[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Ha már a kínaiak megírták (bár nem pontosan ugyan azt), akkor ideírom én is a magam kezdeti teóriámat -aminek kicsi a valószínűsége és nagyobb részt azt gondolom, hogy fingom sincs az egészről. Tehát kis valószínűségű spekulálás (volt).

Szóval a teóriám az, hogy ez akár egy átcsoportosítás volt.
Nyilván titokban nem lehet nagyobb erőt átcsoportosítani, akkor miként lehet? Hát úgy, hogy mindenki lássa. -Amit nem tudsz elrejteni, rakd ki a kirakatba.
Voltak látványos tároló felrobbantás, úttorlasz, méteres útátvágás, ugyan azon btr+teherautó kombó több ponton, 2 katona ácsorgása valami telepnél; amik hitelesek voltak. A többi meg elég megkérdőjelezhető forrásból született infó. De pl. nem ismerük egyetlen hősi halottat sem.
És jó volt másra is, a belső ellenség felfedése, néhány személy eltávolítása.

Szóval valami kínai oldal teóriája:
b3lYs8XHeZs.jpg

"Kínában a PMC "Wagner" kampányát jósolták Kijevbe A South China Morning Post helyi kiadása közkedvelt álláspontot közöl, miszerint Prigozhin fehéroroszországi távozása titkos manőver a „wagneriták” további hadjáratához az ukrán főváros ellen Fehéroroszország területéről."
Milyen káááááááár lenne, milyen kááááááááár :D !
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 592
113
És mi van ha Fehéroroszországban Prigo és bandája ráteszi a mancsát az ott állomásozó orosz atomrakétákra (a személyzet átáll), majd azzal fenyeget hogy beveti ha a nyugat továbbra is folytatja ukrajna támogatását. Putyin ugye nem tud tenni semmit, hiszen ellenségek, de gyors békét szorgalmazna és egy huszárvágással le lehet zárni a háborút………. :oops: :cool:
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
És mi van ha Fehéroroszországban Prigo és bandája ráteszi a mancsát az ott állomásozó orosz atomrakétákra (a személyzet átáll), majd azzal fenyeget hogy beveti ha a nyugat továbbra is folytatja ukrajna támogatását. Putyin ugye nem tud tenni semmit, hiszen ellenségek, de gyors békét szorgalmazna és egy huszárvágással le lehet zárni a háborút………. :oops: :cool:
És mi van, ha Prigo Moszkvát kezdi el fenyegetni?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
.
.
Hat ez igy lehet. Medvegyev pl eveken at kiegyensulyozottnak tunt, de ha csak a felet komolyan mondja annak a netes amokfutasnak, amit egy ev alatt lerendezett, az is sok, szoval neki pl nem adnek hatalmat a kezebe.
Ő szerintem fixen az egyik aki szerepet játszik. De ha egyszer egy Khadirov féle, vagy pláne egy Prigozsin, vagy hozzájuk hasonló karakter valahogy egy szakadás után akár csak egy kisebb tartomány uraként megkapná egy huszadát a jelenlegi orosz atomütőerőnek - ami kb csak hogy mellétegyük, a franciának felel meg! - azért az marhára nem lenne jó...
 
W

Wilson

Guest
Nem Te csináltad, de a jelenség létező volt amit írt. Rácz féle szakértőktől az itteni helyi hülyéken át egészen a NYT ig bezárólag.

Ezt is kár vitatni, az atlantisták pofára lettek ejtve meggyőző fölénnyel, s nem nagyon tudták hogy most akkor tömeggyilkos erőszaktevő gyerekgyilkos terrorista, vagy szabadságharcos hős épp a helyes megszólítás az adott narratíván belül a Wagnernek.

Szánalmas volt, igaza van...
Nem tudom te hol és mit olvastál de én nem találkoztam olyan híradással elemzéssel véleménnyel az ukri vagy atlantista oldalon aki Prigozsinból szabadságharcos hőst csinált volna , sok helyen pont azt láttam, hogy korrektül összefoglalták az életrajzát azok számára akik nem voltak tisztában Prigozsin személyével...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Nem tudom te hol és mit olvastál de én nem találkoztam olyan híradással elemzéssel véleménnyel az ukri vagy atlantista oldalon aki Prigozsinból szabadságharcos hőst csinált volna , sok helyen pont azt láttam, hogy korrektül összefoglalták az életrajzát azok számára akik nem voltak tisztában Prigozsin személyével...
Te figyu már, még Zelenszkij is azt nyilatkozta hogy hajrá Wagner, meg a NYT a Wagnert úgy kezdte el jelzővel illetni, hogy Freedom Fighters :D !

Te most meg akarsz róla győzni, hogy az elvakult atlantista oldal szerte mindenhol, nem kezdett el a Wagnernek drukkolni szombaton délre, és nem zuhantak magukba hogy a picsába, szombat este legkésőbb nyolcra :D ?!

Az a kiváló Rácz pl. olyan szinten kapaszkodott vágyvezérelt alternatív valóságába, hogy Ő azt nem akarta elhinni hogy Prigoék megálltak késő délután, és mégsem fog orosz oroszra lőni Moszkva elővárosaiban...


Szánalom a köbön. Ha rám hallgatsz ezt elengeded, az oldalad legokosabb amit tehet ebben a helyzetben, ha hallgat, és hagyjátok leülepedni, felejtődni ezt az orbitális információs árnyékra vetődést, cumit...
 
W

Wilson

Guest
Te figyu már, még Zelenszkij is azt nyilatkozta hogy hajrá Wagner, meg a NYT a Wagnert úgy kezdte el jelzővel illetni, hogy Freedom Fighters :D !

Te most meg akarsz róla győzni, hogy az elvakult atlantista oldal szerte mindenhol, nem kezdett el a Wagnernek drukkolni szombaton délre, és nem zuhantak magukba hogy a picsába, szombat este legkésőbb nyolcra :D ?!

Az a kiváló Rácz pl. olyan szinten kapaszkodott vágyvezérelt alternatív valóságába, hogy Ő azt nem akarta elhinni hogy Prigoék megálltak késő délután, és mégsem fog orosz oroszra lőni Moszkva elővárosaiban...


Szánalom a köbön. Ha rám hallgatsz ezt elengeded, az oldalad legokosabb amit tehet ebben a helyzetben, ha hallgat, és hagyjátok leülepedni, felejtődni ezt az orbitális információs árnyékra vetődést, cumit...
Na akkor ezek szerint még sem állították be szabadságharcos hősnek, csak annyi történt, hogy elkezdtek páran drukkolni Prigozsinnak, hogy érjen Moszkvába. Az pedig teljesen természetes, hogy Kijev és az ukrán vezetés és Zelenszkij ebben a helyzetben a Wagnernek szurkolt.

És, hogy tisztázzuk nekem nincs oldalam, és nem értem miért kellene elengedni , leülepedni , felejtődni hiszen itt Oroszország vezetése és legfőképpen Putyin hatalma illetve az általa kialakított kép szenvedett súlyos törést...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Na akkor ezek szerint még sem állították be szabadságharcos hősnek, csak annyi történt, hogy elkezdtek páran drukkolni Prigozsinnak, hogy érjen Moszkvába. Az pedig teljesen természetes, hogy Kijev és az ukrán vezetés és Zelenszkij ebben a helyzetben a Wagnernek szurkolt.

És, hogy tisztázzuk nekem nincs oldalam, és nem értem miért kellene elengedni , leülepedni , felejtődni hiszen itt Oroszország vezetése és legfőképpen Putyin hatalma illetve az általa kialakított kép szenvedett súlyos törést...
Rendben, legyen így :) !
 
T

Törölt tag 133

Guest
Te figyu már, még Zelenszkij is azt nyilatkozta hogy hajrá Wagner, meg a NYT a Wagnert úgy kezdte el jelzővel illetni, hogy Freedom Fighters :D !

Te most meg akarsz róla győzni, hogy az elvakult atlantista oldal szerte mindenhol, nem kezdett el a Wagnernek drukkolni szombaton délre, és nem zuhantak magukba hogy a picsába, szombat este legkésőbb nyolcra :D ?!

Az a kiváló Rácz pl. olyan szinten kapaszkodott vágyvezérelt alternatív valóságába, hogy Ő azt nem akarta elhinni hogy Prigoék megálltak késő délután, és mégsem fog orosz oroszra lőni Moszkva elővárosaiban...


Szánalom a köbön. Ha rám hallgatsz ezt elengeded, az oldalad legokosabb amit tehet ebben a helyzetben, ha hallgat, és hagyjátok leülepedni, felejtődni ezt az orbitális információs árnyékra vetődést, cumit...


Tiszta szánalmas vagy... hagyd ezt az erőlködést...

Az ukránokat leszámítva nem drukkolt senki a Wagnernek, max szörnyülködött, h a zseni Putyin honfitársvédő különleges hadművelete már ott tart, h az oroszok egymást lövik a saját hazájukban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 795
46 982
113
Tiszta szánalmas vagy... hagyd ezt az erőlködést...

Az ukránokat leszámítva nem drukkolt senki a Wagnernek, max szörnyülködött, h a zseni Putyin honfitársvédő különleges hadművelete már ott tart, h az oroszok egymást lövik a saját hazájukban.
Ezek szerint a librális mainstream vonalon ukránok, ukránok mindenütt :D !

Figyu, nem homokoztunk együtt közös lapival oviban - megadod a tiszteletet minimálisan, én is meg fogom - szóval picit szerényebben, kérlek.

Véleményed lehet, nem értesz velem egyet, értem. A személyeskedő részt nyugodtan kihagyhatod, nincs rá szükség.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Ezek szerint a librális mainstream vonalon ukránok, ukránok mindenütt :D !

Figyu, nem homokoztunk együtt közös lapival oviban - megadod a tiszteletet minimálisan, én is meg fogom - szóval picit szerényebben, kérlek.

Véleményed lehet, nem értesz velem egyet, értem. A személyeskedő részt nyugodtan kihagyhatod, nincs rá szükség.

Jaj a nagy önérzet.. előtte te szánalmasoztad le Wilsont...

De elfogadom, h neked most nehéz, amikor ekkorát égnek az oroszok. :(
 
W

Wilson

Guest
Látom az Il-20-as lezuhanást, videó is van róla, de semmi közelebbit nem lehet tudni.
Különös, hogy egy ilyen értékű veszteség egyfelől csak a pro-ukrán közösségi médiában kerül megemlítésre, másrészt kurtán-furcsán el van fogadva, meg van bocsátva és különösebb kivizsgálás nélkül el is van felejtve.
Azt se értem, hogy egy szimpla passzív vonulásos demonstráció közben totál életszerűtlenül a Wagner random mindenféle katonai gépet leszed, melyek amúgy már csak a lokalizációjuk okán is inkább lehettek a közeli ukrán front miatt arrafele és nem miattuk.
Bizarr, hogy miközben a "one man show" Prigozsin épp tárgyalást kezdeményez, az emberei minden ész nélkül ledurantanak egy komplett légi vezetési pontot.
És ez mind meg van bocsátva.
Na ez egy abszolút orosz Putyin és ukri háború párti blog...



Katonai informátor


június 25., 21:52


ff48ac8a451392b1c5b35ebc78498d90.jpg



Az Il-22VPU roncsai, amit tegnap lőtt le a Wagner PMC légvédelme. A jelentések szerint a legénység 10 tagja volt a fedélzeten.
 
  • Hűha
Reactions: Nagy Csaba