[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
@Ooorky volt egy régebbi adat,hogy ha nagyon ég a ház kb 20M fő rendelhető be a ruszkikhoz (mint írom régebbi adat !! mielött valami korlátoltabb beleállna) szóval ebben gondolom benne van a teljes hadköteles korú férfilakosság létszáma mondjuk 18-tól 60 évet bezárólag, ez azóta biztosan változott.

Irreleváns mivel csak 0. körösöket hívták be (szerződéses tartalékosokat).

Nagy menekülés azért volt, mert soros bloggereket, politikus- oligarchacsemetéket és társaikat (akik politikai kapcsolataik révén addig megúszták a sorkatonaságot) elkezdték összefogdosni és kirakni szibériai laktanyákba letölteni a kötelező sorkatonai szolgálatot, ezt a fos összemosta a fentivel, így keltve pánikot. Nagy része már rég visszatért, aki kint maradt az is politikai okokból.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 096
24 709
113
Irreleváns mivel csak 0. körösöket hívták be (szerződéses tartalékosokat).

Nagy menekülés azért volt, mert soros bloggereket, politikus- oligarchacsemetéket és társaikat (akik politikai kapcsolataik révén addig megúszták a sorkatonaságot) elkezdték összefogdosni és kirakni szibériai laktanyákba letölteni a kötelező sorkatonai szolgálatot, ezt a fos összemosta a fentivel, így keltve pánikot. Nagy része már rég visszatért, aki kint maradt az is politikai okokból.
de látod,hogy hiába írod le neki :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
Az meg van, hogy ha bortonbol toborzol, akkor
1. Onkentesek kerulenk a frontra nem pedig sorozottak, akiknek eszuk agaban sem volt.

2. Olyan emberek kerulnek a frontra, akik nem a hatorszag gazdasagabol esnek ki.

3. Olyan emberek kerulnek a frontra akiknek a halala vagy sebesulese eseten kevesbe kell szamolnod a negativ hatasokkal.

4. Szerintem ha picit gondolkodsz tudsz te magad is irni meg par ervet…
Ezek az emberek milyen gyorsan is lesznek katonaszökevények? (urkránoknál csúnya dolgok voltak belőle, de olvastam orosz példát is)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ezek az emberek milyen gyorsan is lesznek katonaszökevények? (urkránoknál csúnya dolgok voltak belőle, de olvastam orosz példát is)
Nehéz kérdés, valószínűleg eléggé. Bár gondolom ember függő.
Ha csináltál valami nagy hülyeséget, amiről tudod, hogy tényleg az volt, de ezért kegyelmet kapsz, valószínűleg kevésbé.
Ha egy megátalkodott gyilkos vagy, valószínűleg jobban.
Mindenesetre nem gondolnám, hogy ez akkora hatalmas ötlet lenne. De kétség kívül gazdaságilag vannak előnyei.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
Nehéz kérdés, valószínűleg eléggé. Bár gondolom ember függő.
Ha csináltál valami nagy hülyeséget, amiről tudod, hogy tényleg az volt, de ezért kegyelmet kapsz, valószínűleg kevésbé.
Ha egy megátalkodott gyilkos vagy, valószínűleg jobban.
Mindenesetre nem gondolnám, hogy ez akkora hatalmas ötlet lenne. De kétség kívül gazdaságilag vannak előnyei.
Persze, hogy vannak, de hátrányok is. Kompromisszumos kényszermegoldás nem pedig ideális.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Persze, hogy vannak, de hátrányok is. Kompromisszumos kényszermegoldás nem pedig ideális.
keress nyugodtan olyan hszt tőlem, ahol ezt zseniálisnak mondtam. Nem fogsz találni.
Szerintem hülyeség amúgy mind a két oldoalon.
Esetleg abban az esetben tartom jó megoldásnak, ha csak azoknak van felkínálva akik esetében ez tényleg "vezeklés"
Mondjuk okozott egy csúnya ipari balesetet, vagy hasonló, és megkapta érte a 10 évét, de most ha leszolgál egy évet, akkor mehet isten hírivel.
De egy gyilkost vagy erőszaktevőt biztos nem engednék a front közelébe.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
keress nyugodtan olyan hszt tőlem, ahol ezt zseniálisnak mondtam. Nem fogsz találni.
Szerintem hülyeség amúgy mind a két oldoalon.
Esetleg abban az esetben tartom jó megoldásnak, ha csak azoknak van felkínálva akik esetében ez tényleg "vezeklés"
Mondjuk okozott egy csúnya ipari balesetet, vagy hasonló, és megkapta érte a 10 évét, de most ha leszolgál egy évet, akkor mehet isten hírivel.
De egy gyilkost vagy erőszaktevőt biztos nem engednék a front közelébe.
Nem rád gondolok egyébként, hogy ezt zseniálisnak tartanád.
A mestertervistákra inkább.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem rád gondolok egyébként, hogy ezt zseniálisnak tartanád.
A mestertervistákra inkább.
nincsenek mestertervek, csak célok, és ahhoz vezető utak. Abban biztos vagyok, hogy előre megvolt mi a cél orosz részről. De hogy nincs egy páncélszekrényben a mindenre kiterjedő tervdokumentáció, az azért nyilvánvaló.
Az más kérdés, hogy mivel a célokat se ismerjük, azt mondani, hogy ez vagy az nem volt tervezve felelőtlenség.
De minden orosz tett mögött a NAGY TERVET látni is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 914
123 371
113
nincsenek mestertervek, csak célok, és ahhoz vezető utak. Abban biztos vagyok, hogy előre megvolt mi a cél orosz részről. De hogy nincs egy páncélszekrényben a mindenre kiterjedő tervdokumentáció, az azért nyilvánvaló.
Az más kérdés, hogy mivel a célokat se ismerjük, azt mondani, hogy ez vagy az nem volt tervezve felelőtlenség.
De minden orosz tett mögött a NAGY TERVET látni is.
A mestervizmus alatt arra gondolok (természetesen van terv és vannak célok, amik a körülményekhez igazodva változnak/hatnak) , hogy esetleg van bármiféle esemény ami orosz kudarcként értelmezhető, akkor 10 perc alatt megideologizálja, hogy miért is hatalmas győzelem ez valójában.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
A mestervizmus alatt arra gondolok (természetesen van terv és vannak célok, amik a körülményekhez igazodva változnak/hatnak) , hogy esetleg van bármiféle esemény ami orosz kudarcként értelmezhető, akkor 10 perc alatt megideologizálja, hogy miért is hatalmas győzelem ez valójában.
Itt most épp úgy indult a hitvita, hogy dudi szopott valahonnan egy számot (“félmillió”), és ennek mentén azt vezette le, mennyire rossz most az oroszoknak. Egyfajta meta-mestertervizmus.

@dudi , még mindig várjuk a forrást erre a félmillióra, illetve volt egy korábbi állításod is arról, hogy azért “csak” félmillió, mert “lezárták a határokat”. Arra is jó lenne egy forrás.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 1711

Guest
Itt most épp úgy indult a hitvita, hogy dudi szopott valahonnan egy számot (“félmillió”), és ennek mentén azt vezette le, mennyire rossz most az oroszoknak. Egyfajta meta-mestertervizmus.

@dudi , még mindig várjuk a forrást erre a félmillióra, illetve volt egy korábbi állításod is arról, hogy azért “csak” félmillió, mert “lezárták a határokat”. Arra is jó lenne egy forrás.

Finnek anno tényleg lezárták a határt, csak akkor nyitották újra miután jól levideózták az ott álló tömeget és az nagynehezen szétoszlott.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Finnek anno tényleg lezárták a határt, csak akkor nyitották újra miután jól levideózták az ott álló tömeget és az nagynehezen szétoszlott.
dudi állítása az volt, hogy az oroszok zárták le a határt (az összeset inszinuálta), és ezért tudott “csak” félmillió “elmenekülni”.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A mestervizmus alatt arra gondolok (természetesen van terv és vannak célok, amik a körülményekhez igazodva változnak/hatnak) , hogy esetleg van bármiféle esemény ami orosz kudarcként értelmezhető, akkor 10 perc alatt megideologizálja, hogy miért is hatalmas győzelem ez valójában.
Igen általában túl van tolva. Mindkét oldal szeret "én így szállok le a bicikliről-t" játszani.
Ebből a szempontból amúgy az oroszokat látom rugalmasabbnak. De persze nem ismerem az ukrán terveket se, csak azt látom, hogy ők jóval pazarlóbban állnak a kérdéshez, és több esetben látok ideológiai okokból meghozott harctéri döntéseket ami hosszú távon nem szerencsés. Persze lehet, hogy van mögötte logika, csak akkor nagyon el van ásva.
Bahmutnál pl.: azt gondolom, hogy az volt az ok, hogy valóban az a fő védvonal, a mögötte levő már jóval gyengébb.
De a tavalyi Herszoni erősködésben inkább annyit láttam, hogy na most megmutatjuk hol az ukránok istene. Mert Harkov után semmi egyéb értelme nem volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 625
113
Itt most épp úgy indult a hitvita, hogy dudi szopott valahonnan egy számot (“félmillió”), és ennek mentén azt vezette le, mennyire rossz most az oroszoknak. Egyfajta meta-mestertervizmus.

@dudi , még mindig várjuk a forrást erre a félmillióra, illetve volt egy korábbi állításod is arról, hogy azért “csak” félmillió, mert “lezárták a határokat”. Arra is jó lenne egy forrás.
Van eg, rossz hírem, én tőletek vettem az 500.000-et... Szóval beszéld meg az elvtársakkal, ha nem szimpatikus.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan and Wilson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 625
113
dudi állítása az volt, hogy az oroszok zárták le a határt (az összeset inszinuálta), és ezért tudott “csak” félmillió “elmenekülni”.
Így van, az orosz állam pér nap után már nem engedte ki a hadköteles korúakat, most már törvény is tiltja a behívóval rendelkezők külföldre utazását.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
A.Lukasenko:

A PMC "Wagner" és Prigozhin nincs Fehéroroszországban és a DPR-ben

▪„Ami Jevgenyij Prigozsint illeti, ő Szentpéterváron van. Hol van ma reggel..? Talán reggel Moszkvába ment ... "
▪Amennyire ma reggel értesültem, a Wagner PMC harcosai állandó táborukban vannak. Állandó táborokban, ahol a frontról való kivonulás után voltak feltöltődősön
▪Egyáltalán nem látok semmilyen kockázatot a PMC "Wagner" telepítésében. Ez nem az a helyzet, amellyel minden oldalról megpróbálnak feszültté tenni..
▪A DPR vezetője:: nincsenek PMC "Wagner" harcosok a DPR területén.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Van eg, rossz hírem, én tőletek vettem az 500.000-et... Szóval beszéld meg az elvtársakkal, ha nem szimpatikus.
Nem tudom miért kell elvtársazni, illetve itt továbbra is tőled láttam ezt a számot (ld még a linkelt hozzászólásodat).
Így van, az orosz állam pér nap után már nem engedte ki a hadköteles korúakat,
Továbbra is erre kérek forrást, ugyanis én nem találtam.
most már törvény is tiltja a behívóval rendelkezők külföldre utazását.
Április óta állt elő az a helyzet, hogy a behívókat elektronikusan kézbesítik, így nem lehet arra hivatkozni, hogy valaki nem kapta meg vagy vette át.
De szerinted hány emberről van szó, aki behívót kapott?
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Továbbra is erre kérek forrást, ugyanis én nem találtam.
Mert nincs is. Megszigorították az ellenőrzést, és nem engedték ki azokat a behívóval rendelkező emböröket, akiknek nem volt felmentésük a sorozás alól. De ez nem az, amit itt megpróbálnak eladni, hogy lezárta a határokat a hadköteles koruak előtt.
A nagy tömegfelvételek is alapvetően ebből születtek: nyár elején, a szabadságszezon kezdetén lelassult a határátlépés. Csak miután a művelt nyugat meg van győződve róla, hogy a bahlbál oloszok fakunyhóikban rágcsálják a tobozt, így ezt jól el lehetett adni. Pedig az oroszok meglehetősen nagy része megengedheti magának a külföldi nyaralást.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Mert nincs is. Megszigorították az ellenőrzést, és nem engedték ki azokat a behívóval rendelkező emböröket, akiknek nem volt felmentésük a sorozás alól. De ez nem az, amit itt megpróbálnak eladni, hogy lezárta a határokat a hadköteles koruak előtt.
A nagy tömegfelvételek is alapvetően ebből születtek: nyár elején, a szabadságszezon kezdetén lelassult a határátlépés. Csak miután a művelt nyugat meg van győződve róla, hogy a bahlbál oloszok fakunyhóikban rágcsálják a tobozt, így ezt jól el lehetett adni. Pedig az oroszok meglehetősen nagy része megengedheti magának a külföldi nyaralást.
Bármelyik random orosz (nemzetközi) reptéren lehetne forgatni tömegjelenetet amúgy. Még az annyira nem is tehetős rokonságom is utazgat külföldre, nyaralni (katonakorú férfitagokkal).