[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Érdekes...
xrUb_RW3Wzk.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 486
113
Amúgy tényleg nagy kérés lenne, ha gondolkodnánk.
Két dolog biztos: A NATO nem akar háborút a CSTO val, és a CSTO nem akar háborút a NATOval. De ez 45 óta igy van, mivel ha mégis kialakulna, az világvége. Ezek után a helyzet a kövi:
A kinzsal és az iszkander úgy megy át a nyugati légvédelmen mint kés a vajon, miközben az orosz légierő akkor kezdett el aktivizálódni jobban, amikor az őselavult sz-300asokat és bukokat lassan kiszedték.
(Megjegyzem ma még az USAnak sincs olyan légvédelmi hálója, mint ukrajnának volt)
De nem baj, nyomjuk a mi nagyon kemények vagyunk dolgot.
Mert igaz ugyan, hogy a dvinya alapú szerb légvédelem ellen, ahol légvédelem van oda nem megyünk jelszót nyomtuk.
Igaz, hogy a nyevát csak nyomokban tartalmazó rosszul szervezett és vezetett iraki légvédelem 50 feletti repülőt szedett le.
Igaz, hogy a nyeva és a kub úgy kapta ki az izraeli légierőt, mintha ott se lett volna, de semmi baj, mert a nagymozgákonyságú légvédelem foix pozícióban beásásával operáló arab légvédelmet végül iszonyatos véráldozatokkal sikerült legyűrni.
De ugyanez menne az oroszok ellen, mert nekik nincs 10 ezer szám olyan harctéri rakétájuk, amik ellen minimum patriot pac 3 kell, nincs sz-400 sz-350 sz 300 kub, buk stb amiket mind fejlesztették.
Mert majd az sdb átmegy ott, ami szakmányban lövi a himars rakétáit, és hát persze, az iránykorrigált infra rakétákat nem tudja célravezetni a már 70es években hálózatos orosz légvédelem.
Biztos nem tud semmit kezdeni az a mig 31 ami radarkapcsolás nélkül 100+ kmről érzékelte a hőpellengátorral az sr-71est, miközben ismert, hogy még az orosz szinten primitív KLOS (mert a mig 23 utolsó pár szériájának jobb volt) 30 kmes érzékelésre volt képes. Ezek nincsenek.
Meg egyébként se számítanak mert awacs. Igaz ugyan, hogy a háború kezdete óta valszeg az összes operátor megőszült, és belesüketült a folyamatos befogásjelző sípolástól. Mert ugye az egyetlen ami védi őket az, hogy hivatalosan nem hadviselő felek.
De nem baj, játszuk a keményet, mi európai nato, aki nem tud összesen annyi 4,5 generáció vagy afölötti gépet emelni, amennyi orosz szu 35ös van....
Csak ezt felfogni nehezen megy neked, meg a phrimitiv oroszozóknak, ezért most át akarnál lépni egy határt, amit ha átlépünk azt üzenjük, hogy amúgy ez viszont is tök okés. Csak akkor az fájni fog.

Nekem inkább úgy tűnik, hogy nem érted mi történik.
Putyin katonai erővel szeretett volna változtatni a fennálló világrenden.
Ehhez erő (katonai és gazdasági) kellett volna.
Utóbbi téren fokozatosan gyengült, ezért 19-re lapot húzott: majd katonai erővel kompenzálja a gyengülő gazdasági (politikai) erejét.
Nem jött be, elbukta Ukrajnát, most próbálja menteni a menthetőt:Donbasszi falvakért küzd, hogy valahogy hátamon maradhasson, ne legyen világos az orosz társadalom számára a bukta.

Csak hogy, az orosz veszteségek növekedésével egyre nagyobb sikert kellene felmutatni ehhez.
Nyilván nem fog menni, de a propaganda elhúzza az agóniát.

Ezt látjuk, nyilván a nyugat saját érdekei mentén a szakadék felé löki Putyint, ha már ilyen nagynak képzelte magát.
:)
Katonai, gazdasági és pénzügyi eszközökkel a fejlett világnak nem maradt más választása (egyébként kockázatokat vállalva), mint a védekező Ukrajnát használni Putyin gyengítéséhez.

Putyin ezt érti, de hatalmi gőgje miatt nem akarja tudomásul venni. Csodában bízik, húzza a vereségét, amig lehet.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 519
113
Nekem inkább úgy tűnik, hogy nem érted mi történik.
Putyin katonai erővel szeretett volna változtatni a fennálló világrenden.
Ehhez erő (katonai és gazdasági) kellett volna.
Utóbbi téren fokozatosan gyengült, ezért 19-re lapot húzott: majd katonai erővel kompenzálja a gyengülő gazdasági (politikai) erejét.
Nem jött be, elbukta Ukrajnát, most próbálja menteni a menthetőt:Donbasszi falvakért küzd, hogy valahogy hátamon maradhasson, ne legyen világos az orosz társadalom számára a bukta.

Csak hogy, az orosz veszteségek növekedésével egyre nagyobb sikert kellene felmutatni ehhez.
Nyilván nem fog menni, de a propaganda elhúzza az agóniát.

Ezt látjuk, nyilván a nyugat saját érdekei mentén a szakadék felé löki Putyint, ha már ilyen nagynak képzelte magát.
:)
Katonai, gazdasági és pénzügyi eszközökkel a fejlett világnak nem maradt más választása (egyébként kockázatokat vállalva), mint a védekező Ukrajnát használni Putyin gyengítéséhez.

Putyin ezt érti, de hatalmi gőgje miatt nem akarja tudomásul venni. Csodában bízik, húzza a vereségét, amig lehet.

77fda5d37d960c7cb2ae3f604bb1f802.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 710
113
Nekem inkább úgy tűnik, hogy nem érted mi történik.
Putyin katonai erővel szeretett volna változtatni a fennálló világrenden.
Ehhez erő (katonai és gazdasági) kellett volna.
Utóbbi téren fokozatosan gyengült, ezért 19-re lapot húzott: majd katonai erővel kompenzálja a gyengülő gazdasági (politikai) erejét.
Nem jött be, elbukta Ukrajnát, most próbálja menteni a menthetőt:Donbasszi falvakért küzd, hogy valahogy hátamon maradhasson, ne legyen világos az orosz társadalom számára a bukta.

Csak hogy, az orosz veszteségek növekedésével egyre nagyobb sikert kellene felmutatni ehhez.
Nyilván nem fog menni, de a propaganda elhúzza az agóniát.

Ezt látjuk, nyilván a nyugat saját érdekei mentén a szakadék felé löki Putyint, ha már ilyen nagynak képzelte magát.
:)
Katonai, gazdasági és pénzügyi eszközökkel a fejlett világnak nem maradt más választása (egyébként kockázatokat vállalva), mint a védekező Ukrajnát használni Putyin gyengítéséhez.

Putyin ezt érti, de hatalmi gőgje miatt nem akarja tudomásul venni. Csodában bízik, húzza a vereségét, amig lehet.
Igen. Igy is lehet nézni a dolgokat. :)
Majd meglátjuk, kinek lesz igaza...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 520
113
Nekem inkább úgy tűnik, hogy nem érted mi történik.
Putyin katonai erővel szeretett volna változtatni a fennálló világrenden.
Ehhez erő (katonai és gazdasági) kellett volna.
Utóbbi téren fokozatosan gyengült, ezért 19-re lapot húzott: majd katonai erővel kompenzálja a gyengülő gazdasági (politikai) erejét.
Nem jött be, elbukta Ukrajnát, most próbálja menteni a menthetőt:Donbasszi falvakért küzd, hogy valahogy hátamon maradhasson, ne legyen világos az orosz társadalom számára a bukta.

Csak hogy, az orosz veszteségek növekedésével egyre nagyobb sikert kellene felmutatni ehhez.
Nyilván nem fog menni, de a propaganda elhúzza az agóniát.

Ezt látjuk, nyilván a nyugat saját érdekei mentén a szakadék felé löki Putyint, ha már ilyen nagynak képzelte magát.
:)
Katonai, gazdasági és pénzügyi eszközökkel a fejlett világnak nem maradt más választása (egyébként kockázatokat vállalva), mint a védekező Ukrajnát használni Putyin gyengítéséhez.

Putyin ezt érti, de hatalmi gőgje miatt nem akarja tudomásul venni. Csodában bízik, húzza a vereségét, amig lehet.



Fantasztikus vagy,megint hangosan röhögtem,csak így tovább!

:D:D
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 748
113
Nekem inkább úgy tűnik, hogy nem érted mi történik.
Putyin katonai erővel szeretett volna változtatni a fennálló világrenden.
Ehhez erő (katonai és gazdasági) kellett volna.
Utóbbi téren fokozatosan gyengült, ezért 19-re lapot húzott: majd katonai erővel kompenzálja a gyengülő gazdasági (politikai) erejét.
Nem jött be, elbukta Ukrajnát, most próbálja menteni a menthetőt:Donbasszi falvakért küzd, hogy valahogy hátamon maradhasson, ne legyen világos az orosz társadalom számára a bukta.

Csak hogy, az orosz veszteségek növekedésével egyre nagyobb sikert kellene felmutatni ehhez.
Nyilván nem fog menni, de a propaganda elhúzza az agóniát.

Ezt látjuk, nyilván a nyugat saját érdekei mentén a szakadék felé löki Putyint, ha már ilyen nagynak képzelte magát.
:)
Katonai, gazdasági és pénzügyi eszközökkel a fejlett világnak nem maradt más választása (egyébként kockázatokat vállalva), mint a védekező Ukrajnát használni Putyin gyengítéséhez.

Putyin ezt érti, de hatalmi gőgje miatt nem akarja tudomásul venni. Csodában bízik, húzza a vereségét, amig lehet.
Fusd végig az EU tagállamok gazdasági mutatóit előbb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 625
113
@csibeszke

Te tényleg elhiszed azt, hogy Oroszországnak jó ez a háború? Elmenekült 500.000 (oroszfanok adata!!!) fiatal férfi, meghalt több tízezer orosz katona és legalább ugyanennyi megrokkant. Az orosz gazdaság el lett zárva a modern nyugati technológiáktól (nem tudom megvan-e a Manul története?).
Ami pedig a haderejét illeti, tapasztalatuk az biztosan nagyon sok keletkezik, ez tagadhatatlan, de abban is biztos vagyok, hogy a jelenlegi orosz szárazföldi haderő eszközparkja elavultabb 2023.07.05-én mint ami volt 2022.02.24-én és az is kiderült az orosz hadseregről, hogy közel sem oyan félelmetes mint amit mindenki (köztük én is) gondolt róla.
Pozitívumként tünteted fel a börtönből való toborzást, de kérdem én, miért kell egy 134milliós országnak a börtönből toborozni, hogy fel tudjon tölteni egy alig 1,5 milliós haderőt? Ezt a kérdést tedd fel magadnak is és remélem, hogy akércsak egy kósza gondolat erejéig felmerül benned, hogy ez azért mégsem normális, valami itt nem kerek.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 135
23 189
113
@csibeszke

Te tényleg elhiszed azt, hogy Oroszországnak jó ez a háború? Elmenekült 500.000 (oroszfanok adata!!!) fiatal férfi, meghalt több tízezer orosz katona és legalább ugyanennyi megrokkant. Az orosz gazdaság el lett zárva a modern nyugati technológiáktól (nem tudom megvan-e a Manul története?).
Ami pedig a haderejét illeti, tapasztalatuk az biztosan nagyon sok keletkezik, ez tagadhatatlan, de abban is biztos vagyok, hogy a jelenlegi orosz szárazföldi haderő eszközparkja elavultabb 2023.07.05-én mint ami volt 2022.02.24-én és az is kiderült az orosz hadseregről, hogy közel sem oyan félelmetes mint amit mindenki (köztük én is) gondolt róla.
Pozitívumként tünteted fel a börtönből való toborzást, de kérdem én, miért kell egy 134milliós országnak a börtönből toborozni, hogy fel tudjon tölteni egy alig 1,5 milliós haderőt? Ezt a kérdést tedd fel magadnak is és remélem, hogy akércsak egy kósza gondolat erejéig felmerül benned, hogy ez azért mégsem normális, valami itt nem kerek.

Az meg van, hogy ha bortonbol toborzol, akkor
1. Onkentesek kerulenk a frontra nem pedig sorozottak, akiknek eszuk agaban sem volt.

2. Olyan emberek kerulnek a frontra, akik nem a hatorszag gazdasagabol esnek ki.

3. Olyan emberek kerulnek a frontra akiknek a halala vagy sebesulese eseten kevesbe kell szamolnod a negativ hatasokkal.

4. Szerintem ha picit gondolkodsz tudsz te magad is irni meg par ervet…
 
W

Wilson

Guest
Az meg van, hogy ha bortonbol toborzol, akkor
1. Onkentesek kerulenk a frontra nem pedig sorozottak, akiknek eszuk agaban sem volt.

2. Olyan emberek kerulnek a frontra, akik nem a hatorszag gazdasagabol esnek ki.

3. Olyan emberek kerulnek a frontra akiknek a halala vagy sebesulese eseten kevesbe kell szamolnod a negativ hatasokkal.

4. Szerintem ha picit gondolkodsz tudsz te magad is irni meg par ervet…
Szerintem mindent elmond az orosz haderőről ,hogy szükslge volt/van közvetlenül a frontvonalban a legforróbb pontokon egy zsoldos alakulatra az Ukrajnában folytatott háborújában..
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: PPP and sixtus

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 625
113
Az meg van, hogy ha bortonbol toborzol, akkor
1. Onkentesek kerulenk a frontra nem pedig sorozottak, akiknek eszuk agaban sem volt.

2. Olyan emberek kerulnek a frontra, akik nem a hatorszag gazdasagabol esnek ki.

3. Olyan emberek kerulnek a frontra akiknek a halala vagy sebesulese eseten kevesbe kell szamolnod a negativ hatasokkal.

4. Szerintem ha picit gondolkodsz tudsz te magad is irni meg par ervet…
Azok az emberek nem véletlenvoltak börtönben, de akkor volt a baj, hogy már a börtönből is előszedték az embereket. Ez soha nem az optimális működés jele.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Azok az emberek nem véletlenvoltak börtönben, de akkor volt a baj, hogy már a börtönből is előszedték az embereket. Ez soha nem az optimális működés jele.
Jó ötlet volt a börtöntöltelékeket elővenni mint anno az ukránok is tették. Így Oo megszabadult több ezer visszaeső bünöző ellátásától, ami rengeteg pénz. Sok veszélyes bünöző esett el, köztük a "Primorszkij partizánok" volt vezére.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 230
37 050
113
Jevgenyij Prigozsin irodájában és házában parókákat és fegyvereket találtak a hazkutatas során
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
Jevgenyij Prigozsin irodájában és házában parókákat és fegyvereket találtak a hazkutatas során

Megjelentek Jevgenyij Prigozhin személyes archívumából készült fényképek. Az összeesküvés miatt a házában tartott házkutatás során parókákat találtak. A PMC "Wagner" vezetője gyakran változtatta megjelenését, és úgy tűnik, Afrikában. Nyilván erre azért volt szükség, hogy minimálisra csökkentsék a merénylet valószínűségét.

Prigogine számos inkarnációja:

▪A szudáni védelmi minisztérium tisztje
▪Abu Dhabi diplomata asszisztense
▪ Bengázi főhadnagy
▪ ezredes Tripoliból
▪Szíriai kereskedő
▪Mohamed tábori parancsnok


_YTtnpGoOWQ.jpg