[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 207
23 721
113
Azok az emberek nem véletlenvoltak börtönben, de akkor volt a baj, hogy már a börtönből is előszedték az embereket. Ez soha nem az optimális működés jele.

Ellenben tiszta szerencse, hogy itt nalunk a NATO tagoknal optimalis a mukodes!
5ED.gif
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Akkor mi az orosz hivatalos adat?
nem láttam orosz hivatalos adatot, ha neked van, mutasd.
Mert mégegyszer leírom, nem Wilson állt elő az 500.000-el.
Hanem ukrán bloggerek, amit a nyugat átvett.
Azért nem szokott vele senki vitatkozni, mert akár igaz is lehet.
De ez már egy másik történtet, mert az igaz is lehet, nem tényadat.
Azért arra felhívnám a figyelmedet, hogy a sorozás abban az időszakban történt, amikor nem csóró országokban elmennek nyaralni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
nem láttam orosz hivatalos adatot, ha neked van, mutasd.

Hanem ukrán bloggerek, amit a nyugat átvett.
Azért nem szokott vele senki vitatkozni, mert akár igaz is lehet.
De ez már egy másik történtet, mert az igaz is lehet, nem tényadat.
Azért arra felhívnám a figyelmedet, hogy a sorozás abban az időszakban történt, amikor nem csóró országokban elmennek nyaralni.

Finnországba ~7000-en menekültek, egyedül erre a számra emlékszem.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 952
80 643
113
nem láttam orosz hivatalos adatot, ha neked van, mutasd.

Hanem ukrán bloggerek, amit a nyugat átvett.
Azért nem szokott vele senki vitatkozni, mert akár igaz is lehet.
De ez már egy másik történtet, mert az igaz is lehet, nem tényadat.
Azért arra felhívnám a figyelmedet, hogy a sorozás abban az időszakban történt, amikor nem csóró országokban elmennek nyaralni.
Az a tapasztalatom, hogy takargatni a szennyest szokák nem a tisza ruhát, szóval biztosan nem kis szám, ha semmit nem mondanak róla az oroszok.

Igen ez utána történt (a rabok sorozása), ami az jelenti, hogy nem nőtt a lakosság körében a háborúzni akarás.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az a tapasztalatom, hogy takargatni a szennyest szokák nem a tisza ruhát, szóval biztosan nem kis szám, ha semmit nem mondanak róla az oroszok.
Értem, a nato védségnél ha nem mondanak semmit, akkor szar van a palacsintában.
De tényleg, mit kellett volna mondaniuk?
Igen ez utána történt (a rabok sorozása), ami az jelenti, hogy nem nőtt a lakosság körében a háborúzni akarás.
Na erről viszont mondtak. Egy 175 ezres plusz szerződéses/önkéntes létszámot. Tudos, ez olyan mintha hozzátok jelentkezne több mint 10 ezer ember. Ja de várj, nincs is ennyi csatalétszámunk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 952
80 643
113
Értem, a nato védségnél ha nem mondanak semmit, akkor szar van a palacsintában.
De tényleg, mit kellett volna mondaniuk?

Na erről viszont mondtak. Egy 175 ezres plusz szerződéses/önkéntes létszámot. Tudos, ez olyan mintha hozzátok jelentkezne több mint 10 ezer ember. Ja de várj, nincs is ennyi csatalétszámunk.
Ha csak az a 7000 ember lenne aki a finnekhez ment vagy nem sokkal több, akkor ordibálták volna, hogy aljas árulók. De 500.000-embert nem lehet leárulózni, ez az 500.000 ember kb az orosz szárazföldi haderőnem békelétszáma és jelenleg nincs ennyi orosz katona ukrajnában.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ha csak az a 7000 ember lenne aki a finnekhez ment vagy nem sokkal több, akkor ordibálták volna, hogy aljas árulók. De 500.000-embert nem lehet leárulózni, ez az 500.000 ember kb az orosz szárazföldi haderőnem békelétszáma és jelenleg nincs ennyi orosz katona ukrajnában.
De hát miért kellett volna ordibálni?
Nézd, értem, hogy erre fele ez a szokás, hogy mocskos áruló a tanár, aki nem akar két gombért tanítani, mocskos áruló az egészségügyis, aki megunta, hogy kap egy gombot meg egy vállon veregetést, mocskos áruló a gonosz psg edző, amiért nem tetszett neki, hogy sok a néger a csapatban, de ez nem normális.
Még mindig, NINCS hivatalos adat arról, hogy meglépett-e egyáltalán valaki, és ha igen, mennyien.
Az 500 ezer akár hihető is lehet. De se te se én nem tudjuk a valós számot, csak én legalább tudom, hogy mennyi oroszország lakossága, te viszont nem.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 118
25 029
113
@csibeszke

Te tényleg elhiszed azt, hogy Oroszországnak jó ez a háború? Elmenekült 500.000 (oroszfanok adata!!!) fiatal férfi, meghalt több tízezer orosz katona és legalább ugyanennyi megrokkant. Az orosz gazdaság el lett zárva a modern nyugati technológiáktól (nem tudom megvan-e a Manul története?).
Ami pedig a haderejét illeti, tapasztalatuk az biztosan nagyon sok keletkezik, ez tagadhatatlan, de abban is biztos vagyok, hogy a jelenlegi orosz szárazföldi haderő eszközparkja elavultabb 2023.07.05-én mint ami volt 2022.02.24-én és az is kiderült az orosz hadseregről, hogy közel sem oyan félelmetes mint amit mindenki (köztük én is) gondolt róla.
Pozitívumként tünteted fel a börtönből való toborzást, de kérdem én, miért kell egy 134milliós országnak a börtönből toborozni, hogy fel tudjon tölteni egy alig 1,5 milliós haderőt? Ezt a kérdést tedd fel magadnak is és remélem, hogy akércsak egy kósza gondolat erejéig felmerül benned, hogy ez azért mégsem normális, valami itt nem kerek.
Majd ha lesz időd, fejtsd már ki, hogy hogy a picsába lesz a ruszkiknak elavultabb az eszközparkja ha..

1.a művelet elején mindenki azt írta, hogy elavult szarokkal vonultak fel

2. az ukránok ezekből az elavult szarokból elég sokat kilőttek az eltelt időszakban

a ruszkik bizonyára a veszteségeik pótlására (amit én sem vitatok) újra beállították a T-34-es gyártósort vagy mi a fasz??

Szóval a kisesett felszerelés helyett nem modernebbeket, hanem szarabbakat gyártanak??

Hogy a francba lehet ilyen orbitális baromságot írni? (sokadszorra ráadásul) :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 952
80 643
113
De hát miért kellett volna ordibálni?
Nézd, értem, hogy erre fele ez a szokás, hogy mocskos áruló a tanár, aki nem akar két gombért tanítani, mocskos áruló az egészségügyis, aki megunta, hogy kap egy gombot meg egy vállon veregetést, mocskos áruló a gonosz psg edző, amiért nem tetszett neki, hogy sok a néger a csapatban, de ez nem normális.
Még mindig, NINCS hivatalos adat arról, hogy meglépett-e egyáltalán valaki, és ha igen, mennyien.
Az 500 ezer akár hihető is lehet. De se te se én nem tudjuk a valós számot, csak én legalább tudom, hogy mennyi oroszország lakossága, te viszont nem.
Ugye most nem valami erkölcsi felsőbbendűséget próbálsz meg velem elhitetni az orosz hatalommal kapcsolatba a nyugattal szemben?
Nyugaton sem az igazság bajnokai a vezetők ez tény, de hogy az orosz rendszer még ennél is rosszabb az is biztos.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ugye most nem valami erkölcsi felsőbbendűséget próbálsz meg velem elhitetni az orosz hatalommal kapcsolatba a nyugattal szemben?
Nyugaton sem az igazság bajnokai a vezetők ez tény, de hogy az orosz rendszer még ennél is rosszabb az is biztos.
Ezt eddig nem bizonyították.
De legyen rosszabb.
Akkor miért zavarná az 500 000 sorosista aljas áruló leárulózása?
Hiszen a nyugati kevésbé rossz ezt simán megcsinálta milliókra is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 952
80 643
113
Ezt eddig nem bizonyították.
De legyen rosszabb.
Akkor miért zavarná az 500 000 sorosista aljas áruló leárulózása?
Hiszen a nyugati kevésbé rossz ezt simán megcsinálta milliókra is.
Nem lehet azt mondani 500.000 hadkötelesre, hogy áruló. Ez már egy olyan nagy szám amit nem lehet annyival elintézni hogy áruló.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 118
25 029
113
Nem lehet azt mondani 500.000 hadkötelesre, hogy áruló. Ez már egy olyan nagy szám amit nem lehet annyival elintézni hogy áruló.
Az Ukrajnából "kicsit több" mint 500.000 hadkötelesről akik lepattantak mi a véleményed ? ők árulók vajon ? vagy ezt sem lehet úgy aposztrofálni hogy árulók ? vagy a te szótáradban ők hogy szerepelnek ?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 952
80 643
113
Ugyan milyen nagy szám?
Népességarányosan etvasz lófasz.
Önmagában nagy szám. Mondom, nincs ennyi orosz katona Ukrajnában és ez több mint az orosz szárzföldi haderőnem békelétszáma.

No meg nem is lakosságarányosan kell nézni, hisz a sorozás sem a teljes lakosságra terjedt ki, hanem csak egy részére (nőkre, gyerekekre és idősekre nem). A számunkra releváns az lenne, hogy ez az 500.000 hány százaléka annak akit a részleges sorozás szabályai szerint be ehet sorozni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Megpróbáltam vmi tényadatot találni, de kőkemény mosdatás van, a holland moscow times már egyenesen 4 millió menekültet ír, aztán leírja melyik országba mennyi orosz turista ment...
Grúz külügytől van egy statisztika, hozzájuk tavaly nyáron 69000 orosz állampolgár ment, aztán abból 56000 vissza is utazott.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 118
25 029
113
Önmagában nagy szám. Mondom, nincs ennyi orosz katona Ukrajnában és ez több mint az orosz szárzföldi haderőnem békelétszáma.

No meg nem is lakosságarányosan kell nézni, hisz a sorozás sem a teljes lakosságra terjedt ki, hanem csak egy részére (nőkre, gyerekekre és idősekre nem). A számunkra releváns az lenne, hogy ez az 500.000 hány százaléka annak akit a részleges sorozás szabályai szerint be ehet sorozni.
de ha már ennyire matekozunk, és ennyire beégett neked ez az 500K létszám,demográfiai alapon melyik országban okoz nagyobb gondot a sorozás a hadköteleseket tekintve ? melyik ország van nagyobb bajban szerinted ? n
emrég írtam az ukrán topicban,hogy Zselé felulírta azt a rendeletet,ami szavatolta az idős,magatehetetlen, 3 gyermeket neveló stb stb kategóriás férfiak behívását .. most jött egy új törvény,ami kimondja,hiába voltál pl te a magatehetetlen állapotú hozzátartozód hivatalos gyámja,ha van a rokonságban olyan,akire ezt a felelősséget át lehet ruházni,semmi gond megy érted a komiszár és visznek a frontra,kivéve talán ha 60 év felett vagy .. el is indult egy ujabb "lepattanó" hullám,Ukrajna meg a végén kiürül.

@Ooorky volt egy régebbi adat,hogy ha nagyon ég a ház kb 20M fő rendelhető be a ruszkikhoz (mint írom régebbi adat !! mielött valami korlátoltabb beleállna) szóval ebben gondolom benne van a teljes hadköteles korú férfilakosság létszáma mondjuk 18-tól 60 évet bezárólag, ez azóta biztosan változott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 952
80 643
113
de ha már ennyire matekozunk, és ennyire beégett neked ez az 500K létszám,demográfiai alapon melyik országban okoz nagyobb gondot a sorozás a hadköteleseket tekintve ? melyik ország van nagyobb bajban szerinted ? n
emrég írtam az ukrán topicban,hogy Zselé felulírta azt a rendeletet,ami szavatolta az idős,magatehetetlen, 3 gyermeket neveló stb stb kategóriás férfiak behívását .. most jött egy új törvény,ami kimondja,hiába voltál pl te a magatehetetlen állapotú hozzátartozód hivatalos gyámja,ha van a rokonságban olyan,akire ezt a felelősséget át lehet ruházni,semmi gond megy érted a komiszár és visznek a frontra,kivéve talán ha 60 év felett vagy .. el is indult egy ujabb "lepattanó" hullám,Ukrajna meg a végén kiürül.

@Ooorky volt egy régebbi adat,hogy ha nagyon ég a ház kb 20M fő rendelhető be a ruszkikhoz (mint írom régebbi adat !! mielött valami korlátoltabb beleállna) szóval ebben gondolom benne van a teljes hadköteles korú férfilakosság létszáma mondjuk 18-tól 60 évet bezárólag, ez azóta biztosan változott.
Ennek mi köze ahhoz amiről szó van?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU