[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 666
94 295
113
Jelentések arról, hogy orosz katonai egységek oldalt váltottak és csatlakoztak Prigozhin katonai puccsához.

Ezekből az erőkből álló katonai oszlopok Azov városából Rosztovba hajtanak, amelyet néhány órája a Wagner-csoport foglalt e


Azért ez nem egyértelmű. Lehet Prigozsinhoz mennek átállni, de lehet érte mennek. ;)

Mindenesetre Putyin már megszólalt vagy
Putyin-a-vecen.jpeg
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ez:
1. vagy színjáték, hogy tévedésbe vigyék az ukrikat és közben hadiállapotot hírdessen Putyin Oo. védelme érdekében (és ha már meglesz, akkor maradni is fog az "állapot"),
2. vagy azért indult, hogy letisztítsa Putyin a felső katonai vezetést, mert a különböző pénzeszsákokat képviselő csoportok emberi miatt béna kacsa az orosz katonai vezetés,
3. vagy spontán tört ki az egész, de akkor nagy a baj és nem tudom, hogy van-e erre válasza Putyinnak, mert rámehet akár Oo. is,
4. vagy az van amit az elejétől mondtak sokan (én is), hogy Putyin a nyugat embere és most indítja be Oo. lenullázási akcióját.
Amennyiben a 3. vagy 4. pont igaz, akkor könnyen megtörténhet, hogy júliusi NATO csúcson Ukrajna meghívást fog kapni, jövő év elei felvétellel:(.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 572
21 126
113
Ez:
1. vagy színjáték, hogy tévedésbe vigyék az ukrikat és közben hadiállapotot hírdessen Putyin Oo. védelme érdekében (és ha már meglesz, akkor maradni is fog az "állapot"),
2. vagy azért indult, hogy letisztítsa Putyin a felső katonai vezetést, mert a különböző pénzeszsákokat képviselő csoportok emberi miatt béna kacsa az orosz katonai vezetés,
3. vagy spontán tört ki az egész, de akkor nagy a baj és nem tudom, hogy van-e erre válasza Putyinnak, mert rámehet akár Oo. is,
4. vagy az van amit az elejétől mondtak sokan (én is), hogy Putyin a nyugat embere és most indítja be Oo. lenullázási akcióját.
Amennyiben a 3. vagy 4. pont igaz, akkor könnyen megtörténhet, hogy júliusi NATO csúcson Ukrajna meghívást fog kapni, jövő év elei felvétellel:(.
A Hős Elnök uratok bármikor leválthatná a nevezett két emberkét, nemde?
Hiszen Oo a demokrácia, keresztényi értékek, polgárjogok fellegvára - mint többször kifejtettétek :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 572
21 126
113
Posted at 7:497:49

BREAKINGPutin to make TV address​

Russian President Vladimir Putin will make a televised address shortly, the Tass news agency quotes a Kremlin spokesman as saying.
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 692
113
Na kíváncsian várom, hogy mi lesz ebből. Prigozsin Putyin belső körös embere, érdekes lesz ez. Ha az ukránok most egy hét múlva hogy megbátorodnak a vélt orosz belső zavarok miatt, és egy csúnya katlanba kerülnének véletlen, én azért annyira nem lennék meglepődve ;).
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Jelentések arról, hogy orosz katonai egységek oldalt váltottak és csatlakoztak Prigozhin katonai puccsához.

Ezekből az erőkből álló katonai oszlopok Azov városából Rosztovba hajtanak, amelyet néhány órája a Wagner-csoport foglalt e


Azért ez nem egyértelmű. Lehet Prigozsinhoz mennek átállni, de lehet érte mennek. ;)

Mindenesetre Putyin már megszólalt vagy
Putyin-a-vecen.jpeg
Nem vagyok Putyó fan, de ez totál parasztság.
Amúgy Bident is be lehetne montírozni ugyanígy, mert ott is be fognak rottyintani nagyon gyorsan ahogy ez polgárháborúvá válik. Atomarzenál polgárháborúval érintett országban, minden értelmes ember rémálma.
Lássuk csak mi lesz P bejelentésében...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 353
16 241
113
Posted at 7:497:49

BREAKINGPutin to make TV address​

Russian President Vladimir Putin will make a televised address shortly, the Tass news agency quotes a Kremlin spokesman as saying.


Nyilvánvaló volt a katonai felső vezetés alkalmatlansága és korruptsága, de Putyin nem lépett ezügyben, és most ráég.


Érdekes mi lesz ebből. Ha kinyírják a Wágnert, bukhatják az egész ukrán cirkuszt.

Én most valahogy kiegyeznék a helyében és előkészíteném az év végi nyugdíjat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 666
94 295
113
Posted at 7:497:49

BREAKINGPutin to make TV address​

Russian President Vladimir Putin will make a televised address shortly, the Tass news agency quotes a Kremlin spokesman as saying.
A legkedvezőbb verzió.
Sojgut kirúgják, Prigozsin visszavonul Rosztovból és ez egyelőre megmarad 2 napos káosznak.

De ha igaz, hogy Bakhmutnál komoly tűzharc volt a Wagner és Putyin hadserege közt, akkor a jövőben hogyan fognak hatékonyan együtt harcolni???

Mindenesetre ilyen gyenge, mint most az orosz állam rég volt.
Én figyelnék a csecsenekre, nem volt az olyan rég amikor függetlenek akartak lenni.

Viszont ha Putyin Prigo fejét fogja követelni és eszkalálódik, akkor Zselé csak egy kávét kér.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 666
94 295
113
Nem vagyok Putyó fan, de ez totál parasztság.
Amúgy Bident is be lehetne montírozni ugyanígy, mert ott is be fognak rottyintani nagyon gyorsan ahogy ez polgárháborúvá válik. Atomarzenál polgárháborúval érintett országban, minden értelmes ember rémálma.
Lássuk csak mi lesz P bejelentésében...
Bidennek nem kell orosz polgárháború hogy gatyába csináljon....neki ez napi rutin.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 572
21 126
113
A legkedvezőbb verzió.
Sojgut kirúgják, Prigozsin visszavonul és ez egyelőre megmarad 2 napos káosznak.

De ha igaz, hogy Bakhmutnál komoly tűzharc volt a Wagner és Putyin hadserege közt, akkor a jövőben hogyan fognak hatékonyan együtt harcolni???

Mindenesetre ilyen gyenge, mint most az orosz állam rég volt.
Én figyelnék a csecsenekre, nem volt az olyan rég amikor függetlenek akartak lenni.

Viszont ha Putyin Prigo fejét fogja követelni és eszkalálódik, akkor Zselé csak egy kávét kér.
Kíváncsi vagyok mit mond a NATO, +az US, GB külügy ha majd felébredtek...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 692
113
A legkedvezőbb verzió.
Sojgut kirúgják, Prigozsin visszavonul és ez egyelőre megmarad 2 napos káosznak.

De ha igaz, hogy Bakhmutnál komoly tűzharc volt a Wagner és Putyin hadserege közt, akkor a jövőben hogyan fognak hatékonyan együtt harcolni???

Mindenesetre ilyen gyenge, mint most az orosz állam rég volt.
Én figyelnék a csecsenekre, nem volt az olyan rég amikor függetlenek akartak lenni.

Viszont ha Putyin Prigo fejét fogja követelni és eszkalálódik, akkor Zselé csak egy kávét kér.
Remélem támad a kávé után Zelenszkij, jujj de fasza lenne nekünk :) ! Csak előre ukik, a végtelenbe s tovább, Moszkva a cél :D ! Remélem mikor jó mélyen bent vannak már, akkor rájuk zárják az "üstöt" az oroszok...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 666
94 295
113
Na kíváncsian várom, hogy mi lesz ebből. Prigozsin Putyin belső körös embere, érdekes lesz ez. Ha az ukránok most egy hét múlva hogy megbátorodnak a vélt orosz belső zavarok miatt, és egy csúnya katlanba kerülnének véletlen, én azért annyira nem lennék meglepődve ;).
Jajj ne.,,, én birlak, de hidd el ez nem orosz ravaszság, hanem totál káosz.
Emlékszel amiket R tavaly nyáron ugyanez a duma ment? A Harkovi visszavonulás csak trükk, hogy katlanban csalogassák és megsemmisítsék az ukrikat. Aztán az orosz futás után nem lett semmi. Azóta is ott ülnek az ukránok a katlanban.