[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
703
3 264
93
Ez a google forditó egyre bizarabb: Most olvastam, hogy bográcsban vannak az ukrán csapatok valahol... :)
Bármilyen hihetetlen, ez az inteligens forditas miatt van. A google ugyan a katlant nem találta el, de megállapította, hogy épp gulyássá aprítják őket valahol, viszont gulyást nen üstben, hanen bográcsban készítenek, tehát bár szószerint üst lenne, de értelem szerint az beza bogrács.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem tudnak Euro szabványú motort
gyártani
Felmondod a kötelezőt... de nyugtass meg, hogy te ugye nem technikai ember vagy, hanem valami libsi bölcsész? "Euro szabványú motor"... ilyen pongyolán fogalmazni csak egy médiamunkást tudok elképzelni.

Euro 5 -öst saját tervezést gyárt a Lada (VAZ 21129), az Euro 6-ot meg nem akarnak, mert nem éri meg egy számukra csak presztízs piacért kiherélni és megdrágítani a termékük.

A chipjeik egy részét ők gyártják, illetve mi akadályozná meg őket, hogy mondjuk az 1-2 generációval ezelőtti infrastruktúrát megvegyék ehhez Kínától?
Kína se adja el, a 4-5-el ezelőtti generációk is máig értékes termelést végeznek, nem csúcs nagyteljesítményű számításokhoz, hanem iparba gyártanak beágyazott processzorokat, DSP-t, analóg félvezetőket.

Ráadásul információs társadalomban élünk
Majd megnézem, hogy meg esszük meg az információt és hogy fűtünk be vele télen.
Európa termelése egyáltalán ne mariginális
Csak látom minden "európai" márkán, hogy Made in {China,Taiwan,India,Turkye,Vietnam,Russia,...}. Nem fogkpiszkálóról és fast fashionről beszélek, hanem alapanyagok és alkatrészek amikből gyár épül épp... Ha Lengyelországban vagy Magyarországon/Bulgáriában készült valami német márka terméke, akkor már összetehetjük a kezünk.

Tényeg van lemaradása pld. elektronikai eszközökben, de gépiparban, atomiparban és sok-sok más ipargában toppon van.
Elektronikában nincs vertikálisan integrált termelés, ahogy Shenzeben vagy Taiwanban van, ezért drága és nem elérhető csomó gyártási folyamat itt, mert a feles kapacitást nem lenne aki kihasználná. A kínai eközben a maradék kapacitást bagóért eladja, míg itt a BOSCH se csinál már 8 rétegű vagy bonyolultabb nyákot, inkább a kínai gyárában megcsináltatja, de ha csinálna is, csak magának, meg nagymegrendelőknek csinálná, de kínában kisebb szériával is könnyű kapacitáshoz jutni.

Atomipar leépült, a Siemens 10 éve adta el az atomipari részét a zöldhülyeség és az Irán-ellenes szakncióknál beszopott bukta miatt. Francia atomipar szenved, mert nem csináltak régóta nagy projektet, és elveszik a tudás lassan.

A gépipar az talán rendben van, de ozymandias elmondása alapján ott is vannak gondok.

A könnyűiparnál meg minimális gépszükséglete van, hogy kína, india, vagy afrika készít ruhát és cipőt
Fasza, bár a textilipar felszámolásáról amiket láttam/olvastam, az alapján minden tudás elveszik lassan (kelme gyártás és festés), és nulláról kéne újraépíteni, ami meg megint csak idő. Ugyanis nem csak gépek, de emberek is kellenek egy iparághoz.

Az EU sorvad, és amennyire "egészséges és erős" az iparunk, annyira van az oroszoknak is szerintem. Avagy amennyire szarban vannak az oroszok, legalább annyira mi is.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 551
15 357
113
Ad rivum eundem lupus et agnus venerant,
Siti compulsi, superior stabat lupus.
Ad rivum eundem lupus et agnus venerant,
siti compulsi. Superior stabat lupus,
longeque inferior agnus. Tunc fauce improba
latro incitatus iurgii causam intulit;
'Cur' inquit 'turbulentam fecisti mihi
aquam bibenti?' Laniger contra timens
'Qui possum, quaeso, facere quod quereris, lupe?
A te decurrit ad meos haustus liquor'.
Repulsus ille veritatis viribus
'Ante hos sex menses male' ait 'dixisti mihi'.
Respondit agnus 'Equidem natus non eram'.
'Pater hercle tuus' ille inquit 'male dixit mihi';
atque ita correptum lacerat iniusta nece.
Haec propter illos scripta est homines fabula
qui fictis causis innocentes opprimunt.

A farkas és a bárány szomját oltani
egy patakpartra ment. A farkas fent ivott,
a bárány vízfolyás iránt. A gonosz torok
kötözködésre tüzelte az ordas állatot:
„Miért zavarod fel, hé, te ott, a vizet nekem?
Iszok, nem látod?” Így felelt az ifju kos
remegve: „Hogy’ tehetném én azt, farkasom?
Mit én iszom, nem folyt az hozzád fölfelé.”
Jó érv ez, ellenében nincs mit mondani.
„Pocskondiáztál hát engem fél éve te!”
A bárány mond: „Még nem is éltem akkor én.”
„Úgy, Herculesre, apád volt az a szemtelen!”
Ezzel faldosni kezdte s egészen felfalá.
Afféle emberekről szól e tanmese,
koholt vádakkal kik gyötörnek másokat.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Amúgy a pihenő alatt volt időm picit keresgélni nézelődni.
Időről időre előkerül, mennyire demotiváltak, alacsony morálúak az orosz csapatok. Na most tudom, hogy ez csak egy zene, de azért így meg lehet nézni, hogy kb elsírja magát miközben játszák ezt a számot a felszabadított területen. Érdemes figyelni a szöveget. Hogy megkönnyítsem a dolgot, adok róla egy fordítást is, bár nem vagyok műfordító, így elnézést ha nem lesz énekelhető...
Emlékszel, ahogy az ellenségeink lőttek ránk,
és mi mentettük a gyerekeket?
Hogy bántotta a füleket nap mint nap a szirénák üvöltése
De hittünk az üdvösségben, elmentem a seregbe
Rájöttem, hogy meg kell védenem az otthonomat
Száz nap a repülőtéren és két lerombolt oldal
Éhesen és borostásan, az ellenőrzőponton vagyok
Ilyen az élet, légy türelmes, testvér
Meg fogjuk nyerni az átkozott háborút

A győzelem a miénk, zászlónk a kezünkben
És az orosz dicsőség száll ezen a földön
A győzelem a miénk, évek óta ez az utunk
Szabad Donbas örökké veled vagyunk

Ne feledd, srácok önként a napfelkeltével jöttek
Köszönjük, hogy nem hagytál el minket nehéz időben
Ilovaisk katlan, és a csata Pervomajszk mellett
Köszönöm barátom, hogy megmentettél a haláltól
De sokan hősként haltak, páncélvadászok
Mi, testvérek, több száz évig emlékezni fogunk rátok
Ez a mi kitartásunk gyümölcse
És egyszerű titka az erőnknek
 
K

kamm

Guest
Ad rivum eundem lupus et agnus venerant,
siti compulsi. Superior stabat lupus,
longeque inferior agnus. Tunc fauce improba
latro incitatus iurgii causam intulit;
'Cur' inquit 'turbulentam fecisti mihi
aquam bibenti?' Laniger contra timens
'Qui possum, quaeso, facere quod quereris, lupe?
A te decurrit ad meos haustus liquor'.
Repulsus ille veritatis viribus
'Ante hos sex menses male' ait 'dixisti mihi'.
Respondit agnus 'Equidem natus non eram'.
'Pater hercle tuus' ille inquit 'male dixit mihi';
atque ita correptum lacerat iniusta nece.
Haec propter illos scripta est homines fabula
qui fictis causis innocentes opprimunt.

A farkas és a bárány szomját oltani
egy patakpartra ment. A farkas fent ivott,
a bárány vízfolyás iránt. A gonosz torok
kötözködésre tüzelte az ordas állatot:
„Miért zavarod fel, hé, te ott, a vizet nekem?
Iszok, nem látod?” Így felelt az ifju kos
remegve: „Hogy’ tehetném én azt, farkasom?
Mit én iszom, nem folyt az hozzád fölfelé.”
Jó érv ez, ellenében nincs mit mondani.
„Pocskondiáztál hát engem fél éve te!”
A bárány mond: „Még nem is éltem akkor én.”
„Úgy, Herculesre, apád volt az a szemtelen!”
Ezzel faldosni kezdte s egészen felfalá.
Afféle emberekről szól e tanmese,
koholt vádakkal kik gyötörnek másokat.
:)
Arra celoztam a Lupus Et Agnusszal, hogy az "Isten baranya" valoszinutlen, hogy haborus osszeeskuvest okozna (ti. Agnus Dei = Jezus), feltetelezhetoen valami valami masra pl Opus Dei gondoltal, nem baranyra...?

(A verset amugy ma is kivulrol tudom, 30-40 evvel kesobb, olyan kivalo latintanarom volt anno; a volt gimistarsaimmal mind folyekonyan olvasunk meg, sot, en a ritkan elofordulo elobeszedeket is meg-megertem hallas utan, meg a furcsa angolos akcentus ellenere is.:cool:)
 
K

kamm

Guest
Kína se adja el, a 4-5-el ezelőtti generációk is máig értékes termelést végeznek, nem csúcs nagyteljesítményű számításokhoz, hanem iparba gyártanak beágyazott processzorokat, DSP-t, analóg félvezetőket.
Logikus, nem mindenki GPUt akar hasznalni mindenhez. :)

Elektronikában nincs vertikálisan integrált termelés, ahogy Shenzeben vagy Taiwanban van, ezért drága és nem elérhető csomó gyártási folyamat itt, mert a feles kapacitást nem lenne aki kihasználná. A kínai eközben a maradék kapacitást bagóért eladja, míg itt a BOSCH se csinál már 8 rétegű vagy bonyolultabb nyákot, inkább a kínai gyárában megcsináltatja, de ha csinálna is, csak magának, meg nagymegrendelőknek csinálná, de kínában kisebb szériával is könnyű kapacitáshoz jutni.
Azert ez nincs igy. Konkretan az europai "Silicon Valley" nemet foldon van, Drezda es kornyeke, mar a hatvanasokban elkezdtek az elektronikai ipart a komcsik odatelepiteni; ma mar egymas mellett allnak az amerikai, nemet, csikszemu stb tulajdonu chip fabok ott.

Atomipar leépült, a Siemens 10 éve adta el az atomipari részét a zöldhülyeség és az Irán-ellenes szakncióknál beszopott bukta miatt. Francia atomipar szenved, mert nem csináltak régóta nagy projektet, és elveszik a tudás lassan.
Uszkve 10-15 eromuvet fognak epiteni 20-25 even belul...

A gépipar az talán rendben van, de ozymandias elmondása alapján ott is vannak gondok.
GE kifejezetten eros, raadasul pont Magyarorszagon van az europai kozpontja...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 815
48 381
113
Azert ez nincs igy. Konkretan az europai "Silicon Valley" nemet foldon van, Drezda es kornyeke, mar a hatvanasokban elkezdtek az elektronikai ipart a komcsik odatelepiteni; ma mar egymas mellett allnak az amerikai, nemet, csikszemu stb tulajdonu chip fabok ott.
Ott volt... Aztán a nagy összeborulás után még maradt/fejlődött is egy darabig, de az utóbbi években leépítették.
Most kezdték el újraépíteni, miután rájött a német autóipar, hogy ha nincs ellátásbiztonság, nincs német autóipar.
Uszkve 10-15 eromuvet fognak epiteni 20-25 even belul...
A fhansziák? Így legyen, én szurkolok. De eléggé szkeptikus vagyok, ugyanis az EUban még mindig nagy az amerikai német zöld ellenszél.
GE kifejezetten eros, raadasul pont Magyarorszagon van az europai kozpontja...
Az nem európai cég, legkevésbé nem része az "európai" gépiparnak. Szerintem.

PS: öröm látni, hogy már kevésbé mémelsz.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 828
86 695
113
Brit tudósok:

"A brit kormány szankciókat léptetett érvénybe Marija Lvova-Bjelova orosz gyermekjogi kormánybiztos ellen is, arra hivatkozva, hogy a tisztviselő ukrajnai gyerekek tömeges oroszországi kényszeráttelepítéséért felelős." :D



Ejj, de nagy bukta lesz ez a konzervatívoknak a következő választáson! :D
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 166
10 648
113
Amúgy a pihenő alatt volt időm picit keresgélni nézelődni.
Időről időre előkerül, mennyire demotiváltak, alacsony morálúak az orosz csapatok. Na most tudom, hogy ez csak egy zene, de azért így meg lehet nézni, hogy kb elsírja magát miközben játszák ezt a számot a felszabadított területen. Érdemes figyelni a szöveget. Hogy megkönnyítsem a dolgot, adok róla egy fordítást is, bár nem vagyok műfordító, így elnézést ha nem lesz énekelhető...
Emlékszel, ahogy az ellenségeink lőttek ránk,
és mi mentettük a gyerekeket?
Hogy bántotta a füleket nap mint nap a szirénák üvöltése
De hittünk az üdvösségben, elmentem a seregbe
Rájöttem, hogy meg kell védenem az otthonomat
Száz nap a repülőtéren és két lerombolt oldal
Éhesen és borostásan, az ellenőrzőponton vagyok
Ilyen az élet, légy türelmes, testvér
Meg fogjuk nyerni az átkozott háborút

A győzelem a miénk, zászlónk a kezünkben
És az orosz dicsőség száll ezen a földön
A győzelem a miénk, évek óta ez az utunk
Szabad Donbas örökké veled vagyunk

Ne feledd, srácok önként a napfelkeltével jöttek
Köszönjük, hogy nem hagytál el minket nehéz időben
Ilovaisk katlan, és a csata Pervomajszk mellett
Köszönöm barátom, hogy megmentettél a haláltól
De sokan hősként haltak, páncélvadászok
Mi, testvérek, több száz évig emlékezni fogunk rátok
Ez a mi kitartásunk gyümölcse
És egyszerű titka az erőnknek
Ugyanez egy szál gitárral:


Köszi a fordítást! :)
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
És? Főbelövi saját magát? A világ leggazdagabb embereként Putyin áll a csúcsán az orosz hatalom korrupciós hálózatának, ami az orosz államgépezet minden eresztékének rothadt struktúráiért felelős. Maga Putyin tette ezt a saját hatalmával, amikor hagyta, hogy az általa dizájnolt visszaosztó-megvámoló hálózatok (az orosz NER) telepedjenek rá az államra szilovnyik jelmezben és éljék fel azokat az erőforrásokat, amiből fejleszteni kellett volna a hatalmi struktúrákat, meg telepedjenek be ezeknek a struktúráknak a vezetésébe egy nepotista, kontraszelekciós folyamat élén, ami alkalmatlan, vagy kifejezetten semmirekellő, de jól simuló tolvajokkal töltötte fel a kulcsfontosságú pozíciókat, ahol létszükséglet lett volna az orosz államnak a meritokrácia érvényesülése, hiszen háborúban nincs többé propagandagyőzelem, a hülyék egyszerűen csak meghalnak és velük az államérdek érvényesítése bicsaklik meg.

Nagyon nagy figyelmeztetés az Orbán-rendszernek az, amit most az orosz államban látunk! Ugyanez van Magyarországon is minden szinten és már a covid-válság idején tapasztalhattuk, hogy a magyar állam kontraszelektált vezetői -akiket azóta se váltotta le, mint például az agyalágyult sámánt- azt se tudják mit kellene tenniük és ha tesznek is valamit, abban sincs köszönet! Isten mentsen minket egy háborútól, mert az Károlyi-szintű összeomlást jelentene a jelenlegi vezetéssel, nekünk ugyanis nincsenek tartalékaink és hátországunk, hogy borzalmas veszteségeket is kibírjunk a vezetőink hibájából, mint az oroszok.

Navalnij, ez az eredetileg a szélsőjobb felé húzó orosz nacionalista pont e korrupciót és az általa okozott kontraproduktív gyengeséget felismerve fordult szembe az orosz-rendszerrel, ami aztán beszorította őt a kritikája miatt a hazaáruló szerepébe, mert vitába nem mert bonyolódni, hiszen Navalnijnak igaza volt a kritikájával. A Nyugat szempontjából hála égnek az egyetlen ember aki erősebbé tehetné Oroszországot Putyin börtönében ül. Mert Putyin emberei, az állam és a haderő összes vezetője nem tartoznak azok közé, akik szembe akarnának fordulni a korrupciós-rendszerrel. A háttéremberek egy esetleges ultraszilovnyik látszatú puccsa a korrupció jelcini szintű szabadoneresztését jelentené, mert az lenne a fő motivációjuk, hogy megszerezzék Putyin vagyonát valójában. De éppen ezért ha szembefordul az állam korrupciójával akkor Putyin is csak a saját emberei, a saját bűntársai ellen tud fordulni, amivel a saját rendszerét fogja szétzilálni, márpedig a Putyin-rendszer nem több, mint egy hatalmas korrupciós hálózat. Ha belevág, ha kimetsz belőle darabokat, ha megfélemlít egyes elemeket, akkor saját magát gyengíti és a saját hatalmát ássa alá. Ez így és ezért zsákutca.
"hagyta, hogy az általa dizájnolt visszaosztó-megvámoló hálózatok (az orosz NER) telepedjenek rá az államra szilovnyik jelmezben és éljék fel azokat az erőforrásokat, amiből fejleszteni kellett volna a hatalmi struktúrákat, meg telepedjenek be ezeknek a struktúráknak a vezetésébe egy nepotista, kontraszelekciós folyamat élén, ami alkalmatlan, vagy kifejezetten semmirekellő, de jól simuló tolvajokkal töltötte fel a kulcsfontosságú pozíciókat,"
"Nagyon nagy figyelmeztetés az Orbán-rendszernek az, amit most az orosz államban látunk! Ugyanez van Magyarországon is minden szinten"
Mit lehet minderre mondani írni?
E miatt is egészségesebb az ha van politikai verseny.
E miatt is van Ukrajna mind Oroszország mind Magyarország előtt.
Ott világosan meg mutatkozik a önkormányzati meg állami szinten is a valós többpártrendszer a valós politikai verseny és annak előnyei.
Van ilyen hogy néplélek talán Hegel vezette be a köztudatba.
Britek a saját diktátoraikat /Cromwell, Churchill/ gyorsan elküldték amint lehetőségük volt.
Oroszba meg magyarba ez nem megy.
Évek óta magyarázom hogy magyarországnak ez a helyzet ami nagy részben külső okok miatt is van veszélyes a állam szempontjából!!!
Ez nem ellenzékiség én a állam szempontjából értékelek.
Fideszesek ezt nem fogják fel e fórumon sem.
Miért idéztem és miért válaszolok?
Mert igaz az hogy a jelenlegi rendszerben viszonylag kevés értelemmel viszont a blogen által is vázolt tulajdonságok birtokában lehet magasabb pozíciókba jutni. Persze itt nem a értelmességen van a hangsúly.
Ezt kéretik nem a parlament meg a kirakatban lévő politikusok szintjén értelmezni.
Tehát ott a közigazgatás legyen pl. a oktatás már Dr Hoffmann Rózsa óta 10 !! éve kikből lesznek iskola igazgatók?
Nem nem a néhány nem kurmánypárti esetleges ellenzéki önkormányzatok döntik el már ezt sem.
De hogy néz ki ez a igazgatás más szintjein?
Ha picit őszintébb valaki vagy kritikusabban gondolkodik lényegében a
KÖZ
érdekében az felejtse el a
KÖZSZFÉRÁT.
Illetve ha mazochista vagy csalódni akar sorozatban akkor hajrá.
Mindez egy a elmúlt 32 évben a individualizmus irányába durván elvitt társadalom tekintetében óriási probléma.
Ez még durvítja a helyzetet.
Néplélekről is írtam e fórumon is már máshol is.
Mivel rendszerszintű a probléma ezért én nem emelnék ki egy vagy néhány személyt hogy ők tehetnek róla.
Azok akik e politikával népszerűek.
Hogy is képzeli a átlag magyar a kapitalizmust minimum 200 éve?
Ismer valakit és már dől a pénz.
Vagy ismer valakit aki meg ismer valakit és "királyság van".
És ezt nem hogy károsnak gondolja hanem ő is átlag juliska és jános is egyből megragadná a "alkalmat".
Visszatérve a oroszokhoz sokan írnak pro és kontra VVP ről + meg - hangvétellel.
Nos a én véleményem vagy tudásom is változott róla is a elmúlt évek alatt.
Viszont valamikor a 2000es évek végén láttam egy talán brit dokumentum filmet róla talán a spektrum tvn ahol kiemelték hogy szeret mindent önmaga intézni.
Meg hogy ahol lehet ott van /mutatták a elnöki repülőt talán gurulás közben meg mutatták a elnöki repülőn munka ruhában /öltönyben.
Persze zárta a dokumentum filmet az a megjegyzés hogy ez reménytelen vállakozás egy 140 milliós országnál ennyi meg ennyi időzóna.
Anno én is felfigyeltem erre a infóra hogy azért erre a munkamódszerre ráállni egy ekkora államnál.
Még is kinek jut eszébe ilyesmi?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba and fip7

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 828
86 695
113
Buzik egymás közt?
670675_macron_zelenszkij.jpg