[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 999
16 226
113
Szerintem is, csak másképp. Úgy tűnik az volt a feladata, hogy a rebellis zsoldosokat kiugrassza a bokorból, csak túl jól sikerült a művelet, és amikor már tényleg hihetővé vált Moszkva elérése, lefújták az egészet. Semmilyen katonai oka nem látszott a visszafordulásnak, ilyen 200 tank meg hasonló meséket hagyjuk, ha igaz lenne nem specnazt vittek volna hidakat védeni. Ez utóbbi ellenben dokumentált... (Bár volt híd az Okán ahova az sem jutott, élőben néztem webkamerán...)
Ezt eljátszani, hogy Putyin meggyőződjön róla hogy kik vannak mellette és ellene, az nehezebb volt mint Tom Cruise összes "Mission Impossible" filmjének tartalma. Gondold el h ketten előre lebeszélik hogy mivel úgyis át kell mozgatni a csapatokat Fehré Oroszország felé, hát miért ne játszanak ők is egy kis szinházat, Majdankodni nem csak a Nyugat tud, vagyis megetetni a világpolgárokat.

Te az elején az ellentmondó infójaid alapján ezt jól megérezted... mikor én is írtam azt hogy egy kis média előadás nézői vagyunk.
Nekem is az utólag bejött infójaim alapján teljesen egyértelművé vált mára, hogy ez a szinházi előadás előre letervezett cselekmény volt.

Nézzük miért: (informátorom az egyik fórumtárs)

1. Prigozsin megindul a zsoldos seregével Moszkva irányába.
Tokkal, vonóval kb. 300 teherautóval. Csak némelyen lehetett látni azt, hogy nehézfegyvert szállít. Nagyon sok teherjárművön katonák sem voltak, nemhogy hadifelszerelés komoly harcokhoz. Nem is együtt haladtak előre mindannyian, hanem tucatnyi kisebb osztott oszlopban. Összesen 1200-1600 zsoldos haladt Moszkva felé. Az M-4-es orosz autópályán. Khmm…

2. Millerovótól északra Bogucsar, az M-4-es mellett van. A 9. elit tartalékos motoros lövészdandár bázisa ott van, ez a dandár szinte teljes egészében teljes munkaidős katonákból áll, akiket tapasztalt oktatók gyors és kemény harcra képeznek ki, a létszámuk 3000-4000 fő. Önmagában Bogucsar nagyobb erőt képvisel, mint a mellette nyugisan elvonuló zsoldosok.

3. Voronyezstől nyugatra, Osztrogoszkban tiszti kiképzési bázis található. Hiába a szakosodásuk a járművezetés és javítás – természetesen a harci kiképzést is kapnak. A szerelő járművezetők speciális képzési bázisa a legnagyobb és legmodernebb Oroszországban. A bázis mérete 184 futballpálya, és folyamatosan mintegy 1000 kadétot képeznek ki rajta. Már Putyin működésének első hónapjaiban a bázis 200 tagját kitüntették az Ukrajnában végzett példamutató szolgálatért, tehát rendszeresen mennek innen katonák Ukrajnába.
Ezek mellett is fütyölve - danolva , egy lövés nélkül elmentek Prigozsin emberei.

4. A zárt Voronyezs-45 városban, Voronyezstől keletre, a GUMO egységek kb. 2000 fős bázisa van. Ez a bázis elsősorban a kemény fizikai felkészülésüket szolgálja. A GUMO egységek minden egyes tagja állandó harci és fizikai képzésnek vannak kitéve. Különleges szakterületük van – az orosz nukleáris fegyverek biztonságának védelme, és amikor nukleáris fegyvereket mozgatnak, felelősek azok védelméért. Ez az alakulat közvetlenül az orosz Védelmi Minisztériumnak van alárendelve.

Maga Voronyezs tele van katonával, még felsorolni is hosszú az alakulatok számát, most nem teszem.

A Wagner-csoport elfoglalta Voronyezst, a hírekben ez volt… Prigozsin egy legjobb tisztje vezetésével, aki már Artyemovszk mellett nagy érdemeket szerzett!

Lehetne még a sort folytatni, az M-4-es közelében Moszkváig még találnánk más alakulatokat is.

Szerencsére, 200 km-re Moszkvától a „zenészek” megálltak és visszafordultak. Így nem került sor az ostromra.

Szóval azért egy ilyen , az egész világból marhát generáló előadást azért nehéz egy karcolás nélkül végigcsinálni. Ha egy beosztott sem tud róla, akkor lehet hogy még a "játék hevében" halomra lövik egymást, ha meg a beosztott tud róla akkor szanaszét megy az infó a világban. Gondolom az ottani belső szolgálat most nem csak a nyulak emelkedő füleit lesték a bokrokból hanem az összes lehallgató készüléket Terrabytekkel töltöttek meg külfödre menő lehallgatási anyagokkal...

Csillagos ötös a produkcióért, minden színész jól játszotta a szerepét. Látszik h a Vasembernek sincsenek kötélből az idegei, mert nem húzta tovább a játékot.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 524
20 461
113
@grigorij3
Igen, de arra van sebesült kimentő jármű, vagy ha minden kötél szakad akkor IFV vagy APC, de a szerencsétlen BTR erre sem jó, mert egy fél élet betuszkolni egy sebesültet az oldalajtón.
Továbbra is kérdezem, hogy hogyan sebesült meg? Mert az a BTR lő mint a berber és nem a túlpartot, tehát vagy sajátokra lő (ennek azért kb semmi esélye), vagy ukránokra akik átjöttek az orosz oldalra.
Igen, de az most nem volt kéznél. Volt viszont egy BTR. Na bumm, a lovaskocsinál az is jobb, nem? Egyébként bele lehet tenni a sebesültet, igaz, hogy az oldalajtó qrva szűk, de az ember találékony, ha szükséges. Csak szólok, hogy ezen nem vitatkoznék, pont nagyon xar állapotban utaztam egy ilyenben... :(
Más. Én egy szóval nem mondtam, hogy nem lehettek ukránok ezen a parton. Sőt, ha jól emlékszem Ursula több hírt is hozott, miszerint a hídláb alá beette magát egy kisebb csoport, és erre kértek is némi légitámogatást (nem tudom kaptak-e). Az egyértelműen látható viszont, hogy kézifegyvernél nagyobb kaliber nincs nekik ezen a prton, mert a tűztámogatást a túlsó partról próbálják megoldani. Ha voltak is a híd alatt akcióhősök, azóta valószínűleg már nincsenek vagy csak nincsenek ott...

Más. Lelkesen nézem a hirtelen megjelent tartalék nickeket, mert ez két dolgot jelent.
1. A modik az utóbbi időben megfelelő intenzitással gyomláltak az atlanti kiskertben és be kell vetni a tartalékokat.
2. A szombati események annyira lelkesítőek voltak odaát, hogy megint csak be kell vetni a tartalékokat.
Lámcsak Prigozsinék harcfelderítése itt is meghozta a gyümölcsét... :D (Persze lehet mondani, hogy "én eddig csak olvastam" meg " csak a hírek miatt jártam ide" sőt azt is, hogy "én nem állok egyik oldalon sem" (szokásos wilsoni mentegetőzés) csak kicsit sem furcsa, hogy éppen a tisztogatás után érzitek úgy, hogy megszólalási kényszerbe kerültetek... :D
Persze természetesen midenkinek joga ide írni, és mindenki úgy teszi hiteltelenné magát, ahogy csak szeretné.

Ami Prigóék akcióját illeti továbbra is azt mondom, hogy kár összeesküvés-elméleteket gyártani, ez szerintem pont az volt, aminek látszott. Prigót nem annyira az eszéért szeretjük, de mégiscsak felépített egy kib@szott hatékony és harcedzett magánhadsereget, amit az elmúlt időben einstandolni akartak tőle. Nem tudom mi igaz ezekből a "rakétatámadás" sztorikból, szerintem a legfőbb indok a berágásra ez volt. Felkapta a vizet és kissé elhamarkodottan elindult Moszkvába. Amit láttunk, hogy a wagneriták egy jó része vakon követi, és ez azért erőt mutat. A másik, hogy nem nagyon láttam a hadsereg részéről komolyabb ellenállást, és ez is mutat valamit. Számomra leginkább azt, hogy az egységparancsnokok és a végrehajtók nem fognak szívvel lélekkel harcolni a Wagner ellen. Ami történt az a legjobb döntés volt Prigó részéről, hiszen mielőtt bármi visszafodíthatatlan történt volna lefújta a belháborút.
Nem tudom, mennyi volt ebben Lukasenko szerepe, szerintem azért ő tárgyalt, mert Putyinnak valóban presztiszveszteség lett volna azonos szintűnek tűnni Prigóval. Így viszont megaradt a Wagner mint bevethető erő, ráadásul - bár szerintem nem előre tervezetten - de a legjobb helyre lokalizálták. Nem hiszem, hogy ki fog esni az ablakon, szükség van rá és igazából Putyin most ténylegesen kivonta őt arról a területről ahol összeütközhetne Sojguékkal.
Szóval szerintem ez az egész sokkal inkább adhoc jellegű színdarab volt, szerencsés végkifejlettel.
Ami azt illeti, hogy "az oroszok mekkorát égtek" kérdem én, hogy látott ebben valaki ilyet? Mivel égtek? Én úgy gondolom inkább az a zseniális, ahogy ezt a problémát is meg tudták oldani (tudom, ez nagyon nagy csalódás odaát, de ezzel együtt kell élnetek) és igazából az a nagyoobb égés, hogy az ukrik ezt a rövid ideig tartó belső feszkót úgy nézték, mint a megdermedt nyúl az óriáskígyót. Semmit nem tudtak kihasználni belőle, végül pedig kaptak egy északról jövő direkt fenyegetést, amit majd valahogyan kezelni kell, mert abban biztosak lehetnek, hogy a Wagner nem nyaralni ment a beloruszokhoz...
Na, egyelőre ennyi. Várom Nyugger bajtárs elemzését, ami messze korrektebb és alaposabb, mnt bármely Rácziáda... :D (csakazért is ARTEMOVSZK!!! :D )
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Kurvára bízom azért benne, hogy szárad a dnyeper, ukik beprópálják, húzzák magukra őket az oroszok, ránuk robbantják a hidakat, katlan, légifölény, tűzzsák, utánpótlás nuku, Prigo É-ról menni Kijev, vezetők kapitulatusz, NO NATO, minimál fegyverzet, nácik hadbíróság elé, nyelvtörvény visszavon + minden egyéb alárva, az új határ meg a Dnyeper.

Nekem csodás forgatókönyvnek tűnne :D.
Nem azért, de eddig nemigen jöttek be a vágyódásaid :D
 

skorzeny

Active Member
2012. január 19.
19
179
28
Kurvára bízom azért benne, hogy szárad a dnyeper, ukik beprópálják, húzzák magukra őket az oroszok, ránuk robbantják a hidakat, katlan, légifölény, tűzzsák, utánpótlás nuku, Prigo É-ról menni Kijev, vezetők kapitulatusz, NO NATO, minimál fegyverzet, nácik hadbíróság elé, nyelvtörvény visszavon + minden egyéb alárva, az új határ meg a Dnyeper.

Nekem csodás forgatókönyvnek tűnne :D.
Merjünk nagyot álmodni és akkor már az Etelközt is kérjük vissza Kárpátalja mellett.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 520
10 687
113
Ezt eljátszani, hogy Putyin meggyőződjön róla hogy kik vannak mellette és ellene, az nehezebb volt mint Tom Cruise összes "Mission Impossible" filmjének tartalma. Gondold el h ketten előre lebeszélik hogy mivel úgyis át kell mozgatni a csapatokat Fehré Oroszország felé, hát miért ne játszanak ők is egy kis szinházat, Majdankodni nem csak a Nyugat tud, vagyis megetetni a világpolgárokat.

Te az elején az ellentmondó infójaid alapján ezt jól megérezted... mikor én is írtam azt hogy egy kis média előadás nézői vagyunk.
Nekem is az utólag bejött infójaim alapján teljesen egyértelművé vált mára, hogy ez a szinházi előadás előre letervezett cselekmény volt.

Nézzük miért: (informátorom az egyik fórumtárs)

1. Prigozsin megindul a zsoldos seregével Moszkva irányába.
Tokkal, vonóval kb. 300 teherautóval. Csak némelyen lehetett látni azt, hogy nehézfegyvert szállít. Nagyon sok teherjárművön katonák sem voltak, nemhogy hadifelszerelés komoly harcokhoz. Nem is együtt haladtak előre mindannyian, hanem tucatnyi kisebb osztott oszlopban. Összesen 1200-1600 zsoldos haladt Moszkva felé. Az M-4-es orosz autópályán. Khmm…

2. Millerovótól északra Bogucsar, az M-4-es mellett van. A 9. elit tartalékos motoros lövészdandár bázisa ott van, ez a dandár szinte teljes egészében teljes munkaidős katonákból áll, akiket tapasztalt oktatók gyors és kemény harcra képeznek ki, a létszámuk 3000-4000 fő. Önmagában Bogucsar nagyobb erőt képvisel, mint a mellette nyugisan elvonuló zsoldosok.

3. Voronyezstől nyugatra, Osztrogoszkban tiszti kiképzési bázis található. Hiába a szakosodásuk a járművezetés és javítás – természetesen a harci kiképzést is kapnak. A szerelő járművezetők speciális képzési bázisa a legnagyobb és legmodernebb Oroszországban. A bázis mérete 184 futballpálya, és folyamatosan mintegy 1000 kadétot képeznek ki rajta. Már Putyin működésének első hónapjaiban a bázis 200 tagját kitüntették az Ukrajnában végzett példamutató szolgálatért, tehát rendszeresen mennek innen katonák Ukrajnába.
Ezek mellett is fütyölve - danolva , egy lövés nélkül elmentek Prigozsin emberei.

4. A zárt Voronyezs-45 városban, Voronyezstől keletre, a GUMO egységek kb. 2000 fős bázisa van. Ez a bázis elsősorban a kemény fizikai felkészülésüket szolgálja. A GUMO egységek minden egyes tagja állandó harci és fizikai képzésnek vannak kitéve. Különleges szakterületük van – az orosz nukleáris fegyverek biztonságának védelme, és amikor nukleáris fegyvereket mozgatnak, felelősek azok védelméért. Ez az alakulat közvetlenül az orosz Védelmi Minisztériumnak van alárendelve.

Maga Voronyezs tele van katonával, még felsorolni is hosszú az alakulatok számát, most nem teszem.

A Wagner-csoport elfoglalta Voronyezst, a hírekben ez volt… Prigozsin egy legjobb tisztje vezetésével, aki már Artyemovszk mellett nagy érdemeket szerzett!

Lehetne még a sort folytatni, az M-4-es közelében Moszkváig még találnánk más alakulatokat is.

Szerencsére, 200 km-re Moszkvától a „zenészek” megálltak és visszafordultak. Így nem került sor az ostromra.

Szóval azért egy ilyen , az egész világból marhát generáló előadást azért nehéz egy karcolás nélkül végigcsinálni. Ha egy beosztott sem tud róla, akkor lehet hogy még a "játék hevében" halomra lövik egymást, ha meg a beosztott tud róla akkor szanaszét megy az infó a világban. Gondolom az ottani belső szolgálat most nem csak a nyulak emelkedő füleit lesték a bokrokból hanem az összes lehallgató készüléket Terrabytekkel töltöttek meg külfödre menő lehallgatási anyagokkal...

Csillagos ötös a produkcióért, minden színész jól játszotta a szerepét. Látszik h a Vasembernek sincsenek kötélből az idegei, mert nem húzta tovább a játékot.
Én úgy tudom, hogy a cég töredéke megy át Belaruszba, és amúgy onnan (is) kezdték az oroszok a háborút. Simán át lehetett volna őket dobni és azonnal támadni, ha ez lett volna a cél.

A felsorolt alakulatok egy külső ellenség ellen működnének így, papírforma szerint, de ebben a helyzetben nem véletlenül nem avatkoztak be.

-Ha legfelülről parancsot kapnak, hogy engedjenek a Wagnernek mindent, az azonnal kiszivárog, dekonspirálódik minden ahogy írod. Plusz azért leesett pár értékes repülőeszköz akik szórták a wagnereseket nem gyengén... Több más mellett ezekből arra következtetek, hogy nem volt itt lebeszélve semmi.
-A Wagner volt katonákból, titkosszolgákból áll, és aktív kapcsolati hálóval bíró szervezet (a tartalékot telefonálták végig amikor belekezdtek). Ha parancsnok vagy, kiben és mi alapján bízol az embereid közül? Ha nem vagy elég megfontolt zenész győzelem esetén valamelyik beépített emberük feldob, azok pedig megsimogatják a fejed kalapáccsal ahogy szokták.
-A Wagner győzelmére pedig azért volt akkor logikus gondolni, mert addigra már kitörtek a műveleti körzetből és (attól függ honnan nézzük) egy fél nap eltelt, senki érdemben nem ment ellenük, de legalább nagy volt a forgalom Moszkva repterein... A saját vezetőidben nem bízol parancsnokként, az embereid életéért cserébe felelsz, akiket nem akarsz egy ilyen gördülékenyen haladó (tehát jól előkészített, logisztikával mindennel megtámogatott) erő útjába állítani. Krími forgatókönyv, szintúgy puskalövés nélkül.
-Bónusz pont a Wagnernek, hogy ismeretlen számú civil felderítőt alkalmazhatott, pont úgy, ahogy a civil forgalomban is részben elvegyültek. Az azonosítható haditechnika kiütése lesállással nem lett volna gond, de ha a "civilek" leadják a helyzeted mikor a lesállásra készülsz, esetleg fegyverük van és a hátadba is kerülnek....már csak akkor tudod kivel vannak mikor lőnek rád. Ezt kiszűrni EÁP-ozással lehetett volna, de akkor visszatérünk a fenti pontokhoz.
Emelt szintű műfaj a polgárháború, tele ilyen ellentmondásos helyzetekkel.


Ha a felvetésem/konteóm helytálló, akkor annyi történt ami 2022.02.24. előtt: Moszkva eltervezett valamit, de a tervezési fázisban rosszul mérte fel a hadsereg hozzáállását és képességeit (na ezért váltódik le Sojgu a volt testőrre, mert ez a tévedés már Putyin bőrére ment, ha igaz a csere), így a forgatókönyv elszabadult. Életbe lépett a vészterv: Prigozsin látható ok nélkül feladta az egészet, a zsoldosai az ő (vélt vagy valós) kapcsolatrendszere, politikai ereje, információi nélkül már nem tudták volna sikerre vinni a puccsot. A meglévő külső nyomást látva inkább nem álltak neki lefejezni az államigazgatást mert az a pár hét rendetlenség amíg új vezetés áll munkába, az egész ukrán front bukását okozhatta volna.
A két szék között földre ült wagneresek helyében nem lennék.


De igazából háromnegyed részt csak találgatunk.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 608
48 061
113
Ami Prigóék akcióját illeti továbbra is azt mondom, hogy kár összeesküvés-elméleteket gyártani, ez szerintem pont az volt, aminek látszott.
Eddig 100%-ban elfogadtam a kommentjeidet, és lehet, hogy most is neked van igazad. Én ennek ellenére nem vagyok meggyőződve, hogy nem egy színházi darabot láttunk.
Mindenki beszélt itt több jármű lelövéséről. Talán 7-re emlékszem. Hol vannak az áldozatok? Valaki írta, hogy a repülőgép típusa egyáltalán nem a helyzethez illő volt.
Néztem az útakadályokat, azok nevetségesek voltak. Egyik sem borult fel, amikor állítólag szétkapták.
Az úttesten ásott akadályt én is átugrottam volna, annyira komolytalan volt. Mind a szélessége, mind a mélysége csekély korlátot jelentett volna.
Semmi váratlan esemény, óramű pontossággal ment minden. Mint amit előre megterveztek.
Valaki mondta, hogy a puccsok a fővárosból szoktak elindulni, amire a hatalom nem tud azonnal reagálni.
Oroszországban is van egy liberális világpolgárságot óhajtó réteg: ezek meg sem mozdultak. Nyilván nem voltak előkészítve egy puccsra. Még akadnak NGO-k Oroszországban is tudtommal, ezek sem voltak beélesítve. És az ellenzék hol volt?
"Valami bűzlik Dániában"
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 999
16 226
113
Én úgy tudom, hogy a cég töredéke megy át Belaruszba, és amúgy onnan (is) kezdték az oroszok a háborút. Simán át lehetett volna őket dobni és azonnal támadni, ha ez lett volna a cél.

A felsorolt alakulatok egy külső ellenség ellen működnének ípapírforma szerint, de ebben a helyzetben nem véletlenül nem avatkoztak be.

-Ha legfelülről parancsot kapnak, hogy engedjenek a Wagnernek mindent, az azonnal kiszivárog, dekonspirálódik minden ahogy írod. Plusz azért leesett pár értékes repülőeszköz akik szórták a wagnereseket nem gyengén... Több más mellett ezekből arra következtetek, hogy nem volt itt lebeszélve semmi.
-A Wagner volt katonákból, titkosszolgákból áll, és aktív kapcsolati hálóval bíró szervezet (a tartalékot telefonálták végig amikor belekezdtek). Ha parancsnok vagy, kiben és mi alapján bízol az embereid közül? Ha nem vagy elég megfontolt zenész győzelem esetén valamelyik beépített emberük feldob, azok pedig megsimogatják a fejed kalapáccsal ahogy szokták.
-A Wagner győzelmére pedig azért volt akkor logikus gondolni, mert addigra már kitörtek a műveleti körzetből és (attól függ honnan nézzük) egy fél nap eltelt, senki érdemben nem ment ellenük, de legalább nagy volt a forgalom Moszkva repterein... A saját vezetőidben nem bízol parancsnokként, az embereid életéért cserébe felelsz, akiket nem akarsz egy ilyen gördülékenyen haladó (tehát jól előkészített, logisztikával mindennel megtámogatott) erő útjába állítani. Krími forgatókönyv, szintúgy puskalövés nélkül.
-Bónusz pont a Wagnernek, hogy ismeretlen számú civil felderítőt alkalmazhatott, pont úgy, ahogy a civil forgalomban is részben elvegyültek. Az azonosítható haditechnika kiütése lesállással nem lett volna gond, de ha a "civilek" leadják a helyzeted mikor a lesállásra készülsz, esetleg fegyverük van és a hátadba is kerülnek....már csak akkor tudod kivel vannak mikor lőnek rád. Ezt kiszűrni EÁP-ozással lehetett volna, de akkor visszatérünk a fenti pontokhoz.
Emelt szintű műfaj a polgárháború, tele ilyen ellentmondásos helyzetekkel.


Ha a felvetésem/konteóm helytálló, akkor annyi történt ami 2022.02.24. előtt: Moszkva eltervezett valamit, de a tervezési fázisban rosszul mérte fel a hadsereg hozzáállását és képességeit (na ezért váltódik le Sojgu a volt testőrre, mert ez a tévedés már Putyin bőrére ment, ha igaz a csere), így a forgatókönyv elszabadult. Életbe lépett a vészterv: Prigozsin látható ok nélkül feladta az egészet, a zsoldosai az ő (vélt vagy valós) kapcsolatrendszere, politikai ereje, információi nélkül már nem tudták volna sikerre vinni a puccsot. A meglévő külső nyomást látva inkább nem álltak neki lefejezni az államigazgatást mert az a pár hét rendetlenség amíg új vezetés áll munkába, az egész ukrán front bukását okozhatta volna.
A két szék között földre ült wagneresek helyében nem lennék.


De igazából háromnegyed részt csak találgatunk.
A puccsoló "különítmény" létszáma, felszerelése és így ereje semmire sem lett volna elég. Egy csomó hírcsatornát is zároltak, hogy idő előtt ne szökjön ki infó (ami szintén gyanús..)... Abban teljesen egyetértek veled, hogy így is lényegében a sötétben tapogatódzunk, ezért írtam @cirqle -nek, hogy vélemény alkotásra inkább ősszel térjünk vissza, mert mivel nincsenek online korrekt infóink, csak az eltelt eseményekből vonhatunk le következtetést, hogy valójában mi történhetett.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Olvasgatom a hozzaszolasokat és csak csodálkozom.
Ebbe a wagneres dologba sokan valami színjatekot latnak. Azt, hogy miért nem tudom. Na meg Kijev megtámadása FO felől, jó nagy titokban. Miközben a fél internet erről beszél. Szerintem ez a háború kifulladt. Nem lesz Ukrajna elfoglalása, térdrekenyszeritése, kivereztetése. Sőt még az eddig elfoglalt területeket is vissza fogják adni, kivéve talán a Krímet.
Én sokkal inkább aggódok hazánk miatt. Ebben a konfliktusban jól egyedül maradtunk, nincs már olyan aki ne neheztelnre ránk valami miatt. Utal minket mindenki. Csatlakoztunk 2 szervezethez és lényegében mind a kettőnek hátat fordítottunk. Jó tudom, semmi köze nem kellene lennie ennek a 2 szervezetnek a haboruhoz, de van és mi szembe mentünk velük. Soha nem is fogják ezt elfelejteni nekünk. Nem kapunk pénzt és semmi mást sem fogunk kapni.
Ennek az Oroszországnak vége. Mikor senki nem állt szoba velük mi megtettünk. Persze megszavaztuk a szankciókat stb. Ez senkit nem érdekel. Tudom a gáz meg a kőolaj. Valahogy megoldották mások is.
Igen tudom az ukránok. Én sem szeretem őket és még enyhén is fogalmaztam, de nem ez a legjobb időszak ellenségeskedni velük. Ukrajna nem fog szetesni és meggyengülni sem. Azzal a maradék emberrel aki meg ott maradt működtetni fogják és ott lesz nekik egy agresszív, erős hadsereg. Ebből az egészből vesztesen kerülünk ki. Ismet rossz oldalra álltunk. A 2 szövetség ott fog keresztbetenni ahol tud. Persze lépjünk ki. És aztán?
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 999
16 226
113
Merjünk nagyot álmodni és akkor már az Etelközt is kérjük vissza Kárpátalja mellett.
Tegyük hozzá Krim félszigetet is, hiszen mi magyarok a hunokkal együtt legalább egy ideig birtokoltuk is azt a területet, az ukránokkal ellentétben. Nemhiába időztek őseink ott, higyjétek el Nekem, az egy frankó hely... De sajna a magyarokat onnan is kirúgták (nem az ukránok!!)
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 533
8 870
113
Vagy a humorban kellene rakni?
received-639394204574739.webp
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 520
10 687
113
A puccsoló "különítmény" létszáma, felszerelése és így ereje semmire sem lett volna elég.
Ezt gondoltuk az ISIS által elfoglalt városok esetében is, aztán futott mindenki. Mint kiderült pont azért, mert nem tudta senki ki dolgozik a támadóknak.
Egyetértek amúgy, ősszel talán okosabbak leszünk.