[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 600
113
Nézd, persze lehetséges, de ez konkrétan összedőlt, felrobbant.
Egy ekkora orszâgban minden nap leèg valami. Csak most minden tüz "ukrân gyözelem".
Moszkovszkij Komszomolec szerint a tető javítása során az egyik hegesztési munka során gyulladt ki a szigetelés aztán az terjedt tovább mindenfele. Az érintett hegesztő szerint minden biztonsági előírást betartott, és a szigetelés anyagánál spóroltak a kivitelezők valami gyúlékony szart beépítve. Ismerve a kelet-európai realitásokat mindkét opció lehetséges
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
az elmúlt napokban megjelent fotók alapján vagy azért nem iszik mert egyáltalán nem bírja és most mégis ivott, vagy csak nagyon rossz bőrben van
esetleg nagyon rossz bőrben van ezért olyan gyógyszereket szed amik miatt így néz ki és így beszél
az oroszoknál módfelett káros hagyomány az életfogytig tartó uralkodás, ritka de nagyon előremutató példa volt amikor a leépült jelcin átadta a stafétabotot a putyónak, kár hogy ő nem követi ezt a példát
Jaja, reálisan ki jöhet utána?

Dugint (egy random bábját) szeretnéd látni, vagy Medvegyevet aki mostanában az erős/kemény embert játsza ?!

Nem vagyok benne biztos hogy őszinte lenne egy váltás után pár hónappal a nyugat, pláne nem az ukránok mosolya, mert Putyó még mindig a diplomatát adja elő.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 466
7 297
113
Jaja, reálisan ki jöhet utána?
a jelcin például két bebaxás között talált egy fiatal tehetséges kgb-s tisztet utódnak akinek nem az volt az első dolga hogy őt mint lehetséges visszatérőt tehát konkurenciát eltegye láb alól, hanem megegyeztek, a Jelcin onnantól nem ütötte az orrát a politikába, az utód meg biztosította neki a mindennapi betevő vodkát és biztonságot míg el nem vitte az ördög
a putyónak minden érdeme mellett erre láthatóan nincs meg az ereje, kapaszkodik a székébe asztalába
nem kellene
már csak azért se mert ha nincs saját maga által kijelölt utódja akkor ha holnap átköltözik a mauzóleumba holnapután ott lesznek a tankok a vörös téren mert ott nem választásokon szoktak ilyen fontosságú dolgokat eldönteni, mert ha mégis úgy történne akkor akkor meg jön egy alkoholista kisztitkár és a káosz..
 
  • Vicces
Reactions: papajoe

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
a jelcin például két bebaxás között talált egy fiatal tehetséges kgb-s tisztet utódnak akinek nem az volt az első dolga hogy őt mint lehetséges visszatérőt tehát konkurenciát eltegye láb alól, hanem megegyeztek, a Jelcin onnantól nem ütötte az orrát a politikába, az utód meg biztosította neki a mindennapi betevő vodkát és biztonságot míg el nem vitte az ördög
a putyónak minden érdeme mellett erre láthatóan nincs meg az ereje, kapaszkodik a székébe asztalába
nem kellene
már csak azért se mert ha nincs saját maga által kijelölt utódja akkor ha holnap átköltözik a mauzóleumba holnapután ott lesznek a tankok a vörös téren mert ott nem választásokon szoktak ilyen fontosságú dolgokat eldönteni, mert ha mégis úgy történne akkor akkor meg jön egy alkoholista kisztitkár és a káosz..
Medvegyev fog jönni utána, nekem egyértelműnek tűnik.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Medvegyev fog jönni utána, nekem egyértelműnek tűnik.


Érdekes lenne, össze-dobni/utána-keresni "töri-ből", hogy az erős vezetők által kijelölt utódlás milyen arányban volt sikeres, majd, hogy az utódlás sikere után a regnálása mennyire volt sikeres/eredményes.

A számok nem hazudnak.

...Fórum-összedobjuk :hadonaszos: ?

...vmelyik kapcsolódó témakörben.

.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Érdekes lenne, össze-dobni/utána-keresni "töri-ből", hogy az erős vezetők által kijelölt utódlás milyen arányban volt sikeres, majd, hogy az utódlás sikere után a regnálása mennyire volt sikeres/eredményes.

A számok nem hazudnak.

...Fórum-összedobjuk :hadonaszos: ?

...vmelyik kapcsolódó témakörben.

.
Putyin még marad szerintem, mielőtt bárki nagyon komoly dolgot gondolna bele, hogy lehet hogy egy pohár pezsgővel amúgy teljesen logikus dolgokat mondott látszatra szalonspiccesen. A hivatali idejét szerintem kitölti...
 
  • Tetszik
Reactions: sidewinder12

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Annyi, hogy tulajdonképpen, a nagy hurráoptimizmusban, és wir shaffen dasban elfelejtődik az a piciny tény, hogy nem oldottak meg semmit. Nem rég lett a nagy katari lng beszerzés is beírva, hogy retteghetnek az oroszok igen, megcsináltuk. Aztán elolvasod a cikket, hogy tulajdonképpen 2 millió m3 plusz LNGről van szó, és ez nagyon jó, hiszen az oroszok 50-60 mrd m3et szállítanak évente a németeknek, ami nagyjából 40-50 millió m3 LNG. Szóval megcsináltuk, sikerült az eddigi szükséglet 5 %át kiváltani 2026tól.
Éljen a német szabadság, éljen az ipar!
Szóval csendesen mindenki szerzi be az olajat, csak ugye átcimkézve, többszörös áron. Szóval ez egy nagyon jó pont lenne arra, hogy kihátráljanak a nemveszünkből. De ugye azért annyira az orosz se hülye, már meg is üzente, nem ad. Szóval marad a többszörös ár, és átcimkézés.
Hollandia 5x annyi orosz gázt és olajat vesz, mint mi.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 216
113
Érdekes lenne, össze-dobni/utána-keresni "töri-ből", hogy az erős vezetők által kijelölt utódlás milyen arányban volt sikeres, majd, hogy az utódlás sikere után a regnálása mennyire volt sikeres/eredményes.

A számok nem hazudnak.

...Fórum-összedobjuk :hadonaszos: ?

...vmelyik kapcsolódó témakörben.

.
Sztem ez a kijelölt utódlás egyedül a pápáknál működik (bíborosi kinevezések).
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Sztem ez a kijelölt utódlás egyedül a pápáknál működik (bíborosi kinevezések).

...+ kis kiegészítéssel élnék!
IGAZ :
  1. "mostanában"(modern korban),
  2. látszólag! :oops:
  3. ... így kiegészítve valóban helytállónak gondolom.

Van kb. 5 példánk, az É-Korea tripla --szerintem--, ami Távol-keleti példából egy Európa-i, magyar, orosz helyzetre nem lehet következtetni, ezért egy ilyen célú értékelésből É-K-t kihagynám.
...van ilyesmi, utódlási "javaslat" a modern kori nyugati civilizáció történetében is?

Ezek a példák érdekesek főleg, a lehetséges magyar és orosz utódlási helyzetre gondolva, mert a három említett terület viszonylag jelentős kulturális és társadalmi átfedése miatt --tartom-- lehetségesnek következtetés levonását.



..."csak játszásibul", erre a lehetséges-jövő értékelésére gondolok egy közös LMezgetés során.

.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 216
113
...+ kis kiegészítéssel élnék!
IGAZ :
  1. "mostanában"(modern korban),
  2. látszólag! :oops:
  3. ... így kiegészítve valóban helytállónak gondolom.

Van kb. 5 példánk, az É-Korea tripla --szerintem--, ami Távol-keleti példából egy Európa-i, magyar, orosz helyzetre nem lehet következtetni, ezért egy ilyen célú értékelésből É-K-t kihagynám.
...van ilyesmi, utódlási "javaslat" a modern kori nyugati civilizáció történetében is?

Ezek a példák érdekesek főleg, a lehetséges magyar és orosz utódlási helyzetre gondolva, mert a három említett terület viszonylag jelentős kulturális és társadalmi átfedése miatt --tartom-- lehetségesnek következtetés levonását.



..."csak játszásibul", erre a lehetséges-jövő értékelésére gondolok egy közös LMezgetés során.

.
Nem egy az egyben, de bíborosi kinevezésekkel lehet billenteni a konklávét ilyen vagy olyan irányba.
Persze ki lehet jelölni utódot, de ha nem tudja magának kivívni a tekintélyt, vagy megtartani az ölébe hullott hatalmat, akkor szerintem tök mindegy, h kire hagyják a koronát. Most így hirtelen Corvin János jut eszembe, akit egy elég erős vezető jelölt ki utódnak, és hát tudjuk, mi lett a vége..
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Sztem ez a kijelölt utódlás egyedül a pápáknál működik (bíborosi kinevezések).
Putyin maga az élő példa, hogy Jelcin után igen jó választás volt... Mondom, korai még róla beszélni, mert szinte biztos vagyok benne hogy kitölti a hivatali idejét, és szépen jönni fog utána Medvegyev. Pont most árazzák be, Ő a keménytökű most a színjátékban. Szüksége is van rá, mert mikor Putyint váltotta elnökként, az idő alatt volt külpolitikában a legbalfaszabb Oroszország, szóval keményebbnek kell legalább LÁTSZANIA, mint amilyen volt.

Szerintem Ő fogja majd váltani a 73 éves Putyint a következő etapban.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 216
113
Putyin maga az élő példa, hogy Jelcin után igen jó választás volt... Mondom, korai még róla beszélni, mert szinte biztos vagyok benne hogy kitölti a hivatali idejét, és szépen jönni fog utána Medvegyev. Pont most árazzák be, Ő a keménytökű most a színjátékban. Szüksége is van rá, mert mikor Putyint váltotta elnökként, az idő alatt volt külpolitikában a legbalfaszabb Oroszország, szóval keményebbnek kell legalább LÁTSZANIA, mint amilyen volt.

Szerintem Ő fogja majd váltani a 73 éves Putyint a következő etapban.
Jelcin nem volt erős, Putyin megtartotta a széket, amibe beleültették. Csak azért, mert kijelölnek valakit, pláne, ha egy erős vezető teszi (ugye nagy fának nagy az árnyéka), nem lesz garancia, h el is fogadják - és nem külföldön, hanem otthon, az istenadta nép meg a gazdasági elit. Ugye pont Putyinnál is bepróbálkoztak, aztán jött a megszoksz vagy megszöksz.

Lehet Medvegyev a következő, de saját magának kell kivívni a helyet a tápláléklánc tetején. Egyébként pont Medvegyev elnöksége alatt csaptak oda a grúzoknak egyből.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Jelcin nem volt erős, Putyin megtartotta a széket, amibe beleültették. Csak azért, mert kijelölnek valakit, pláne, ha egy erős vezető teszi (ugye nagy fának nagy az árnyéka), nem lesz garancia, h el is fogadják - és nem külföldön, hanem otthon, az istenadta nép meg a gazdasági elit. Ugye pont Putyinnál is bepróbálkoztak, aztán jött a megszoksz vagy megszöksz.

Lehet Medvegyev a következő, de saját magának kell kivívni a helyet a tápláléklánc tetején. Egyébként pont Medvegyev elnöksége alatt csaptak oda a grúzoknak egyből.
Nyilván nem egyértelmű a sikere, s neki is meg kell majd felelnie folyamatosan.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 024
113
Jaja, reálisan ki jöhet utána?

Dugint (egy random bábját) szeretnéd látni, vagy Medvegyevet aki mostanában az erős/kemény embert játsza ?!

Nem vagyok benne biztos hogy őszinte lenne egy váltás után pár hónappal a nyugat, pláne nem az ukránok mosolya, mert Putyó még mindig a diplomatát adja elő.
Nem tudom, hogy ki lesz Putyin utódja, de abban biztos vagyok, hogy VVP-t vissza fogja sírni a "nyugat": Putyinnal lehet(ett volna) tárgyalni, de az utódjának sejtésem szerint nem lesz ilyen hajlandósága.