[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Amúgy történt bármi érdemi is az elmúlt 30 oldalon itt a topikban vagy a kontent többsége megint a klasszik fingreszelésre ment, hogy most akkor Putykó Prigo után összefosta magát?

Egyben plusz infó, hogy 6 után jön ki a vonatkozó Ultrahang adásom, 8 fele meg megint leszek élőben a Hír TV-n
Nem maradtál le semmiről. Illetve az "alvó ügynökök"(sejtek) aktivizálták magukat, akik 10-12 éve regisztráltak és vagy nem volt vagy alig volt hsz-ük. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 981
113
Ha megvan a szándék meg az elszántság a földszinti ablak is elèg az öngyilkossághoz. :cool:
Tudom hogy full hülyének néz kb. mindenki miatta, de szerintem Putyó embere még mindig. Elmegy Belaruszba, nem hal meg, és mikor eljön az ideje, az ukránok ellen fog indulni.

Én tisztán játszom, még mindig ez a tippem. Ha kihullik az ablakon, tévedtem :D !
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 872
123 086
113
Tudom hogy full hülyének néz kb. mindenki miatta, de szerintem Putyó embere még mindig. Elmegy Belaruszba, nem hal meg, és mikor eljön az ideje, az ukránok ellen fog indulni.

Én tisztán játszom, még mindig ez a tippem. Ha kihullik az ablakon, tévedtem :D !
Szerintem a nép és a hadsereg hőse szerepkör miatt nem fogjàk egy darabig piszkàlni. Aztán lehet pár év múlva a tengerparti luxusvillàjàban fokvàrosban megtalálja egy jégcsákàny.

Szerintem érezte, hogy szorul a kapca körülötte és ezért indította az egész bulit, hogy így megúszhatja és a katonàit is.jobb helyzetbe hozza (meg a hadsereget is) ha bejön és az ellenfeleit is akik szorongatták kiütötte.

Másrészt viszont (a mestertervisták most megköpködnek de leszarom) szembe ment a cárral és csorbította a tekintélyét ami nem jó üzenet a nép felé, lévén hogy Putyin élőben nevezte oroszország árulójának és ezt megúszta. Ez nem jó üzenet mert bátoríthatja a berzenkedőket.

Ez még akkor is lehet negatívum ha tényleg színielőadás volt az egész mert rongàlta a hadsereg, a hadvezetés és az elnök képét is a nèl körében.

Aztán minden is lehet meg az ellenkezője is.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 683
113
Tudom hogy full hülyének néz kb. mindenki miatta, de szerintem Putyó embere még mindig. Elmegy Belaruszba, nem hal meg, és mikor eljön az ideje, az ukránok ellen fog indulni.

Én tisztán játszom, még mindig ez a tippem. Ha kihullik az ablakon, tévedtem :D !
Mondjuk én nem nézlek hülyének,mert ez logikailag benne van a kalapban. Felépítik a tábort,kicsit gyakorlatoznak,kicsit buliznak,és szerintem nyár végére amikor az ukránok elégették a tartalékaik jó részét a fronton,akkor kezdődik valami show. Esetleg,egy ilyen demonstrációval még azt is el lehet érni,hogy az ukránok oda telepítsenek komolyabb tartalékot,ami egy másik irányból történő orosz támadás esetén rohadtul fog hiányozni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 498
31 850
113
Aztán amúgy megint hol volt a titkos szolgálat,megint elmentek szotyizni,megint k...va hasznosak voltak .
Prigozsin csapatában... :oops:
Én w40k 10. kiadásán törpölök, kb. fél órája nézegetem miket írtatok.
Horus lázadása?

Amúgy szerintem Prigót felültették a hintalóra galoppozni. Teleszívta nagyon a begyét már, több oldalról behízelegtek neki, támogatást ígértek, majd látva az események folyását, többet nem vették fel a hívását. Esetleg a titkosszolgált lóvá tette...belehajszolta a lázadásba. Lukasenko meg viszonozta Putyin segítségét, kinyitotta résnyire a kalickàt...Amennyire emlékszem kb 8000 wágneres vett részt az akcióban. 30.000 meg az állomáshelyéről figyelte.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A mai hírek szerint Beloruszban már megvannak az új Wagner táborok helyei, és kezdődik a toborzás. Az egyikről annyit tudni h 200km-re lesz az ukri határtól, és 24.000 nm lesz. Ezek szerint Prigo mégis okkal ment oda
:D
Ejjj ejj igaza lesz azoknak akik azt mondták, most esetleg onnan kap egy puszit ukrajna...logikus...Lukasenkonak, pedig nem kell bevonni a hadseregét, és hivatalosan nem ő támad.... Jöhetnek a válaszok, hogy deeee ő engedi át őket...hát a ruszkikat is átengedte mégse lett semmi...a Nato meg de facto háborúzik oszt abbú se nincsen semmi....nem sokára sok sportszelet be fog ugrani a határ környékén az ukrán gatyákba
:D

Most akartam ...
Fehéroroszországban táborokat kezdtek építeni a PMC "Wagner" harcosainak elhelyezésére - írja a "Layout"

A kiadvány megerősítette egy tábor felépítését a mogiljovi régióbeli Osipovichiban, 8000 harcos számára.
Ezek szerint több tábor is lesz.

„Dolgozunk, már ma is dolgozunk. Holnap, ebéd előtt az [építés] lesz a feladat” – mondta a „Layout” forrása.
Hozzátette: a tábor területe 24 ezer négyzetméter lesz, nyolcezer férőhelyes lesz.

A Layout másik forrása, amely közel áll a mogilevi régió vezetéséhez, szintén megerősítette, hogy a hatóságok utasítást kaptak, hogy építsenek tábort a PMC-k számára a régióban.

Tudom hogy full hülyének néz kb. mindenki miatta, de szerintem Putyó embere még mindig. Elmegy Belaruszba, nem hal meg, és mikor eljön az ideje, az ukránok ellen fog indulni.

Én tisztán játszom, még mindig ez a tippem. Ha kihullik az ablakon, tévedtem :D !

Mondjuk én nem nézlek hülyének,mert ez logikailag benne van a kalapban. Felépítik a tábort,kicsit gyakorlatoznak,kicsit buliznak,és szerintem nyár végére amikor az ukránok elégették a tartalékaik jó részét a fronton,akkor kezdődik valami show. Esetleg,egy ilyen demonstrációval még azt is el lehet érni,hogy az ukránok oda telepítsenek komolyabb tartalékot,ami egy másik irányból történő orosz támadás esetén rohadtul fog hiányozni.

... +1 nem-memmontam' : ITT


"
.... és +jut eszembe: a kaproknak ettől kezdve 3-4-5(x 3-4e fő élőerős+ technika) dandárt a belorusz határon kell majd tartani az eddigi front mögötti tartalékból! :oops: :cool:


Ha ez tervezve volt --pár-tíz-év és kiderül--, akkor zseniális! "


:oops: :cool:


.

... elugrottam lottót venni : ... egy óra múlva itt vok!


.


.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 981
113
Szerintem a nép és a hadsereg hőse szerepkör miatt nem fogjàk egy darabig piszkàlni. Aztán lehet pár év múlva a tengerparti luxusvillàjàban fokvàrosban megtalálja egy jégcsákàny.

Szerintem érezte, hogy szorul a kapca körülötte és ezért indította az egész bulit, hogy így megúszhatja és a katonàit is.jobb helyzetbe hozza (meg a hadsereget is) ha bejön és az ellenfeleit is akik szorongatták kiütötte.

Másrészt viszont (a mestertervisták most megköpködnek de leszarom) szembe ment a cárral és csorbította a tekintélyét ami nem jó üzenet a nép felé, lévén hogy Putyin élőben nevezte oroszország árulójának és ezt megúszta. Ez nem jó üzenet mert bátoríthatja a berzenkedőket.

Ez még akkor is lehet negatívum ha tényleg színielőadás volt az egész mert rongàlta a hadsereg, a hadvezetés és az elnök képét is a nèl körében.

Aztán minden is lehet meg az ellenkezője is.
Áhhh, te nem mersz komolyat kockáztatni mikor meg kell tenni a téteket, ez unalmas biztonsági játék :D ! Nyilván ez a legvalószínűbb forgatókönyv, persze, hogy kicsit túlgondolta magát, de én tartom a saját elméletem. Meglepi lesz, s színház volt!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Amúgy történt bármi érdemi is az elmúlt 30 oldalon itt a topikban vagy a kontent többsége megint a klasszik fingreszelésre ment, hogy most akkor Putykó Prigo után összefosta magát?

Egyben plusz infó, hogy 6 után jön ki a vonatkozó Ultrahang adásom, 8 fele meg megint leszek élőben a Hír TV-n
Te világsztár! LOL
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
Néhány gondolat Lukasenkóhoz és Prigozsinhoz kapcsolódóan

A PMC "Wagner" lázadás fő haszonélvezője váratlanul Alekszandr Lukasenko lett. A fő béketeremtő babérjai Lukasenkót illetik - a Kremlben möködő propagandagépezet nagy erővel elkezdte kidolgozni a fő fedősztorit, és főképp Békedíjra jelölte, a „burgonyamegváltót”, akit széles körben ünnepelnek a közösségi médiában.

A Prigozsinnal való tárgyalásokon a főszerep a Biztonsági Tanács tagjaiés Djumin játszották, akik el akarták titkolni részvételüket.
Ezért a Lukasenko iránti tisztelet és a válság megoldásában való részvételéért és Oroszországhoz való jó hozzáállásáért, Lukasenkót csak béketeremtőnek és a Prigozhinnal kötött megállapodás garanciájának nevezték ki.

Ugyanakkor a lényeg az, hogy a Bátyka abszolút profitban van - most már nem csak atomfegyverei vannak, hanem a világ egyik legjobb katonai magáncége is, és ami fontos, és talán sokak számára furcsának fog tűnni, új eszköz a befolyásának kiterjesztésére Afrikában. Lukasenko meglehetősen aktív játékos a fekete kontinensen. Komoly érvek a világban elindított globális újraelosztás során. Lengyelek, ukránok, litvánok és amerikai kurátoraik kapargatják a fehérrépáját, Lukasenko most már valóban „kemény dió”.

Igaz, van az éremnek egy másik oldala is, a Wagner PMC erőforrása mellett Lukasenko is állandó államcsíny-fenyegetést kap a rosszul irányított, túlzottan független, ambiciózus és felfegyverzett Prigozsin személyében. Ki tudja, Prigozhin milyen őrült gondolatra tesz szert majd, és milyen széles külföldi kapcsolatokat aktivizál, és hogy a fehérorosz Pinochet szerepét is fel akarja-e próbálni. Biztos vagyok benne, hogy az "Öreg" ezt nagyon jól érti, ezért minden oldalról körülveszi Prigozhint, hogy Prigozhinnak ne legyenek kényelmes körülményei Minszkben. Most mikor Prigozsin már Minszkben van, és Lukasenkótól várja a meghívást a közös tárgyalásra , aki felvázolja az együttműködés feltételeit és Prigozsin jólelkü viselkedésének szabályait a köztársaságban.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Nem maradtál le semmiről. Illetve az "alvó ügynökök"(sejtek) aktivizálták magukat, akik 10-12 éve regisztráltak és vagy nem volt vagy alig volt hsz-ük. :)
:cool: Nyulam-bulam, kiugrabugráltak az itteni vérnyulak is... :D
Az egész olyan mintha a nyulat akarnák kiugrasztani a bokorból... Kérdés kik válanak majd nyulakká felismervén magukban a nyulat!
..
Nevetséges, ahogy egyes elemzők (és fórumtársak) "félteni kezdik" most az orosz vezetés hatalmát. :)
Emlékszünk még 2021. január 6-ára amikor a biztonságiak terelték befelé az "ostromlókat" a Capitoliumba?
És a 2001. szeptember 11-ei előadásra korábbról?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 063
113

Fehéroroszországban elkezdték építeni az első katonai tábort a PMC "Wagner" számára.​

A PMC "Wagner" katonai táborát elkezdték építeni Fehéroroszországban, a média a Mogilev régió erdészetére hivatkozva.
Médiaforrások szerint több tábor is lesz.
Az első tábort a mogiljovi régióban lévő Osipovichiban tervezik (200 km-re az ukrán határtól). Területe, mint elhangzott, 24 ezer négyzetméter lesz. m, 8 ezer férőhelyes lesz.
Источник: https://rusvesna.su/news/1687787753
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
És mi van ha Fehéroroszországban Prigo és bandája ráteszi a mancsát az ott állomásozó orosz atomrakétákra (a személyzet átáll), majd azzal fenyeget hogy beveti ha a nyugat továbbra is folytatja ukrajna támogatását. Putyin ugye nem tud tenni semmit, hiszen ellenségek, de gyors békét szorgalmazna és egy huszárvágással le lehet zárni a háborút………. :oops: :cool:
És szerinted Putyin az ellenségét,a puccsistát ilyen helyzetbe hozza,hogy rátehesse a kezét az atomfegyverekre Beloruszban.Te ezt tennéd?Feltételezem hogy nem.Akkor miért tételezed fel Putyinról?Hülyének nézed?Nem kellene.Most akkor gondolkodjál el erröl az ál-zendülésről,vagy ál-puccsról,és talán rájössz,hogy milyen szépen megetettek vele,nem csak téged hanem mindenkit.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 981
113

Fehéroroszországban elkezdték építeni az első katonai tábort a PMC "Wagner" számára.​

A PMC "Wagner" katonai táborát elkezdték építeni Fehéroroszországban, a média a Mogilev régió erdészetére hivatkozva.
Médiaforrások szerint több tábor is lesz.
Az első tábort a mogiljovi régióban lévő Osipovichiban tervezik (200 km-re az ukrán határtól). Területe, mint elhangzott, 24 ezer négyzetméter lesz. m, 8 ezer férőhelyes lesz.
Источник: https://rusvesna.su/news/1687787753
Kiváló, szerintem mondom nem hal meg az öreg Prigo, a nyugat nagy reménysége, a szabadságharcosok gyöngye ;) !