[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
neutronbagoly
hendrick
kétkedő


Ha most az volt a célotok, hogy megnyugtassatok, akkor jelzem, nem sikerült.
Ha igazatok van, akkor a helyzet még rosszabb.
Ráadásul tényleg itt az ideje, hogy befejezzem a geopolt, ami most zajlik nem láttam ebben a formában előre és ráadásul egy csomó aspektusát már nem is értem.

Azt viszont látom, hogy Oroszország nem dollárért ad el kőolajat és épp a kanyarban van Szaúd-Arábia is ebben a témában, ráadásul olvastam olyat is, hogy a rubel mögé rövidesen fizikai aranyfedezet lesz bepakolva.
Na, pont ilyenekért támadták meg Líbiát és 2003-ban Irakot is, tehát az új háborús célpont Oroszország.
El kell ismernem, ez pont az, ami valóban mozgósíthatja az oroszok egészét, ami relatíve "jó hír", a kevésébé jó hír viszont az, hogy ez minimum egy jópofa kis világháborút jelent.

Még egyszer köszi a válaszokat, a hátralévő időben pedig eldönthetem, hogy mit is higgyek, a sz@rt vagy a még sz@rabbat.
Szerintem kár abba hagynod. Nagyon jó és eredeti meglátásaid vannak. Hogy nem jön be minden (én sem ezt vártam az Oo-tól, de ez is gyanús amit most produkálnak), hát istenem.
Mi a kisemberek hozott anyagból dolgozunk, így legfeljebb logikázhatunk, de ez nem garancia a pontos találatra :) .
Én a helyedben megpróbálnék a Bagoly és részben általam is felvázolt forgatókönyv lapjait jobban kidolgozni. Tudom nem áll közel hozzád az elmélet, de ha az alaposságoddal és tudásoddal, akár ellenvéleményt is megfogalmazol, akkor már kerekebb lesz a kép, illetve lehet, hogy az egész okoskodásunkat úgy ahogy van, megcáfolod. Tudod, több szem többet lát, alapon. Amiért, nem hiszem, hogy valaki megharagudna, hisz a konstruktív viták szülnek valósághoz közeli eredményeket.
Szóval, maradj, mert nagy idők jönnek és kell a józan gondolkodás;).
Szerintem.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Azt viszont látom, hogy Oroszország nem dollárért ad el kőolajat és épp a kanyarban van Szaúd-Arábia is ebben a témában, ráadásul olvastam olyat is, hogy a rubel mögé rövidesen fizikai aranyfedezet lesz bepakolva.
Na, pont ilyenekért támadták meg Líbiát és 2003-ban Irakot is, tehát az új háborús célpont Oroszország.
El kell ismernem, ez pont az, ami valóban mozgósíthatja az oroszok egészét, ami relatíve "jó hír", a kevésébé jó hír viszont az, hogy ez minimum egy jópofa kis világháborút jelent.
A háttérben megy egy óriási támadás megszervezése a dodó ellen. Véletlenül egy csomó országnak (India-rupiáért, Saud-jenért, Oo.-jenért) pont most jutott eszébe a dollár mellőzése az olajkereskedelemben. És még ki tudja mi van a tarsolyban? Ja, tudjuk,
az aranyfedezetű rubel (régi terve ez az orosznak)! Na ez ütős lesz! Omlani fognak érte a befektetők! Ekkor kerül az USA és minden dolláralapú pénzt használó ország kutyaszorítóba. Mert ha ez bekövetkezik, akkor ezzel, konyec Dollár filma.
Szerintem az oroszok ezzel fognak nagyot ütni. Az USA - háborún kívül - már nem fog tudni semmit tenni ez ellen.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Több mint valószínű, hogy csak idő kérdése és forradalom lesz Oroszországban, ha szankciók tartósan fennmaradnak.
Nem feltétlenül. Az értelmesebb oroszok egyik fele emigrálhat, a másik felét terrorral nyomhatják el. Jelentős réteg apolitikus aki nem mer véleményt formálni. Putyin már elkezdte építeni a narratívát, hogy aki nem vele van nem is orosz. Azok lesznek a bűnbakok a bajokért akik nem támogatják a speciális műveletet. Akik meg fanatizált putyinisták azok követik őt a pokolba is. Vess egy pillantást az itteni hardcore putyinistákra és ezek még csak nem is oroszok.

A jobbik forgatókönyv egy forradalom ami véget vet ennek. A rosszabbik egy Észak-Korea szerű elszigetelt rendszer megtört gerincű társadalommal.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
2. Mindezek ellenére, és mivel a jenkik siránkoznak, hogy kiejtették a magas szintű kémüket az oroszok, pont ezért szerintem van valaki nekik, akinek az információi alapján elég rendesen összerogyasztották a SZu 2.0 prodzsektet már az első nagyobb lépésnél, ez szerintem egy hírszerzési érdem / elhárítási bűn.
Szerintem, nincs itt semmi összerogyasztva. Minden a tervek szerint halad (Anakonda hadművelet). A nyugat csak maga nyugtatására találta ki a villám-hadműveletet, és hogy ebbe belesültek az oroszok. Mikor mondták az oroszok, hogy ők három nap alatt akarják Ukrajnát orosz baráttá tenni? Ez csak a nyugati médiából jön elő, ilyen olyan szökött, leszerelt, kirúgott és főleg meg nem nevezett "magas rangú" orosz forrásra hivatkozva.
3. Amit látok, hogy az Ukrajnába bevonuló páncélosállomány egy darabján sincs aktív védelem, pedig a technológia már szakállas, valamint, hogy a csoda Sz-szériával és a legújabb generációs légifölény gépekkel nem sikerült totális légifölényt elérniük Ukrajna felett, nos ez elég "érdekes", mondhatni csalódás, és most per pill úgy néz ki csak azért kell a macit félni, hogy nehogy megatomozzon valakit dühében, különben lassan kimúlik az elaggott jószág.
Terelés. Reménykedjünk, hogy már nincs sok hátra a medvének!
4. Ugyanakkor egy halom elsővonalas technikát lefotóztak, hogy bevagoníroztak, és elkezdték szállítani őket a háború előtt közvetlenül, de azóta se láttuk viszont őket... kilátás van valami nagyobb maszkirovkára, szerinem teljesen fölösleges találgatni, valószínűleg teljes meglepi lesz, hogy mi jön.
Nem láttuk viszont a sok modern bevagonírozott technikát, mert nem is ott vannak ahol keressük. Teljesen más feladatra vannak azok előkészítve. Amikor pedig már látni fogjuk, akkor, jobb lenne nem látnunk.
5. Viszont hiába vannak a katonai események sínen és kézben tartva, a saját lakosság láthatóan nincs, és lehetséges mindez azért, mert Putyin nem akar hivatalos hadiállapotot, ami egyben meg is köti a kezét. Magam részéről arra számítok, hogy valahogy megpróbál nagy honvédő háborút csinálni, amivel a belföldi közvélemény számára vállalható lesz a hadiállapot, és végre lesz alap lezárni a határokat, beindítani a hadigazdaságot. Igazából már két hét késésben vannak, és sok lakos már szavazott a lábával... már nem húzhata sokáig.
Bagolynak lesz igaza, most megy a nép felhergelése (mint boxolónak, edző üti a fejét a meccs előtt), és amikor eljön a vezetés által megfelelőnek vélt pillanat, hadiállapotot fognak bevezetni. Pár hónap alatt kb. 3-4 millió katona fog kinőni a földből. Valószínű, hogy erre már nyugat is fog lépni (igaz már időben is el lesz késve). És nagy kérdés, hogy mit szólna a tündi-bündi csillámpónis szavazó a hadiállapothoz? Amikor oda a MEKI, a wellnes és a többi jellemerősítő dolog.
6. Legjobb reményeink szerint Putyin elqrta és ennyi volt, Ukrajnába beletörik a bicskája, legjobb esetben pár megyét elcsatol, de ennyire futja a jelenlegi hadseregével. A jelenlegi helyzet így néz ki nyugati szemmel, de ezen nincs mit gondolkodni, mert nincs "helyzet" másrészt szerintem nem lesz ez ilyen egyszerű ...
Nagyon jól írod. Így néz ki nyugati szemmel. Azzal a szemmel, melyet használ a reményei megerősítése érdekében.
7. Egy biztos, nagyon úgy néz ki, hogy semmi sem a tervek szerint megy, Az A és a B tervek besültek, már legalább a C verziónál tartanak. Valami nagyobb dobást csinálnia kell még Oroszországnak ahhoz, hogy jobban lássuk mi lesz az új csapásirány... én úgy látom ahogy szokásos, mindenki eldobhatja a szövegkönyvét, kezdődhet az "improvizáció". a szövetség védelmi állásba vonuljon fel a keleti végeken, ez nem történt meg eddig, illetve csak most kezd. Ez a felállás passzolt volna a korábbi megszokott szovjet tervekhez is. Mivel ez nem teljesült, és amíg ez nem teljesül, lehet az orosz tervek sem léphetnek következő fázisba. (szerintem ez az igazán aggasztó verzió).
A terveket csak nagyon kevesen ismerik. Amit látunk az a tervek része, de csak a terelést szolgálják. Sajnos nagyobb tervek vannak a háttérben!
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 267
113
A háttérben megy egy óriási támadás megszervezése a dodó ellen. Véletlenül egy csomó országnak (India-rupiáért, Saud-jenért, Oo.-jenért) pont most jutott eszébe a dollár mellőzése az olajkereskedelemben. És még ki tudja mi van a tarsolyban? Ja, tudjuk,
az aranyfedezetű rubel (régi terve ez az orosznak)! Na ez ütős lesz! Omlani fognak érte a befektetők! Ekkor kerül az USA és minden dolláralapú pénzt használó ország kutyaszorítóba. Mert ha ez bekövetkezik, akkor ezzel, konyec Dollár filma.
Szerintem az oroszok ezzel fognak nagyot ütni. Az USA - háborún kívül - már nem fog tudni semmit tenni ez ellen.
vannak emberek vannak vállalatok és vannak országok amelyeknek az a problémájuk, hogy nem tudják hova tenni a pénzüket
eddig ezek az emberek vállalatok és országok ha nagyon biztosra akartak menni, akkor azt a pénzt dollárban tartották és az usában, mert évszázados tapasztalat hogy ott a komplett us navy us air force meg úgy általában a világ legnagyobb hadigépezete gondoskodik a pénz megőrzéséről
ez a helyzet a mostani háború első napján az emberektől vállalatoktól és oroszországtól elrekvirált vagyonnal megváltozott
kiderült hogy az a pénz ott egyáltalán nincs biztonságban
diverzifikálni kell azt a portfóliót, de sürgősen, ha valakinek ilyen természetű problémái vannak
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
vannak emberek vannak vállalatok és vannak országok amelyeknek az a problémájuk, hogy nem tudják hova tenni a pénzüket
eddig ezek az emberek vállalatok és országok ha nagyon biztosra akartak menni, akkor azt a pénzt dollárban tartották és az usában, mert évszázados tapasztalat hogy ott a komplett us navy us air force meg úgy általában a világ legnagyobb hadigépezete gondoskodik a pénz megőrzéséről
ez a helyzet a mostani háború első napján az emberektől vállalatoktól és oroszországtól elrekvirált vagyonnal megváltozott
kiderült hogy az a pénz ott egyáltalán nincs biztonságban
diverzifikálni kell azt a portfóliót, de sürgősen, ha valakinek ilyen természetű problémái vannak
Hát igen. Így múlik el a dollár dicsősége. Most mindenki meggyőződhetett arról, hogy mennyire biztos befektetés a dollár, ha nem az USA kedve szerint játszol. Ahogy írod, a világ nagy része megpróbál - legalább részben - megszabadulni a dollártól és más valuta után néz. Ha nem is múlik ki, ez sem tesz jót a dollár egészségének.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
"15 nap, 150 ezer katona és egy 600 000 km2-es ország 35-40 millió lakossal?"

Úgy tűnik, hogy sem te sem más nem kalkulál ezen a fórumon azzal, hogy az, ami most történt csak létrehozta a kiinduló helyzetet, és nem a 150 ezer katona fogja eldönteni a továbbiakat, hanem azok a milliók, akiket most hívnak be az orosz hadseregbe. Oroszország elhúzódó háborúra készült fel, amelyet évekig fog vívni. A végén minimum 5 millió fős hadsereggel. Ukrajna csak ahhoz kellett, hogy mozgósíthassa a saját lakosságát a háborúra, amely a most elkövetkező hónapokban fog megtörténni.
Bagoly.
Ha meglesz Ukrajna az orosznak, akkor szerinted mi lesz a következő lépésük (én már írtam az én spekuláción alapuló elképzelésemről), és mennyi időn belül látod reálisnak a bekövetkeztét?
Előre köszönöm a válaszodat!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
2022. március 16., 23:39
HomeWorld News
Az amerikai szenátor ismételten felszólít Putyin meggyilkolására
A republikánus sólyom kitart azon botrányos felhívása mellett, hogy az orosz elnököt minden szükséges eszközzel „vegyék ki”
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 833
56 430
113
A háttérben megy egy óriási támadás megszervezése a dodó ellen. Véletlenül egy csomó országnak (India-rupiáért, Saud-jenért, Oo.-jenért) pont most jutott eszébe a dollár mellőzése az olajkereskedelemben. És még ki tudja mi van a tarsolyban? Ja, tudjuk,
az aranyfedezetű rubel (régi terve ez az orosznak)! Na ez ütős lesz! Omlani fognak érte a befektetők! Ekkor kerül az USA és minden dolláralapú pénzt használó ország kutyaszorítóba. Mert ha ez bekövetkezik, akkor ezzel, konyec Dollár filma.
Szerintem az oroszok ezzel fognak nagyot ütni. Az USA - háborún kívül - már nem fog tudni semmit tenni ez ellen.
Bár csak igy lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Nem akarok ebbe belefojni (j vagy ly ?) annak ellenère hogy 35 evet huztam le multiknál.
Az is egy fajta prostitució, de legalàbb nagyon jól megfizették. Én legalabb is tisztában voltam azzal, hogy a sok duma meg team building meg hasonló hûlyeségek mögött kizàrólag a pénz éhseg van, semmi màs. Csak az számitott és a profitból soha nem volt elég.

Szerintem az visszahivàsokat nem az autógyárak becsûletes jó szive meg a papirok tonnája, hanem a fogyasztókat védő jogszabályok teszik lehetővé.
egyet kell hogy értsek veled így, de azt se feledd, ehhez viszont tartozik egy vállallati felelősség vállalás, a vezetés részéről is, és erre viszont a szabvány rendszerek ráerősítenek.... nem véletlenül írtam hogy a VW dízel botránya után kezdődött változni az irányítási struktúrák és a vezetőik hozzáállása..... a két dolog (amit Te és amit én emeltünk ki), az közösen működő képes....
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Londoni pénzügyi elemzők szerint a jelentős, széles körű és időben meghozott szakpolitikai támogató intézkedéseknek köszönhetően a vártnál jobban viseli az orosz bankrendszer az ukrajnai háború miatt érvénybe léptetett súlyos nyugati szankciók szorítását, bár a bankoknak a továbbiakban növekvő hitelveszteségekkel kell számolniuk a reálgazdasági környezet romlása miatt.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/241087/
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Londoni pénzügyi elemzők szerint a jelentős, széles körű és időben meghozott szakpolitikai támogató intézkedéseknek köszönhetően a vártnál jobban viseli az orosz bankrendszer az ukrajnai háború miatt érvénybe léptetett súlyos nyugati szankciók szorítását, bár a bankoknak a továbbiakban növekvő hitelveszteségekkel kell számolniuk a reálgazdasági környezet romlása miatt.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/241087/
Annyira felkészültek hogy a háború első napján bukták a deviza és aranytartalékuk felét !

 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
Annyira felkészültek hogy a háború első napján bukták a deviza és aranytartalékuk felét !

Igen. Már az idézett szövegrész is közli a szankcionálást. Pont azért jelentős, hogy a veszteségeik nem elegendőek az összeomláshoz, kisebb gondot okoz a vártnál. Erről szól a cikk. Ezért írták.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Bár csak igy lenne.
Nem mert Putyin és a körülötte lévők tiszta hülyék. Csak úgy készületlenül beleugrottak a háborúba, hogy aztán a fényességes nyugat jól szétszívassa őket. Ha nem számítana a felkészültség, akkor már 2014-ben lerendezték volna az ukrán kérdést, mert ők is tudták, hogy ezt, előbb vagy utóbb meg kell harcolni. De számított, mert tudták, hogy nyugat mit fog lépni. Kellett nekik ez a közel nyolc év a keletiekkel való háttér-egyezkedéshez, na meg a megfelelő gazdasági válaszlépések előkészítéséhez. Ha így folytatjuk és nem próbálunk megegyezni a medvével és ez az öntökönlövő embargósdi még eltart vagy három évig (állítólag ennyi idő kell a medve kiéheztetéséhez :rolleyes: ) rövidesen sem gáz, sem nyersanyag (vas, alumínium, cink, titán, ólom, réz, stb.), sem műtrágya, sem gabona, sem benzin/gázolaj és Isten tudja mi minden nem lesz még. Majd akkor fogunk nagy szemmel nézni Brüsszelre, amikor fázni és éhezni fogunk (az orosz nem fog, mert neki, ha pénze nem is lesz, de élelme és minden egyebe az lesz). Igaz, fő az optimizmus! Jövő tavaszra 50%-os életszínvonal emelkedés várható! Ugyanis 2022-23 telén fázni és éhezni fogunk, azonban 2023 tavaszától már csak éhezni.
Egyébként kíváncsi leszek, hogy miből fogják a németek és mi is, a közeljövőben összerakni a nagyon csilivili könnyű (értsd, alumínium) karosszériás és motorblokkos és váltós AUDI-kat. Rossz esetben semmiből. Jó esetben pedig Kínai közreműködéssel beszerzett orosz alumíniumból (az USA legnagyobb örömére). Na ki jár jól?
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93