[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 738
68 683
113
Már le van foglalva. Az bizony jóvátétel lesz. Te állj féllábon addig amíg azt visszakapja a gyilkos.
70555e23a91be1a25c7caf54384f5e365c569df5f59ca79b5db69c2ed2246193.jpg
84b120e987931286c98be66c50dece8440c126dc6f3ed545caa1bfd7c9e369c8.jpg


Azthiszem a gazdáidnak még egy darabig lesz mit fizetnie. :D
Jaaaa, persze, amikor sürgetővé válik, majd kineveznek gonosznak egy új államot, lerohanják és kirabolják és a dolog megoldva ugye?

Szír olajmezőkre még nagyon vigyáztok ti nemzetközi jogi bajnokok?
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
70555e23a91be1a25c7caf54384f5e365c569df5f59ca79b5db69c2ed2246193.jpg
84b120e987931286c98be66c50dece8440c126dc6f3ed545caa1bfd7c9e369c8.jpg


Azthiszem a gazdáidnak még egy darabig lesz mit fizetnie. :D
Jaaaa, persze, amikor sürgetővé válik, majd kineveznek gonosznak egy új államot, lerohanják és kirabolják és a dolog megoldva ugye?

Szír olajmezőkre még nagyon vigyáztok ti nemzetközi jogi bajnokok?
Nevetségesek ezek a kamulisták. Mi volt Lengyelországban? Görögországban? Tibetben? Ezeknek a harmada sem igaz. A trollfarm legyártja a dezinfót, ti meg terjesztitek.

Ez viszont mind igaz.

Tény, hogy az USA listája is hosszú, de cinkes amikor ezt pont az az ország veti a szemükre amelyiknek még náluk is hosszabb a listája.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 738
68 683
113
Nevetségesek ezek a kamulisták. Mi volt Lengyelországban? Görögországban? Tibetben? Ezeknek a harmada sem igaz. A trollfarm legyártja a dezinfót, ti meg terjesztitek.

Ez viszont mind igaz.

Tény, hogy az USA listája is hosszú, de cinkes amikor ezt pont az az ország veti a szemükre amelyiknek még náluk is hosszabb a listája.
Te egy elmebeteg vagy. Mindenfélét igyekszel összeadni, de ahogy a haderőre fordított(természetesen a békét szolgáló) összegben sem érik el a gazdiid teljesítményét összeadva sem, úgy a vérengző kíméletlen halálosztásban sem.

Megdöbbentő és hányingerkeltő, ahogy egyből bagatellizálni kezded a kényes témát, hogy a világ 70 éve legnagyobb tömeggyilkosainak a szócsöve vagy. Igazi aljaembernek kell lenni ehhez és szerintem te elég gonosz vagy ahhoz, hogy tudd magadról, hogy az vagy. Szerintem te nem sima hülye vagy, aki a beletolt ideológia miatt csinálja a baromságot. Te az ideológiát tolod a szerencsétlenek fejébe, akik aztán nem értik, miért szar a világ.

Azért szar, mert elbasszátok. Szarkeveréssel, hazugsággal.

Olajmezőkre válaszolnál kérlek? Ne a szorgos népünk győzni fog szart, hanem hogy hogy látod, az usa elégszer szegte az általa nagyon hivatkozott nemzetközi jogot ahhoz, hogy már észre se vegyük, hogy egy koszlott toljvaj?

Nem orosz vagyok. :D Én egy magyar ember szemszögéből kérdezem. Tudom, te meg az elvtársaid egyszerűen nem tudjátok, hogy az micsoda is, hiszen nektek az idegen jelenti önmagatokat. megsúgom, az nem igazán magyar, az idegen civilizáció. Megszálló.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 921
49 242
113
A napokban tudtam meg egy beszélgetésből alaposabban, hogy miért sántít az "ukrán-orosz testvérnép" narratíva. A Holodomorról persze mindenki hallott, mint az ukrán oroszgyűlölet egyik jogos forrásáról, de az pl. nincs annyira szem előtt, hogy a II. vh-s német offenzíva elején moszkvai utasításra nekiláttak kivégezni és deportálni a ~750.000 ukrán politikai foglyot, akik mindenféle szovjetellenes aktivitás miatt voltak rács mögött.

Az ilyen történelmi sebek nem gyógyulnak be egykönnyen, és némi magyarázatot adnak az ukránok elnáculására is. A szovjet történelmi bűnök súlyosan visszaütnek Oroszországra.
Milyen kár, hogy a holodomorról nem az jut az eszükbe, hogy azt bizony alapvetően urbanizált ukrán internacionalisták intézték. Az is milyen furcsa, hogy a városokban nem éheztek…
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 778
34 770
113
A napokban tudtam meg egy beszélgetésből alaposabban, hogy miért sántít az "ukrán-orosz testvérnép" narratíva. A Holodomorról persze mindenki hallott, mint az ukrán oroszgyűlölet egyik jogos forrásáról, de az pl. nincs annyira szem előtt, hogy a II. vh-s német offenzíva elején moszkvai utasításra nekiláttak kivégezni és deportálni a ~750.000 ukrán politikai foglyot, akik mindenféle szovjetellenes aktivitás miatt voltak rács mögött.

Persze, nem véletlenül fogadták a Wehrmachtot virággal. Ha a németeknek van eszük, létrehoztak volna újra egy ukrán bábkormányt, mint 1918-ban.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 778
34 770
113
Körvonalazódik az 5. szankciós csomag. Még több lefoglalás és olajembargó.

Puhák, azonnali gázembargó hol van? Azt nem merik? Mondjuk ebben a spirálban jövő héten jön az is, ha addig nem zárja el Moszkva a gázcsapot.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 081
19 558
113
A levegőrontásról meg annyit, hogy húzzon el az, aki visszasírja a labancok "közép-európai nagyhatalmát" (ami inkább középhatalom volt, mint nagy) ami fennállásának nagy része alatt pont a magyar szuverenitás lábbal tiprásáról szólt, amikor meg nem bírt velünk, akkor azonnal ránkhívta a muszkákat.
Lényegében ez van most Brüsszel/EU/USA vonatkozásában is, csak a muszka hívás helyett simán pénzügyileg fojtogat.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and enzo
W

Wilson

Guest
Csak tudod, az a gáz, hogy ezek szinte kivétel nélkül nagyon távol a frontoktól készülnek.
Az ukrán "fegyveres banditák"* nem az orosz haderő ellen harcolnak, hanem Ukrajnai állampolgárok ellen. A civileket ért atrocitások nem járulékos velejárói az ukránok hadviselésének, hanem célpontjai. Donyeck és a többi város civil infrastruktúráinak és lakóinak módszeres tüzérségi támadásaira lehetett mondani, hogy mellé ment, járulékos veszteség vagy épp szélsőséges oroszgyűlölők önntevékenysége. De ez mi? És nem csak, mikor odarögzítik az oszlophoz, fához, hanem mikor fiatalokat gyűjtenek be és rugdosnak véresre; vagy épp az alapján tekintenek valakit ellenségnek, hogy miként nevezi a kenyeret (egy ukrán fegyveres dicsekedett leleményes módszeréről).

*gondolkoztam, hogy milyen kifejezés illik rá, de se nem rendőrök, se nem katonák; csak felfegyverzett "emberek".


Nem akarok nagy vitába bele menni, de sokszor azt látom, hogy úgy nézed, mint ha a történelem az orosz támadás első percétől kezdődne, az előtt meg semmi sem volt. Lehet, így is, mindenkinek "szuvenír" joga, csak szerintem ez eléggé téves következtetésekhez vezet.
Nem úgy látom, ezt mutatják az invázió előtti hozzaszólásaim ezzel kapcsolatban amelyeket nagyrészt ebben a topikban megtalálod.

Egyet kellene mindenkinek megértenie szerintem, én nem Oroszországot és az orosz népet ítélem el, vagy gyűlölöm, éppen ellenkezőleg nagyon is kedvelem őket. Én Putyint ítélem el ezzel az invázióval kapcsolatban, mert nem oldott meg vele semmit, gyakorlatilag a semmiért értelmetlenül halnak meg benne mind a két oldalon az emberek.
És persze erre lehet jönni azzal bezzeg az USA bezzeg a Nyugat mit csinált, de ettől nem lesz jobb az orosz népnek nem lesz jobb az ukránoknak, és nem igazolja a Putyin által Ukrajna ellen indított inváziót.

Ez az invázió Magyarország helyzetét is úgy külpolitikailag és gazdaságilag nagymértékben rontja....Mindenki látja ezt a mindennapokban....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem úgy látom, ezt mutatják az invázió előtti hozzaszólásaim ezzel kapcsolatban amelyeket nagyrészt ebben a topikban megtalálod.

Egyet kellene mindenkinek megértenie szerintem, én nem Oroszországot és az orosz népet ítélem el, vagy gyűlölöm, éppen ellenkezőleg nagyon is kedvelem őket. Én Putyint ítélem el ezzel az invázióval kapcsolatban, mert nem oldott meg vele semmit, gyakorlatilag a semmiért értelmetlenül halnak meg benne mind a két oldalon az emberek.
És persze erre lehet jönni azzal bezzeg az USA bezzeg a Nyugat mit csinált, de ettől nem lesz jobb az orosz népnek nem lesz jobb az ukránoknak, és nem igazolja a Putyin által Ukrajna ellen indított inváziót.

Ez az invázió Magyarország helyzetét is úgy külpolitikailag és gazdaságilag nagymértékben rontja....Mindenki látja ezt a mindennapokban....
Értem, elfogadom, hogy így gondolod; de nem értek egyet.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
mert nem oldott meg vele semmit, gyakorlatilag a semmiért értelmetlenül halnak meg benne mind a két oldalon az emberek.
de miért gondolod, hogy nem old meg vele semmit?
Ez az invázió Magyarország helyzetét is úgy külpolitikailag és gazdaságilag nagymértékben rontja....Mindenki látja ezt a mindennapokban....
Igen, kitört a háború, amit a nyugati politikusok az utolsó pillanatig nem hittek el, és most ennek a levét isszuk.
Csak Oo 8 éve készül erre, és már tavaly év végén jelezte, hogy készen áll. Mert amikor arról beszélt, hogy a tárgyalási alap a vissza a natot a 97-es határok mögé, akkor azt mondta, kész színtet emelni az egészben.
És háborút csak akkor indít valaki, ha tudja, hogy nyerhet. Lehet elszámolja magát, csak idáig a nyugat valójában semmi váratlant nem tett. Szóval nem vagyok bizakodó az egészben.
 
Status
Not open for further replies.