önmagában is erős, és létkérdés a nyugatnak.
De komolyan a TMSC nélkül kb bashatjuk a modern informatikát.
A PLAnak ráadásul semmi tapasztalata egy ilyen partraszállós izében. Szóval benne van a csúnya blama lehetősége.
Ukrajna senkinek nem kell, védhetetlen, és az orosz hadsereg a szfi összfegyvernemi harc nagymestere. Sztem részben ezért akarják most nyugatról törésre vinni a dolgot. Mert még egy évtized, és kína elég erős lesz Taivanhoz.
Igazad van, de mivel nagyjából mindenki egyetért abban, hogy kina célja a jövőben Tajvan bekebelezése, ez szerintem egy olyan időpillanat, amt ha az oroszokkal összehangolnak, nincs mitől tartaniuk. Nem is kellene Tajvant elpusztítani, csak elzárni. A két világhatalom ellen egyszerre nem tudna senki fellépni. De nem akarok ötleteket adni a kinaiaknak, úgyhogy csak halkan írom! :D :D :D
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A Szun ce minden szava igaz és alkalmazható minden korban mert az elveket és irányokat határozza meg ! Olyan alap igazságokkal amik nem évülnek el ! A Szun ce-t nem el ovasni kell hanem olvasva tanulmányozni !
Teljesen nem igaz amit mondasz. Szun-Ce még messzebb is van alapelvekben a modern hadseregekkel kapcsolatban mint Hannibál vagy Cézár hadjáratainak tanulmányozása.

Nagyon érdekes olvasmány, jó is hogy tanítják, de ezt a hypot nem értem körülötte. Semmivel nem nyújt többet, mint a rendezés művészete görög szó (taktika)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
F-22-ből át tudnának telepíteni a frontországokba 60 db-ot biztos, ha akarnák, a kb. 120 harci alakulatnál lévő gépből. F-35A nem tudom mennyi van már szolgálatban, de százas nagyságrend lehet. Ebből Lakenheath-ben van 48 db elvileg. És persze F-15, F-16 sem lebecsülendő AMRAAM-mal felfegyverezve.
Az orosz légvédelemnek mennie kellene előre a szárazföldi erőkkel, hogy folyamatos védőernyőt nyújtson, kérdés mennyire lenne képes. Bár csak a légtér uralásáról beszéltem, elég megtagadni az ukrán légteret a fenti eszközökkel és az oroszok légi támogatás nélkül kell, hogy harcoljanak.
Te azt nem érted , ha a nyugat fegyverhez nyúl az Orosz ellen az már maga a III.vh ? Ezt tudatosította minkét oldal és ezért nem fognak a pofázáson kívül semmit se tenni ! Mert sokkal , sokkal több a veszíteni való mint amit nyerhetnek !

Szerinted az Orosz műholdak , szolgálatok nem figyelik a külföldi/NATO csapat mozgásokat ? Abban szent szúrásban törne ki a III.vh amint tömegesen emelnek harci repülőket Európa szerte ! Senki nem akar atom sivatagot és az Orosz a falig hátrált . Ilyen esetben már egy patkány is védekezik nem , hogy a világ 2. legerősebb katonai országa ! Ha sikerülne 1 talán 1 csapást tudnának mérni Orosz célpontok ellen de leszállni már nem lenne hová !

És ezt minden értelmes katonai vezető tudja ! Mivel az Orosz hazai pályán van övé a stratégiai és a taktikai előny is !
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Igazad van, de mivel nagyjából mindenki egyetért abban, hogy kina célja a jövőben Tajvan bekebelezése, ez szerintem egy olyan időpillanat, amt ha az oroszokkal összehangolnak, nincs mitől tartaniuk. Nem is kellene Tajvant elpusztítani, csak elzárni. A két világhatalom ellen egyszerre nem tudna senki fellépni. De nem akarok ötleteket adni a kinaiaknak, úgyhogy csak halkan írom! :D :D :D
Kína ráér, az idő nekik dolgozik, az egyetlen komoly félelmét jelentő európai orosz szövetségben az a jó, hogy az az usa legnagyobb félelme is, a gyenge oroszországot a végtelen nyersanyagtartalékokkal épp most lökték a karjaiba. Minek tegyen elhamarkodott lépéseket idő előtt? És itt most nem a misztikus békés óriás, aki századokban gondolkodik, hanem egy magával tisztában levő politikai hatalom, aki stratégiai léptékben játszik.
 
  • Tetszik
Reactions: nani1980

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113
Te azt nem érted , ha a nyugat fegyverhez nyúl az Orosz ellen az már maga a III.vh ? Ezt tudatosította minkét oldal és ezért nem fognak a pofázáson kívül semmit se tenni ! Mert sokkal , sokkal több a veszíteni való mint amit nyerhetnek !

Ugyanez az oroszokra is áll. Ez olyan, mint amikor ülök a házban és fenyegetőzök, hogy magamra robbantom veletek együtt... (Putyin: "mi a mennybe megyünk, ellenségeink elpusztulnak" - de mi is)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113
Teljesen nem igaz amit mondasz. Szun-Ce még messzebb is van alapelvekben a modern hadseregekkel kapcsolatban mint Hannibál vagy Cézár hadjáratainak tanulmányozása.

Nagyon érdekes olvasmány, jó is hogy tanítják, de ezt a hypot nem értem körülötte. Semmivel nem nyújt többet, mint a rendezés művészete görög szó (taktika)

Szun-Ce alapelvei a politikában nem avultak el szerintem. A hadviselés változik.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Orosz-ukrán konfliktus: háború vagy béke? | 168.hu
„Az orosz stratégiai kultúra bölcsője egy végtelen síkság, ami nem rendelkezik természetes határokkal, és ami ebből kifolyólag állandó fenyegetés alatt áll a szélrózsa minden irányából. A végtelen síkságon a legnagyobb fenyegetés egy egyidejű támadás több irányból. A geopolitikai rövidlátás a végtelen síkságon halálos lehet. Ez a végtelen síkság az, ami miatt az orosz stratégiai gondolkodás sohasem elégedhet meg a regionális perspektívával, hanem mindig kénytelen lesz a világrend szintjén megfogalmaznia magát”
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Szun-Ce alapelvei a politikában nem avultak el szerintem. A hadviselés változik.
De miért Szun-Ce? Miért nem Szokratész, Platon, Arisztotelész, Herakleitosz, a Sztoikus bölcselet, Marcus Aurelisus, stb stb stb. ?
Miért kell nekünk egy kínait hypolnunk, amikor itt van a saját kultúrtörténetünk