[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 621
113
És ha mindenki eljátszotta a szerepét? Nekem az is megfordult a fejemben, hogy Putyin kényelmesen megszabadulhat Shoigotól és Geraszimovtól. Ha igaz az egyezség tartalma.
Jajj ne!! Most megint ezt a milyen zseniális orosz maszkirovka mesét kell hallgatni.
Közben meg csak a chicken game-ben vki a végén elrántotta a kormányt.
Aki Sojgu/Geraszimov helyére kerül ő mozgatta a szálakat.

Egyébként ha a reggeli beszédében Putyin árulózás helyett kiegyezést ajánl, akkor spóroltak volna egy mozgalmas napot.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Annak azért örülhetünk, hogy nem haltak/nyomorodtak meg ma este emberek egy Moszkva alatti csete-patában. Másrészt mégis mi volt már ez az egész? Mintha a dél-szudáni híreket néztem volna...ekkora egy szamárfészket mint ez az Oroszország. És ezek akarnak új világrendet felemelt mutatóujjal mutogatva...

Mintha az USA-ban Washington felé vonuló lázadókat a mexikói elnök csendesítené le...
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 666
113
LOL, neked tényleg úgy tűnik, hogy elő volt készítve a Kamov meg a többi helikopter lelövése? Vagy az is fake news? De komolyan, mi a mesterterv

Na megvolt az idei orosz arcvesztés. Tavaly az ukránok alázták őket, idén meg a Wagner. Ez az idei csúnyább volt, kiderült, hogy néhány 10k zsoldos packázhat Oroszországgal, ha akar és az
Még reménykedtek azért nem? Hátha az alhir álhire igaz lesz?? Komolyan ezt tényleg benyeltétek? 3 hete még vérüket adják utána meg hirtelen ellenük mennek?? Tényleg ekkora nihil van itt?? A komplett fejlett nyugat 1000x szankcioval meg a világ összes pénzével sem tudja megfojtani az oroszokat és pont majd 1500 zsoldos fogja nektek megtenni ezt a szivességet.... Ne tolljátok fullba a kretént!! :)
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 012
14 789
113
Na ez mi volt?
1. Színház. Putyin a hadvezetés klikkjét akarta megrendszabályozni egy állázadással, amihez a Wagner asszisztált. (Netán a nyulat akarta kiugrasztani a bokorból.) Ez esetben Prigozsin megússza a bérgyilkost.
2. Valóban lázadás volt, Putyin összefosta magát, pénzt, aranyat, nőt, mindent felajánlott Prigozsinnak, csak hagyja abba. Ez esetben Prigozsinnak jobb mindig a háta mögé néznie, előbb-utóbb ki fog még esni egy ablakon."
Nem tudom mi volt, de én összefostam a piros fehér kék seggem :D Úgy voltam vele, mint a viccben a 95 éves vadász nagypapa, mikor meséli az unokáknak az afrikai vadász történeteit: " szembe állt velem egyszer csak egy hatalmas orosz-lán...ráfogtam a puskám, rásütöttem az egyik csövet...csak csattant egyet...erre rásütöttem a másik csövet...ez is csak csattant....Hát én beszartam"... mire az unokák...ne aggódjon nagyapa, abban a helyzetben mi is beszartunk volna! " Mire az öreg: "jah nem akkor...most.... :D
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 567
18 417
113
Na, közben látom Rácznál, kamu:

·
Prigozsin visszavonul vagy nem - információs hadviselés a gyakorlatban
.
.
Prigozsin hivatalos Telegram csatornáján (https://t.me/s/concordgroup... 19:25-kor megjelent egy nagyon különös hangüzenet: bejelentette, hogy visszavonulnak. Nincs követelés, nem határoz meg további célokat, semmi ilyesmi.
Teljesen érthetetlen, miben reménykedik.
Ráadásul a hangfelvétel valahogy szokatlan... még az is eszembe jutott, hogy esetleg nem eredeti és/vagy összevágott. (Ami egyben azt is jelentené, hogy mostanra más ellenőrzi a csatornát.)
Amitől persze még lehet, hogy tényleg a visszafordulás mellett döntenek, belátva, hogy nincs esélyük bevenni Moszkvát... de egyelőre még vonakodom elhinni. Forráskritika, vagy mi.
Szóval mozgalmas éjszaka lesz, azt hiszem.
Ha visszavonulnak, akkor azért - ha pedig nem, akkor főleg.
.
.
UPDATE: helyes volt a gyanú (köszönet Trautmann Balázsnak):
1)Prigozsin korábban használt hivatalos csatornáján megtévesztő hangüzenet megy.
2) Valaki létrehozott egy másik, megtévesztő csatornát, ugyanezzel a tartalommal: https://t.me/s/wagnernew (és nyilván van még x másik is)
3)Közben Prigozsin jelenleg ezen a csatornán kommunikál: https://t.me/s/wagner_ap_chvk
4) És eleve a TASSZ hozta le elsőkénta hírt (Natália Pikli , ezt külön köszönöm)
Szóval úgy néz ki, hogy az orosz rezsim teljes erővel nekiállt összezavarni Prigozsin szimpatizánsait. Meglátjuk, mire lesz elég.
Most akkor mi van? Elvesztettem a fonalat, most akkor megadta magát vagy nem?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Még reménykedtek azért nem? Hátha az alhir álhire igaz lesz?? Komolyan ezt tényleg benyeltétek? 3 hete még vérüket adják utána meg hirtelen ellenük mennek?? Tényleg ekkora nihil van itt?? A komplett fejlett nyugat 1000x szankcioval meg a világ összes pénzével sem tudja megfojtani az oroszokat és pont majd 1500 zsoldos fogja nektek megtenni ezt a szivességet.... Ne tolljátok fullba a kretént!! :)
Ne csodáld, eddig az oroszok egy nagy nullát mutattak...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 621
113
dd364a59e1cabe1cc70d85ec73220f20.jpg
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 007
16 280
113
Na megvolt az idei orosz arcvesztés. Tavaly az ukránok alázták őket, idén meg a Wagner. Ez az idei csúnyább volt, kiderült, hogy néhány 10k zsoldos packázhat Oroszországgal, ha akar és az épp háborúzik.
A F.O.S médiahír degenerátor ott is működik kottaolvasó politikus - vezetői bohócokkal. Ez most egy egyfelvonásos darab volt a címe lehetne pld. "Lássuk hazánkban ki van velünk és ellenünk - avagy kiugrasszuk a nyulat a bokorból".

Szerintem ha Prigozsin tudja még magát tartani pár napig, akkor az óvatosabb nyulakat is le lehetett volna vadászni.
Hát ez van... az oroszok ne legyenek telhetetlenek.

Az ukránoknak jó szimatuk volt (inkább nyugati hírszerzői infójuk) hogy erre a csalira nem mozdultak rá..
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Mégis milyen vezető akkor Putykó, ha az egyik csatlósának kell letárgyalnia egy fegyveres felkelést? Mi az isten folyik ott nálatok?
Na akkor hátha sikerül leírnom valamit a LOL és XD kívül !

Ha elkezdjük összerakni a puzzle darabjait akkor azért összeáll a kép ! Szóval van egy erős ország , hozzá mérten gyenge vagy inkább alacsony hatékonyságú haderővel melynek a fő problémája a lassú , ostoba , pozíció hatalmú hadvezetés . Erre a bő elmúlt egy évben rájött mindenki aki látott is nem csak nézett ! A folyamatban lévő hadművelet gyorsan és határozottan döntő vezetőket kívánnak akik az új harci eljárásokra fogékonyak hiszen ez már kőkeményen egy információ alapú és elvű hadviselés , sokszor másodpercek döntenek siker és bukás között ! Ezt megfejelte egy új harci szisztéma a PMC-k alkalmazása ami sikeresnek mutatkozott és rávilágított , hogy a reguláris alakulatokat is milyen kiképzés felé kell elvinni ! Ezeket az új elveket és irányokat betyár nehéz végig vinni egy olyan vezérkaron aminek a fő fékező ereje maga head ! Igen maga Szergej Kuzsugetovics Sojgu , nem igazi katona (sose volt ) így a régi vonalas tábornoki karra támaszkodva nem értette az új szelek üzenetét ! Viszont a legfőbb parancsnok Vlagyimir Vlagyimirovics több évtizedes barátja és minisztere . Ezt a paradokszont kellett feloldania Putyinnak . Hogy állítsa félre és vegye ki a képletből , hogy ő maga és pozíciója ne gyengüljön ! Ehhez kellett két régi barát Prigó és Batya ! Az egyik előállította a problémát , a másik meg bemondta a megoldás ! Az alkuba szinte mindent bele lehetett venni arcvesztés nélkül ! Szerint az egyezség után Sojgut és még pár prominenst úgy fognak elküldeni a büdöspecsába , hogy még meg is fogják köszönni ! Jöhet egy új fejezet Oroszország és az Orosz haderő életében !

Ha nem így lesz vagy tévednék akkor minden igazolt fórumozó vendégem egy hideg Borsodira az Acélvárosban !
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 092
24 641
113
Ismétlem szerintem kevés esély van arra, hogy Prigozsin sikeresen megpuccsolja Putyint... Közben beszámolók jelentek meg arról, hogy Prigozsin azért indította el a puccsot mert gyakorlatilag teljesen el akarták lehetetleníteni a Wagner einstandolása mellett a teljes afrikai és közel-keleti érdekeltségeit is elvették volna tőle (bányák egyéb koncessziók stb)
Na de ha logikusan gondolkodunk, itt van Prigozsin elindít egy puccsot, mert félti a Wagnert az einstandolástól (tényleg szó volt róla, hogy bekerül a ruszki VM alá) , illetve említed a közel-keleti és afrikai érdekeltségeket, amit szeretne megóvni, de hát halott ember nem visz magával semmit, nincs szüksége se koncessziós jogokra, se magánhadseregre, ezért gondolom azt, hogy neki annyi, belekezdett egy olyan játszmába, ahol a mérleg egyik serpenyőjében ő meg az érdekeltségei vannak, a másik serpenyőben Putyin, Geraszimov, Szojgu trió és a föderáció egyéb dolgai..

most vagy én vagyok hülye ehhez (nem zárom ki a lehetőséget) vagy Prigozsin, de nekem sehogy se jön ki a matek, mert ha Putyin enged a zsarolásnak akkor neki otthon lefőtt a kávé, ezt biztosan nem szeretné, Putyin meg lehet "puhakezűnek" nevezni, nem az a feledékeny fajta ember...

ha a belső katonai problémákra hívja fel Prigozsin a figyelmet ezzel a performansszal, akkor biztosan fejek fognak hullani a sereg felsővezetésében, de a Prigozsiné is szerintem, kivéve ha előre ez volt elrendelve a takarítás miatt, ha Prigozsin magánakciója, akkor az ő feje is hullani fog...

Felmerült bennem a gyanú, hogy mi van akkor ha ez egyfajta mesterterv része, és így akarják feloszlatni az immár egyre kellemetlenebbé váló Wagnert? Lehetséges-e az a forgatókönyv, hogy lefuttattak egy "közvélemény kutatást" a Wagneren belül, és arra jutottak, hogy a zsoldosok nem igazán állnának be a seregbe, de feloszlatni sem egyszerű őket, mert fullra ki vannak tömve fegyverrel,jó lenne valami "műbalhé" ami során le lehetne rendezni ezt az ügyet, vagy éppen a katonai felsővezetést megnyírbálni ennek kapcsán

Fogalmam sincs mi lehet a háttérben, csak ötletelek....

viszont ha az évszázad maszkirovkája amit így végrehajtanak, hogy ezzel sarkallják felelőtlen támadásra az ukránokat, akkor egyszerűen zseniális...


napokon belül kiderül szerintem, mire megy ki ez az egész játék..

Természetesen a Te véleményeden kívül szívesen várom másét is, hogy ki, mit lát bele ebbe a dologba.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 012
14 789
113
Nem érdekeltek.
Holnap korán reggel megyek tekerni akkor is, ha Broken Arrow lesz.
Legközelebb majd mindenki megtanulja, hogy puccsot nem a weekendre időzítünk.
Lszrm.
vettem biciklit...csak mondom 3 hete....drága volt...jó lesz fogyókúrának...csak jelzésértéknek mondom...tekertem is vele....egyszer már lementem a kocsmába, mert a Gyuri kíváncsi volt rá...
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 012
14 789
113
Na akkor hátha sikerül leírnom valamit a LOL és XD kívül !

Ha elkezdjük összerakni a puzzle darabjait akkor azért összeáll a kép ! Szóval van egy erős ország , hozzá mérten gyenge vagy inkább alacsony hatékonyságú haderővel melynek a fő problémája a lassú , ostoba , pozíció hatalmú hadvezetés . Erre a bő elmúlt egy évben rájött mindenki aki látott is nem csak nézett ! A folyamatban lévő hadművelet gyorsan és határozottan döntő vezetőket kívánnak akik az új harci eljárásokra fogékonyak hiszen ez már kőkeményen egy információ alapú és elvű hadviselés , sokszor másodpercek döntenek siker és bukás között ! Ezt megfejelte egy új harci szisztéma a PMC-k alkalmazása ami sikeresnek mutatkozott és rávilágított , hogy a reguláris alakulatokat is milyen kiképzés felé kell elvinni ! Ezeket az új elveket és irányokat betyár nehéz végig vinni egy olyan vezérkaron aminek a fő fékező ereje maga head ! Igen maga Szergej Kuzsugetovics Sojgu , nem igazi katona (sose volt ) így a régi vonalas tábornoki karra támaszkodva nem értette az új szelek üzenetét ! Viszont a legfőbb parancsnok Vlagyimir Vlagyimirovics több évtizedes barátja és minisztere . Ezt a paradokszont kellett feloldania Putyinnak . Hogy állítsa félre és vegye ki a képletből , hogy ő maga és pozíciója ne gyengüljön ! Ehhez kellett két régi barát Prigó és Batya ! Az egyik előállította a problémát , a másik meg bemondta a megoldás ! Az alkuba szinte mindent bele lehetett venni arcvesztés nélkül ! Szerint az egyezség után Sojgut és még pár prominenst úgy fognak elküldeni a büdöspecsába , hogy még meg is fogják köszönni ! Jöhet egy új fejezet Oroszország és az Orosz haderő életében !

Ha nem így lesz vagy tévednék akkor minden igazolt fórumozó vendégem egy hideg Borsodira az Acélvárosban !
Tök logikus amit írsz...basszus...mikor hónapokkal ezelőtt elkezdtünk ajvékolni(jah azt én nem) hogy Prigo miket mond...lehet mind okosan felépített bevezetése volt ennek a szarnak???
 

andrew

Active Member
2014. július 17.
55
249
33
Annak azért örülhetünk, hogy nem haltak/nyomorodtak meg ma este emberek egy Moszkva alatti csete-patában. Másrészt mégis mi volt már ez az egész? Mintha a dél-szudáni híreket néztem volna...ekkora egy szamárfészket mint ez az Oroszország. És ezek akarnak új világrendet felemelt mutatóujjal mutogatva...

Mintha az USA-ban Washington felé vonuló lázadókat a mexikói elnök csendesítené le...
Azèrt az amerikai banánköztársaságot említeni pont, volt ott nemrèg egy capitoliumi buli, blm-es felkelès sorozat is... Azok már polgárháborús viszonyok voltak bőven.