[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 379
63 146
113
Látom az Il-20-as lezuhanást, videó is van róla, de semmi közelebbit nem lehet tudni.
Különös, hogy egy ilyen értékű veszteség egyfelől csak a pro-ukrán közösségi médiában kerül megemlítésre, másrészt kurtán-furcsán el van fogadva, meg van bocsátva és különösebb kivizsgálás nélkül el is van felejtve.
Azt se értem, hogy egy szimpla passzív vonulásos demonstráció közben totál életszerűtlenül a Wagner random mindenféle katonai gépet leszed, melyek amúgy már csak a lokalizációjuk okán is inkább lehettek a közeli ukrán front miatt arrafele és nem miattuk.
Bizarr, hogy miközben a "one man show" Prigozsin épp tárgyalást kezdeményez, az emberei minden ész nélkül ledurantanak egy komplett légi vezetési pontot.
És ez mind meg van bocsátva.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 421
113
Látom az Il-20-as lezuhanást, videó is van róla, de semmi közelebbit nem lehet tudni.
Különös, hogy egy ilyen értékű veszteség egyfelől csak a pro-ukrán közösségi médiában kerül megemlítésre, másrészt kurtán-furcsán el van fogadva, meg van bocsátva és különösebb kivizsgálás nélkül el is van felejtve.
Azt se értem, hogy egy szimpla passzív vonulásos demonstráció közben totál életszerűtlenül a Wagner random mindenféle katonai gépet leszed, melyek amúgy már csak a lokalizációjuk okán is inkább lehettek a közeli ukrán front miatt arrafele és nem miattuk.
Bizarr, hogy miközben a "one man show" Prigozsin épp tárgyalást kezdeményez, az emberei minden ész nélkül ledurantanak egy komplett légi vezetési pontot.
És ez mind meg van bocsátva.
Nna, az Il-22 roncsai, állítólag
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 438
93 361
113
Látom az Il-20-as lezuhanást, videó is van róla, de semmi közelebbit nem lehet tudni.
Különös, hogy egy ilyen értékű veszteség egyfelől csak a pro-ukrán közösségi médiában kerül megemlítésre, másrészt kurtán-furcsán el van fogadva, meg van bocsátva és különösebb kivizsgálás nélkül el is van felejtve.
Az orosz háborúpárti Rybar is elismeri a tegnapi légierős veszteségeket. Felelősöket követel, mert értékes gépek vesztek oda. Egy nap alatt több gépet szedett le a Wagner, mint az ukránok a mostani ellentámadás kezdete óta.

Felvet olyan kérdéseket, hogy ezután ki fog légi támogatást nyújtani a Wagnernek és a pilóták halála, hogy maradhat megtorlatlanul?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 438
93 361
113
Tegnap még a 10+ milliós Moszkva miatt aggódtatok itt néhányan... Ha az ment volna a kopasznak és csapatának, akkor harmad akkora Kijev sima liba.:rolleyes:
Az egyértelmű volt, hogy Moszkvát fegyveresen csak a belügy tömeges dezertálása vagy árulása révén tudja bevenni, ha várnak rá a puccsisták.

Egyébként ma a Maszkirovka Nagymestere megjelent már valahol?
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
A hétvégén motoros találkozón voltam tábori körülmények között. Valami olyan érdekességet találtatok a neten az eseményekről ami nem nagyon jött le a mainstreamben?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 394
67 547
113
Látom az Il-20-as lezuhanást, videó is van róla, de semmi közelebbit nem lehet tudni.
Különös, hogy egy ilyen értékű veszteség egyfelől csak a pro-ukrán közösségi médiában kerül megemlítésre, másrészt kurtán-furcsán el van fogadva, meg van bocsátva és különösebb kivizsgálás nélkül el is van felejtve.
Azt se értem, hogy egy szimpla passzív vonulásos demonstráció közben totál életszerűtlenül a Wagner random mindenféle katonai gépet leszed, melyek amúgy már csak a lokalizációjuk okán is inkább lehettek a közeli ukrán front miatt arrafele és nem miattuk.
Bizarr, hogy miközben a "one man show" Prigozsin épp tárgyalást kezdeményez, az emberei minden ész nélkül ledurantanak egy komplett légi vezetési pontot.
És ez mind meg van bocsátva.

Az egyértelmű volt, hogy Moszkvát fegyveresen csak a belügy tömeges dezertálása vagy árulása révén tudja bevenni, ha várnak rá a puccsisták.

Egyébként ma a Maszkirovka Nagymestere megjelent már valahol?
Nem vàrtak, mert nem voltak puccsistàk. Szerintem.

Tessék megérteni, hogy azért lépnek àt a veszteségeken is és azért zajlott így az egész ahogyan, mert a vonuló Wagnerrel az orosz hadsereg tartott fegyvert a felsô vezetés halàntékàhoz a sajàt jól felfogott érdekében úgy, hogy megadtàk a lehetôséget a mindenki szàmàra elfogadható kifejlettre.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
609
7 378
93
PUCCSLOTTÓ 2.0

Hol fog felbukkani Prigozsin legközelebb?


OK jel(felfelé tartott hüvelykujj) - Minszk/Fehéroroszország

szívecskés smiley - Izrael

sírvanevetős smiley - Soha nem kerül elő

aggódó - Ukrajna orosz ellenőrzés alatt lévő területei

görbült száj - Ukrajna elmebetegek által uralt része

Vörös fej - Csatornából / föld alól stb
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 438
93 361
113
mert a vonuló Wagnerrel az orosz hadsereg tartott fegyvert a felsô vezetés halàntékàhoz a sajàt jól felfogott érdekében úgy, hogy megadtàk a lehetôséget a mindenki szàmàra elfogadható kifejlettre.
Ez egy nagyon optimista verzió!! Vannak erre utaló jelek. A szárazföldi erők be nem avatkozása és az az abszurditás, hogy lényegében akadálytalanul haladtak több 100 km-t.

A lelőtt gépek nekem kicsit bezavarnak a képbe, főleg a fegyvertelen helik és repülők leszedése. Az is érdekes, hogy úgy tűnik mégis próbáltak repülővel légicsapást mérni az oszlopra, itt @boki 1 felvételt linkelt is, de civileket talált.
Olvastam olyan híreket, hogy a további légicsapást maguk a pilóták tagadták meg, mert civileket közt haladt a konvoj.

Putyin ugye egyértelmű parancsot adott délelőtt a Wagner lázadás fegyveres megállítására, de Moszkva védelmén és a csecsenek Rosztovhoz vonulásán kívűl lényegében semmi nem történt. Sojgu, Geraszimov 2 napja nem jelentkezik. Putyin tartózkodása a beszéde óta szintén ismeretlen. Legalábbis én nem olvastam ezekről.

Egy nagyon xar helyzetben úgy tűnik jó kompromisszum született. Viszont ezt mind megtehette volna Putyin a cirkusz nélkül is. Egyedül Prigo számüzetése bónusz. Bár jelzem Fehéroroszország nem a világ vége.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 438
93 361
113
PUCCSLOTTÓ 2.0

Hol fog felbukkani Prigozsin legközelebb?


OK jel(felfelé tartott hüvelykujj) - Minszk/Fehéroroszország

szívecskés smiley - Izrael

sírvanevetős smiley - Soha nem kerül elő

aggódó - Ukrajna orosz ellenőrzés alatt lévő területei

görbült száj - Ukrajna elmebetegek által uralt része

Vörös fej - Csatornából / föld alól stb
Okét nyomtam, de tippre ma még az emberei közt van Ukrajna orosz részén.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Nos olyan propagandát, kedves Wilson, amely például csak azokat a Sztrelkovi posztokat szemezgeti ki magának, amiket betud illeszteni a saját kis narratívájába. Ezt műveled te itt eme fórumon immár évek óta. De semmi gond addig üsd a vasat, amíg még meleg. Látom, Allesmornak írt válaszodban sem felejtetted el leírni a tegnap lelőtt repülőeszközök számát és típusát, amit már nekem is leírtál pár hozzászólással korábban. Szóval hajrá! Üsd azt a vasat, mert nemsokára kihűl...:hadonaszos:
:hadonaszos:
Megint mellé lőttél , mert posztoltam bőven olyan cikket,elemzést, hírt "eme fórumon immár évek óta" ami éppenséggel az orosz narratívát erősíti. Érdekes módon ezekkel a komenteimmel kapcsolatban nem propagandáztál.
Ami pedig Allesmornak írt válaszomat illeti , tudod az úgy működik felnőtt és intelligens emberek között, hogy ő kérdezett én pedig válaszoltam neki és mivel ő éppen azzal kapcsolatban kérdezett, hogy tegnap milyen helikoptereket,repülőgépet lőttek le Prigozsin katonái ,így én ezzel kapcsolatban válaszoltam neki .

Jól láthatóan nagyon frusztrált vagy a tegnapi történések miatt, és ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot ,akkor szerintem akkor teszel a legtöbbet a mentális egészséged megörzése érdekében ha elfogadod valóságot és nem harcolsz ellene...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
GREY ZONE
511 503 subscribers
♠️MERCENARY COMMUNITY♠️
От Афганистана до Банистана

Предложить контент на гарантиях полной анонимности, а также обратиться по иным

@BigTony
Hiányzik egy opció... Oroszországban bukkan fel újra...
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 001
16 230
113
PUCCSLOTTÓ 2.0

Hol fog felbukkani Prigozsin legközelebb?


OK jel(felfelé tartott hüvelykujj) - Minszk/Fehéroroszország

szívecskés smiley - Izrael

sírvanevetős smiley - Soha nem kerül elő

aggódó - Ukrajna orosz ellenőrzés alatt lévő területei

görbült száj - Ukrajna elmebetegek által uralt része

Vörös fej - Csatornából / föld alól stb
Még van egy lehetőség:
Az ügy bármilyen lezárása után (ez akármi lehet a megsemmisítésig) tanuvédelmi programhoz hasonlatosan, a világ bármely részén, új testreszabott fizimiskával személyiséggel békésen nyuggerkedhet...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 394
67 547
113

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 283
13 990
113
Igaz. Mikor elkezdtem, még eszemben volt ez az opció, csak a reakciólista limitált darabszáma miatt végül kimaradt.
Aggódó jelentse Oroszországot is.

Én azért nem vetném el Oo sem, mert ugyebár azt se tudjuk, hol van Sojgu és Garaszimov.

Az utolsó hír az volt, hogy még idoben elmenekultek Rosztovból miélot odaértek Prigóék, de mi van, ha nem? A menekuléses sztori csak arra volt jó, hogy legyen urugy Moskva felé venni az irányt.

Most, miután gyoztek, a Prigóék kivárjak az ukrán vereséget, hogy azert Sojguék vegyék el a balhét és Prígó mint nemzeti megváltó, akinek mindenben igaza volt, "visza lesz híva" a számuzetésbol, hogy ministerelnokké legyen kinevezve Putyin által (aki már csak báb). Azután Putyint felultetik egy Déláfrikába tartó repulore ciánkapszulával a fogában (hogy ne fecsegjen Haagában) és Prigó átveszi az elnoki feladatokat a legkozelebbi vállasztásokig. Prigó megjátsza Nyugat elot a jófej és kissebik rosz szerepét (mert kulonben kinek a kezébe esne az orosz atom), mint ahogyan az anno Putyó tette és minden el lesz simítva.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
PUCCSLOTTÓ 2.0

Hol fog felbukkani Prigozsin legközelebb?


OK jel(felfelé tartott hüvelykujj) - Minszk/Fehéroroszország

szívecskés smiley - Izrael

sírvanevetős smiley - Soha nem kerül elő

aggódó - Ukrajna orosz ellenőrzés alatt lévő területei

görbült száj - Ukrajna elmebetegek által uralt része

Vörös fej - Csatornából / föld alól stb
Afrika?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 064
113
Szabó József

Oroszország
Prigozsin…
E kis poszt címének szándékosan nem a puccs plusz annak valamely szinonimáját és jelzőjét adtam. Egyszerűen azért, mert szerintem semmiféle puccs vagy puccskísérlet nem történt. Sok elemzővel szemben én nyíltan bevallom, hogy nem vagyok szakértője az oroszországi belső viszonyoknak – így csak azt írom le, hogy én mit láttam, és az sem kevésbé fontos, hogy mik nem történtek meg.
Tehát:
1. Ami egyértelmű volt, hogy a Wagner vezérének akciója nem a hatalom ellen irányult, nem a rendszer megdöntése vagy az elnök eltávolítása volt a cél. Prigozsin felhívása semmi ilyesmit nem tartalmazott. Ezt lényegesnek tartom rögzíteni, mert ebből sok minden következik, illetve sok, mások által ennek ellenkezőjéből származtatott következtetés (pl. Putyin rendszere összeomlóban, Putyin meggyengült, csak idő kérdése most már Putyin eltávolítása, stb.) könnyen cáfolható.
2. Ami szintén világossá vált, hogy Prigozsin több üzleti terve nem sikerült, amiben igen nagy szerepe volt az orosz védelmi minisztériumnak (nem kapott beszállítói szerződéseket), plusz a lánya sem kapta meg azt a szentpétervári ingatlant, amely cégbővítéshez kellett volna. Ezzel párhuzamosan egy korábbi Prigozsin-védelmi minisztérium csörtéből szintén a védelmi minisztérium került ki győztesen, amelynek a tétje a Wagner PMC betagolása volt a védelmi minisztérium alá. Vagyis, folyamatban volt Prigozsin gazdasági hatalmának és katonai befolyásának teljes aláaknázása.
3. Feltehetően ezekre született egy nagyon rossz válasz Prigozsin részéről. Azt is ki kell emelni, hogy nem a teljes Wagner PMC vett részt a zendülésben, hanem annak egy része. És a zendülés szót nem véletlenül használtam, hiszen ez nem volt több annál. Háború idején természetesen ez is főbenjáró bűn, ám így sem lehet összekeverni egy zendülést egy puccsal. És nagyon-nagyon sok elemző szerte a világban és kis hazánkban is ezt tette – és elemzéseiknek, értékeléseiknek ez volt a kiinduló alapja. Azért tartom tévesnek ezt a megközelítést, mert a zendülésnek nincs politikai célja – és Prigozsin sem jelölt meg politikai célokat. Tehát, a dolgokat kezeljük annak, amik. Minden más csak félrevezető következtetéseket szül.
4. Prigozsin gyakorlatilag semmilyen támogatást az akciójához nem kapott. Sőt, Putyinnak tett hűségeskükkel voltak tele a tg csatornák.
5. A központi hatalom a zendülést – méretéhez képest – nagyon gyorsan leverte. A központi hatalom feje egyik hűbéresét bízta meg azzal, hogy rendet tegyen egy másik hűbéres fejében. Hogy mik lehettek a kényszerítő eszközök? Ki tudja. Nem is ez a lényeg, hanem a gyorsaság. Egy kb. (alsó hangon számolva) 10 000 fős zendülésnek 36 órán belül véget vetettek úgy, hogy a központi hatalom eredeti céljai a Wagner PMC sorsát illetően teljesülnek.