[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 943
87 370
113
!
 
  • Hűha
Reactions: ravenlord

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 943
87 370
113
Ez jó!

 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
@nyugger hol van? Sok lett a vodka vagy mi? Vagy beálltál mobil atomerőművi munkásnak? ;)
Élek, csak Pevekben konkrétan még wifi sem volt nemhogy mobilnet, így a 90-es éveket idéző 700+ pinges, legjobb esetben 8, de inkább 1 Mbit/s sebességű nettel kissé nehéz volt az élet :D Most épp Dubajban járok a pesti átszállás miatt, de délutánra már hazai földön leszek. Jobb esetben pedig szombaton már tolok egy élménybeszámoló adást és vasárnapra a moszkvai cikkem is megjelenik.

Amúgy ha már vodka, még a világ seggén fekvő Pevekben is 1250 rubel, azaz kereken 6 ezer forint volt egy liter minőségi Pjaty Ozjor vodka, a moszkvai duty free-t meg inkább nem mondom :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 943
87 370
113
Élek, csak Pevekben konkrétan még wifi sem volt nemhogy mobilnet, így a 90-es éveket idéző 700+ pinges, legjobb esetben 8, de inkább 1 Mbit/s sebességű nettel kissé nehéz volt az élet :D Most épp Dubajban járok a pesti átszállás miatt, de délutánra már hazai földön leszek. Jobb esetben pedig szombaton már tolok egy élménybeszámoló adást és vasárnapra a moszkvai cikkem is megjelenik.

Amúgy ha már vodka, még a világ seggén fekvő Pevekben is 1250 rubel, azaz kereken 6 ezer forint volt egy liter minőségi Pjaty Ozjor vodka, a moszkvai duty free-t meg inkább nem mondom :D
Rohadt szankciók! ;)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 764
113
Nekem eszembe jutott ez a lehetőség: kedd 20:44-kor az ukrán topkban:
Nem tudom, hogy valahol felmerült-e:
Szerintem (innen a fotelből) min. 4 oka is lehetett a tegnapi kievi támadásnak:
  • Kiemelt személy vagy eszköz volt a helyen (ezért tárazhattak ki pánikból)
  • Patriot és/vagy Kiev légvédelmi képesség teszt
  • Válasz a 2 repzi, 2 helire
  • Bemutató, hogy ha sérül a Kercsi híd, akkor mi várható.
Minden esetre a frontot el kéne tolniuk a Kercsi hídtól 250km-nél jobban.
Szerintem így sorban mind a négy.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 148
23 257
113
Tegnaptól nyugotabban aludhatunk. Uganda nem fog fegyvereket telepíteni a világúrbe :oops: :



Huuuuuhhhbaszod! Vegre! Nagyon sok almatlan ejszakam volt ez miatt!
Rx3a.gif
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 182
12 391
113
Nekem eszembe jutott ez a lehetőség: kedd 20:44-kor az ukrán topkban:
Nem tudom, hogy valahol felmerült-e:
Szerintem (innen a fotelből) min. 4 oka is lehetett a tegnapi kievi támadásnak:
  • Kiemelt személy vagy eszköz volt a helyen (ezért tárazhattak ki pánikból)
  • Patriot és/vagy Kiev légvédelmi képesség teszt
  • Válasz a 2 repzi, 2 helire
  • Bemutató, hogy ha sérül a Kercsi híd, akkor mi várható.
Minden esetre a frontot el kéne tolniuk a Kercsi hídtól 250km-nél jobban.

ezekszerint nem csak lehetőség volt.
de ki adta az irány adatokat?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 943
87 370
113

ezekszerint nem csak lehetőség volt.
de ki adta az irány adatokat?
Azt vágták, NAPONTA ugyanott mentek át, ezt írták a Rybaron is, de azért én még várnék a Patriottal. Minden esetre még aznap a nagy siker után, le is szerepeltették. Szép rajtaütés volt, akármi v. akárki csinálta, de a budai kutyavásárhoz hasonló módon több ilyen nem lesz. Egyszerűen nem számítottak támadásra otthon. Hozzá kell szokni, és intézkedni.

Figyeljétek meg, ha valahogy Libanon közelébe kerülne egy hasonló fegyverrendszer szír zászló alatt, mondjuk akkor, amikor Libanon légteréből Izrael rakétatámadást indít szíriai célpontok ellenében, akkor nyilván észrevenné mindenki, hogy lehet hasonlóval szórakozni másnak is. De még mindig nem lett megerősítve, hogy ki volt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 943
87 370
113
Azt vágták, NAPONTA ugyanott mentek át, ezt írták a Rybaron is, de azért én még várnék a Patriottal. Minden esetre még aznap a nagy siker után, le is szerepeltették. Szép rajtaütés volt, akármi v. akárki csinálta, de a budai kutyavásárhoz hasonló módon több ilyen nem lesz. Egyszerűen nem számítottak támadásra otthon. Hozzá kell szokni, és intézkedni.

Figyeljétek meg, ha valahogy Libanon közelébe kerülne egy hasonló fegyverrendszer szír zászló alatt, mondjuk akkor, amikor Libanon légteréből Izrael rakétatámadást indít szíriai célpontok ellenében, akkor nyilván észrevenné mindenki, hogy lehet hasonlóval szórakozni másnak is. De még mindig nem lett megerősítve, hogy ki volt.
Az a durva, hogy ha saját légvédelem volt, az - hiába durva és gcigáz - a legegyszerűbb magyarázat és a legjobb "fogd be a szád, tisztelt blogger és mindenki más aki ebbe belepofázott" opció lenne.

Minden más egyéb opció viszont sokkal durvább, és csak az eszkalációt növeli ...
Valahogy "így lehetne demonstrálni", hogy mi történhetett:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 290
55 542
113


Persze, az utolsó darabokat lőtték el....
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 182
12 391
113
Az alábbiakban egy rövid összefoglaló következik az RF közelmúltbeli űrkalandjairól, lerombolva a nyugati propagandát, miszerint "Oroszországnak csak 2 elektro-optikai és régi kémműholdja van" és hasonló tájékozatlan arroganciát – abból az országból, amely a SpaceX-től függ.

2023. március 12-én az orosz Proton-M rakéta felbocsátotta az Olymp-K-2 műholdat, más néven Luch-5X-et a 200/39-es telephelyről, a Bajkonuri kozmodromról. Az Olymp-K műholdak orosz geostacionárius műholdak, amelyeket az orosz védelmi minisztérium és az FSB orosz hírszerző ügynökség számára építettek.

2022-ben Oroszország 14 katonai műholdat lőtt fel, köztük három navigációs műholdat, két GLONASS-K1 műholdat, két elektronikus Lotos-S1 hírszerző műholdat, három ellenőrző műholdat (ezek miatt a Pentagon Space Force kiakad).

Az augusztusban felbocsátott Cosmos-2558, valamint az októberben felbocsátott Cosmos-2561 és Cosmos-2562 négy felderítő műhold, egy Meridian-M kommunikációs műhold és egy Tundra korai figyelmeztető műhold.
2023-ban Oroszország több polgári műholdat tervez felderítési célokra bevetni, köztük egy Resurs-P műholdat és két radarképalkotó műholdat, az Obzor-R-t és a Kondor-FKA-t.

2022. október 21-én Oroszország további két, 14F164 és 14F172 minősítésű katonai műholdat bocsátott fel Plesetskből.

2 éve hozzáadták egy nagy kiterjedésű domborzati térképezést földi lézerszkenneléssel párosítva, műholdak klasztere
automatizált képfelismeréssel és a távérzékelt adatok, például multispektrális/hiperspektrális képek gyors feldolgozásával, valamint a magasságot biztosító LIDAR adatokkal. terepinformációk. 24/7/365.

Azon "űrben lévő mosógépek" közül az RF célzási információkat, mozgási nyomvonalat, hőtérképet, a battleraum minden négyzetcentiméteréről és sokkal szélesebbről nyer. Tehát egy modell alapvetően előre elkészített elemeit szuperszámítógépek csoportjába táplálják, amelyek szinte valós idejű képalkotást és megjelenítést biztosítanak a teljes spektrumban. Az AI-modellezés tudatában van minden apró változásnak a fókuszált területen az utolsó szkennelés óta, és nagyon gyors átfedő, nagyon nagy felbontású térképképlekéréssel is rendelkezik.

Az ISR harci modellek az EW-letapogatástól az UAV-ig és a levegőben szerzett adatokig egyesítik az adatforrásokat.

Így...

Dehogy. Határozottan nem kecskevadászok szandálos Kalasszal, abban a nagy reményben, hogy valaki, aki magasan az Újrakombinált NATO tagja, megérti ezt.

Szórakoztató móka lesz, a nap alatt, nap, nap.

Másoltam máshonnan
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 345
4 977
113
Körözést adott ki pénteken az orosz belügyminisztérium a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) ügyésze ellen, aki korábban elfogatóparancsot adott ki Vlagyimir Putyin orosz elnök ellen.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/259302/
Csak, hogy legyen "mértékadó" :D :D :D forrás is: https://nepszava.hu/3195246_oroszorszag-vlagyimir-putyin-nemzetkozi-buntetobirosag-haborus-bunok
Ha Mr. Khan kötött is életbiztosítást valaha, azt most fejvesztve mondja fel az összes érintett biztosító. Ennél már csak az kellemetlenebb, hogy a csávó (ha csak egy csepp józan esze is van - amire én nem látok jelet) nem, hogy nem iszik soha többé egy korty teát sem, de a közelébe sem megy ilyesminek. :D
"Oszt' polónium allergiád van-e?" :D
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113
Na minimum 12-14 óra alvás után lassan ugrok egy Ultrahang adást felvenni, csak ne lepődjetek meg, hogy enyhén Horváth Charlie hangom lett, szétbaszta a nyálkahártyáimat a jetlag meg a folyamatos repülés. Valszeg a hét második feléig letudom az útról szóló anyagaimat, aztán majd visszatérek ukránozni. Szerencsére annyi minden a Kinzsal-Patriot boxmeccsen túl nem történt, szóval sokról nem maradtam le
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Na minimum 12-14 óra alvás után lassan ugrok egy Ultrahang adást felvenni, csak ne lepődjetek meg, hogy enyhén Horváth Charlie hangom lett, szétbaszta a nyálkahártyáimat a jetlag meg a folyamatos repülés. Valszeg a hét második feléig letudom az útról szóló anyagaimat, aztán majd visszatérek ukránozni. Szerencsére annyi minden a Kinzsal-Patriot boxmeccsen túl nem történt, szóval sokról nem maradtam le
Bármerre változott is a hangod hombre az csak előnyödre vált ! Bocs nem tudtam kihagyni ! LOL
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 828
113
Na minimum 12-14 óra alvás után lassan ugrok egy Ultrahang adást felvenni, csak ne lepődjetek meg, hogy enyhén Horváth Charlie hangom lett, szétbaszta a nyálkahártyáimat a jetlag meg a folyamatos repülés. Valszeg a hét második feléig letudom az útról szóló anyagaimat, aztán majd visszatérek ukránozni. Szerencsére annyi minden a Kinzsal-Patriot boxmeccsen túl nem történt, szóval sokról nem maradtam le
SZIA:..hol lesz elérhető ma este az Artemovsk-os anyag? hanganyag?