[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 976
18 538
113
Nézz meg egy átlag magyar szuper/hipermarketben húsvét előtt amikor kirakják az akciós szlovák lapockát. Olyan ökölharcokat látsz, hogy ahhoz képest a K1 az egy kisállatsimogató ...

 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

meister.proper

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 604
1 918
113
Kérdezz meg valakit akik ilyen helyen dolgoznak - azok látnak töménytelen mennyiségben. A cukor pedig az egyik legalapvetőbb stratégiai erőforrás. Ráadásul könnyen konvertálható bármivé oda-vissza - pl. üzemagyag, élelmiszer stb. stb.
dolgoztam kereskedelemben, tudom mi szokott zajlani egy munkaszuneti nap elott, de cukrot nem szednek igy, hanem viszik huszasaval.

es igen, haboru eseten itt is pont ugyanigy fognak harcolni. tehat Ooban baj van, nem is kicsi.

köszönöm.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 486
113
neutronbagoly
hendrick
kétkedő


Ha most az volt a célotok, hogy megnyugtassatok, akkor jelzem, nem sikerült.
Ha igazatok van, akkor a helyzet még rosszabb.
Ráadásul tényleg itt az ideje, hogy befejezzem a geopolt, ami most zajlik nem láttam ebben a formában előre és ráadásul egy csomó aspektusát már nem is értem.

Azt viszont látom, hogy Oroszország nem dollárért ad el kőolajat és épp a kanyarban van Szaúd-Arábia is ebben a témában, ráadásul olvastam olyat is, hogy a rubel mögé rövidesen fizikai aranyfedezet lesz bepakolva.
Na, pont ilyenekért támadták meg Líbiát és 2003-ban Irakot is, tehát az új háborús célpont Oroszország.
El kell ismernem, ez pont az, ami valóban mozgósíthatja az oroszok egészét, ami relatíve "jó hír", a kevésébé jó hír viszont az, hogy ez minimum egy jópofa kis világháborút jelent.

Még egyszer köszi a válaszokat, a hátralévő időben pedig eldönthetem, hogy mit is higgyek, a sz@rt vagy a még sz@rabbat.
Borisz valami Nato akciocsoportot emlitett Oroszorszaggal kapcsolatban, pontosan nem ertettem.
Kinat kozben folyamatosan nyomas ala helyezik. Ezzel fugg ossze szerintem az orosz felszereles/fegyver tema, ami szerintem nem igaz, csak fenyegetik elore Kinat. Keresik a fogast es puhatoljak meddig hajlando Kina ellent mondani, elmenni. Konkret szankciokat meg nem hoztak, de szerintem fognak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 021
66 486
113
Pont ugyanezert fogyott ki nemetben es osztrakban is egy csomo termek pl etolaj, csirkemell, stb a boltokbol. De itthon is beraktaroz mindenki aki teheti, inkabb legyen otthon 10 kg cukor mint ne legyen egy sem vagy csak emiatt utra kelljen kelni. Mondjuk 10 kg nem sok, 2-3 honapra eleg cefreszezonon kivul.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 046
113
Mi van gyerekek ? Csak nem az igazolódott be amit én évek óta hajtogatok ? Az orosz légierő képtelen megvívni egy olyan légiuralmat ahol vicces szovjet 30-40 éves gépek repkednek ? ;)
Az ukrán szárazföldi erők meg tankokkal vonulgatnak ?
Az orosz 4 gen gépek szinte vakok a földi helyzettel kapcsolatban .
2015 szíriában elnézi az ember de hogy 7 év elteltével már iylen felvételeket várna az ember az orosz légierőtől ukrajna kapcsán .


Gúnyolódtatok rajtam évekig hogy : "ronika meg a célmegjelölő meg HMD" Na ! Most meg csíp a pisi ugye ?


;)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Mi van gyerekek ? Csak nem az igazolódott be amit én évek óta hajtogatok ? Az orosz légierő képtelen megvívni egy olyan légiuralmat ahol vicces szovjet 30-40 éves gépek repkednek ? ;)
Az ukrán szárazföldi erők meg tankokkal vonulgatnak ?
Az orosz 4 gen gépek szinte vakok a földi helyzettel kapcsolatban .
2015 szíriában elnézi az ember de hogy 7 év elteltével már iylen felvételeket várna az ember az orosz légierőtől ukrajna kapcsán .


Gúnyolódtatok rajtam évekig hogy : "ronika meg a célmegjelölő meg HMD" Na ! Most meg csíp a pisi ugye ?


;)
Ahogy én látom, az oroszok urai a helyzetnek. A légi helyzetnek meg végképp.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Mi van gyerekek ? Csak nem az igazolódott be amit én évek óta hajtogatok ? Az orosz légierő képtelen megvívni egy olyan légiuralmat ahol vicces szovjet 30-40 éves gépek repkednek ? ;)
Az ukrán szárazföldi erők meg tankokkal vonulgatnak ?
Az orosz 4 gen gépek szinte vakok a földi helyzettel kapcsolatban .
2015 szíriában elnézi az ember de hogy 7 év elteltével már iylen felvételeket várna az ember az orosz légierőtől ukrajna kapcsán .


Gúnyolódtatok rajtam évekig hogy : "ronika meg a célmegjelölő meg HMD" Na ! Most meg csíp a pisi ugye ?


;)
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Mi van gyerekek ? Csak nem az igazolódott be amit én évek óta hajtogatok ? Az orosz légierő képtelen megvívni egy olyan légiuralmat ahol vicces szovjet 30-40 éves gépek repkednek ? ;)
Az ukrán szárazföldi erők meg tankokkal vonulgatnak ?
Az orosz 4 gen gépek szinte vakok a földi helyzettel kapcsolatban .
2015 szíriában elnézi az ember de hogy 7 év elteltével már iylen felvételeket várna az ember az orosz légierőtől ukrajna kapcsán .


Gúnyolódtatok rajtam évekig hogy : "ronika meg a célmegjelölő meg HMD" Na ! Most meg csíp a pisi ugye ?


;)
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Mi van gyerekek ? Csak nem az igazolódott be amit én évek óta hajtogatok ? Az orosz légierő képtelen megvívni egy olyan légiuralmat ahol vicces szovjet 30-40 éves gépek repkednek ? ;)
Az ukrán szárazföldi erők meg tankokkal vonulgatnak ?
Az orosz 4 gen gépek szinte vakok a földi helyzettel kapcsolatban .
2015 szíriában elnézi az ember de hogy 7 év elteltével már iylen felvételeket várna az ember az orosz légierőtől ukrajna kapcsán .


Gúnyolódtatok rajtam évekig hogy : "ronika meg a célmegjelölő meg HMD" Na ! Most meg csíp a pisi ugye ?


;)
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Mi van gyerekek ? Csak nem az igazolódott be amit én évek óta hajtogatok ? Az orosz légierő képtelen megvívni egy olyan légiuralmat ahol vicces szovjet 30-40 éves gépek repkednek ? ;)
Az ukrán szárazföldi erők meg tankokkal vonulgatnak ?
Az orosz 4 gen gépek szinte vakok a földi helyzettel kapcsolatban .
2015 szíriában elnézi az ember de hogy 7 év elteltével már iylen felvételeket várna az ember az orosz légierőtől ukrajna kapcsán .


Gúnyolódtatok rajtam évekig hogy : "ronika meg a célmegjelölő meg HMD" Na ! Most meg csíp a pisi ugye ?


;)
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 769
14 898
113
Még egy személyes vélemény.

Engem Putyin december elején megijesztett azzal az ultimátumszerű követeléscsomaggal, amit lerakott az USA és a NATO asztalára.
Ilyet az tesz, aki készül valamire.
Végig úgy gondoltam, hogy igen, katonai akciót fog indítani, de első körben a lengyelországi és romániai rakétavédelmi bázisok elleni preventív csapás járt a fejemben.
Már csak azért is, mert az USA végig arról beszélt, hogy Putyin Ukrajna elleni támadásra készül, amin az egész orosz média gúnyolódott. Ha jól emlékszem, még olyan is elhangzott, hogy adjanak egy újabb dátumot, hogy előre tervezni tudják a szabadságolásaikat.
Majd kiderült, hogy az utolsó pillanatig belehazudtak a világ pofájába.

Amerika kétszínű és hazug?
Természetesen.
De február 24. óta Putyin Oroszországa is nyíltan azzá vált.
Innentől kezdve igen nehéz lesz Amerikára mutogatniuk. Eljátszották ezt a pozíciót.
Helyette leromboltak városokat és meghaltak olyan emberek, akik nem tehetnek erről az egészről.

Ukrajnának volt rá 30 éve, hogy a kiváló adottságaival felemelkedjen, de képtelen volt rá.
Oroszországnak is volt rá 30 éve, hogy visszaédesgesse magához Ukrajnát, minden adott volt hozzá és ebben az esetben Vic Nulland is feldughatta volna magának az 5 milliárd dollárját.
Egyik sem volt képes élni a lehetőségeikkel, pedig bőséges tárház és idő volt rá mindkét oldalon.

Na ehhez képest most mi van...
… és mi lesz.


Én ezt nem állítanám. Putyin gyakorlatilag 14-15 éve folyamatosan figyelmezteti a nyugatot, hogy nem fogják a végsőkig tolerálni a NATO/USA keleti terjeszkedését. Ez a támadás messze nem a semmiből jött, és talán még akkor is elkerülhető lett volna, de a télen komolyan veszik az ultimátumot.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Én ezt nem állítanám. Putyin gyakorlatilag 14-15 éve folyamatosan figyelmezteti a nyugatot, hogy nem fogják a végsőkig tolerálni a NATO/USA keleti terjeszkedését. Ez a támadás messze nem a semmiből jött, és talán még akkor is elkerülhető lett volna, de a télen komolyan veszik az ultimátumot.
Ha elfogadták volna Putyin ultimátumát akkor már Közép-Európában lenne. Akkor nem csak Ukrajnát nem támogathatták volna, de Kelet-Európából is kivonták volna a NATO erőket. Akkor Putyin felsorakozott serege úgy törhetett volna előre mint kés a vajban és meg is tette volna. Bolondok lettek volna ha ezt elfogadják.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Borisz valami Nato akciocsoportot emlitett Oroszorszaggal kapcsolatban, pontosan nem ertettem.
Kinat kozben folyamatosan nyomas ala helyezik. Ezzel fugg ossze szerintem az orosz felszereles/fegyver tema, ami szerintem nem igaz, csak fenyegetik elore Kinat. Keresik a fogast es puhatoljak meddig hajlando Kina ellent mondani, elmenni. Konkret szankciokat meg nem hoztak, de szerintem fognak.
Nincs eszköze a nyugatnak Kínával szemben. Most az USA próbálkozik, fenyeget, hátha megtörik Kína. De nem fog menni. Ha túlfeszíti a húrt, lehet, hogy még Európában is fellázadnak ellene a népek és elkergetik az USA által delegált komprádor elitet (ha nem másként, a szankciózás eredményeként előálló éhség és nyomorlázadások következményeként) és a végén erősen magára fog maradni. Szerintem valahol tartanak is ettől, ezért keménykednek még a szövetségesekkel is.

Nem mellékesen, ha Kínát beszankciózzák, akkor olyan félkész és késztermék hiány lesz nyugaton, hogy abba mindenki belerokkan (lehet, hogy ez is a cél a nagy emberkísérlet, azaz a Big Reset elindításának megalapozása érdekében).
Kína ha összezár Oo.-al + DK-Ázsiával + a többi nem szankciózóval (a fél világ!), túléli a nyugat szankciózását. Az orosz biztosítja az olcsó energiát és nyersanyagot, plusz a búzát. Ezenkívül tudnak kereskedni a világ többi részével is (mínusz Atlantista országok)! Ha ezt meglépné az USA (a többi véleménye nem számít, ők igenlően bégetni fognak), vagyis egyszerre két ekkora hatalmat betámad, akkor ez azt jelenti, hogy:
1. olyan fegyver van a kezében, amilyet még álmunkban sem láttunk és amivel egy időben le tudja rendezni a két óriást, a többi pedig megtérdel az akarata előtt,
2. nagyon nagyon nagy gondok vannak a háttérben és tényleg nincs amit veszítsen, így tizenkilencre lapot húz (mert, hogy ebből III. Vh. lenne ripsz ropsz, az nem vitás /ti. ha embargó címén nekiállnak az angolszászok kalózkodni a világ tengerein, akkor az nem maradna válasz nélkül/).
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 093
32 639
113
Ha elfogadták volna Putyin ultimátumát akkor már Közép-Európában lenne. Akkor nem csak Ukrajnát nem támogathatták volna, de Kelet-Európából is kivonták volna a NATO erőket. Akkor Putyin felsorakozott serege úgy törhetett volna előre mint kés a vajban és meg is tette volna. Bolondok lettek volna ha ezt elfogadják.

Miért, most úgy tör előre Ukrajnában, mint kés a vajban?

Nem, az USA (vagy inkább a "mélyállam") hideg fejjel döntött, a cél az volt, hogy addig provokálják a ruszkikat, amíg megindulnak. És akkor jöhet a felőrlő gerillaháború, szó szerint korlátlan utánpótlással az ukriknak hordozható "okosfegyverekből", amik kiválóak egy ilyen háborúhoz. Ebből nem is csináltak nagy titkot.
Ami meglepő, hogy az oroszok ennek ellenére mégis megindultak, valamiért mégis ezt a döntést hozták. Valamiért arra jutottak, hogy ha nem teszik, akkor még rosszabbul járhatnak a végén. Most már lehet, hogy rájöttek, hogy tévedtek (ha tévedtek, nem tudhatunk mindent), de már vagy végigcsinálják, vagy dől minden. Akkor pedig ki tudja mi (kicsoda) következik.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Miért, most úgy tör előre Ukrajnában, mint kés a vajban?

Nem, az USA (vagy inkább a "mélyállam") hideg fejjel döntött, a cél az volt, hogy addig provokálják a ruszkikat, amíg megindulnak. És akkor jöhet a felőrlő gerillaháború, szó szerint korlátlan utánpótlással az ukriknak hordozható "okosfegyverekből", amik kiválóak egy ilyen háborúhoz. Ebből nem is csináltak nagy titkot.
Ami meglepő, hogy az oroszok ennek ellenére mégis megindultak, valamiért mégis ezt a döntést hozták. Valamiért arra jutottak, hogy ha nem teszik, akkor még rosszabbul járhatnak a végén. Most már lehet, hogy rájöttek, hogy tévedtek (ha tévedtek, nem tudhatunk mindent), de már vagy végigcsinálják, vagy dől minden. Akkor pedig ki tudja mi (kicsoda) következik.
Megelégedhettek volna a DNR és LNR nyílt megszállásával. Diadalként adhatták volna el, a cár megint növelte birodalmát, a szankciók is enyhék lettek volna. Ez lett volna racionális.

De Putyin lezüllött egy irracionális szélsőjobbos troll mentális szintjére. Történelmi térképekből vezeti le a jogát szuverén államok elfoglalására. Nem érdeklik az áldozatok, a károk, bármire képes az expanzióért. Beszűkült alternatív valóságban él, összetéveszti a propagandát a realitással.

Olyan mintha boki lenne Oroszország elnöke, pontosan úgy viselkedik.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 926
27 775
113
Pont ugyanezert fogyott ki nemetben es osztrakban is egy csomo termek pl etolaj, csirkemell, stb a boltokbol. De itthon is beraktaroz mindenki aki teheti, inkabb legyen otthon 10 kg cukor mint ne legyen egy sem vagy csak emiatt utra kelljen kelni. Mondjuk 10 kg nem sok, 2-3 honapra eleg cefreszezonon kivul.
Nálam 1 év alatt nem fogy el 1 kiló, lekvár- és befőttszezont leszámítva.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 490
18 025
113
Akkor vannak akiknek más a álláspontjuk mint a hivatalos?
Mert eddig erről nem volt szó...
Akiknek más az álláspontjuk azokat beviszik a kaptárba. Azt kell mondjam, hogy Putyin nagyon rossz irányba ment el, hibás volt a helyzetértékelése amikor háborút indított Ukrajna ellen - hogy ez most a rossz hírszerzési adatoknak köszönhető, az emberi hozzá nem értésének, vagy csak saját rossz felfogásának az már mellékes - és most úgy tűnik, hogy ténylegesen elindult a diktatúra kiépítésének útján. Hibás döntést hozott, és ebből nem fog jól kijönni semmilyen szinten sem.