[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 650
9 214
113
 
  • Hűha
Reactions: formosa1

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 690
9 564
113
Az itt imádott, sztárol, bár általam semmire sem tartott R. Castelnél másabb, szerintem jobb elemzés az ukrán-orosz háború fejleményeiről... Castel még tegnap is nyomta a ruszki propit, de hát ezért tartják...

Egyszer volt "szerencsém" ennek a palinak az előadásához személyesen. Akkor is sütött róla az elképesztő nagyképűség, a hallgatóságát is lenézte (felült az asztal szélére, lóbálta a lábát). Az elfogulatlanságáról pedig annyit, hogy egy amerikai pénzzel kitömött alapítványt vezetett akkor, ha jól emlékszem International Centre for Democratic Transition néven futott a cég, meg valószínűleg még mindig fut is. Tehát kb. annyira "elfogulatlan", mintha a "Ruszszotrudnyicsesztvo" egy munkatársát hívták volna meg, csak ellenkező előjellel. Plusz szoktam látni FB-n is, amiket írogat egy-két helyre kommentként. Ha azokat elolvasnák a meghívása előtt, akkor nem sok helyre kéne járnia. Személyeskedő, nagyképű, bunkó. Az a szerencséje, hogy a rádióban/tv-ben valamennyire visszafogja magát.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 650
9 214
113
Egyszer volt "szerencsém" ennek a palinak az előadásához személyesen. Akkor is sütött róla az elképesztő nagyképűség, a hallgatóságát is lenézte (felült az asztal szélére, lóbálta a lábát). Az elfogulatlanságáról pedig annyit, hogy egy amerikai pénzzel kitömött alapítványt vezetett akkor, ha jól emlékszem International Centre for Democratic Transition néven futott a cég, meg valószínűleg még mindig fut is. Tehát kb. annyira "elfogulatlan", mintha a "Ruszszotrudnyicsesztvo" egy munkatársát hívták volna meg, csak ellenkező előjellel. Plusz szoktam látni FB-n is, amiket írogat egy-két helyre kommentként. Ha azokat elolvasnák a meghívása előtt, akkor nem sok helyre kéne járnia. Személyeskedő, nagyképű, bunkó. Az a szerencséje, hogy a rádióban/tv-ben valamennyire visszafogja magát.

Ez az interjúja mindenesetre korrektnek tűnik.
 
K

Kopi2000

Guest
Egyszer volt "szerencsém" ennek a palinak az előadásához személyesen. Akkor is sütött róla az elképesztő nagyképűség, a hallgatóságát is lenézte (felült az asztal szélére, lóbálta a lábát). Az elfogulatlanságáról pedig annyit, hogy egy amerikai pénzzel kitömött alapítványt vezetett akkor, ha jól emlékszem International Centre for Democratic Transition néven futott a cég, meg valószínűleg még mindig fut is. Tehát kb. annyira "elfogulatlan", mintha a "Ruszszotrudnyicsesztvo" egy munkatársát hívták volna meg, csak ellenkező előjellel. Plusz szoktam látni FB-n is, amiket írogat egy-két helyre kommentként. Ha azokat elolvasnák a meghívása előtt, akkor nem sok helyre kéne járnia. Személyeskedő, nagyképű, bunkó. Az a szerencséje, hogy a rádióban/tv-ben valamennyire visszafogja magát.
Szerintem nem egy előélet, előítélet alapján kellene viszonyulni úgy általában a dolgokhoz, hanem annak kellene lényeginek lenni, hogy ki mit mond. Igazából egy asztal körül, tisztességesen kellene tudni vitatkozni a különböző elköteleződésű embereknek. A gond szerintem az, hogy sokan nem képviselik tisztességesen azt a témát, amiben megszólalnak, hanem egyoldalúan az elkötelezettségük szerint torzítják az elemzésüket. Nekem, amúgy sosem volt azzal bajom egyébként, ha valaki az asztal sarkán ül... Ilyen külsődleges dolgok sosem érdekeltek...
 
  • Tetszik
Reactions: kw3v865

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Szerintem nem egy előélet, előítélet alapján kellene viszonyulni úgy általában a dolgokhoz, hanem annak kellene lényeginek lenni, hogy ki mit mond. Igazából egy asztal körül, tisztességesen kellene tudni vitatkozni a különböző elköteleződésű embereknek. A gond szerintem az, hogy sokan nem képviselik tisztességesen azt a témát, amiben megszólalnak, hanem egyoldalúan az elkötelezettségük szerint torzítják az elemzésüket. Nekem, amúgy sosem volt azzal bajom egyébként, ha valaki az asztal sarkán ül... Ilyen külsődleges dolgok sosem érdekeltek...
A gond az, hogy te természetesen minden előítélet mentesen, csak úgy leköpsz orosz turistákat, meg ruszkibérencezel mindenkit, aki nem egy az egyben a saját narratívádat nyomja.
Majd sértődötten közlöd, hogy jaj, hát a vita az az.
Na ez a gond.
 
K

Kopi2000

Guest
A gond az, hogy te természetesen minden előítélet mentesen, csak úgy leköpsz orosz turistákat, meg ruszkibérencezel mindenkit, aki nem egy az egyben a saját narratívádat nyomja.
Majd sértődötten közlöd, hogy jaj, hát a vita az az.
Na ez a gond.
Én máshogy látom magam.. Az ukrán-orosz háború bennem fokozza a gyűlöletet, az tény. El szokott velem is menni a ló néha, mással viszont gyakrabban. Nem le-, hanem eléjük köptem, de ezt neked is leírtam, már legalább kétszer. A vitákban próbálok konstruktív lenni, amíg a másik fél is az...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 128
15 745
113
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 748
28 546
113
Egyszer volt "szerencsém" ennek a palinak az előadásához személyesen. Akkor is sütött róla az elképesztő nagyképűség, a hallgatóságát is lenézte (felült az asztal szélére, lóbálta a lábát). Az elfogulatlanságáról pedig annyit, hogy egy amerikai pénzzel kitömött alapítványt vezetett akkor, ha jól emlékszem International Centre for Democratic Transition néven futott a cég, meg valószínűleg még mindig fut is. Tehát kb. annyira "elfogulatlan", mintha a "Ruszszotrudnyicsesztvo" egy munkatársát hívták volna meg, csak ellenkező előjellel. Plusz szoktam látni FB-n is, amiket írogat egy-két helyre kommentként. Ha azokat elolvasnák a meghívása előtt, akkor nem sok helyre kéne járnia. Személyeskedő, nagyképű, bunkó. Az a szerencséje, hogy a rádióban/tv-ben valamennyire visszafogja magát.
Faszi annyira széttrashelt minden kommentfolyamot meg olyan arrogánsan viselkedett, hogy ki kellett bannoljuk mind az oldalról, mind az olvasói csoportból, mert már annyira vállalhatatlan volt. Nála az alap megszólalás az putler (xdd érted vicces haha Putyin-Hitler=putler, ja nem), plusz úgy sugárzik az a klasszik lenéző atlantista gőg belőle, hogy fűteni lehet vele. Bármi ami orosz az hazugság, ami meg amerikai és ukrán az biztosan igaz. Egyszer valami rakétatámadásnál leírtam neki kommentben szépen hosszan, hogy a roncsok, pályaadatok, becsapódási szög meg minden alapján miért lőttek vszeg az ukránok. Válasz: hát ezt én írtam szóval ez nem lehet igaz és orosz propaganda. Bennem akkor egy "akkor basszál sünt egy olajos hordóban" gondolat merült fel, Stier inkább a Facebook letiltás helyett felhívott elmondani a véleményét :D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 505
113

Kérdéseim:
  • ha ennyire biztosan látszik, mire föl kell ezt bizonygatni ilyen görcsösen?
  • mi a helyzet az EU gazdaságával?
  • miért nem írnak arról, hogy mindeközben bővül az SCO, illetve hogy az EU-nak nem hiányzó orosz szénhidrogének meglehetős gyorsasággal találtak utat maguknak más vevőkhöz?
  • esetleg arról is írhatnának, hogy az EU-ban miért lettek hirtelen ilyen kedvezményesek az energiaárak
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
Kérdéseim:
  • ha ennyire biztosan látszik, mire föl kell ezt bizonygatni ilyen görcsösen?
  • mi a helyzet az EU gazdaságával?
  • miért nem írnak arról, hogy mindeközben bővül az SCO, illetve hogy az EU-nak nem hiányzó orosz szénhidrogének meglehetős gyorsasággal találtak utat maguknak más vevőkhöz?
  • esetleg arról is írhatnának, hogy az EU-ban miért lettek hirtelen ilyen kedvezményesek az energiaárak

1. Politikai kommunikáció (azért Facebook).
2. EU gazdasági adatok transzparensek és követhetőek. Heti rendszerességgel rakás elemzés jön ki gazdasági, pénzügyi szférában függetlenül a konkrét válság helyzettől. Megítélésedre bízom ezeket hogyan értékeled.
3. Ennél a szénhidrogének és energiahordozók világ piaca kicsit összetettebb, de ezt te is tudod.
4. Tartalmilag tagállamok közös döntésének eredménye a helyzet és eltérő módon jelentkezik a hatása tagországonként így nem nagyon tudna mit mondani EB. De egyébként se ahogy Te gondolod.

A kérdéseidet nem hozzám intézted csak úgy írtam valamit ne lógjon annyira a levegőben.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113

Tudom, sokan vén komcsinak titulálják, számomra viszont értékes, amit mond.​

Oroszország izolálása a történelemben többször megismétlődött – Krausz Tamás​

Nem csak annak tartják, hanem az is, viszont valóban vannak jó meglátásai, de azért kemény ferdítései is. Pl. az angolok által levert kenyai lázadás (mau-mau) kapcsán 1 millió halottról beszél, miközben 90-100+e emberről beszélhetünk, akibe már beleszámolják a megcsonkítottakat is. Persze ez sem kevés, de ez nagyon komoly eltérés.

"1989-től alapító szerkesztője a hazai marxista elméleti folyóiratnak a negyedévente megjelenő Eszmélet-nek."
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
379
2 600
93
Én máshogy látom magam.. Az ukrán-orosz háború bennem fokozza a gyűlöletet, az tény. El szokott velem is menni a ló néha, mással viszont gyakrabban. Nem le-, hanem eléjük köptem, de ezt neked is leírtam, már legalább kétszer. A vitákban próbálok konstruktív lenni, amíg a másik fél is az...
Bennem is fokozott indulatokat (gyűlöletnek nem nevezném) az orosz-ukrán háború:
  1. Amikor az oroszok támadtak, az ukránok pártján voltam.
  2. Amikor az ukránok elkezdtek beszélni, az oroszok oldalán találtam magam.
  3. Amikor az EU vezetőket hallgatom, egyre inkább az oroszok felé tolnak.
Az oroszok nyilván ugyanúgy folyatatnak propaganda hábórút, mint az ukránok, de én főleg a HTKA-t olvasom, és az itt megjelenő orosz vélemények sokkal kultúráltabbak, mint az ukrán oldal megnyilvánulásai.

Nyilván az ukránoknak létérdekük, hogy támogatást szerezzenek, mégis a "követel", "kell" stb. szavak nagyon sokszor fordulnak elő a kommunikációjukban. Gondolkozom már egy ideje, hogy ez vajon csak félrefordítás, csúsztatás-e. Nem tudom eldönteni.

Ugyanakkor látni kell, hogy az ukránoknak nincs mire nagy arca legyen. A nyugat tartja el őket most már minden szempontból. Az nem teljesítmény, hogy a vezetés az átlagembert beküldi a darálóba.

Korábban írtam, hogy érdemes megnézni, az amerikaiak mennyi ideig ostromolták Fallujat, és utána beszélni arról, hogy milyen sebességgel haladnak az oroszok. Ha megnézed a mostani videókat: erdő, város. Ki az az őrült, aki gyorsan próbál meg ilyen helyen haladni?

Ami nekem hiányzik, az az oroszok józan megítélése. Nekik is vannak érdekeik. Mégis, mit várunk tőlük? Maradjanak csöndben?

Félreértés ne essék, messze nem ártatlanok. De egyetlen társaság sem az ezen a bolygón. Mi magunk kétszer égettük fel ezt a kontinenst csak a múlt században. Amerika 10-20 évente háborúzik. Időnként azt mondja "opsz, bocs, mégsem voltak ott tömegpusztító fegyverek".

Nagyon erősen kettős mércét látok Oroszországgal szemben és ez zavar. Attól, hogy hangosabban mondja valaki, még nem lesz igaz.

Kíváncsi lennék például a véleményedre a orosz oldalról származó információk nyugati betiltásáról. Ez mennyire fér bele a saját magunkról alkotott világképbe? Ez mennyivel jobb, mint amit Putyin csinál?
 
K

Kopi2000

Guest
Bennem is fokozott indulatokat (gyűlöletnek nem nevezném) az orosz-ukrán háború:
  1. Amikor az oroszok támadtak, az ukránok pártján voltam.
  2. Amikor az ukránok elkezdtek beszélni, az oroszok oldalán találtam magam.
  3. Amikor az EU vezetőket hallgatom, egyre inkább az oroszok felé tolnak.
Az oroszok nyilván ugyanúgy folyatatnak propaganda hábórút, mint az ukránok, de én főleg a HTKA-t olvasom, és az itt megjelenő orosz vélemények sokkal kultúráltabbak, mint az ukrán oldal megnyilvánulásai.

Nyilván az ukránoknak létérdekük, hogy támogatást szerezzenek, mégis a "követel", "kell" stb. szavak nagyon sokszor fordulnak elő a kommunikációjukban. Gondolkozom már egy ideje, hogy ez vajon csak félrefordítás, csúsztatás-e. Nem tudom eldönteni.

Ugyanakkor látni kell, hogy az ukránoknak nincs mire nagy arca legyen. A nyugat tartja el őket most már minden szempontból. Az nem teljesítmény, hogy a vezetés az átlagembert beküldi a darálóba.

Korábban írtam, hogy érdemes megnézni, az amerikaiak mennyi ideig ostromolták Fallujat, és utána beszélni arról, hogy milyen sebességgel haladnak az oroszok. Ha megnézed a mostani videókat: erdő, város. Ki az az őrült, aki gyorsan próbál meg ilyen helyen haladni?

Ami nekem hiányzik, az az oroszok józan megítélése. Nekik is vannak érdekeik. Mégis, mit várunk tőlük? Maradjanak csöndben?

Félreértés ne essék, messze nem ártatlanok. De egyetlen társaság sem az ezen a bolygón. Mi magunk kétszer égettük fel ezt a kontinenst csak a múlt században. Amerika 10-20 évente háborúzik. Időnként azt mondja "opsz, bocs, mégsem voltak ott tömegpusztító fegyverek".

Nagyon erősen kettős mércét látok Oroszországgal szemben és ez zavar. Attól, hogy hangosabban mondja valaki, még nem lesz igaz.

Kíváncsi lennék például a véleményedre a orosz oldalról származó információk nyugati betiltásáról. Ez mennyire fér bele a saját magunkról alkotott világképbe? Ez mennyivel jobb, mint amit Putyin csinál?
Én azt ki tudom jelenteni, hogy elutasítottam mindig OV ukrán politikáját (is), de 100%-ban támogatom az EU orosz ellenes szankcióit.

Nyilván annak az O-nak is érdekei, de hadd ne kelljen figyelembe venni, mikor egy bunkó, agresszív hatalom, itt Európában is és minket is fenyeget.

Az OF is háborúzott ép eleget, bár ezeket eszerint nem tartod jelentősnek. Még a szomszédjai is rettegnek tőlük, pedig pld. Kazahsztán közeli szövetséges olt, de az ukrán háború megrettentette és nem állt Moszkva mögé. Nekünk addig jobb, míg messze vannak...

Nem tudom, hogy mi nem hozzáférhető nyugaton, de nem tartom ártalmasnak az orosz propi korlátozását akkor, ha háborúban állunk. Márpedig ez nem komolytalan gazdasági háború, ami orosz bukta lesz szerintem... Az meg hogy itthon miről mit állítanak, nem releváns, mivel itt a HÍR TV, Mandiner, Pesti TV, Origo, stb... mind az oroszpárti narratívát nyomja. Ez pedig tetszik a jobboldalnak, mert fenntartható a kárpátaljai irredentizmus szélsőjobbos gondolata, ami itt is termékeny talajra hull...
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
379
2 600
93
Én azt ki tudom jelenteni, hogy elutasítottam mindig OV ukrán politikáját (is), de 100%-ban támogatom az EU orosz ellenes szankcióit.

Miért támogatod az EU orosz ellenes szankcióit? Hitből vagy pragmatikus okokból. Ha hitből, akkor nem érdemes beszélgetnünk. Ha pragmatikus okokból, akkor osszd meg velem kérlek, kíváncsi vagyok.

Én nem látok reális forgatókönyvet, amelyben az oroszok fenyegetnék Európát. Ezt egész egyszerűen arra alapozom, hogy 500 millió emberről van szó. Ha szerinted fenyegetik, próbáljuk meg felvázolni mi is történne. Mit foglalnak el először? Milyen sebességgel haladnak? Mi az EU/NATO válasz.

Az oroszok szerintem is agresszívak. Tudsz mondani olyan, világpolitikában aktív országot, amelyik nem az?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ez ide tartozik:
Ez biztos nem segíti a viszony javulását, pedig Zelenszki a választások után meghívta Orbánt Ukrajnába és próbált békülékeny lenni.
Eltörölte a nyelvtörvényt, lelövette a magyarokat vegzáló szabadcsapatait? Ha nem, akkor nem próbált békülékeny lenni.
Hoppá, nem tette. Innentől egy ellenséges, népírtó ország a szomszédban.
Volt egy népszavazás 1991-ben, ahol Ukrajna lakosságának többsége a független állam mellett döntött. Lehet hogy felül kezdeményezték, de népakarat döntött így
Előtte egy másik, ami meg a Szuban maradásra voksolt. Melyiket fogadjuk el?
Úgy gondolom, hogy magyarként a vérzivataros történelmünkkel a hátunk mögött tudni kellene, hogy igazán tiszteletre méltó, ha valaki gyengébbként kiáll az erősebbel szemben a hazájáért.
Rendben a legnagyobb tisztelettel figyelem ahogy meghalnak a saját baromságaik miatt.
Vannak vitáink velük, a nyelvtörvényük gáz, de azért ne kívánjuk már hogy "megdögöljenek"!
Mert miért is ne? Hát mi az, hogy mink magyarok, nem szurkolunk tiszta szívből egy országnak, akik szabadidejükben pogromokat tartanak, igaz pont Kárpátalján még csak a verjük azt aki magyarul beszélig jutottak el, de hát ami késik nem múlik.
Mert a történelem ismerete és a még, illetve már a rendszerváltás előtt is felnőttként élő nemzedékek tudják, mit jelent az orosz közelsége. Jó távol csak tőlünk. Az ukrán hasonló, de mégsem az. Bár ebből a turbó ukrán ellenességből lesz még bajunk szerintem, ha ennek a háborúnak vége lesz.
Amit alátámasztasz azzal, hogy talán a 300 év közös határ alatt 1,5szer támadtak meg minket. Micsoda borzalmas arány.