[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 941
113
"Június 10. (Reuters) – Német nyomozók olyan bizonyítékokat vizsgálnak, amelyek arra utalnak, hogy egy szabotázscsapat Lengyelországot használta működési bázisként, hogy szeptemberben megrongálja az Északi Áramlat vezetékeket a balti-tengeren – jelentette szombaton a Wall Street Journal.

A nyomozók rekonstruálták az "Andromeda" kéthetes útját, egy 50 láb (15 méteres) jachtot, amelyről azt gyanítják, hogy részt vett az Északi Áramlat 1-es és 2-es vezetékek szabotázsában.
... "


 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and fishbed

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 310
113
"Június 10. (Reuters) – Német nyomozók olyan bizonyítékokat vizsgálnak, amelyek arra utalnak, hogy egy szabotázscsapat Lengyelországot használta működési bázisként, hogy szeptemberben megrongálja az Északi Áramlat vezetékeket a balti-tengeren – jelentette szombaton a Wall Street Journal.

A nyomozók rekonstruálták az "Andromeda" kéthetes útját, egy 50 láb (15 méteres) jachtot, amelyről azt gyanítják, hogy részt vett az Északi Áramlat 1-es és 2-es vezetékek szabotázsában.
... "


Oroszpárti lengyelek? :D
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 447
63 831
113
Az Északi Áramlat elleni szabotázs felelősei nem lehettek se az amerikaiak, se az angolok. Ez az alapmotívum, ettől eltérni nem is lehet.
Az oroszokat nem tudják ezzel kompromittálni, így az együgyű németek inkább nem is törekedtek a felelősök felkutatására.
Idáig.
Azonban az ukrán progresszió, de leginkább annak hiánya függvényében viszont úgy fest, a németek végre megkapják a kilövési engedélyt a feltételezett "tettesekre".
Eddig csak azt láttuk, hogy az ukránokkal igyekeznek elvitetni a balhét, az ő kontrollálatlan bosszúvágyukra épült fel a narratíva.
Úgymond, ez még mindig jobb, hiszen "szegény párák, kétségbeesésükben ilyesmire vetemedtek, de mi a Nyugat, nem foghatjuk mindig a kezüket.."
Szemben azzal, hogy az USA önös sötét üzleti érdekből azt robbant fel, amit csak akar.

De most ez a lengyel mellékszál még érdekesebb. Értitek, a német nyomozóügyészség a nemzetgazdaságilag fontos gázvezetéket felrobbantó ukránok mellé lengyel cinkosságot derít fel?
Most már ezt is lehet?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
@Aladeen , ide áthozom a RajnaFém mennyire gyárt sok tüzérségi lőszert vagy keveset témát.


És akkor küldünk minden ukrán katonának három ingyen facebook hirdetést, vagy jelenleg mi van abban a GDP-ben, amit nem terhel meg a háború?

Én is használtam az offenzíva előtt a GDP érvet, ami nem elhanyagolható, de látnunk kell már azt, hogy mégis miről beszélünk. Tavaly ez a nagy Nyugat 60 milliárd dollárnyi segítséget adott oda hitelbe Ukrajnának. És bejelentette Németország, hogy felvesz 100milliárd hitelt, és ezzel megváltoztatta a játékszabályokat, neki célja, hogy ezzel ő legyen a kontinens legerősebb hadserege.

Néhány pontra felhívnám a figyelmed:

1, Az EU és a német szövetségi kormány sem valódi pénzt használt, hanem hiteleket. Egy jelentéktelen összeget simán csak kifizetek valuta tartalékból pl. Az egy nagy humbug egyébként, hogy az európai politikusok kezében szabadon felhasználható 100milliárdjai lennének. Szeretik mutogatni a saját maguk nagyságát, de a valóságban a Krím elcsatolása óta 10 éve nem sikerül jó párnak 1%-ról 2%-ra növelni a katonai kiadásokat. Nem az oda ajándékozható pénzforrásokat. A saját magukra és részben saját hadiparukra költött pénzeket.
A költségvetés pénzei nagy részt le vannak kötve. Én érdeklődve figyelem, ahogy az ukrán propaganda emlegetni szokta, hogy mennyi csak az USA éves hadi kiadása. Hogy értse mindenki, hogy miről beszélek, mikor egy önko cégnél arról beszélnek, hogy ennyi milliárd meg annyi a költségvetésünk és egy 1000 forintos szar táblán veszekszünk, és a döntési pozícióban lévő meg azzal kontráz, hogy a bérek elviszik a 90%-ot és vehetsz 1000 forintos táblát a saját pénzedből, de ő a maradék 10%-ból fizet villanyt, fűtést, fogyócikkeket, több milliárdos költségvetés is tud olyan merev lenni, hogy az órabéremből kijön fos tételek is komoly problémát jelentenek. (Vagy a kórházakat, ahol szintén milliárdokat égetnek el, de pár száz forintos szar budipapírokat meg tisztítószereket a dolgozók meg néha a betegek visznek be.)
Visszakötve a 100milliárd német átfegyverzési alapra, talán te meg tudod mondani nekem, hogy lett belőle 1 vagy 2 század Leo2-es. Ahogy ennyivel az ukránok sem állították meg az oroszokat, szerintem a németeknél sem lesz nagy tétel. De ők komolyan azt hitték, hogy övék lesz Európa legnagyobb hadserege fél évszázad kihagyással megint.

2, Óvva intenék, hogy 15 mp YouTube reklámot meg két holywoodi filmet egybe csomagoljunk és oda adjuk az ukrán katonáknak, hogy mi ezzel segítünk. Van helye és létjogosultsága a meta elemzéseknek is, mert megóvnak minket attól, hogy elvesszünk a részletekben. De a dolgok mögötti fizikai valóságot is érdemes fél szemmel nézni.

Ha lekaparjuk a marha nagy GDP-ről a számokat, akkor azt kapjuk, hogy van néhány manifakturaként üzemelő hadi gyárunk, van nagyon sok banki kihelyezett kölcsön, könyvelői szolgáltatás, jó néhány világszerte sikeres zenekar, meg még pár dolog, aminek nem nagy hasznát veszünk Nyugaton, ha kitör a háború, harmadikként pedig vannak civil gyártó üzemek, amikkel nem leszek túl népszerű, mert mindenki ezzel kapcsolatban csak a szélsőségeket kedveli. Az egyik oldal azt szajkózza, hogy Magyarország évente majdnem 200milliárd dollárt termel, egy Lynx ára 10millió dollár, szóval durván a magyar gazdaság elő tud állítani egy évben 20ezer Hiúz IFV-t. Ez nem egy az egyben így menne, kell hozzá hk, meg tüzérség, meg hát sok minden, de alapvetően ha megszorulunk, akkor szét lehet osztani ezt pár ezer Lynx120-asra, meg Lynx IFV-re, meg kijön a maradékból jó pár Gidrán önjáró aknavető, 155 mm-es lőszer.
Az ellenoldal azon állításával egyetértek, hogy ez marhaság. Ennek az évi 180-190 milliárd dollárnak a nagy része munkabér, amit ha akarsz sem tudsz betölteni az ágyúba. Nem azért, mert nem hagyod, hogy elvonják adóban, hanem azért, mert nincs, nem létezik. Nem állítottál elő vele semmi kézzel foghatót, csak kiosztottad bérekre, hogy az orvosok is kapjanak, a tanárok is, a katonák is. Ezért mondom azt, hogy egy tini pop banda gazdasági teljesítménye adózás szempontból valós, hadigazdaságra átállás szempontjából elhanyagolható.

Gondolja át mindenki, hogy ha tőle azt kérné az állam, hogy a munkahelyén egy bármilyen tank egytizedét alkossa meg, akkor melyik rész lenne az és mennyire sikerülne neki! Ha komolyan gondoljuk, hogy átállítjuk a gazdaságunkat hadi gazdaságra és tövig beleállunk a háborúba Oroszországgal, amikor arról beszélünk, hogy felpörgetjük rapid módon a hadi termelést, akkor ki mivel tud hozzájárulni? Van itt pár újságíró fórumtársak. Ha nem haragszanak meg ezért a véleményemért, ők nagyjából semmivel. Egy szerkesztőség teljes munkaerő állománya az közel alkalmatlan, hogy a nyomdagépek mellett állva harckocsi alkatrészeket gyártsanak. A legtöbb szerkesztőségnek állítólag már nincsenek is nyomdagépei.
Abban igazad van Xpert, hogy Oroszország még nem állt szügyig bele ebbe a háborúba. Náluk is csak a hadipari üzemekből próbálnak mindent kipréselni, nem hallunk arról, hogy például a RoszAtomot arra kérnék, hogy atomerőművi blokkok helyett holnaptól tank alkatrészek gyártását kezdje meg.

Miért feszegetem ezt? Mert ha valóra válik sokak elgondolása, és tényleg komolyan bele állunk ebbe a háborúba és tényleg mind a két oldal elkezdi oda tenni magát, nos a NATO akkor lesz erős, ha ezen sorokat olvasó minél hamarabb átgondolja, hogy ő hogyan tud hozzá járulni ehhez a háborús erőfeszítéshez. És minél jobban meg tudja ezt válaszolni az egyén, annál erősebb lesz a NATO kollektíven. Mert ha semmiben, akkor továbbra is csak lobogtatjuk a ruszkik előtt a GDP-nket és egy darab tüzérségi gránáttal több nem fog érkezni az ukránokhoz, egy darab csapatszállító nem lesz belőle az ő bátor rohamaikban.

Én meg tudom mondani, hogy miben tudnék segíteni egy totális háborúban, mert értek valamennyire a fémekhez, de a környezetemben élők döntő többségének a GDP-je nagyon keveset lendítene előre a hadipar felpörgetésében. Ezért mondom azt, hogy van egy nagyon kis hadipar, ahol az olyan világ vezető vállalatai is, mint a RajnaiFém is csak manufaktúrában dolgozik. (Akár tetszik neked, hogy szerintem borzasztó kevés ez a lőszermennyiség, amit gyárt, akár nem.) Van egy nagyon jelentős rész a magyar és az európai gazdaságban, ami teljesen alkalmatlan a hadigazdaságra és őket be kell sorozni a III. vh-ban. És van középen egy életképes civil termelő szektor, aminek borzasztó meló lenne átszervezni azt, hogy egy laptop szerviz például hogyan tud akár apróbb alkatrészek összeszerelésével is besegíteni, de valamilyen szakmai tudása van hozzá, hogy egy vegyi üzem mennyire alakítható át lőporgyárrá vagy csak műanyag kapcsolók gyártására egy Lynx kezelő felületén, sok apróság lehet. De valóban, Oroszország részéről is van még bőven civil gyár, amit át lehetne állítani ilyenekre, meg az EU részéről is. Csak én még nem vettem észre, hogy ez Európában elkezdődött volna. Csak olyan beruházásokra hivatkozik Papi is az ukrán ellátás felpörgéssel, amit régebben indított el, még a NATO 1%-ról 2%-ra emeléssel. (Meg ne szólaljon senki, hogy soha nem volt 1% az elvárás!)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
folyt.

3, Amikor itt fotelből az európai hadi termelés felpörgetéséről fantáziálunk, közben vannak baljós árnyak is. A lengyelek tiltották ki legelőször az ukrán búzát, mert kellemetlenséget okoznak. Eddig én azt látom, hogy amíg likokat kell adni az ukránoknak küldött fegyverekre, addig volt nagy az európai támogatás, de nem lettek új adók megszavazva sehol, Győrben az Audi nem kezdett el IFV motorokat gyártani, mi nem küldünk fegyvert, de nekem úgy tűnik, mintha külföldről is zavartalanul jönne befelé a Ford kocsi, és sehol nem küldtek volna civil gyárba műszaki rajzokat, hogy mától ezt kell gyártani. Pedig ha azért tiltják meg holnap Brüsszelben az új mobilok forgalmazását az EU területén, mert a gyártási kapacitásokat katonai rádiózásra akarják átállítani, akkor érteni fogom, hogy készek vagyunk valódi GDP-ből Ukrajnának küldeni.

Amikor te Xpert arról beszélsz, hogy szerinted az EU meg az USA még évekig fenn tudja tartani a támogatás mostani mértékét, akkor igazából a régi világról beszélsz, mert igazából nincs hadiadó, de a termelésben is közel a régi ütem van. Azt, amit az elmúlt 30 évben fenn tudunk tartani, azt persze, hogy fenn tudnánk tartani akár még évekig. (Majd pótolva lesz a lőszer, stb, lengyeleken kívül senki nem rendelt rendkívülit.)

4, A támogatás jelenlegi szintjének fenntartása azt jelenti, hogy Ukrajna ki fog vérezni. Európa meg a NATO lőszer raktárai meg kiürülnek. És miközben bizonygatjuk, hogy a támogatások jelenlegi szintjét mi akár évekig is fenn tudjuk tartani, addig egyszer mondjuk ki, hogy a háború jelenlegi szintjét Oroszország is évekig fenn tudja tartani! Én még olyan tervről nem hallottam, hogy ha kivérzik, akkor bevonulok katonának, holnaptól papírakták tologatása helyett elmegyek egy hadi üzembe segédmunkásnak; összességében semmi tervet nem hallottam arról, hogy ha ez így folytatódik, akkor mit szeretnénk, hol szeretnénk megállni. Ha végig szeretnénk vinni, akkor a muszka kifektetését nem így kell. Ha nem gondoljuk komolyan, hogy beleállunk, akkor meg nagyon rosszul csináljuk. De nem tudom megmondani, hogy melyik a cél.

Nem hallottam még olyat, hogy mit szeretnénk elérni. Enélkül pedig én sem tudom megbecsülni, hogy elég lesz-e az, amit eddig csináltunk. Nem akarom értelmetlenséggel elcsapni a te lelkesedésedet, de eddig homályos célok mentén finanszírozunk egy háborút, mely eddig minden szakértői magyarázatra rácáfolt átlag kéthavonta. Ezért nem tudom megmondani, hogy elég lesz-e az, hogy 5 évig még ugyan úgy viselkedünk, mint eddig. (Mert hogy 5 évig nem lesz még ugyan ennyi lőszer a raktárakban, az is biztos. De a jelenlegi döntési szisztémát fenn tudjuk tartani. De amúgy igazad van, az oroszoknak is vannak gondjaik. Csak a kettőből nem tudom, mi fog kisülni.)

5, Nekem az a legfurcsább, ahogy belekezdtünk a háború megváltoztatásába. A fő stratégiánk, hogy pénzügyileg és gazdaságilag megroppantjuk Oroszországot, katonailag meg hozzá segítjük Ukrajnát, hogy ellentartson; és belülről elintézi majd magát, nem kell kívülről támadnunk. Ha valaki megnézi Moszkva adósság szintjét és összehasonlítja Franciaországéval -az egyik legnagyobb fegyverszállítóéval- vagy csak Németország adósságállományával, akkor nekem furcsa, hogy azt vártuk, hogy innen megcsapva kis erővel nagy fájdalmat okozunk.
Ha megnézem, hogy még az amcsik is GDP bővülést várnak az idei évre a ruszkinak, akkor megint csak vannak kétségeim a nagy összeomlással kapcsolatban.

6, Én, aki egy picit belemélyedtem az ortodox ikonográfiába, abszolút nem vagyok szakértője a térségnek, épp csak annyit megértettem, hogy Európában az emberek 99%-a mennyire nem érti, amit csinál.

De egy valamit nem kéne elfelejteni. Nem az a durva, hogy Prigozsin bement a börtönbe és elmondta, hogy csak gyilkosokat vagy fegyveres rablókat hajlandó felvenni, és aknaszedő vagy rohamlövész feladatkörbe tele volt a létszám. Ezek ilyenek, gyilkolni mentek oda. Az a durva, hogy 2 hónap múlva visszament és most már lentebb ad az elvárásokból és a tolvajokat és striciket is kihozza, ha beállnak. És az az ország, az a nép, ahol még az útszéli zsebmetsző is elmegy... Nem azt mondta nekik, hogy csak gépkocsizónak és ti hátul fogjátok pakolni a ládákat, abszolút biztonságos.

Megértem, miért röhögünk a románokon, mikor egy elromlott géphez kihívja a papot és azt kéri, hogy áldja meg. De az átlag nyugati nem érti, miért mondom azt, hogy ne baszogassuk Smeagolt a sötét erdőben. És lehet, hogy ezért most bant fogok kapni, de amikor az a Kaili, aki szerintem a picsájáért lett képviselő az EU-ban, nem az eszéért, az kap néhány kukacot a picsájába, ha ezek elérnek Brüsszelbe. És az a rossz hír ebben, hogy addig nagyon sok csúnya dolog fog történni, ami minket is érint. Nagyon nem szeretném, hogy megtörténjen, pedig néhány hülye nagyon megérdemelné a tisztelt vezetőink közül.
Az ukrán-barátok nagyon meg fognak haragudni érte, de azokkal az ostobaságokkal, hogy középkori orosz szerzőket tiltunk ki az egyetemeinkről és színházainkból, amikor orosz macskákon verjük le a port, akkor az ukránok 90%-a ennek örül, mert érti, hogy mi történik, az EU állampolgárai 90%-a meg azért örül, mert jó pofa vicc egy délutánra és nem ért az egészből semmit.

Én Kastély Robival értek egyet abban, hogy egy nagy problémából kéne kis problémát csinálni. És teljesen igaza van abban, hogy a legrosszabb, ami történhet velünk, hogy meggyőzzük az oroszokat, hogy komolyan gondolják. És amikor valaki azt hangoztatja, hogy amit eddig csináltunk, azt ő el tudja tűrni még évekig, és amikor valaki lobogtatja a GDP adatokat, miközben Oroszország nem ment össze a mosásban, kereskedelmileg és diplomáciailag abszolút nem szigetelődött el; akkor az nekem ugyan olyan ijesztő, mint amikor látom, hogy az oroszok mennyivel komolyabban kezdik gondolják amit erre mondani szoktak a másik oldalon, miközben egy évvel ezelőtt fele ennyire sem.


Most befejezem, mert megígértem neked, hogy röviden foglalom össze, és szeretném tartani a szavam.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 770
113
A Die Welt szerint a Rajnafém 3 műszakra állt át és leporolták a régebben leállitott termelőkapacitásaikat. Szó szerint azt irják, hogy "az óriás felébredt".
Azt nem irják, honnan vesznek ehhez embert. Mert az egyszerűen nincs, amig be nem zárnak civil üzemeket és a népet átviszik a Rajnafémhez.
Ez jelenleg még elképzelhetetlen.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 279
37 215
113
A Die Welt szerint a Rajnafém 3 műszakra állt át és leporolták a régebben leállitott termelőkapacitásaikat. Szó szerint azt irják, hogy "az óriás felébredt".
Azt nem irják, honnan vesznek ehhez embert. Mert az egyszerűen nincs, amig be nem zárnak civil üzemeket és a népet átviszik a Rajnafémhez.
Ez jelenleg még elképzelhetetlen.
A rosseb a belit egye ki a rajnafémnek a mi hiúzaink gyártósorán tutkó, hogy alusznak , mer még mindig nem jönnek a macskáink!!!!!!!!!!
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 696
9 611
113
:D
e9rXsN_ZaVk.jpg
Zseniális! :D
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Ma 20.10h.tól a Hír TV-n a "Lomonoszov Akadémikus"-Ma mutatják be a filmet, amely expedíción @nyugger is részt vett.
Szerkesztő-riporter kolléga baromi jó arc, plusz hát sikerült azért az erőműves látogatás előtti éjjel vele kissé bekarmoljunk :oops: Mondjuk fehér éjszakák mellett rohadt csalóka az iszogatás, mert kinézel, hogy áhh még világos van, csak közben azt felejted el, hogy mindez hajnal 2-kor és neked meg fél 8-kor már kelned kell