[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 818
24 182
113
Ez valóban nevetséges hogy 1000 éves történelmünk alatt 40 évig voltunk keleti érdekszféra míg a maradék 960-ban nyugati de emiatt már egyesek teljesen újraírnák a magyar történelmet és néplelket.
És most már 40 éve a nyugat érdekszférájában.
Nem tudom melyik volt a pusztítóbb
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 247
113
Nem látom, hogy nagyon aktív lenne. Sokat öregedett már az elmúlt 8 év alatt. Úgy van vele, hogy ő akkor lelkesedett ezért, most már csak a háttérből szurkol.
Fjodorov az, aki mintha átvette volna Dugin szerepét.
Pedig fiatalabb mint Putyin. Vagy hatterbe lett alitva a kiterjedt szervezetevel egyutt? Hirtelen elkapta a covidot mint Zsirinovszkij es Zjuganov?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Az ország leválasztása a globális fizetési rendszerről valószínűleg kiterjeszti a nemzeti valuták kereskedelmét

A török exportőrök közgyűlése szerint az orosz bankok leválasztása a SWIFT fizetési rendszerről fellendíti a kereskedelmet Oroszország és Törökország között a két ország nemzeti valutájában.

„Az [Oroszországgal szembeni] szankciók és korlátozások ellenére a török líra exportja csaknem 100%-kal nőtt idén februárban” – közölte pénteken a Török Exportőrök Országos Szövetsége a TASS hírügynökség szerint.

A szervezet szerint a SWIFT-tilalom nem lesz hatással a török mezőgazdasági termékek Oroszországba történő szállítására, bár fizetési késedelmek lehetségesek.



Törökország rubelt használhat az oroszországi kereskedelemhez – a média
Oroszország és Törökország 2019 októberében írt alá megállapodást a nemzeti valutában történő elszámolásokról és fizetésekről. Törökország várhatóan kibővíti infrastruktúráját a Mir-en, a SWIFT oroszországi alternatíváján keresztül történő elektronikus átutalások fogadására, valamint bankjait és vállalkozásait az analóg pénzügyi üzenetküldő rendszerhez csatlakoztatja. az Oroszországi Központi Banktól, hogy alternatívát nyújtson a Visa és MasterCard helyett, amelyek jelenleg nem használhatók Oroszországban.

Februárban Oroszország ellen az Egyesült Államok és nyugati szövetségesei konszolidált szankciók hulláma támadt. Az ukrajnai hadművelet miatt az országra kirótt egyéb büntetések mellett pénzügyi rendszerét, energiaexportját és devizatartalékait is célba vették. Hét orosz bankot leválasztottak a SWIFT-ről, ami gyakorlatilag megtagadja tőlük a nemzetközi piacokhoz való hozzáférést.

A gazdasággal és pénzügyekkel kapcsolatos további történetekért keresse fel az RT üzleti rovatát
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 247
113
Igen ezt imádom, amikor azzal jönnek az emberek, hogy állása sincs. Lehet máshogy nézni, hogy vállalkozó, aki nem arra vár, hogy a babázás időszaka alatt csak segélyből éljen, hanem még adót is fizet, a férje pedig állítólag valami webshopot üzemeltet mert az árukészletet is hátrahagyták, nem tudom fő vagy mellékállásban. Nyilván nem is illenek a keleti "majd az állam megmondja mit csinálj" és "legyen elég amit az állam ad" mentalitás. Gondolom oroszországban van egy halom kereskedő/webshop akik most a nyugati cégek kivonulásával el kell döntse, vagy költözik, vagy

Vegyük pl a Coca Colát. Ott vannak Oroszországban a coca cola logós logisztikai flották, a szerződött partnerek akik terítik, a PR cég aki nyomja a marketinget és az üzem ahol előállítják. Ez úgy zajlik a dolog, hogy ott an Oroszországban a palackozóüzem, a kutakból veszik a vizet, megy hozzá a szénsav plussz repülővel jön az USAból a cola sürítmény... colát sosem fognak gyártani, csinálhatják azt, mint a Führer németországa feltalálhatják a Fantát pótolni... időbe fog telni, lesz átmeneti időszak.
Vegyük az autógyártókat. Mi lesz a gyárii alkatrészekkel, garanciákka, a gyártó proprietary számítógépes rendszerével ami a kocsiban van, csak a saját programozószoftverével megy, nem fognak frissítések jönni a hibákra, etc.
IKEA, kb a termékpaletta 80% import... szóval kapkodhatják majd a fejüket... a cégek 70%-a be fog dőlni, a többi gyökeresen átalakul jellegében, termékpalettájában, 1-2 lesz amit futtatni fognak tudni.
Nem osztom ezt az allaspontot. A recept ott van a kolagyarban mindenhol amibol gyartjak. Pont hogy a helyi elerheto alapanyagok miatt. Ott a gyarban a labor is ahol eddig levettek a szokasos panelmintakat, ellenoriztek osszetetelet. Ott vannak a bestocolt alapanyagok, a termekfejlesztok, beszallitok. Megoldhato a dolog, legfeljebb nem Coca neven fut majd.
Amugy sok ceg csak nemi profilszukitest csinalt, egyes termekeket nem forgalmaz, masokat igen. Pl JDeere a vetogepeivel maradt.
Szoval sz-szo...
Mas cegek nem exportalnak oroszbol de oda sem mas orszagban levo uzemeikbol. Vagyis ellatjak az orosz uzemeikbol az orszagban levo piacukat ahogy tudjak.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
RT
Az RT (Russia Today) egy állami tulajdonú hírszervezet, amelyet az orosz kormány finanszíroz. A hírforrás által közölt információkat a Libertarian Hub nem az orosz kormány támogatásaként tartalmazza, hanem azért, mert a Big Tech, a nyugati kormányok és a vállalati sajtó aktívan cenzúrázza azokat. Konfliktusok idején elengedhetetlen, hogy hozzáférhessünk a történet mindkét oldalához, hogy kialakíthassuk saját véleményünket, még akkor is, ha mindkét fél a saját propagandáját okádja. Az RT cenzúrája annak ellenére, hogy valószínűleg az orosz kormány propagandafelszerelése, csökkenti a képességünket, hogy meghalljuk a konfliktus egyik oldalát. Emiatt a Libertarian Hub ideiglenesen újra közzéteszi az RT RSS feedjét. Látogassa meg a https://rt.com webhelyet

www.rt.com/
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Törökország a NATO nyomása ellenére sem fogja szankcionálni Oroszországot
2022. március 11

| RT

A katonai blokk főtitkára korábban azt mondta, arra számít, hogy Ankara büntetőintézkedéseket hoz Moszkvával szemben

Törökország nem fog szankciókat bevezetni Oroszországgal szemben, ehelyett azon fog dolgozni, hogy párbeszédet tartson fenn a Kremllel – jelentette pénteken a török TRT Haber tévécsatorna Ibrahim Kalinra, Recep Tayyip Erdogan elnök szóvivőjére hivatkozva.

A tisztviselő tisztázta, hogy Ankara nem tervez "szankciókat bevezetni Oroszországgal szemben", hozzátéve, hogy a török kormány alig várja, hogy "nyitva tartsa a bizalom csatornáját". Kalin arra is rámutatott, hogy Törökország el akarja kerülni a saját gazdaságára gyakorolt negatív következményeket a büntetőintézkedések következtében.

Miközben elítéli Oroszország szomszédja elleni offenzíváját, Törökország – a legtöbb NATO-országgal ellentétben – leállt az Oroszországgal szembeni büntető intézkedésektől. Ankara ehelyett közvetítésre törekszik a két harcoló fél között a békemegállapodás vagy legalább a tűzszünet közvetítésének reményében.

Jens Stoltenberg NATO-főtitkár pénteken a török médiának azt mondta, hogy a szövetség „minden szövetségesünktől elvárja, hogy szankciókat vezessenek be” Oroszországgal szemben, és „az ügyet továbbította” Mevlut Cavusoglu török külügyminiszternek az antalyai találkozón.

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter csütörtökön Antalyában találkozott ukrán kollégájával, Dmitrij Kulebával is. Ez volt az első alkalom, hogy a két diplomata megbeszélést folytatott azóta, hogy Oroszország február 24-én megindította katonai offenzíváját Ukrajna ellen.




Kiderült a „nehéz” orosz-ukrán tárgyalások eredménye
Bár a tárgyalások nem hoztak áttörést, Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteken megjegyezte, hogy „bizonyos pozitív fejlemények” történtek. Az Ukrajna és Oroszország közötti tárgyalások előző három fordulója Fehéroroszországban zajlott.

Erdogan elnök a Lavrov-Kuleba találkozót önmagában diplomáciai győzelemként mutatta be, a körülményekhez képest a Joe Biden amerikai elnökkel folytatott telefonbeszélgetésben. A török államfő azt is megismételte, hogy Ankara Kijev és Moszkva közvetítői szerepe fontos a fegyveres konfliktus további kiéleződésének megakadályozása szempontjából.

Oroszország Ukrajna elleni katonai offenzívája során az Egyesült Államok, Kanada, az EU, Japán, Ausztrália és számos más ország szankciókat vezetett be Moszkvával szemben, amelyek célja az orosz gazdaság „megnyomorítása”. A büntetőintézkedések egyebek mellett az orosz jegybankot, valamint több nagy kereskedelmi bankot, az államilag finanszírozott médiát – köztük az RT-t – és közvetlenül az orosz vezetést célozták.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
670
7 782
93
Ha az USA átadja a 415 milliárdos aranytartalékot Ukrajnának kárpótlásként akkor Putyin lefejeli a hosszú asztalt :)
Az összes arany otthon van

26940.jpeg

A deviza meg nem véletlenül van szét osztva, a swap ügyletek miatt van így. Nyilván nem ilyen mértékben, de ezek az országok is tartottak bizonyos összeget az oroszoknál.
Ez alapján 11% amit az angolszászok be tudnak fagyasztani, vagy 43% ha minden szövetségest bezsarolnak. De akkor gáz stop, olaj stop, búza stop, német/európai gazdaság stop.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Vagy szétatomozza a nyílt hadüzenetnek megfelelő lépés miatt a világot.

Az összes arany otthon van

26940.jpeg

A deviza meg nem véletlenül van szét osztva, a swap ügyletek miatt van így. Nyilván nem ilyen mértékben, de ezek az országok is tartottak bizonyos összeget az oroszoknál.
Ez alapján 11% amit az angolszászok be tudnak fagyasztani, vagy 43% ha minden szövetségest bezsarolnak. De akkor gáz stop, olaj stop, búza stop, német/európai gazdaság stop.
Ez csak 83%
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Az összes arany otthon van

26940.jpeg

A deviza meg nem véletlenül van szét osztva, a swap ügyletek miatt van így. Nyilván nem ilyen mértékben, de ezek az országok is tartottak bizonyos összeget az oroszoknál.
Ez alapján 11% amit az angolszászok be tudnak fagyasztani, vagy 43% ha minden szövetségest bezsarolnak. De akkor gáz stop, olaj stop, búza stop, német/európai gazdaság stop.
A deviza meg csak 89.
 
Status
Not open for further replies.