[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Tudod mi lenne még a zseniális, ha Prigozsin valami kurva nagy katonai pozícióba kerülne Belorussziában, a politikaiba már bele sem merek gondolni, de egyébként ha logikusan végig futtatom ezt az elméletemet, a betegeskedő (ha jól emlékszem azt írták) Lukasenkonak kibaszottul jól jön a pár ezer fős Wagner zsoldos mint támasz, ha netán volt egy titkos megállapodás Lukasenko és Putyin között hogy így tartsák majd atalomban akkor ezt mesterien végrehajtották
.
.
Amiket erröl gondolok:
  • Prigozsin kerulhetett volna katonai pozicioba Belorossziaban enelkul a benazas nelkul is, vagy valami kevesbe kinos magyarazattal is.
  • Csak Prigozsin ment at, többezer emberröl nincs szo. Raadasul konvojt se lattunk vonulni Belorsszia fele.
  • ha valodi akcio volt ez az egesz: P megprobalta ezt az akciot, de amikor latta, hogy csak ök egyedul masiroznak Moszkva fele, es a civil tömeg nem all mellejuk, akkor volt annyira okos, hogy megprobalt kiszallni. Es kivancsi vagyok, h Prigozsint latjuk-e meg elve, es eljutott-e autoval
  • de amugy inkabb elöször kivancsi lennek a lelött helikopterek es az allitolagos Il-22 roncsfotoira, es a pilotak lassan esedekes diszes temetesere.
  • Szerintem Belorusszia igyekszik kimaradni a haborubol, de Lukasenka kb mint anno Franco egyensulyozik, nem akar mindent egy lapkent Putyinra feltenni, es valojaban nem csinal semmi erdemit a haboruert.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 566
113
Összefoglaló a P-napról (kb 1 órás)
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
.
.
Amiket erröl gondolok:
  • Prigozsin kerulhetett volna katonai pozicioba Belorossziaban enelkul a benazas nelkul is, vagy valami kevesbe kinos magyarazattal is.
  • Csak Prigozsin ment at, többezer emberröl nincs szo. Raadasul konvojt se lattunk vonulni Belorsszia fele.
  • ha valodi akcio volt ez az egesz: P megprobalta ezt az akciot, de amikor latta, hogy csak ök egyedul masiroznak Moszkva fele, es a civil tömeg nem all mellejuk, akkor volt annyira okos, hogy megprobalt kiszallni. Es kivancsi vagyok, h Prigozsint latjuk-e meg elve, es eljutott-e autoval
  • de amugy inkabb elöször kivancsi lennek a lelött helikopterek es az allitolagos Il-22 roncsfotoira, es a pilotak lassan esedekes diszes temetesere.
  • Szerintem Belorusszia igyekszik kimaradni a haborubol, de Lukasenka kb mint anno Franco egyensulyozik, nem akar mindent egy lapkent Putyinra feltenni, es valojaban nem csinal semmi erdemit a haboruert.
Az IL 22 roncs fotója már meg van és 3-nál több helikopter roncs is felkerült a net-re..... Az Il 22 azért baromi érdekes, mert az még Orosz viszonylatban is nagyon ritka és igen értékes gép..... Amit lehetett olvasni a Prigó féle vonulásról, az az hogy igen szervezetten hajtották végre, és minden oszlopnak volt légvédelmi fedezete (még Pantsir rendszer is volt besorolva a konvojokban, a MANPADS rendszerekről nem is beszélva). Ezt a formációt Líbiából mentették át, volt honnan tanulniuk....
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 620
25 118
113
Transznisztriában gyakorlatoznak:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 566
113
.
.
Amiket erröl gondolok:
  • Prigozsin kerulhetett volna katonai pozicioba Belorossziaban enelkul a benazas nelkul is, vagy valami kevesbe kinos magyarazattal is.
  • Csak Prigozsin ment at, többezer emberröl nincs szo. Raadasul konvojt se lattunk vonulni Belorsszia fele.
  • ha valodi akcio volt ez az egesz: P megprobalta ezt az akciot, de amikor latta, hogy csak ök egyedul masiroznak Moszkva fele, es a civil tömeg nem all mellejuk, akkor volt annyira okos, hogy megprobalt kiszallni. Es kivancsi vagyok, h Prigozsint latjuk-e meg elve, es eljutott-e autoval
  • de amugy inkabb elöször kivancsi lennek a lelött helikopterek es az allitolagos Il-22 roncsfotoira, es a pilotak lassan esedekes diszes temetesere.
  • Szerintem Belorusszia igyekszik kimaradni a haborubol, de Lukasenka kb mint anno Franco egyensulyozik, nem akar mindent egy lapkent Putyinra feltenni, es valojaban nem csinal semmi erdemit a haboruert.
Belarusz:
  • az ukrán bevetéseken dolgozó MiG-31K-k bázisa
  • az orosz AWACSok egyik bázisa
  • a pihentetésre hátraküldött oroszokat ide is viszik
  • már kaptak az orosz taktikai atomarzenálból is

Ez semennyire se a spanyol szcenárió.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Megint mellé lőttél , mert posztoltam bőven olyan cikket,elemzést, hírt "eme fórumon immár évek óta" ami éppenséggel az orosz narratívát erősíti. Érdekes módon ezekkel a komenteimmel kapcsolatban nem propagandáztál.
Ami pedig Allesmornak írt válaszomat illeti , tudod az úgy működik felnőtt és intelligens emberek között, hogy ő kérdezett én pedig válaszoltam neki és mivel ő éppen azzal kapcsolatban kérdezett, hogy tegnap milyen helikoptereket,repülőgépet lőttek le Prigozsin katonái ,így én ezzel kapcsolatban válaszoltam neki .

Jól láthatóan nagyon frusztrált vagy a tegnapi történések miatt, és ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot ,akkor szerintem akkor teszel a legtöbbet a mentális egészséged megörzése érdekében ha elfogadod valóságot és nem harcolsz ellene...
Jaja.
Én vagyok frusztrált. Az van, hogy én akkor is kb. ugyanannyit kommentelek, mikor az oroszok sikereket érnek él és akkor is amikor az ukránoknak áll a zászló (mondjuk ilyen mostanában nemigen volt).
Ti viszont ilyenkor, mikor történik valami ami nem az oroszoknak kedvez, kifakadtok mint egy gennyes pattanás, és ontjátok a fórumba a kommenteket, tweeteket, mintha annál nagyobbat szívnának az oroszok minnél többször, több forrásból nyomjátok be ide ugyan azt a hülyeséget. Lásd pár fórumtárs szombati ámokfutását.
Ez a jelenség inkább az ukránpárti vagy még inkább orosz ellenes fórumozók flusztráltságát igazolja.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Ezek a képek/videók továbbra is nagyon gyanúsak. Semmi nincs a képen, ami felismerhetővé tenné a helyszínt.
Az Il 20/22 roncs fotója az érdeles, mert az orr része viszonylag jól meg maradt és látszott rajta a lajstrom jelzés, abból kikukázható hogy friss fotó, vagy valami régi szart vettek elő..... De hogy megnyugodj, maguk az oroszok adták meg a veszteség számot, kérdezd meg @boki -t ebben az ügyben
 
W

Wilson

Guest
Jaja.
Én vagyok frusztrált. Az van, hogy én akkor is kb. ugyanannyit kommentelek, mikor az oroszok sikereket érnek él és akkor is amikor az ukránoknak áll a zászló (mondjuk ilyen mostanában nemigen volt).
Ti viszont ilyenkor, mikor történik valami ami nem az oroszoknak kedvez, kifakadtok mint egy gennyes pattanás, és ontjátok a fórumba a kommenteket, tweeteket, mintha annál nagyobbat szívnának az oroszok minnél többször, több forrásból nyomjátok be ide ugyan azt a hülyeséget. Lásd pár fórumtárs szombati ámokfutását.
Ez a jelenség inkább az ukránpárti vagy még inkább orosz ellenes fórumozók flusztráltságát igazolja.
Miért használsz többes számot a nekem címzett kommentedben? És kettőnk közül nem én vagyok az akit zavarnak a Prigozsin féle békemenet kapcsán a fórumon keletkező kommentek és megosztások....
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 886
10 063
113
Miért használsz többes számot a nekem címzett kommentedben?
Azért használok többes számot, mert amit írtam, az nem csak rád igaz, hanem más fórumtársakra is.
És kettőnk közül nem én vagyok az akit zavarnak a Prigozsin féle békemenet kapcsán a fórumon keletkező kommentek és megosztások....
Tévedésben vagy Wilson. Engem nem zavar, ha begerjedtek örömötökben és toljátok ide a hülyeséget. Sőt!
Kifejezetten vicces volt látni, ahogy néhányotoknál Prigozsin tömeggyilkosból megváltóvá lépett elő egy napra. És azt is megértem, hogy most nagyon lehangoló lehet, hogy hétfő van, új hét kezdődik és vissza kell térni a szomorú valóságba. Kitartást, fel a fejjel! :hadonaszos:
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
Azért használok többes számot, mert amit írtam, az nem csak rád igaz, hanem más fórumtársakra is.

Tévedésben vagy Wilson. Engem nem zavar, ha begerjedtek örömötökben és toljátok ide a hülyeséget. Sőt!
Kifejezetten vicces volt látni, ahogy néhányotoknál Prigozsin tömeggyilkosból megváltóvá lépett elő egy napra. És azt is megértem, hogy most nagyon lehangoló lehet, hogy hétfő van, új hét kezdődik és vissza kell térni a szomorú valóságba. Kitartást, fel a fejjel! :hadonaszos:
Egy hónapja még anyagyilkos gyalásós börtöntöltelék volt a Wagner a szemükben tegnapelőtt már hős lett a libsiknek,most fel van adva a lecke nekik,hogy minek bélyegezzék őket.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Egy hónapja még anyagyilkos gyalásós börtöntöltelék volt a Wagner a szemükben tegnapelőtt már hős lett a libsiknek,most fel van adva a lecke nekik,hogy minek bélyegezzék őket.

Azért a másik oldal se volt gyenge, hirtelen tömegmészárló pszichopata lett a hősből...

Ha a másik szemében a gerendát, akkor a sajátban is a szálkát.