[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Megtalálták a megoldást: Ne fürgyé le!
hqdefault.jpg
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113

Hát ez piszok égő. 10x annyi dühös ember ment el a ruszkipártiak ellen. :D Meg is kergettek?

Éééévek óta mondom hogy ti vagytok a kisebbség amint kiléptek a 4 fal közül, de lefogadom még most se esik le.
A HTKA egy rezervátum, nem a világ.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 354
113
Éééévek óta mondom hogy ti vagytok a kisebbség amint kiléptek a 4 fal közül, de lefogadom még most se esik le.
A HTKA egy rezervátum, nem a világ.
Vagy a mainstream média propagandája több embernek mossa az agyát, mint amennyit az alternatív hírforrások fel tudnak világosítani. Ez is egy megfejtés.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113
HOPPÁ!
Meglépik vajon? Ki mit tippel?
(Május közepétől Jupiter, a szerencsebolygó, kilép a Halak jegyéből!)
Badarság, maximum a operáció harmadik fázisát fogja becsengetni, ami a Dnyesztermentére akarna oszpontosúlni. Amúgy pedig tovább fogják még nyomni, hogy minden a terv szerint megy. :oops::cool:

**********************************************************************

Megvan a május 9-edikei felvonuláson szereplo technika listája - hát, az elmult évekhez képest tobb típus is ki fog maradni:

BGUHDy.jpeg

gMvDCz.jpeg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Kigyűjtöttem a külföldi megsemmisített haditechnikai eszközöket az orosz-ukrán háborúból. Csak azok, ahol fényképes doksi van.
Tehát messze nem teljeskörű.

Orosz veszteségek közt

Infantry Mobility Vehicles
Olasz
21 Iveco LMV 'Rys'

Engineering Vehicles And Equipment
Cseh
5 BREM-Ch ''BREM-4'' armoured recovery vehicle

Unmanned Aerial Vehicles
Izraeli
1 Forpost reconnaissance UAV

Naval Ships
Lengyel
1 Project 775 Ropucha class landing ship
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Kigyűjtöttem a külföldi megsemmisített haditechnikai eszközöket az orosz-ukrán háborúból. Csak azok, ahol fényképes doksi van.
Tehát messze nem teljeskörű.

Orosz veszteségek közt

Infantry Mobility Vehicles
Olasz
21 Iveco LMV 'Rys'

Engineering Vehicles And Equipment
Cseh
5 BREM-Ch ''BREM-4'' armoured recovery vehicle

Unmanned Aerial Vehicles
Izraeli
1 Forpost reconnaissance UAV

Naval Ships
Lengyel
1 Project 775 Ropucha class landing ship
Ukrán veszteségek közt

Infantry Mobility Vehicles
USA
20 HMMWV
5 HMMWV Ambulance

Brit
4 AT105A 'Saxon


Radars And Communications Equipment
USA
1 AN/TPQ-36 lightweight counter mortar radar:
1 AN/TPQ-49 lightweight counter mortar radar


Unmanned Aerial Vehicles
Lengyel
2 Warmate loitering munition (ilyet mi is tervezünk beszerezni)

Török
6 Bayraktar TB2 UCAV


Naval Ships
USA
1 Island class patrol boat P190 Slovyansk:

Lengyel
1 Pr.304 Amur Class command ship 'Donbas' ''U-500''
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 637
113
Éééévek óta mondom hogy ti vagytok a kisebbség amint kiléptek a 4 fal közül, de lefogadom még most se esik le.
A HTKA egy rezervátum, nem a világ.
Megint oda jutunk ki mint a harmadik ⅔-os választási pofon esetében, hogy talán érdemes lenne Belpestről kiszállni és lemenni vidékre, mert Magyarország nem egyenlő Pesttel. Tegnap pl. Pápán voltam ballagáson, aztán random kezdték el mellettem a helyi erők egymás közt magyarázni mennyire az USA keveri a fekáliát ukrán témában és az EU az, akinek a pömpölőjével verik rendesen a csalánt, aztán az még élvezi is.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Megint oda jutunk ki mint a harmadik ⅔-os választási pofon esetében, hogy talán érdemes lenne Belpestről kiszállni és lemenni vidékre, mert Magyarország nem egyenlő Pesttel. Tegnap pl. Pápán voltam ballagáson, aztán random kezdték el mellettem a helyi erők egymás közt magyarázni mennyire az USA keveri a fekáliát ukrán témában és az EU az, akinek a pömpölőjével verik rendesen a csalánt, aztán az még élvezi is.
A világ nem csak az 5.,13., és 8. kerületből áll... :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Megint oda jutunk ki mint a harmadik ⅔-os választási pofon esetében, hogy talán érdemes lenne Belpestről kiszállni és lemenni vidékre, mert Magyarország nem egyenlő Pesttel. Tegnap pl. Pápán voltam ballagáson, aztán random kezdték el mellettem a helyi erők egymás közt magyarázni mennyire az USA keveri a fekáliát ukrán témában és az EU az, akinek a pömpölőjével verik rendesen a csalánt, aztán az még élvezi is.
Ez csak azért törtenhetett, mert megfertőztük őket. Amúgy szeretnének sokszínűek lenni az egyféle világképpel, csak olvassák ezt a rettenetes oldalt és elterelődtek az extremitás irányába a normális homoszexuális-vegán-abortuszpárti-antifa-orbánmiattelmenekülő embertípustól. :D
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Megint oda jutunk ki mint a harmadik ⅔-os választási pofon esetében, hogy talán érdemes lenne Belpestről kiszállni és lemenni vidékre, mert Magyarország nem egyenlő Pesttel. Tegnap pl. Pápán voltam ballagáson, aztán random kezdték el mellettem a helyi erők egymás közt magyarázni mennyire az USA keveri a fekáliát ukrán témában és az EU az, akinek a pömpölőjével verik rendesen a csalánt, aztán az még élvezi is.
Sértő a magyar balfék /látszat ellenzék oldalt bármiben is össze mosni akarni Ukrajna honvédő háborújával.
A magyar emberek meg nem tájékozódnak Ukrán forrásokból.
#24 907
Így ha a történelem megint bekopogtat akkor néznek majd mint már annyiszor korábban.
 
  • Vicces
Reactions: megazez
W

Wilson

Guest
@Flamand törölték a posztodat hozzáteszem
nem véletlenül a stílusod miatt..

De miért is nincs fogalmam róla?Levezettem neked,forrásokkal alátámasztva hogy 2014 december 1-el szüntették meg az ukrán hatóságok a nyugdijak kifizetését a szakadár köztársaságokban élőknek ekkora megszűnt a bankrendszer a szaki köztársaságokban,ekkor a szaki vezetés ellenőrzése alatt lévő postát használták fel szükségmegoldásként.

A kérdésem még mindig ugyanaz, hogyan is kapna garanciát arra Ukrajna, hogy a szaki köztársaságokba küldött nyugdíjakat megkapják a címzettek?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 595
17 786
113
@Flamand törölték a posztodat hozzáteszem
nem véletlenül a stílusod miatt..

De miért is nincs fogalmam róla?Levezettem neked,forrásokkal alátámasztva hogy 2014 december 1-el szüntették meg az ukrán hatóságok a nyugdijak kifizetését a szakadár köztársaságokban élőknek ekkora megszűnt a bankrendszer a szaki köztársaságokban,ekkor a szaki vezetés ellenőrzése alatt lévő postát használták fel szükségmegoldásként.

A kérdésem még mindig ugyanaz, hogyan is kapna garanciát arra Ukrajna, hogy a szaki köztársaságokba küldött nyugdíjakat megkapják a címzettek?
Nagyjából ugyanúgy,ahogy a szenet pénzért című folytatásos buliban.Érdekes módon ott ment a fizetés. Ugyanilyen módon elutalják egy orosz pénzintézetnek,onnantól már nem az ő saruk. Ahogy a törölt posztban írtam,mint egy német nyugdíjas a spanyol rendszeren keresztül. Nem nehéz,de ha nincs rá akarat,akkor nem is megy. Ez a fényes bizonyítéka az ukrán mentalitásnak,hogy még gesztusként se kisérelték meg,mondjuk a Minszki egyezmény aláírása után,úgy nagyjából csak azért,miszerint van bennük annyi,hogy a saját állampolgáraikról van szó.Ezt a pofon egyszerű mechanizmust van aki nem tudja felfogni,van aki,meg nem akarja a ki tudja milyen érdekeket képviselő álláspontja miatt.
 
W

Wilson

Guest
Nagyjából ugyanúgy,ahogy a szenet pénzért című folytatásos buliban.Érdekes módon ott ment a fizetés. Ugyanilyen módon elutalják egy orosz pénzintézetnek,onnantól már nem az ő saruk. Ahogy a törölt posztban írtam,mint egy német nyugdíjas a spanyol rendszeren keresztül. Nem nehéz,de ha nincs rá akarat,akkor nem is megy. Ez a fényes bizonyítéka az ukrán mentalitásnak,hogy még gesztusként se kisérelték meg,mondjuk a Minszki egyezmény aláírása után,úgy nagyjából csak azért,miszerint van bennük annyi,hogy a saját állampolgáraikról van szó.Ezt a pofon egyszerű mechanizmust van aki nem tudja felfogni,van aki,meg nem akarja a ki tudja milyen érdekeket képviselő álláspontja miatt.
Csak annyi a különbség, hogy egy német nyugdíjas meg is kapja a pénzt a spanyol rendszeren keresztül míg a szaki köztársaságok esetén erre nincs semmi garancia.