[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 110
113
Böngészem a statisztikákat, hogy valahogy besoroljam az orosz életszinvonalat.....
2021 ben Oroszorszàgban 1,667mio kocsit adtak el .
Ugyanannyit kb mint Franciaorszàgban, GBban vagy Kanadában.
Az eladott kocsik szàma szerint Oo a 8.helyen állt 2021ben.
1. Kina 21,5 mio
2. USA 14 mio
3.Japán 4,4 mio
4.India 3 mio
5. Német 2,7 mio
6. Brazilia 1,95 mio
7. Dél Korea 1,71 mio
8. Oo 1,667 mio
9. Fr 1,66 mio
10 GB 1,65 mio
11. Kanada 1;63
12. Olaszo 1,45 mio
13.Ausztràlia 1,05 mio
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 110
113
Az orosz átlagkereset 2021 közepén ppp szàmolva usd 1395/hó volt.
Ugyanez az USben 1663 usd/ hó volt.
Lehet vitatkozni részleteken stb. De egyet biztos mutatnak ezek a számok, hogy az oroszok nem olyan csórók, mint sokan gondolják nyugaton.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Böngészem a statisztikákat, hogy valahogy besoroljam az orosz életszinvonalat.....
2021 ben Oroszorszàgban 1,667mio kocsit adtak el .
Ugyanannyit kb mint Franciaorszàgban, GBban vagy Kanadában.
Az eladott kocsik szàma szerint Oo a 8.helyen állt 2021ben.
1. Kina 21,5 mio
2. USA 14 mio
3.Japán 4,4 mio
4.India 3 mio
5. Német 2,7 mio
6. Brazilia 1,95 mio
7. Dél Korea 1,71 mio
8. Oo 1,667 mio
9. Fr 1,66 mio
10 GB 1,65 mio
11. Kanada 1;63
12. Olaszo 1,45 mio
13.Ausztràlia 1,05 mio
mondjuk ha elosztanád ezt 1000 fővel, hogy lakosság arányosan ez hogy néz ki, akkor már közel sem ilyen ideális a kép, és ez még jobban mutatná a vásárló erőt.....
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Ami amúgy magasabb mint az átlag magyar.
Amit nagyjából tudnátok, ha nem csak annyi lenne az Oroszország képetek, hogy csóró ruszki olajat ad el.
"Ami amúgy magasabb mint az átlag magyar."
Hogyne... Valami másik dimenzióban biztosan. Pont fordítva, a magyar magasabb (ha nem is sokkal). Egy főre jutó GDP (nominális) az ENSZ szerint: Mo. 16 129 USD - Oo. 10 166 USD. Egy főre jutó GDP (PPP) a Világbank szerint: Mo. 33 084 USD - Oo. 28 213 USD. Egy főre jutó GNI (nominális) a Világbank szerint: Mo. 15 890 USD - Oo. 10 690 USD...
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Az orosz átlagkereset 2021 közepén ppp szàmolva usd 1395/hó volt.
Ugyanez az USben 1663 usd/ hó volt.
Lehet vitatkozni részleteken stb. De egyet biztos mutatnak ezek a számok, hogy az oroszok nem olyan csórók, mint sokan gondolják nyugaton.
Ez milyen gazdasági mutató ha kérdezhetem? :D
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Miért teszünk úgy, mintha Oroszország csak egy összeszerelő üzem lenne?
Mintha nem lenne könnyű- és nehézipar az országban… mintha nem foglalkoznának 100 éve járműfejlesztéssel és gyártással.
Egyébként meg, az említett gyárak beszállítóinak többsége országon belül van, amelyeket (ha nekiállnak ők is kivonulni) államosítanak ugyanúgy.
Illetve ott van Kína, akin keresztül bármit, illetve annak másolatát be tudják szerezni ha kell.

Meg fogják oldani, csak ez nyilván elképzelhetetlen egy random excelhuszár multikatonának.
van valami tapasztalatod egy autóipari beszállító lánc működésében, vagy csak gondoltál egy szellemesnek szánt apróságot..... tudod, a valóság az kurvára más..... tudom, mert mérnöki munkát végzek, és autóipari szabványoknak megfelelő tanusítást is csináltam, és stabil autóipari beszállítók is vagyunk nem akár milyen mértékben..... amit Te írtál, az jelenleg fantazmagória, esetlegesen sok-sok hónap után megvalósítható, és komoly beruházást, TŐKÉT igényel..... nnnnaaaaa abból meg egy darabig nem lesz felesleg Oroszországban.... nem megvalósíthatatlan, de most és a közeljövöben "kissé" futurisztikus elképzelés
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113

March 13, 2022

| RT

Az Egyesült Államok felmondja az iráni megállapodást, mielőtt megegyezne Oroszországgal a szankciókról - a média

Egy névtelen amerikai tisztviselő azt mondta, hogy Washington inkább más megállapodásra fog törekedni Teheránnal, mint Moszkva követeléseivel.

Az Egyesült Államok nem tárgyal az Oroszországgal szembeni Ukrajnával kapcsolatos szankciók enyhítéséről, hogy biztosítsa Moszkva Teheránnal való kereskedelmét az iráni nukleáris megállapodás új iterációja keretében – mondta egy amerikai tisztviselő vasárnap a Wall Street Journalnak. Annak ellenére, hogy állítólag közel áll egy megállapodás, a tisztviselő azt mondta, hogy Washington alternatív megállapodást köt, mielőtt bármilyen mentességet adna Oroszországnak.

„Nem látok lehetőséget arra, hogy túllépjünk a JCPOA keretein belül” – mondta a tisztviselő, utalva a 2015-ös közös átfogó cselekvési tervre, amely korlátozott szankciók enyhítését garantálta Iránnak nukleáris programjának leállításáért cserébe. . „Úgy gondolom, teljesen biztonságosan kijelenthetjük, hogy ezeken túl nincs helye mentességeknek.”

Szergej Lavrov orosz külügyminiszter írásos biztosítékot követelt arra vonatkozóan, hogy az Oroszországgal szemben Ukrajnában indított katonai offenzívája óta bevezetett szankciók nem érintik az Oroszország és Irán közötti kereskedelmet a JCPOA utódszerződése értelmében, amelyről jelenleg is tárgyalnak.

Annak ellenére, hogy Tony Blinken amerikai külügyminiszter a múlt héten „irrelevánsnak” minősítette az Ukrajnával kapcsolatos szankciókat a megállapodás szempontjából, az irániak láthatóan Oroszország mellé állnak. Az iráni külügyminisztérium szóvivője, Szaid Khatibzadeh a múlt héten kijelentette, hogy „Irán békés nukleáris együttműködését semmilyen szankció nem érintheti vagy korlátozhatja, beleértve Irán békés nukleáris együttműködését Oroszországgal”.

A Wall Street Journal szerint az orosz tárgyaló felek valószínűleg a következő napokban írásban pontosítják követeléseiket, és az amerikaiak "egy héten belül megtudják, hogy Oroszország kész-e meghátrálni" - tette hozzá az amerikai tisztviselő.

Ha Oroszország továbbra is szilárdan követeli, az Egyesült Államok nyitott lenne arra, hogy Oroszország részvétele nélkül tárgyaljon a „JCPOA másolatáról” – mondta a tisztviselő, megjegyezve, hogy „mi… jelen pillanatban semmit sem zárnánk ki”.

Az azonban korántsem világos, hogy a 2015-ös megállapodás többi részese beleegyezne-e egy új megállapodásba Oroszország nélkül. Az eredeti megállapodást Irán és az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Oroszország, Franciaország, Németország, Kína és az EU írta alá. Míg a Wall Street Journal azt állította, hogy az európai diplomaták megvizsgálják az „Oroszország nélküli megállapodás megkötésének lehetőségeit”, Kína jelentős nukleáris hatalom és általában Oroszország diplomáciai szövetségese, és visszautasíthat minden olyan megállapodást, amely kizárja Moszkvát.

A tárgyalópartnerek közel egy éve próbálják kitalálni a JCPOA pótlását, és rendszeresen találkoznak Ausztria fővárosában, Bécsben tárgyalásokra. A francia külügyminisztérium a múlt héten közölte, hogy a felek „nagyon közel állnak a megállapodáshoz”, de elismerte, hogy az Egyesült Államok és Oroszország közötti nézeteltérések meghiúsíthatnak minden lehetséges megegyezést. A névtelen amerikai tisztviselő vasárnap megismételte ezeket az aggodalmakat, és az orosz követeléseket "a megállapodás legkomolyabb akadályának és akadályának" minősítette.


RT
Az RT (Russia Today) egy állami tulajdonú hírszervezet, amelyet az orosz kormány finanszíroz. A hírforrás által közölt információkat a Libertarian Hub nem az orosz kormány támogatásaként tartalmazza, hanem azért, mert a Big Tech, a nyugati kormányok és a vállalati sajtó aktívan cenzúrázza azokat. Konfliktusok idején elengedhetetlen, hogy hozzáférhessünk a történet mindkét oldalához, hogy kialakíthassuk saját véleményünket, még akkor is, ha mindkét fél a saját propagandáját okádja. Az RT cenzúrája annak ellenére, hogy valószínűleg az orosz kormány propagandafelszerelése, csökkenti a képességünket, hogy meghalljuk a konfliktus egyik oldalát. Emiatt a Libertarian Hub ideiglenesen újra közzéteszi az RT RSS feedjét. Látogassa meg a https://rt.com webhelyet

www.rt.com/
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
És? Most ettől kevésbé fogják megfizetni?
Nem, de azonos vásárlóerőt feltételezve (bár ez már önmagában egy vicc) az oroszok által realizált profit csökken, mert magasabb költséggel tudnak értékesíteni 150 elaprózott piacon, mint 2 nagy méretűn.

Ha meg emiatt az oroszok inkább árat emelnek, akkor meg pont hogy igen, kevésbé/kevesebben fogják megfizetni.

De ez a 150 ország se hülye, pontosan tudják, hogy az oroszok most eladási kényszerben vannak, ezért ez se fog működni, pontosabban úgy biztos nem, hogy az oroszok jobban járnak, mintha minden maradt volna a régiben és a nyugatnak adnák el a már jól bejáratott csatornákon.

A piacra lépési költségekről gondolom, van némi fogalmad. Na, azt most 150x fog majd megjelenni költségoldalon, a korábbi 2x helyett.
 
  • Tetszik
Reactions: kriss02

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 110
113
Mègegyszer:
Lehet kifogàsolni, magyaràzni., vitatkozni.
Én csak arr akartam ràmutatni, hogy 1. Az orosz piac jelentős 2. Hogy az oroszok nem olyan csórók, mint ezt nyugaton gondoljàk. Legalàbb is jelenleg.

PS: Molni szorgalmasan dolgozik. :)
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
A havi àtlagkereset Ooban (2021 közepèn) usd 1395 volt. Ugyanez az USben 4326 usd volt.
A vásárlóerő Oo- ban az amerikai 2,6 szorosa. Tehát ami Ooban 1usd, az az USben 2,6 usd- ba kerül.

Forràs: nedoctor.com What is the average salary in Russia (2022 guide)
1. Ez nem gazdasági mérőszám.
2. A forrásban elsősorban csak orosz számokat viszonyítanak egymáshoz, amerikait orosszal minimálisan, ergo ez nem összehasonlítás.
3. A forrás is megjegyzi, hogy számos faktor van hatással az életszínvonalra...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
1. Ez nem gazdasági mérőszám.
2. A forrásban elsősorban csak orosz számokat viszonyítanak egymáshoz, amerikait orosszal minimálisan, ergo ez nem összehasonlítás.
3. A forrás is megjegyzi, hogy számos faktor van hatással az életszínvonalra...
+1 Életszínvonal-összehasonlítás céljára a medián jövedelem jobban megfelel mint az átlagjövedelem. Azt ugyanis nem húzza fel a rendkívül kevés számú, de eszméletlen jól kereső milliárdos.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 781
48 170
113
van valami tapasztalatod egy autóipari beszállító lánc működésében, vagy csak gondoltál egy szellemesnek szánt apróságot..... tudod, a valóság az kurvára más..... tudom, mert mérnöki munkát végzek, és autóipari szabványoknak megfelelő tanusítást is csináltam, és stabil autóipari beszállítók is vagyunk nem akár milyen mértékben..... amit Te írtál, az jelenleg fantazmagória, esetlegesen sok-sok hónap után megvalósítható, és komoly beruházást, TŐKÉT igényel..... nnnnaaaaa abból meg egy darabig nem lesz felesleg Oroszországban.... nem megvalósíthatatlan, de most és a közeljövöben "kissé" futurisztikus elképzelés
Szintén zenész.
Arra nem gondolsz, hogy esetleg ők a tanúsítványosdiból nem fognak kérni? Mondjuk mert nem lesz, aki kérje?

Szükség törvényt bont: az orosz szabványokat az oroszok írják. Nekik nem kell az EUs dokumentációgyártásnak, minőségmenedzsment rendszereknek megfelelni. Halkan teszem hozzá, hogy a beszállítói lánc munkájának jó részét az ilyen, valójában nem produktív (legkevésbé sem innovatív) munka teszi ki: megfelelni egy újabb szabványnak, egy autógyár “új” QM rendszerének, stb.

Semmi mást nem állítok, minthogy az oroszoknak fog menni az autógyártás kvázi egyedül is, nyilván nem azon a szinten, ahogy ezt most csinálják (a még külföldi tulajdonú gyárakban). Ami hiányzik, azt a kínaiak boldogan és kompetensen kipótolják majd. Kb mint Irán, csak jóval nagyobb a piac.

Az oroszokat most tettük 100%ig ellenérdekeltté abban, hogy a nyugati világ vérkeringésében bármilyen, kicsit is magasabb hozzáadott értékű termékkel részt vegyenek. Így aztán a nyugati világ által támasztott, sokszor csak a köldöknézegetésre jó (QM) rendszerekből is kiírják most magukat. Szerintem ez konkrétan versenyelőny lesz, az ő javukra.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Kína hátba döfte a rubelt, lazítják a rubel-jüan árfolyam szabályozását, ami utat nyit az orosz valuta mélyrepülésének.

Kína már a szankciók hírére szigorította az állami bankok számára, hogy hitelezzék az oroszországi nyersanyagvásárlási ügyleteket, majd a héten nem engedélyezték, hogy kínai repülőgép-alkatrészeket szállítsanak az országba, valamint a telefongyártók is elkezdték leépíteni az exportjukat.

 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Az orosz átlagkereset 2021 közepén ppp szàmolva usd 1395/hó volt.
Ugyanez az USben 1663 usd/ hó volt.
Lehet vitatkozni részleteken stb. De egyet biztos mutatnak ezek a számok, hogy az oroszok nem olyan csórók, mint sokan gondolják nyugaton.
Azt sem gondoltuk, hogy ilyen gyengék katonailag. Persze magukhoz viszonyítva. Gondolom ez az atlagkereset is valami hangzatos propaganda anyagból van. Közben meg a valóság.......
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Szintén zenész.
Arra nem gondolsz, hogy esetleg ők a tanúsítványosdiból nem fognak kérni? Mondjuk mert nem lesz, aki kérje?

Szükség törvényt bont: az orosz szabványokat az oroszok írják. Nekik nem kell az EUs dokumentációgyártásnak, minőségmenedzsment rendszereknek megfelelni. Halkan teszem hozzá, hogy a beszállítói lánc munkájának jó részét az ilyen, valójában nem produktív (legkevésbé sem innovatív) munka teszi ki: megfelelni egy újabb szabványnak, egy autógyár “új” QM rendszerének, stb.

Semmi mást nem állítok, minthogy az oroszoknak fog menni az autógyártás kvázi egyedül is, nyilván nem azon a szinten, ahogy ezt most csinálják (a még külföldi tulajdonú gyárakban). Ami hiányzik, azt a kínaiak boldogan és kompetensen kipótolják majd. Kb mint Irán, csak jóval nagyobb a piac.

Az oroszokat most tettük 100%ig ellenérdekeltté abban, hogy a nyugati világ vérkeringésében bármilyen, kicsit is magasabb hozzáadott értékű termékkel részt vegyenek. Így aztán a nyugati világ által támasztott, sokszor csak a köldöknézegetésre jó (QM) rendszerekből is kiírják most magukat. Szerintem ez konkrétan versenyelőny lesz, az ő javukra.
Most van orosz autogyartás? Külföldiek vannak akik ott gyártatnak. Külföldiek kimennek. Azután mi lesz? Majd Kína besegít? Mivel? Azokkal a vilagszinonalú autómárkaikkal? Ha nem lesz más megveszi az orosz, márha lesz rá pénze. Semmiféle versenyelőnyük nem lesz. Max a 3. világot fogják ellatni gyatra termékekkel.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 781
48 170
113
Most van orosz autogyartás? Külföldiek vannak akik ott gyártatnak. Külföldiek kimennek. Azután mi lesz? Majd Kína besegít? Mivel? Azokkal a vilagszinonalú autómárkaikkal? Ha nem lesz más megveszi az orosz, márha lesz rá pénze. Semmiféle versenyelőnyük nem lesz. Max a 3. világot fogják ellatni gyatra termékekkel.
Hát, nézz utána jobban.