[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ha választhatnátok egy átlagos orosz és egy átlagos amerikai életszínvonala között, melyiket választanátok?
Ha választhatnál egy átlag magyar és egy átlag osztrák életszínvonala közt, melyiket választanád?
.
.
.
Ez a 20. század egyik legidiótább dogmája lett: az “életszínvonal”, mint mérhető mutató prezentálása, referencialapnak tekintése. Embereknek 1000+1 okuk van arra, hogy ott éljenek, ahol. Az “életszínvonal” ezek közül egy, ráadásul az egyik legmateriálisabb. Csakhogy az embereket végső soron sokkal jobban kötik az immateriális javak a lakóhelyükhöz, mint az, hogy mennyi az egy főre jutó GDP (és mennyi a Föld túlsó felén).

Írtam már korábban is, van rokonságom az oroszoknál, és élnek mint hal a vízben (most is). Nem gazdagok, szó szerint kispolgári életük van. De nem szenvednek hiányt semmiben.
 
K

kamm

Guest
Ha választhatnál egy átlag magyar és egy átlag osztrák életszínvonala közt, melyiket választanád?
.
.
.
Ez a 20. század egyik legidiótább dogmája lett: az “életszínvonal”, mint mérhető mutató prezentálása, referencialapnak tekintése. Embereknek 1000+1 okuk van arra, hogy ott éljenek, ahol. Az “életszínvonal” ezek közül egy, ráadásul az egyik legmateriálisabb. Csakhogy az embereket végső soron sokkal jobban kötik az immateriális javak a lakóhelyükhöz, mint az, hogy mennyi az egy főre jutó GDP (és mennyi a Föld túlsó felén).

Írtam már korábban is, van rokonságom az oroszoknál, és élnek mint hal a vízben (most is). Nem gazdagok, szó szerint kispolgári életük van. De nem szenvednek hiányt semmiben.
Hat, ez meg a 20. szazad legbenabb magyarazkodasa ahelyett, hogy elismerne valaki, mekkora csod az orosz-azsiai diktatura-modell tobbszaz eve, es hogy erovel kellett roghoz kotni az oroszokat, sot, kell most is (lasd nem engedik ki a besorozottaka), olyan borzalmasan elmaradott volt az eletszinvonaluk Europahoz meg Amerikahoz kepest...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Hááááát... Az oroszok még annál is jobban megvannak szorulva, mint gondoltam.
Benézték ! 2014-ben az oroszok haladtak előre szakik által de aztán kijev békéről kezdetett el tárgyalni mert vesztésre állt ! Na akkor megálltak az oroszok !
Most moszkva áll vesztésre! Vajon az ukránok is békét akarnak ? Alig ha hiszem !Moszkváig meg nem állnak !!
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
Az ukránpártiaknak azért fájó lehet a Fradi menetelése és csoportelsősége. Az meg pláne, hogy Rebrov már a múlt. :)
Nem látom az összefüggést a fradi és az ukránpártiság között. Az edző nemzetiségének szerintem semmi jelentősége nincs. Én - bár nem kedvelem az ukránokat, a háború vonatkozásában egyértelműen az ő pártjukon állok, de nem érdekel orosz vagy ukrán az edző. A Fradi sikerének nagyon örülök (ahogy bármelyik magyar csapat sikerének), elvégre mégis csak az én adóforintjaim is benne vannak a csapatban. Most látszik, hogy végre van is eredménye a belepumpált csillagászati összegeknek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Benézték ! 2014-ben az oroszok haladtak előre szakik által de aztán kijev békéről kezdetett el tárgyalni mert vesztésre állt ! Na akkor megálltak az oroszok !
Most moszkva áll vesztésre! Vajon az ukránok is békét akarnak ? Alig ha hiszem !Moszkváig meg nem állnak !!
Angolszászok nem akarnak békét, akik az ukránokat irányítják.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 585
113
Benézték ! 2014-ben az oroszok haladtak előre szakik által de aztán kijev békéről kezdetett el tárgyalni mert vesztésre állt ! Na akkor megálltak az oroszok !
Most moszkva áll vesztésre! Vajon az ukránok is békét akarnak ? Alig ha hiszem !Moszkváig meg nem állnak !!
Roni!
Igazat kell adnom neked! Tényleg nem állnak meg Moszkváig az ukránok! Ezt tapasztalatból mondom. Amikor először jártam Moszkvában,2016-ban, akkor a rengeteg orosz rendszámos luxusautó, valamint a modern UAZ-ok(Patriot) és valamennyi új Lada mellett, a leg lerottyantabb, lepusztultabb rozsdaboglyákból is láthattam többet is. Mintegy igazi meredek kontrasztot nyújtva az orosz főváros méregdrága autóparkja mellé: lepusztult, rozsdás 1500-as Zsigulik hada, egy-két lepusztult ZAZ "Tavria". A szar állapotuk mellett még egy közös volt bennük: az összesen ukrán rendszám figyelt. Tehát tényleg nem álltak meg Moszkváig.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Hááááát... Az oroszok még annál is jobban megvannak szorulva, mint gondoltam.
Attól függ, mi a tárgyalás alapja.
Nehezen tudom elképzelni, hogy a most annektált megyékre azt mondja Putyin, hogy nem is kell neki.
Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy az ukránok lemondanának az annektált részekről.
És, tádám, lehet is ujjal mutogatni a nácifattya ukránokra, hogy nem akarnak békét...
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 585
113
Nem látom az összefüggést a fradi és az ukránpártiság között. Az edző nemzetiségének szerintem semmi jelentősége nincs. Én - bár nem kedvelem az ukránokat, a háború vonatkozásában egyértelműen az ő pártjukon állok, de nem érdekel orosz vagy ukrán az edző. A Fradi sikerének nagyon örülök (ahogy bármelyik magyar csapat sikerének), elvégre mégis csak az én adóforintjaim is benne vannak a csapatban. Most látszik, hogy végre van is eredménye a belepumpált csillagászati összegeknek.
Az összefüggés annyi, hogy az ukránok és persze a magyar ellenzék is többször nyilvánosan követelték Csercseszov menesztését!
Miért? Mert orosz(egyébként oszét,de ilyen apróságok nem zavarják őket). Persze ez nem kettős mérce még véletlenül sem...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Attól függ, mi a tárgyalás alapja.
Nehezen tudom elképzelni, hogy a most annektált megyékre azt mondja Putyin, hogy nem is kell neki.
Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy az ukránok lemondanának az annektált részekről.
És, tádám, lehet is ujjal mutogatni a nácifattya ukránokra, hogy nem akarnak békét...
Ez nem megint csak a szokásos f.o.s. félremagyarázás? Fél füllel hallgattam Putyin beszédét, de nem az jött le, hogy tárgyalni akarna. Csak azt mondta, hogy minden eshetőségre készülnek tervekkel, közte akár a tárgyalásra is.

Megjegyzem Stier kérdésére adott válaszát azzal kezdte, hogy Odessza egy nagyon szép, orosz alapítású város... Nekem ebből nem az jön le, hogy meg akarna állni. :rolleyes:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Azért ez elég kemény Fehérorosz színvonal. :)

FgI5lfiXEAIIFHn
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ez nem megint csak a szokásos f.o.s. félremagyarázás? Fél füllel hallgattam Putyin beszédét, de nem az jött le, hogy tárgyalni akarna. Csak azt mondta, hogy minden eshetőségre készülnek tervekkel, közte akár a tárgyalásra is.

Megjegyzem Stier kérdésére adott válaszát azzal kezdte, hogy Odessza egy nagyon szép, orosz alapítású város... Nekem ebből nem az jön le, hogy meg akarna állni. :rolleyes:
Amikor az oroszok Ogyesszát alapították, az már 250-300 éve ott állt török városként.