[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mivel június 1. van, tehát gyereknap, Mása játékokkal és édességgel köszöntötte a gyerekeket a mariupoli állatketben

Ja. Az állatkert, mi
im-527054
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 150
28 889
113
Ja. Az állatkert, mi
im-527054
Borzasztó, mit műveltek az ukránok. Érthető, h az oroszoknak nem az állatkert a prioritás, de reméljük, hamarosan sorra kerül, és kijavítanak mindent, amit az ukránok elrontottak, tönkretettek, csak a pénzt szedték ki belőle.

BTW járt már valaki a nagyonojrópai Split állatkertjében?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 706
12 690
113
Én egyszer jártam a nagybányai állatkertben a 2000es évek vége felé. Hát mit mondjak, siralmas volt, mit siralmas, inkább iszonytató. Az állatok elhanyagolva, csöppnyi helyre bezárva... A medve konkrétan egy 3x4x2 méteres vasketrecben "lakott" kifutó nélkül.

Be is zárták az egészet a g*cibe hálisten.

A románok azóta is nyíregyre járnak, ha állatkertet akarnak látni. 1 hónapja voltam ott, borzasztó tömeg volt, magyar szót szinte nem is hallottam. Szlovák, román, lengyel, ukrán népek nyomakodtak mindenhol.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 150
28 889
113
Én egyszer jártam a nagybányai állatkertben a 2000es évek vége felé. Hát mit mondjak, siralmas volt, mit siralmas, inkább iszonytató. Az állatok elhanyagolva, csöppnyi helyre bezárva... A medve konkrétan egy 3x4x2 méteres vasketrecben "lakott" kifutó nélkül.

Be is zárták az egészet a g*cibe hálisten.

A románok azóta is nyíregyre járnak, ha állatkertet akarnak látni. 1 hónapja voltam ott, borzasztó tömeg volt, magyar szót szinte nem is hallottam. Szlovák, román, lengyel, ukrán népek nyomakodtak mindenhol.
A győri is nagyon jó, ott is sok a szlovák.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 289
14 006
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 476
79 536
113
@boki
Azt írtam, hogy behívják 27 és 25 év alatt is, de a frontra nem küldik. Az ilyen korúakkal vannak tele azok a területvédelmi dandárok amik messze vannak a frontól (pl a Dnyepperen túliak meg ilyenek).
 
  • Hűha
Reactions: antigonosz

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Én egyszer jártam a nagybányai állatkertben a 2000es évek vége felé. Hát mit mondjak, siralmas volt, mit siralmas, inkább iszonytató. Az állatok elhanyagolva, csöppnyi helyre bezárva... A medve konkrétan egy 3x4x2 méteres vasketrecben "lakott" kifutó nélkül.

Be is zárták az egészet a g*cibe hálisten.

A románok azóta is nyíregyre járnak, ha állatkertet akarnak látni. 1 hónapja voltam ott, borzasztó tömeg volt, magyar szót szinte nem is hallottam. Szlovák, román, lengyel, ukrán népek nyomakodtak mindenhol.
rigai állatkert is szomorú volt.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 867
56 573
113
Borzasztó, mit műveltek az ukránok. Érthető, h az oroszoknak nem az állatkert a prioritás, de reméljük, hamarosan sorra kerül, és kijavítanak mindent, amit az ukránok elrontottak, tönkretettek, csak a pénzt szedték ki belőle.

BTW járt már valaki a nagyonojrópai Split állatkertjében?
Hát, ha Splitbe megyek, nem az állatkertet nézem meg... :)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 150
28 889
113
Hát, ha Splitbe megyek, nem az állatkertet nézem meg... :)
Én meg többet nem megyek Splitbe (és nem csak az állatkert miatt), azt a fókatelepet a hátam közepére nem kívánom. De a 2 farkas kb tized akkora helyen nyomorgott, mint az 1 db kutyám uradalma. És ők állítólag Ejju meg minden.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én meg többet nem megyek Splitbe (és nem csak az állatkert miatt), azt a fókatelepet a hátam közepére nem kívánom. De a 2 farkas kb tized akkora helyen nyomorgott, mint az 1 db kutyám uradalma. És ők állítólag Ejju meg minden.
Aki egy kicsit is szereti az állatokat, meg van benne némi empátia az nem hiszem, hogy
rajong az állatkertekért.
Én messziről elkerülöm.
De fenntartva azt, hogy bizonyos fajtamentési, megőrzési programok miatt szükségesek.
Ezekhez meg sajnos pénz kell, ahhoz meg az, hogy bamba emberek bámuljanak bele az állatok életébe.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 150
28 889
113
Aki egy kicsit is szereti az állatokat, meg van benne némi empátia az nem hiszem, hogy
rajong az állatkertekért.
Én messziről elkerülöm.
De fenntartva azt, hogy bizonyos fajtamentési, megőrzési programok miatt szükségesek.
Ezekhez meg sajnos pénz kell, ahhoz meg az, hogy bamba emberek bámuljanak bele az állatok életébe.
Split úgy, ahogy van, borzalom. Túlértékelt, mint a horvát tengerparton minden.

Amúgy direkt rákerestem a mariupoli állatkertre, már 2018ban borzalmas értékeléseket kapott. Mondjuk az is igaz, h a háború elött még nem "az Azov tenger gyöngyszeme" volt, hanem Európa egyik legszennyezettebb városa, ahol nagyobb, az esélye, h a várandós nő elvetél, mint annak, h kihordja a terhességet a végéig. Aztán kitört a háború, Mariupol egy kis gyöngyszem lett, az állatkert meg most már mindig is az oroszok miatt volt szar.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Split úgy, ahogy van, borzalom. Túlértékelt, mint a horvát tengerparton minden.

Amúgy direkt rákerestem a mariupoli állatkertre, már 2018ban borzalmas értékeléseket kapott. Mondjuk az is igaz, h a háború elött még nem "az Azov tenger gyöngyszeme" volt, hanem Európa egyik legszennyezettebb városa, ahol nagyobb, az esélye, h a várandós nő elvetél, mint annak, h kihordja a terhességet a végéig. Aztán kitört a háború, Mariupol egy kis gyöngyszem lett, az állatkert meg most már mindig is az oroszok miatt volt szar.
Azt azért feltételezem, hogy az ostrom nem tett jót semmilyen szempontból neki.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
@boki
Azt írtam, hogy behívják 27 és 25 év alatt is, de a frontra nem küldik. Az ilyen korúakkal vannak tele azok a területvédelmi dandárok amik messze vannak a frontól (pl a Dnyepperen túliak meg ilyenek).

Ez így volt tavaly áprilisig.
Miután 400.000 ember önként bevonult területvédelmisnek, hogy elkerülje a frontszolgálatot, májusban módosították a törvényt, a drogosnak hirtelen lett 700.000 "katonája", a neten meg megjelentek a videók a zöldcsíkosok tömeges elhalálozásáról...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 451
113
Ez így volt tavaly áprilisig.
Miután 400.000 ember önként bevonult területvédelmisnek, hogy elkerülje a frontszolgálatot, májusban módosították a törvényt, a drogosnak hirtelen lett 700.000 "katonája", a neten meg megjelentek a videók a zöldcsíkosok tömeges elhalálozásáról...
Igen, rengetegen azzal próbálták megkerülni a frontszolgálatot (a hátországból), hogy inkább önkéntes teroboronásnak mentek, merthogy akkor még az volt a törvény, hogy csak a saját településük védelmében vethetők majd be.
Aztán jött az általad említett törvénymódosítás (=a teroboronások átvezényelhetők máshova is), és így rengetegen estek “csapdába”, illetve haltak meg később pl a bahmuti húsdarálóban is közülük.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 451
113
Hogy értsd, Putyinnak nem a KMKSZ-vezetői, hanem az EU/NATO tag magyar kormány felé kellene jóindulatát kifejezni.
Ez az elmúlt 30 évben SEM ment....
Akkor miről ábrándoztok?
Értitek az álmok tarthatatlanságát?
A rög valóság, hogy a NATO/EU aspiráns fasiszta Ukrajna felett a NATO/EU tag Magyarországnak VAN lehetősége érdekeit érvényesíteni, míg a "százezres orosz áldozatot hozó győztes Putyin" felett EGYÉRTELMŰEN NEM!
A rögvalóság szerintem pedig a következő:
  • az ukrán állam mindaddig nagyobb veszélyt jelent ránk, mint az orosz, amíg az EU/USA önti bele a pénzt - illetve még azon túl is, ha nem semmisül meg gyorsan (az államuk)
  • semmilyen esélyünk nincs bármilyen kontrollt gyakorolni az ukránok felett - ahhoz egyszerre kell nekik kegyvesztetté válniuk, nekünk pedig kikerülni a kegyvesztettek köréből
Akkor meg ne gyere a manysik, vogulok fasza helyzetével....
Azért hoztam fel az orosz kisebbségek helyzetét, mert jó példaként szolgálnak a vitában - számszerűen nagy a minta, és világosan látszik az ukránokétól eltérő politika
A magyarokéról beszélünk. Akiket eddig IS ellenségnek tekintett, akikkel szemben úgy is viselkedett Putyin.
Na ezt fejtsd ki kérlek, mert én ennek a magyarokkal szembeni orosz ellenségeskedésről (Putyin részéről!) nem láttam példát.
A feledékeny (olvasatlan) ember látszatát keltő kérdéseket sokadjára megelőzve:
- PRÓBÁLD BIZONYÍTANI PUTYIN győzelmének előnyét kárpátaljai magyarság számára. Hallgatom a bizonyítékokat Kárpátalja visszaadásának szándékában!
Az állításom az, hogy amennyiben Kárpátalja orosz kontroll alá esne, a helyi kisebbségeknek pozitívabban alakulna a sorsa, mint az elmúlt 30 évben bármikor.
Erre bizonyíték a jelenlegi orosz kisebbségpolitika.

Én nem állítottam sehol, hogy Putyin (vagy bároi) visszaadná Kárpátalját! Még az is lehet, hogy ez megtörténne, de jelenleg erre nagyon kicsi az esély.

A kárpátaljai magyarok legjobb esélye kb a következő szcenárió:
  • az ukrán állam szétesik, polgárháború tör ki
  • a nemzetközi közösség felhatalmazva érzi magát, hogy az oroszok által nem ellenőrzött területekre békefenntartókat vessen be
  • mi előzékenyen feltesszük a kezünket, hogy Kárpátaljára akkor mi mennénk is
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 878
86 978
113
Én meg többet nem megyek Splitbe (és nem csak az állatkert miatt), azt a fókatelepet a hátam közepére nem kívánom. De a 2 farkas kb tized akkora helyen nyomorgott, mint az 1 db kutyám uradalma. És ők állítólag Ejju meg minden.
Nekem itt a "környékünkön" a helbrunni (Salzburg) állatkert jött be a legjobban.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 878
86 978
113
Igen, rengetegen azzal próbálták megkerülni a frontszolgálatot (a hátországból), hogy inkább önkéntes teroboronásnak mentek, merthogy akkor még az volt a törvény, hogy csak a saját településük védelmében vethetők majd be.
Aztán jött az általad említett törvénymódosítás (=a teroboronások átvezényelhetők máshova is), és így rengetegen estek “csapdába”, illetve haltak meg később pl a bahmuti húsdarálóban is közülük.
"Kedvenc" riportom a témában:
42226176_dba41d2174de2d2056d8b83b642a55ce_wm.jpg
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Split úgy, ahogy van, borzalom. Túlértékelt, mint a horvát tengerparton minden.
Az egész horvát tenger meg bagázs úgy fos ahogy van. Méregdrágák, flegmák és lekezelők az ottani emberek (tisztelet a nagyon kevés kivételnek). A vendéglátásuk egy nagy dupla-nulla és még konyhájuk sincs, összehasonlítva egy bolgár, szerb, görög, török vagy bosnyák konyhával. A sült tengeri bizimiziken kívül majd semmit sem tudnak készíteni. Aki jó áron jót akar nyaralni, az menjen Görögországba. A tengerük legalább két csillaggal a horvátok sziklás, tengerisünös tengere felett van (tiszta homokos tengerpartjuk kelletnél is több, míg horvát alig!). Beleértve a víz minőségét is.
És még nem is szólta, arról, hogy milyen ellenszenvvel viseltetnek irányunkba (elfelejtik, hogy ha nem lettek volna 900 évig a Magyar Királyság oltalma alatt, akkor hol lennének jelenleg - jó esetben Olaszország része, rosszabb esetben muszlimok).
Személy szerint, ha tehetem, nem megyek oda. Inkább kétszer Bulgária, mint ezek a se nem nyugati, se nem balkáni lusta nyikhajok! Pl. a montenegróiak (szerbek) és görögök talpig balkáni nép, és vállalják is ezt. És ennek megfelelően is viselkednek. Lazák, egy kicsit kopottasak, de csupaszív emberek. Ha meg nem bántod őket, könnyen befogadnak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Nem nincs igzad. Oroszország nem azért harcol annyi katonával és eszközzel mert ez így jó neki, hanem azért, mert többet nem tud odavezényelni a kínai határ és a Kaukázus mellől. Arról nem is beszélve, hogy ezt a felörlő háborút a nyugat sokkal tovább fogja bírni mint az oroszok, mert eddig döntően másodvonalas haditechnikába, némi modern haditekchnikába és pénzbe került ez a háború a nyugtnak. Nézd meg a gáztőzsdét. Olcsóbb vagy ugyanannyiba kerül a gáz mit a háború előtt...
Te azt honnan tudod, hogy az oroszok mit és miért csinálnak? Mostanában látom, hogy te mindenhez is érteni kedztél, de azonkívül milyen orosz belső infóid vannak? A felörlő háborúhoz elsősorban erőforrások kellenek, persze pénz is, de rubelből van nekik bőven és abba kell kifizessék. De ahogy már mondtam, próbálj meg egy húszezrest a karabélyod csövébe betömni és nézd meg tudsz-e lőni vele. A nyugati költsége többezer milliárd euróra rúg már, az EU-ból az USA-ból is mennek zsoldosok tízezrével és mégis az orosz megy előre. A gáztőzsdét meg megnézhetem, tényleg most indult újra az egyik nagy szennyezső a közelben, 10% kapacitással. Vajon mennyibe kerűlhetett leállítani és visszaindítani s az alkalmazottakat évekig tartani agy kirúgni s újra felvenni. És ez a szerencsésebb, ami újra tudott indulni.