[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 383
113
Ilyen élénk fantáziám még az elfogyasztott 3 kozel és 3 stamp után sincs !
Pedig ez ha bejött volna, kb. összeomlás azonnal. Az ukránok elvesztették volna cakk pakk a haderejüket, az onnan feltétel nélküli kapituláció, más nem lett volna. Ott ha jönnek a lengyelek, akkor szerintem ők kezdésnek kaptak volna egy - több takit Lemberg környékén, s le is van zárva a konfliktus, vagy game over.

Meg kellett próbálni.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 047
16 660
113
És ha mindenki eljátszotta a szerepét? Nekem az is megfordult a fejemben, hogy Putyin kényelmesen megszabadulhat Shoigotól és Geraszimovtól. Ha igaz az egyezség tartalma.
Valóban , a forgatókönyv íróknak nem lehet az eredeti szándékukat kitalálni legfeljebb a bekövetkezett események alapján tudunk visszafele következtetni.

Én két dolgot sejtek egyenlőre:
1. belső ellenségek kiderítése, sokkal gyorsabban mint általában a szolgálatok, nyomozók működnek
2 Ha az ukránok komolyan veszik, bekapják a csalit, és támadnak, pont a visszaforduló Primozsin karjaiba szaladhatnak..

Hogy van ezenkívül még valami alternatíva azt most az elkövetkező hetek eseményei mutatják meg.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Amugy a PUCCS ellenere Moszkvaban a futarszolgalatok zavartalanul dolgoztak. A DPD kezbesitette is Putyin uj kondigepet:
tumblr_o2fkn1g2ls1ushc1to1_r1_500.gif
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Naaaa, Rácz szerint még mindig hősök, csak bitorolják Prigo fiókját lojalista hackerek :D !
Ugye a Rácz az a szakértö aki mindig megtalálja a szarva közt a tőőőgyét.Aki érti azt hogy "berzin" de nem érti mitől megy.Ha még egyszer valaki a Ráczra hivatkozik ezen a fórumon azt ignorálom.És ezt vegye mindenki fenyegetésnek:p
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 531
20 657
113
Na, sikerült végigolvasnom a mai összes szösszenetet hajnaltól idáig, ez már eleve sportteljesítmény volt a részemről. (Nagyon elkényelmesedtem az utóbbi időben az ukrán topic "sajátosságai" miatt... :D )
Láttam legalább hétféle összeesküvés elméletet mindkét oldal részéről, az ukrán titkosszolgálati háttértől Putyin tisztogatási szándékán át egészen a Prigozsin a CIA fizetett ügynöke elméletig, és mondhatom jókat mosolyogtam. Igaz, az ember egy olyan fajta gondolkodó lény, hogy ha valamit nem ért, azt megpróbálja valamiféle elmélettel megmagyarázni, és ez jól is van így, mert ez a fejlődés motorja. Jelen helyzetben azonban egyetlen apró dologra nem nagyon gondolt senki: mi van, ha emögött az egész "puccs" mögött nincs semmiféle fondorlat? Mi van, ha minden pontosan az, aminek látszik? Ha Prigozsin valóban besértődött a Wagner félreállításán, ha valóban a katonái miatt aggódott és valóban ki van akadva azon, hogy a reguláris vezetők nagyarckodásai miatt a Wagner veszteségek sokkal magasabbak voltak, mint kellett volna lenniük? Ha valóban berágott a Sojgu-Geraszimov duóra, ha tényleg nem puccsolni akart csupán figyelmeztetésképpen bevonulni Moszkvába, hogy végre komolyan vegyék az aggályait?
Ez az egész vonulósdi pedig egy dologra valóban rávilágított: az orosz hadseregen belüli anomáliákat kezelni kell! És lássuk be a reguláris alakulatok parancsnokai az elérhető szolgálati úton ezekre nem sok sikerrel hívhatták fel a figyelmet, ehhez egy szervezeten kívüli, de Artemovszk óta nagyon nagy respecttel rendelkező katonai vezetőnek volt csak esélye, konkrétan Prigozsinnak. A vonulás során nem volt ellenállás sehol, sőt látványosan nem volt! Mert a regulárisok is érzik, hogy amiért Prigó felemelte a szavát az valóban megoldásra vár, és az ő érdekükben is vonulnak a wagneriták.
Azt senki nem tudja itt, hogy mi is szerepel abban a bizonyos alkuban, amit Lukasenka közvetített, de feltételezhetően sikernek értékeli Prigó, valószínűleg megfelelő garanciák mellett vállalta a visszafordulást. Ezzel természetesen még emelte a saját presztizsét akár a seregen belül is (ez alatt persze nem a felsővezetést értem) . Szerintem Putyinnak is ez a megoldás felelt meg a legjobban, bár úgy gondolom abban biztos volt mindkét oldal, hogy itt komoly belső vérontás nem lesz.
Ami igazán megmosolyogtatott az az itteni atlanti tábor felgerjedése, a lelkesedés Prigó irányába olyanoktól, akik pár hete Artemovszknál még a halálát kívánták, a bizakodás, hogy lám majd most végre összedől Oroszország, megbukik Putyin és eljön az atlanti kánaán... :D Csak aztán mégsem. Azért remélem a csalódottság nem akadályoz meg senkit abban, hogy aludjon egyet az eseményekre és holnap újult erővel visszatérjünk az ukrán helyzethez... Jó éjt, szép álmokat! ;) :cool:
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Úgy néz ki a bátyka hozta össze az egyeszséget Prigozsinnal!


Belarusz elnöki sajtóosztály közleménye:
Ma reggel Vlagyimir Putyin orosz elnök tájékoztatta fehérorosz kollégáját a dél-oroszországi helyzetről a Wagner katonai magáncéggel. Az államfők közös akciókban állapodtak meg.
A megállapodások folytatásaként a fehérorosz elnök – a saját csatornáin keresztül kiegészítve a helyzet pontosítását – és az orosz elnökkel egyetértésben tárgyalt Jevgenyij Prigozsin, a Wagner PMC vezetőjével.

A tárgyalások egész nap folytatódtak. Ennek eredményeként megállapodásra jutottak arról, hogy nem engedhető meg egy véres mészárlás Oroszország területén. Jevgenyij Prigozsin elfogadta Alekszandr Lukasenko fehérorosz elnök javaslatát, hogy állítsák le a Wagner cég fegyveres személyeinek mozgását Oroszország területén, és tegyenek további lépéseket a feszültség enyhítésére.

Jelenleg egy abszolút jövedelmező és elfogadható lehetőség van a helyzet megoldására, biztonsági garanciákkal a Wagner PMC vadászgépek számára.
Belenéztem az ATV-be. A nógrádi nevű szagértő mondta, hogy puccsistákkal tuti biztos nem tárgyalnak, ide a rozsdás bökőt!:):):)
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 044
15 027
113
Egyes cseh és lengyel politikusok (ők is már a nyugathoz tartoznak) megnyilvánulásaiban volt ez olvasható, ukránoknál pedig "felrobbant" a közösségi média .
oooohhh ne is mond kolléga! Ma teljesen véletlenül (sose szoktam) az irodai számítógépemen tik tokoztam...mit dob fel???? Viháncoló ukrán katonákat akik a harcjárműveik elején üldögélnek és popcornot tolva figyelik röhögve az eseményeket....sztem ettő szorulásuk lett estére :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 383
113
Lehet hogy ezzel számoltak :( ha igaz, nyalván nem minden kiskatona orrára kötötték a dolgot...ők pedig védeni akarták a hazát...persze a wagner meg nem akart saját megsemmisült hadoszlopot :(
Mondtam reggel, hogy addig nagyon karcsú, még lövöldözést várok. Kevés volt pár leesett heli sajnos, úgy néz ki csak a bolond ARMA-s Rácz eszi még mindig, az meg kevés :(.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 949
7 724
113
Nem érdekeltek.
Holnap korán reggel megyek tekerni akkor is, ha Broken Arrow lesz.
Legközelebb majd mindenki megtanulja, hogy puccsot nem a weekendre időzítünk.
Lszrm.
Egyetértek , alig halladtam az EU4 Svédország kampányommal ma mert állandóank híreket néztem, hogy lesz így nagy skandináv birodalom ...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 565
10 923
113
Na, közben látom Rácznál, kamu:

·
Prigozsin visszavonul vagy nem - információs hadviselés a gyakorlatban
.
.
Prigozsin hivatalos Telegram csatornáján (https://t.me/s/concordgroup... 19:25-kor megjelent egy nagyon különös hangüzenet: bejelentette, hogy visszavonulnak. Nincs követelés, nem határoz meg további célokat, semmi ilyesmi.
Teljesen érthetetlen, miben reménykedik.
Ráadásul a hangfelvétel valahogy szokatlan... még az is eszembe jutott, hogy esetleg nem eredeti és/vagy összevágott. (Ami egyben azt is jelentené, hogy mostanra más ellenőrzi a csatornát.)
Amitől persze még lehet, hogy tényleg a visszafordulás mellett döntenek, belátva, hogy nincs esélyük bevenni Moszkvát... de egyelőre még vonakodom elhinni. Forráskritika, vagy mi.
Szóval mozgalmas éjszaka lesz, azt hiszem.
Ha visszavonulnak, akkor azért - ha pedig nem, akkor főleg.
.
.
UPDATE: helyes volt a gyanú (köszönet Trautmann Balázsnak):
1)Prigozsin korábban használt hivatalos csatornáján megtévesztő hangüzenet megy.
2) Valaki létrehozott egy másik, megtévesztő csatornát, ugyanezzel a tartalommal: https://t.me/s/wagnernew (és nyilván van még x másik is)

3)Közben Prigozsin jelenleg ezen a csatornán kommunikál: https://t.me/s/wagner_ap_chvk
4) És eleve a TASSZ hozta le elsőkénta hírt (Natália Pikli , ezt külön köszönöm)
Szóval úgy néz ki, hogy az orosz rezsim teljes erővel nekiállt összezavarni Prigozsin szimpatizánsait. Meglátjuk, mire lesz elég.
Na ez egy nagyon jó példa arra, hogy a mai szabályozás miért született (ezért nem törlöm).

A wagner_ap_chvk telegram profil kamu. Ennyit ezekről a nagyszerű szakértőkről.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 949
7 724
113
Na ez egy nagyon jó példa arra, hogy a mai szabályozás miért született (ezért nem törlöm).

A wagner_ap_chvk telegram profil kamu. Ennyi ezekről a nagyszerű szakértőkről.
Most írják azon a telegramon hogy egy FAB-al kinyírták Prigot :eek::eek::eek: Putyin még Kim-ek légvédelmi ágyúzásos cuccánál is keményebben tolja :cool: