[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Folytatódik a sorkatonák története. Először Putyin azt mondta nem küldenek sorkatonákat Ukrajnába. Aztán kiderült, hogy hazudott. Aztán azt hazudta, hogy nem tudott róla, átverték a rossz bojárok. Megint megígérte, hogy nem lesznek sorkatonák Ukrajnában. Megint kiderült, hogy hazudott. Putyin úgy vonja ki a besorozott kölyköket, hogy szerződést irat velük alá és hivatásosként tartja ott őket.

 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
576
5 252
93
van valami tapasztalatod egy autóipari beszállító lánc működésében, vagy csak gondoltál egy szellemesnek szánt apróságot..... tudod, a valóság az kurvára más..... tudom, mert mérnöki munkát végzek, és autóipari szabványoknak megfelelő tanusítást is csináltam, és stabil autóipari beszállítók is vagyunk nem akár milyen mértékben..... amit Te írtál, az jelenleg fantazmagória, esetlegesen sok-sok hónap után megvalósítható, és komoly beruházást, TŐKÉT igényel..... nnnnaaaaa abból meg egy darabig nem lesz felesleg Oroszországban.... nem megvalósíthatatlan, de most és a közeljövöben "kissé" futurisztikus elképzelés
"és autóipari szabványoknak megfelelő tanusítást is csináltam, és stabil autóipari beszállítók is vagyunk nem akár milyen mértékben..."

Már írták, hogy ez a minősítgetés csak bonyolítja a dolgot. Nálunk az ISO bevezetése előtt egy utasítás olyan 6-7 oldalból állt. Most minimum 100 oldal, mert kétmondatonként hivatkozni kell az ISO valamelyik érvényes számára, idézve a vonatkozó mondatot.
Annyiban elvileg igaz, hogy mindenhol érvényes, a valóságban meg ugyanaz a szerkezeti elem más paraméterekkel rendelkezik, ha az egyik országból jön és más paraméterekkel ha a másikból. Szóval mégsem annyira egységes ez. Azonos gyárcsoporton belül valóban egységes, de két egymástól független gyártónál már jelentkeznek problémák. Az oroszoknál meg minden ISO ellenére nyugat Oroszországban is kelet Oroszországban is egy adott paraméteren ugyanazt értik.
Az oroszok még valóban nem értek meg arra, hogy ennyire túlbonyolítsák a dolgokat (lásd Paks dokumentációja, Covidnál Sputnik dokumentációja), de nyugodj meg a berendezéseik ennek ellenére működőképesek és használhatók.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

Putyin gárdájának vezetője is elismerte, hogy nem a tervek szerint haladnak a hadműveletek Ukrajnában​


Viktor Zolotov, Putyin egyik közeli szövetségese és az orosz biztonsági tanács tagja elismerte, hogy nem úgy mennek a hadműveletek Ukrajnában, ahogy eredetileg eltervezték. A Reuters beszámolója szerint Zolotov egy vasárnapi istentiszteleten beszélt arról, hogy valóban lassabban haladnak a tervezettnél, de ezért a „szélsőjobboldali” ukrán erőket okolja, akik szerinte „civilek mögé bújnak”. Az orosz hadsereg általában szélsőségeseket emleget, amikor civil célpontokat támadnak, de valójában már Szíriában is lehetett látni, hogy ezt az orosz taktika része, amivel meg akarják törni a lakosság ellenállóképességét.

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 032
82 426
113

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 085
28 574
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 032
82 426
113
A NATO belépése az ukrajnai konfliktusba a harmadik világháborút jelentené - mondta az Európai Tanács vezetője, Charles Michel, aki szerint éppen ezért Európának pragmatikusnak kell lennie, és beszélnie kell azzal, "aki a Kremlben ül".
Az EU "nem áll háborúban Oroszországgal" - mondta Charles Michel, az Európai Tanács elnöke az El Pais című lapnak adott, ma, hétfőn megjelent interjúban.
"A nyugati országoknak nem szabadna belekeveredniük a Moszkva és Kijev közötti konfliktusba" - mondta, azzal érvelve, hogy "az Oroszország és a NATO közötti konfrontáció nem jelentene mást, mint nukleáris világháborút."
"Oroszország atomhatalom és jól tudjuk, hogy ha ez a konfliktus a NATO és Oroszország közötti [konfliktusba] torkollik, akkor a harmadik világháborúba futunk bele" - mondta a volt belga miniszterelnök az El Paisnak szombaton, a franciaországi Versailles-ban tartott pénteki EU-csúcstalálkozót követően.
Michel a párbeszéd mellett érvelt, figyelmeztetve, hogy "minden konfliktus drámai, szélsőséges és gyakran nehéz", de Oroszország nukleáris képességei egy teljesen új, "más jellegű dimenziót" adnak a Moszkvával való esetleges katonai szembenálláshoz.
"Én a pragmatizmus híve vagyok" - mondta, hozzátéve, hogy Európának olyan sürgető kérdésekre kell összpontosítania, mint a katonai akció által érintett területekhez való humanitárius hozzáférés, az ukrán atomerőművek helyzete, valamint a Moszkva és Kijev közötti béketárgyalások.
"Beszélnünk kell azzal, aki ma a Kremlben van", mert a "demokráciáknak" beszélniük kell a nemzetekkel, még akkor is, ha azokat "nem demokratikusnak" tartják - mondta Michel.
Az EB elnöke azt is elmondta, hogy "rendszeresen" beszél személyesen Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és "a kapcsolatunk története" segít mindkét vezetőnek megérteni egymás álláspontját, még ha "nem is osztják azt".
Charles Michel azonban úgy véli, hogy nem a szavak, hanem "az erőviszonyok megváltozása" járulhat hozzá az előrelépéshez a jövőbeni tárgyalásokon.
Hozzátette, hogy Európának nem szabad feladnia a közvetítő szerepét a konfliktusban, és "kiszervezni" a szerepet egy külső hatalomnak, legyen az az Egyesült Államok vagy Kína.
Arra a kérdésre, hogy Oroszországnak szembe kell-e néznie a "nemzetközi igazságszolgáltatással" amiatt, amit Kijev és a nyugati országok Ukrajna lerohanásának neveznek, Michel azt mondta, hogy nincs nemzetközi "jog igazságszolgáltatás nélkül", de azt mondta, hogy "a nemzetközi szervezeteken múlik", hogy Moszkvának felelnie kell-e valamiért.
Michel azt is elmondta, hogy az EU megpróbálja "a lehető legnagyobb mértékben támogatni [Ukrajnát]" anélkül, hogy "súlyosbítaná a konfliktust", hozzátéve, hogy Európa már "megszegte" saját "tabuit" azzal, hogy 1 milliárd dolláros katonai segélyt nyújtott Ukrajnának.
Európa azonban nem tud mindent megadni Kijevnek, amit csak akar, különösen, ha Ukrajna uniós csatlakozásáról van szó - mondta.
"A bővítés érzékeny kérdés, amelyről nem minden európai országnak ugyanaz a véleménye" - mondta, hozzátéve, hogy figyelembe kell venni más, a tagság útjára már lépett nemzetek, például Szerbia, Albánia és Montenegró érdekeit is.
Michel megjegyezte, hogy az Ukrajna és az EU között 2014-ben aláírt társulási megállapodásban "hatalmas potenciál rejlik, amelyet alábecsülnek".
Megjegyzései az Ukrajnában zajló orosz katonai akciók közepette hangzottak el. Moszkva február végén támadta meg szomszédját, miután Ukrajna hét éve nem hajtotta végre a minszki megállapodásokban foglaltakat és Oroszország végül elismerte a donyecki és luganszki Donbassz köztársaságokat. A német és francia közvetítéssel létrejött jegyzőkönyvek célja a régiók státuszának rendezése volt az ukrán államon belül.
Oroszország most azt követelte, hogy Ukrajna hivatalosan is nyilvánítsa magát semleges országnak, amely soha nem csatlakozik a NATO-hoz. Kijev ragaszkodik ahhoz, hogy az orosz offenzíva teljesen indokolatlan volt és cáfolta azokat az állításokat, amelyek szerint a két köztársaság erőszakos visszafoglalását tervezi.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
A NATO belépése az ukrajnai konfliktusba a harmadik világháborút jelentené - mondta az Európai Tanács vezetője, Charles Michel, aki szerint éppen ezért Európának pragmatikusnak kell lennie, és beszélnie kell azzal, "aki a Kremlben ül".
Az EU "nem áll háborúban Oroszországgal" - mondta Charles Michel, az Európai Tanács elnöke az El Pais című lapnak adott, ma, hétfőn megjelent interjúban.
"A nyugati országoknak nem szabadna belekeveredniük a Moszkva és Kijev közötti konfliktusba" - mondta, azzal érvelve, hogy "az Oroszország és a NATO közötti konfrontáció nem jelentene mást, mint nukleáris világháborút."
"Oroszország atomhatalom és jól tudjuk, hogy ha ez a konfliktus a NATO és Oroszország közötti [konfliktusba] torkollik, akkor a harmadik világháborúba futunk bele" - mondta a volt belga miniszterelnök az El Paisnak szombaton, a franciaországi Versailles-ban tartott pénteki EU-csúcstalálkozót követően.
Michel a párbeszéd mellett érvelt, figyelmeztetve, hogy "minden konfliktus drámai, szélsőséges és gyakran nehéz", de Oroszország nukleáris képességei egy teljesen új, "más jellegű dimenziót" adnak a Moszkvával való esetleges katonai szembenálláshoz.
"Én a pragmatizmus híve vagyok" - mondta, hozzátéve, hogy Európának olyan sürgető kérdésekre kell összpontosítania, mint a katonai akció által érintett területekhez való humanitárius hozzáférés, az ukrán atomerőművek helyzete, valamint a Moszkva és Kijev közötti béketárgyalások.
"Beszélnünk kell azzal, aki ma a Kremlben van", mert a "demokráciáknak" beszélniük kell a nemzetekkel, még akkor is, ha azokat "nem demokratikusnak" tartják - mondta Michel.
Az EB elnöke azt is elmondta, hogy "rendszeresen" beszél személyesen Vlagyimir Putyin orosz elnökkel és "a kapcsolatunk története" segít mindkét vezetőnek megérteni egymás álláspontját, még ha "nem is osztják azt".
Charles Michel azonban úgy véli, hogy nem a szavak, hanem "az erőviszonyok megváltozása" járulhat hozzá az előrelépéshez a jövőbeni tárgyalásokon.
Hozzátette, hogy Európának nem szabad feladnia a közvetítő szerepét a konfliktusban, és "kiszervezni" a szerepet egy külső hatalomnak, legyen az az Egyesült Államok vagy Kína.
Arra a kérdésre, hogy Oroszországnak szembe kell-e néznie a "nemzetközi igazságszolgáltatással" amiatt, amit Kijev és a nyugati országok Ukrajna lerohanásának neveznek, Michel azt mondta, hogy nincs nemzetközi "jog igazságszolgáltatás nélkül", de azt mondta, hogy "a nemzetközi szervezeteken múlik", hogy Moszkvának felelnie kell-e valamiért.
Michel azt is elmondta, hogy az EU megpróbálja "a lehető legnagyobb mértékben támogatni [Ukrajnát]" anélkül, hogy "súlyosbítaná a konfliktust", hozzátéve, hogy Európa már "megszegte" saját "tabuit" azzal, hogy 1 milliárd dolláros katonai segélyt nyújtott Ukrajnának.
Európa azonban nem tud mindent megadni Kijevnek, amit csak akar, különösen, ha Ukrajna uniós csatlakozásáról van szó - mondta.
"A bővítés érzékeny kérdés, amelyről nem minden európai országnak ugyanaz a véleménye" - mondta, hozzátéve, hogy figyelembe kell venni más, a tagság útjára már lépett nemzetek, például Szerbia, Albánia és Montenegró érdekeit is.
Michel megjegyezte, hogy az Ukrajna és az EU között 2014-ben aláírt társulási megállapodásban "hatalmas potenciál rejlik, amelyet alábecsülnek".
Megjegyzései az Ukrajnában zajló orosz katonai akciók közepette hangzottak el. Moszkva február végén támadta meg szomszédját, miután Ukrajna hét éve nem hajtotta végre a minszki megállapodásokban foglaltakat és Oroszország végül elismerte a donyecki és luganszki Donbassz köztársaságokat. A német és francia közvetítéssel létrejött jegyzőkönyvek célja a régiók státuszának rendezése volt az ukrán államon belül.
Oroszország most azt követelte, hogy Ukrajna hivatalosan is nyilvánítsa magát semleges országnak, amely soha nem csatlakozik a NATO-hoz. Kijev ragaszkodik ahhoz, hogy az orosz offenzíva teljesen indokolatlan volt és cáfolta azokat az állításokat, amelyek szerint a két köztársaság erőszakos visszafoglalását tervezi.
Az usa majd kieszközli valahogy. Amilyen impotensek ezek az EU vezetők.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 455
4 589
113

Nem pénteken, hanem már szerdán jön az orosz államcsőd. Végre itt van.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 797
48 241
113
Hát, engem azért érdekelne miről beszélsz, mert a Ladán és az Uazon kívül nem tudok autogyartasról. Azok meg tudjuk mit nyújtanak és milyen minőségben. Vajon mekkora ezekben is a külföldi tőke aránya. Gyanítom nagy.
AvtoVAZ (=Lada), GAZ, Kamaz - ezek saját fejlesztéseket gyártanak.
Az AvtoVAZ többségi tulajdonosa a Renault. A GAZ orosz tulajdonú, a Kamazban 15% tulajdona van a Daimler Trucknak.

Ezeken kívül vannak még összeszerelő üzemeket tulajdonló cégek (Avtotor, Avtoframos), és van a VW-nek meg a Fordnak is saját összeszerelő üzeme. Ja, és valami kínainak is (Great Wall talán).
Most úgy rémlik, hogy a Hyundainak is van egy, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Évente úgy 1400000 - 1500000 darab gépjárművet gyártanak Oroszországban (az elmúlt pár évben egész stabilan hozták ezt a szintet).
Az AvtoVAZ ebből kb 20%.
Hogy milyen minőség? Hát pont olyan, amit a helyi piac elvár. Local for local, ahogy mondani szokták :)

Amennyiben a megoldandó probléma a mobilitás további biztosítása, nekem semmi kétségem, hogy ezt meg fogják tudni oldani, mert minden van hozzá, országon belül. Ha kell, majd államosítják azokat az üzemeket, amelyeknél az anyacégeik túltolták a liberálnáci agendát, és felhúzott orral "elhagyják az országot". És ez igaz lesz a beszállítókra is.
Utóbbiról szerintem a napokban tudok majd kicsit bővebben is nyilatkozni, a mi cégünknél épp mostanság van valami döntés a témában (és a cég több helyi gyárral is rendelkezik). Természetesen konkrétumok nélkül, csak úgy nagy vonalakban :)
 

Attti

Active Member
2019. július 1.
40
222
33
https://hyundaihirek.blogspot.com/?view=classic

Nem tudni mi lesz a vége , de csúnya világ jön a hétköznapokban.
Olyan globális domino efektus lehet az ész nélküli oda-vissza adok kapoknak , hogy aki akar sem tud kimaradni.
De mi sem járunk jobban, ha nem állnak le a politikusok, akkor jövőre jöhet az EU- tavasz.
https://hyundaihirek.blogspot.com/?view=classic
https://www.vezess.hu/magazin/2021/10/29/igy-omolhat-ossze-a-teljes-autoipar/

Lehet nem ide illő mind, de összefügg.
Ha összerakjuk a kirakóst akkor lehet az előző válság(ok), egy kerti parti volt ahoz ami most jön az EU-nak.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113

Nem pénteken, hanem már szerdán jön az orosz államcsőd. Végre itt van.

A háború kitörése óta volt kb 3 péntek, ha az nem jött be, akkor miért a szerda jönne be? :D
Sőt, 2014 óta már annyi péntek és szerda volt, hogy abból már majdnem kijönne egy kedd vagy csütörtök.De legalább nem szombat vagy vasárnap....
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 746
3 925
113
Igen, szigorúan meg kellett feleljenek, hogy német meg amerikai cégeket gazdagítsanak, ez volt a kizáró szempont. Hogy mennyi Szputnyik volt azt nem tudom, de exportra jutott és jutott volna belőle. Pl a cseheknél kormányválság lett miatta, a legtöbb EU-s országba meg nem is vihettek, nehogy már az emberek védve legyenek általa és ne tudják elmondani, hogy az orosz maga sátán és ne a Pfizernél landoljon a pénz. Az meg senkit nem zavart a politikusoknál, hogy emiatt valószínűleg ezrek haltak meg pluszba. Az én értékrendemről te meg ne nyilatkozz, mert semmi közöd hozza. Beszélj a saját nevedben, s tapsikoljál az európai halottaknak, akiken az orosz oltás segített volna, de politikai okokból nem kaphatták meg.
Szlovákoknál lett kormányválság e miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: joker and Ramzana

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 230
8 088
113
Böngészem a statisztikákat, hogy valahogy besoroljam az orosz életszinvonalat.....
2021 ben Oroszorszàgban 1,667mio kocsit adtak el .
Ugyanannyit kb mint Franciaorszàgban, GBban vagy Kanadában.
Az eladott kocsik szàma szerint Oo a 8.helyen állt 2021ben.
1. Kina 21,5 mio
2. USA 14 mio
3.Japán 4,4 mio
4.India 3 mio
5. Német 2,7 mio
6. Brazilia 1,95 mio
7. Dél Korea 1,71 mio
8. Oo 1,667 mio
9. Fr 1,66 mio
10 GB 1,65 mio
11. Kanada 1;63
12. Olaszo 1,45 mio
13.Ausztràlia 1,05 mio
https://hu.wikipedia.org/wiki/Országok_listája_az_egy_főre_jutó_GDP_(PPP)_alapján (2017)
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Minek szólalsz meg ha nincs mondanivalód?
Mellesleg a nap átsüt a papíron szóval a gyengébbek kedvéért ha lenne a másik oldalon valami az átütne. Ja még egy dolog a gyengébbek kedvéért, a hölgy ezzel pont azt akarta megmutatni hogy semmit nem lehet közölni az állam engedélye nélkül, ha egy üres papírt föl tartasz akkor is elvisznek a rendőrök.
Amennyiben valakinek még mindig problémája lenne a helyzet kibogozásával az keresse meg gyógyszerészét vagy háziorvosát.
Ez a nő egy olyan cetlit emel fel amire az van írva "két szó" és két másodperc alatt elviszi öt pribék.
A barátnője ezután vegytiszta Kreml-propagandát mond fel, de őt is elviszik.
Semmit se lehet már mondani Putyin rezsimjében. Bármiért elvihetnek.
 
  • Szomorú
Reactions: omae

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 165
54 875
113

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Szintén zenész.
Arra nem gondolsz, hogy esetleg ők a tanúsítványosdiból nem fognak kérni? Mondjuk mert nem lesz, aki kérje?

Szükség törvényt bont: az orosz szabványokat az oroszok írják. Nekik nem kell az EUs dokumentációgyártásnak, minőségmenedzsment rendszereknek megfelelni. Halkan teszem hozzá, hogy a beszállítói lánc munkájának jó részét az ilyen, valójában nem produktív (legkevésbé sem innovatív) munka teszi ki: megfelelni egy újabb szabványnak, egy autógyár “új” QM rendszerének, stb.

Semmi mást nem állítok, minthogy az oroszoknak fog menni az autógyártás kvázi egyedül is, nyilván nem azon a szinten, ahogy ezt most csinálják (a még külföldi tulajdonú gyárakban). Ami hiányzik, azt a kínaiak boldogan és kompetensen kipótolják majd. Kb mint Irán, csak jóval nagyobb a piac.

Az oroszokat most tettük 100%ig ellenérdekeltté abban, hogy a nyugati világ vérkeringésében bármilyen, kicsit is magasabb hozzáadott értékű termékkel részt vegyenek. Így aztán a nyugati világ által támasztott, sokszor csak a köldöknézegetésre jó (QM) rendszerekből is kiírják most magukat. Szerintem ez konkrétan versenyelőny lesz, az ő javukra.
ez is egy megoldás, valószinüleg ez lessz az orosz hozzáállás....... de! innentől saját magukra fogják csukni a technikai/technológiai lemaradás ajtaját, és ez hosszútávon nem lesz jó..... no és nézd meg azt is, hogy a kínai autógyártó cégek ugyan ezzel a hozzáállással hova jutottak? nekik csak a belső piac maradt, és a jól fizető, közel 1 milliárd fogyasztót tartalmazó (észak amerika; európai únió; japán; ausztrália; dél korea) legzsírosabb piacot képtelenek kiszolgálni, folyamatosan konzerválják a technológiai lemaradásukat..... ráadásul a folyamatos lemaradás miatt a légszennyezettség és a baleseti veszteségek következtében elég szarul állnak kínában
 
  • Tetszik
Reactions: Rferi66

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
"és autóipari szabványoknak megfelelő tanusítást is csináltam, és stabil autóipari beszállítók is vagyunk nem akár milyen mértékben..."

Már írták, hogy ez a minősítgetés csak bonyolítja a dolgot. Nálunk az ISO bevezetése előtt egy utasítás olyan 6-7 oldalból állt. Most minimum 100 oldal, mert kétmondatonként hivatkozni kell az ISO valamelyik érvényes számára, idézve a vonatkozó mondatot.
Annyiban elvileg igaz, hogy mindenhol érvényes, a valóságban meg ugyanaz a szerkezeti elem más paraméterekkel rendelkezik, ha az egyik országból jön és más paraméterekkel ha a másikból. Szóval mégsem annyira egységes ez. Azonos gyárcsoporton belül valóban egységes, de két egymástól független gyártónál már jelentkeznek problémák. Az oroszoknál meg minden ISO ellenére nyugat Oroszországban is kelet Oroszországban is egy adott paraméteren ugyanazt értik.
Az oroszok még valóban nem értek meg arra, hogy ennyire túlbonyolítsák a dolgokat (lásd Paks dokumentációja, Covidnál Sputnik dokumentációja), de nyugodj meg a berendezéseik ennek ellenére működőképesek és használhatók.
az előbb válaszoltam egy hasonló hozzászólásra, és igen valszeg ez lesz az orosz hozzáállás, csak ez egyenlő a technikai technológiai lemaradással..... ráadásul ezek a szabaványok (nálunk már CQI 9-re tanusítunk) ezek nem önmagukért vannak, hanem pont azért hogy a júzert (téged is) védjenek.....
 
  • Tetszik
Reactions: omae